Ruch Badania Kliniczne to MY!
Ruch BADANIA KLINICZNE TO MY!
„Badania Kliniczne to MY!” – każdy z nas je tworzy, każdy z nas w nich uczestniczy, każdy z nas jest ich częścią! To nie tylko nasza praca, ale i misja, której celem jest doprowadzenie leku na rynek, aby każdy pacjent miał szansę skorzystać z najlepszej, najskuteczniejszej i najbezpieczniejszej terapii. Od początku 2021 roku tworzymy międzynarodową platformę do dzielenia się doświadczeniami oraz wiedzą o najnowocześniejszych rozwiązaniach, odkryciach i metodach pracy w badaniach klinicznych. W tym czasie zrealizowaliśmy 8 seminariów oraz jedną międzynarodową konferencję naukową.
Podjęliśmy współpracę z dziesiątkami Wykładowców i Instytucji z całego świata. Zgromadziliśmy w sumie ponad 500 osób podczas naszych spotkań. Przekaz kierujemy do osób pracujących w obszarze badań klinicznych oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem medycyny.
W zakres naszych działań wchodzą:
- wykłady/webinaria
- seminaria
- szkolenia
- konferencje
- consulting
Tematy, które poruszamy obejmują obszary związane z rozwojem nauki i budujące jej przyszłość. Do współpracy zapraszamy wybitnych specjalistów z całego świata, którzy podczas spotkań dzielą się z nami swoimi osiągnięciami zawodowymi, przekazują najnowszą wiedzę w dziedzinie, i inspirują do rozwoju osobistego.
Celem naszego ruchu jest zarówno merytoryczny oraz osobisty rozwój każdego z nas, jak i przypomnienie, czemu służy nasza codzienna praca.
Wydarzenia nadchodzące:
- 10-11 października 2024r., IV Międzynarodowa Konferencja Badania Kliniczne to MY!
Wydarzenia, które się odbyły:
- 18 stycznia 2021, godz. 18:00 – Webinarium Sztuczna inteligencja w badaniach klinicznych
- 11 lutego 2021, godz. 18:00 – Webinarium Pacjent w centrum badań klinicznych
- 11 marca 2021, godz. 18:00 – Webinarium Badania kliniczne z udziałem kobiet w ciąży
- 15 kwietnia 2021, godz. 18:00 – Webinarium Metody zarządzania projektem w badaniach klinicznych
- 20 maja 2021, godz. 18:00 – Webinarium Przyszłość badań klinicznych
- 24 czerwca 2021, godz. 18:00 – Webinarium Choroby rzadkie w badaniach klinicznych
- 22 lipca 2021, godz. 18:00 – Webinarium O pacjentach, dla pacjentów i nie tylko - perspektywa badań klinicznych
- 18 września 2021, cały dzień – I Międzynarodowa Konferencja Badania Kliniczne to MY!
- 28 października 2021, godz. 18:00 - Webinarium Niekomercyjne badania kliniczne szansą na poprawę opieki zdrowotnej nad pacjentami
- 26 stycznia 2022 godz. 18:00 - Webinarium Data Integrity w badaniach klinicznych
- 22 luty 2022 godz. 17:00 - Webinarium Znaczenie badań obserwacyjnych w procesie rozwoju technologii AI
- 21 czerwca 2021 godz. 18:30 - Webinarium Innovations in medicine
- 14-15 października 2022, cały dzień - II Międzynarodowa konferencja Badania Kliniczne to MY!
- 12 grudnia 2022, godz. 18:00, Webinar Czy można symulować badania kliniczne?
- 24 stycznia 2023r., godz. 15:00, Webinarium Najważniejsze wydarzenia w zdrowiu cyfrowym 2022. Globalna perspektywa 2023
- 30 marca 2023r., godz. 16:00 - Webinarium Farmakologia w praktyce. Po co czytać Broszurę Badacza / ChPL?
- 15 czerwca 2023r., godz. 18:00, ZOOM - Webinarium Różnice w inspekcjach wykonywanych przez FDA, EMA i URPL. Czego można się spodziewać i jak być inspection ready
Zobacz filmy z 1 i 2 edycji Międzynarodowej Konferencji Ruchu
Aktualności
14 marca 2023
Zapraszamy do obejrzenia filmiku podsumowującego ostatnią II Międzynarodową Konferencję Badania Kliniczne to MY!
19 maja 2022
KONTEKST nowym partnerem!
Biuro Tłumaczeń KONTEKST - zostało Partnerem Ruchu! W globalnym świecie biznesu i medycyny nie możemy zapominać o różnicach językowych i kulturowych, które występują między krajami. Często proste automatyczne tłumaczenie pobrane z internetu nie wystarczy, aby przekazać dokładnie to co mamy na myśli. Dlatego wsparcie ekspertów jest tak ważne na drodze właściwego przekazu naszych treści. Polecamy usługi Biura Kontekst i cieszymy się na myśl, że również międzynarodowa komunikacja Ruchu wejdzie na nowy poziom specjalizacji. To kolejny krok na drodzy do internacjonalizacji naszych działań.
19 marca 2021
INFARMA kolejnym patronem!
Do grona patronów Ruchu „Badania Kliniczne to MY!” dołączył Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, który reprezentuje 25 wiodących firm sektora farmaceutycznego, prowadzących działalność badawczo-rozwojową i produkujących leki innowacyjne.
Celem INFARMY jest podejmowanie inicjatyw pozytywnie wpływających na tworzenie rozwiązań systemowych w dziedzinie ochrony zdrowia w Polsce, w tym rozwiązań które powinny umożliwiać polskim pacjentom korzystanie z nowoczesnych i najbardziej skutecznych terapii, tak by polskie standardy leczenia odpowiadały światowym. Jednym z obszarów aktywności firm zrzeszonych w INFARMA jest prowadzenie badań klinicznych, dlatego INFARMA popiera inicjatywę, której celem jest dzielenie się doświadczeniami oraz wiedzą o najnowocześniejszych rozwiązaniach w badaniach klinicznych i która stanowi płaszczyznę do poszerzenia wiedzy, edukacji oraz integracji środowiska zaangażowanego w prowadzenie klinicznych.
03 marca 2021
Witamy Polcro!
Od 11 lutego 2021 ruch Badania Kliniczne to MY! może się pochwalić nowym patronem, którym został Polski Związek Pracodawców Firm Prowadzących Badania Kliniczne na Zlecenie (Clinical Research Organizations) POLCRO.
Polski Związek Pracodawców Firm Prowadzących Badania Kliniczne na Zlecenie (Clinical Research Organization), POLCRO łączy w swoich szeregach osoby, dla których badania kliniczne są codziennością, i bardzo często pasją. Pracują i współpracują z nami nie tylko monitorzy i administratorzy badań klinicznych ale również liderzy zespołów klinicznych, kierownicy projektów, medyczni monitorzy, specjaliści do spraw regulatorowych, specjaliści do spraw bezpieczeństwa badanych produktów leczniczych i wiele innych osób zaangażowanych w cały proces rozwoju i rejestracji leków. Jesteśmy niezwykle chętni podzielić się naszymi doświadczeniami szczególnie z prowadzenia międzynarodowych projektów tak, aby badania kliniczne rozwijały się w Polsce i żeby nasi pacjenci mieli jak najszerszy dostęp do nowoczesnych, bezpiecznych i skutecznych terapii. Ufamy również, że możemy przekazać nasza wiedzę i doświadczenia osobom, które chciałyby dołączyć do niezwykle ciekawego i dynamicznego świata badań klinicznych.
08 stycznia 2021
Ambasada Wielkiej Brytanii Patronem ruchu!
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Brytyjska w Warszawie, która od lat wspiera rozwój badań i innowacji w Polsce. Dzieli się ona brytyjską wiedzą i doświadczeniem oraz nawiązuje nowe kontakty z samą Wielką Brytanią.
Tematyka działalności ruchu - badania kliniczne, nie mógł być bardziej aktualna, biorąc pod uwagę globalną pandemię COVID-19 i międzynarodowe wysiłki na rzecz jej rozwiązania, w których Wielka Brytania odgrywa wiodącą rolę.
Obecnie jesteśmy świadkami rewolucji biotechnologicznej, w której coraz więcej rządów i przedsiębiorstw inwestuje w tej dziedzinie. Rząd Wielkiej Brytanii i branża nauk przyrodniczych podpisali dwie umowy sektorowe w dziedzinie nauk biologicznych, wspólne zobowiązanie do inwestowania w krajobraz nauk przyrodniczych w Wielkiej Brytanii, zgodnie ze strategią przemysłową w dziedzinie nauk biologicznych. Jednym z celów tych umów sektorowych jest wzmocnienie środowiska Wielkiej Brytanii w obrębie badań klinicznych poprzez poprawę ich szybkości i wydajności oraz dostarczanie nowatorskich, innowacyjnych rozwiązań. To jeszcze bardziej wzmocni międzynarodowe przywództwo Wielkiej Brytanii w badaniach klinicznych. W ciągu ostatniej dekady średnio 28% wniosków o badania kliniczne w UE pochodziło z Wielkiej Brytanii. Wielka Brytania zajmuje pierwsze miejsce w Europie pod względem liczby badań klinicznych z liczbą 18 949 (!).
Z radością przyjmujemy partnerstwo w inicjatywie Badania Kliniczne to MY!, która stworzy użyteczną platformę dla krajów do wymiany doświadczeń i wiedzy, a w dłuższej perspektywie pomoże poprawić jakość życia pacjentów i napędzać wzrost gospodarczy na całym świecie - powiedziała Anna Clunes, ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce.
17 grudnia 2020
Do grona patronów Ruchu „Badania Kliniczne to MY!” dołączyło Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce – GCPpl. Natomiast naszym patronem medialnym zostało Czasopismo Badania Kliniczne. Niezmiernie cieszymy się z tej współpracy! Wspólnie rozwijamy wiedzę o nowoczesnych rozwiązaniach w badaniach klinicznych, odkryciach które zmieniają świat!
10 grudnia 2020
Działamy i wspieramy! Każda aktywność Ruchu „Badania Kliniczne to MY!” będzie związana ze wsparciem Fundacji Koźmińskich, której celami są miedzy innymi działania na rzecz rozwoju nauki, edukacji, oświaty i wychowania oraz wspierania uzdolnionej młodzieży. O aktywności Fundacji przeczytacie na stronie.
6 grudnia 2020
Powstanie Ruchu zbiegło się w czasie z wielkim edukacyjnym świętem w Akademii Leona Koźmińskiego. Długoletnie działania wielu osób, wspaniały zespół wykładowców i profesjonalne wsparcie procesu edukacyjnego ze strony uczelni pozwoliło dotrzeć nam do punktu, w którym jednocześnie uruchomiliśmy 25. (DWUDZIESTĄ PIĄTĄ!) edycję studiów podyplomowych Prowadzenie i Monitorowanie Badań Klinicznych i jednocześnie 1. Edycję nowego kierunku – Zarządzanie Projektami w Badaniach Klinicznych. Daje to w sumie ponad 1300 osób, które swój rozwój zawodowy w obszarze badań klinicznych zawierzyły doświadczeniu naszej uczelni. Dziękujemy za obdarzenie nas tym wieloletnim zaufaniem! Obiecujemy w przyszłości jeszcze więcej ciekawych propozycji rozwoju dla Was.
Współpraca
Jeśli tak jak my cenisz sobie rozwój, a do tego lubisz działać i masz nietuzinkowe pomysły związane z branżą badań klinicznych – ZAPRASZAMY! Chętnie poznamy nowe i oryginalne perspektywy.
A może jesteś częścią większej organizacji, która chciałaby wesprzeć nasze działania jako partner?
A może jeszcze inaczej?! Widzisz, że to co robimy jest wartościowe i chcesz wraz ze swoją organizacją zostać patronem tych działań?
Czekamy na wiadomość od Ciebie!
Patroni i partnerzy
Współpracujemy z:
Materiały do pobrania
Materiały z naszych wydarzeń są dostępne dla zarejestrowanych uczestników po wprowadzeniu kodu dostępu.
Nasz zespół
ŁUKASZ WIĘCH
Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Koźmiński MBA dla Kadry Medycznej oraz Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz – specjalista zdrowia publicznego. Edukator z zamiłowania i doświadczenia.
Zawodowo związany od wielu lat z sektorem badań klinicznych nowych leków. Jako Associate Director w firmie Synexus Polska Sp. z o. o. stale powiększa swoje bogate praktyczne doświadczenie zawodowe, szczególnie z zakresu roli i obowiązków badacza w badaniu klinicznym oraz organizacji i zarządzania ośrodkiem badań klinicznych, w międzynarodowym środowisku.
Zajmuje go tematyka tworzenia innowacyjnych rozwiązań biznesowych i partnerstw zgodnych z filozofią win-win. Członek Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce – GCPpl. Wykładowca ALK i WUM.
Opiekun administracyjny
Akademia Leona Koźmińskiego
Akademia Leona Koźmińskiego od wielu lat posiada trzy prestiżowe akredytacje: EQUIS, AACSB i AMBA.
Zdobyła także liczne certyfikaty organizacji międzynarodowych i jest uznana przez profesjonalne stowarzyszenia działające m.in. w obszarze zarządzania, HR i CSR.
Kierunki studiów prowadzone w ALK są regularnie wyróżniane przez Polską Komisję Akredytacyjną.
Na świecie istnieją trzy najważniejsze akredytacje przyznawane uczelniom biznesowym:
- EQUIS - European Quality Improvement System
- AACSB - Association to Advance Collegiate Schools of Business
- AMBA - Association of MBAs
Są to tak zwane „trzy korony”, o których zdobycie ubiegają się najlepsze szkoły wyższe. Na świecie jest tylko 100 uczelni biznesowych, które posiadają wszystkie trzy akredytacje, a wśród nich nasza Akademia.