Ruch Badania Kliniczne to MY!

We! Are Clinical Research

Badania kliniczne to MY! - każdy z nas je tworzy, każdy z nas w nich uczestniczy, każdy z nas jest ich częścią! To właśnie pacjent i jego szansa na najskuteczniejsze oraz najbezpieczniejsze terapie są celem badań klinicznych i rejestracji nowych cząsteczek. Kluczem do sukcesu są wiedza, doświadczenie i wymiana informacji między specjalistami. W Akademii Leona Koźmińskiego dynamicznie rozwijamy kierunki studiów związane z ochroną zdrowia i badaniami klinicznymi. Skupiamy się na takich obszarach jak: zarządzanie w ochronie zdrowia, prowadzenie i monitorowanie badań klinicznych (zrealizowaliśmy już ponad 30 edycji!), a także nowoczesne programy, takie jak MBA Zdrowie, zarządzanie projektami w badaniach klinicznych, rynek wyrobów i technologii medycznych oraz Manager Zdrowia Przyszłości.

Dzięki współpracy ekspertów, praktyków oraz aktywnej społeczności absolwentów, tworzymy międzynarodową platformę wymiany aktualnej wiedzy i doświadczeń. Nasze działania edukacyjne i promocyjne kierujemy do wszystkich pasjonatów zdrowia, badań klinicznych oraz nowoczesnych rozwiązań w ochronie zdrowia.

Sztandarowym wydarzeniem naszego ruchu są Międzynarodowe Konferencje "Badania Kliniczne to MY!". Podczas ostatniej, czwartej edycji, mieliśmy zaszczyt gościć ponad 200 uczestników – specjalistów, praktyków i entuzjastów badań klinicznych. To wydarzenie to nie tylko okazja do zdobywania najnowszej wiedzy, ale również platforma inspirującego networkingu i budowania współpracy między ekspertami z różnych dziedzin.

Dołącz do nas i bądź częścią społeczności, która kształtuje przyszłość medycyny!

Aktualności :

Zbliżające się wydarzenia:

  • V Międzynarodowa konferencja We! Are Clinical Research - 8-10 października 2025.

Konferencja to rozpoznawalne i prestiżowe spotkanie liderów badań klinicznych, wizjonerów i innowatorów, gdzie prezentowane są nowe rozwiązania i przełomowe technologie w branży badań klinicznych. Dołączcie do grona tych, którzy kształtują rozwój i wyznaczają nowe kierunki działania w odpowiedzi na bieżące problemy i światowe trendy w branży.

Bądźcie z nami i zaznaczcie swoją obecność tam, gdzie rodzą się innowacje!

Zostań Partnerem Konferencji, zapoznaj się z naszą ofertą sponsorską tutaj!

Więcej informacji wkrótce.

  • Debata oksfordzka - Sztuczna Inteligencja w medycynie - przyszłosść czy przesada? - 4 kwietnia 2025

Debata poświęcona będzie wyzwaniom i korzyściom związanym z wykorzystaniem Sztucznej Inteligencji w medycynie. Eksperci i krytycy technologii AI zmierzą się w dyskusji na temat etycznych, prawnych i praktycznych aspektów wdrażania AI w opiece zdrowotnej.

Więcej o debacie przeczytasz tutaj!

Nasza działalność:

10-11 października 2024r., cały dzień - IV Międzynarodowa Konferencja Badania Kliniczne to My!

Zobacz filmy z poprzednich edycji Międzynarodowych Konferencji Ruchu

Współpraca

Jeśli tak jak my cenisz sobie rozwój, a do tego lubisz działać i masz nietuzinkowe pomysły związane z branżą badań klinicznych – ZAPRASZAMY! Chętnie poznamy nowe i oryginalne perspektywy.​

A może jesteś częścią większej organizacji, która chciałaby wesprzeć nasze działania jako partner? ​

A może jeszcze inaczej?! Widzisz, że to co robimy jest wartościowe i chcesz wraz ze swoją organizacją zostać patronem tych działań? ​

Czekamy na wiadomość od Ciebie!

badaniaklinicznetomy@kozminski.edu.pl

Nasz zespół

lek. Łukasz Więch

Łukasz Więch to doświadczony lekarz specjalista zdrowia publicznego z ponad 15-letnim stażem pracy w badaniach klinicznych oraz szeroką ekspertyzą w zarządzaniu ochroną zdrowia. Jego zawodowe zainteresowania obejmują zarządzanie zmianą, edukację menedżerską, rozwój organizacyjny oraz etykę w badaniach klinicznych.

Obecnie pełni funkcję Medical Director w firmie Accelerated Enrollment Solutions, gdzie odpowiada za rozwój zespołu klinicznego organizacji w Polsce oraz jakość prowadzonych badań w ośrodkach Synexus. Jest również liderem studiów w obszarze zdrowia na Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie przez lata kształcił ponad 2000 absolwentów, rozwijając ich kompetencje w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia i badań klinicznych.

Jako certyfikowany trener zaawansowanej gry symulacyjnej SysTeamsChange®, wspiera menedżerów i organizacje w rozwijaniu praktycznych umiejętności zarządzania zmianą, szczególnie w sektorze ochrony zdrowia. Prowadzi również badania naukowe nad wykorzystaniem gier symulacyjnych jako narzędzi edukacyjnych w procesach zarządzania, łącząc teorię z praktyką i wyznaczając nowe kierunki rozwoju w tej dziedzinie.

Jest wiceprzewodniczącym Rady Instytutu Polityki Zdrowotnej, aktywnie działając na rzecz kształtowania polityki zdrowotnej i innowacji w ochronie zdrowia.

Wierzy, że przyszłość systemu ochrony zdrowia opiera się na edukacji, innowacji i współpracy. Działając na styku nauki, biznesu i praktyki klinicznej, konsekwentnie dąży do tworzenia wartości dla pacjentów, profesjonalistów i organizacji.

dr n. med. i n. o zdr. Beata Chełstowska

Absolwentka kierunku analityka medyczna na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz studiów doktoranckich na I Wydziale Lekarskim WUM. Ukończyła studia podyplomowe Prowadzenie i Monitorowanie Badań Klinicznych i kontynuuje edukację na kierunku Zarządzanie Projektami w Badaniach Klinicznych na Akademii Leona Koźmińskiego.

Od początku kariery zawodowej związana z badaniem molekularnych i biochemicznych patomechanizmów zaburzeń metabolicznych. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu projektami naukowymi, w tym w zakresie organizacji kształcenia i ochrony zdrowia. Aktualnie Kieruje jednostką naukowo-dydaktyczną na Wydziale Medycznym na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Współorganizatorka 4. edycji międzynarodowej konferencji We! Are Clinical Research, która zgromadziła ponad 200 uczestników – specjalistów i praktyków branży. Członkini Polskiego Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych oraz ruchu "Badania Kliniczne to MY!" – nowoczesnej platformy wymiany wiedzy i doświadczeń w dziedzinie badań klinicznych.

Mgr Michał Zając

Absolwent Biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, Prowadzenia i Monitorowania Badań Klinicznych na Akademii Leona Koźmińskiego, Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Chartered Institute of Marketing w Londynie. Posiada praktyczne, bogate doświadczenie jako project manager, głównie w zarządzaniu projektami w branży medycznej.

Przez ponad 10 lat pełnił funkcję managera w branży opieki medycznej. Obecnie rozwija się w dziedzinie badań klinicznych jako koordynator w Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Wojskowego Instytutu Medycznego – PIB.

Jest członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce (GCPpl) oraz ruchu "Badania Kliniczne to MY!" – platformy wymiany międzynarodowych doświadczeń i wiedzy w dziedzinie badań klinicznych.

Mgr inż. Paulina Czechowicz

Absolwentka kierunku Biotechnologia Politechniki Rzeszowskiej oraz Politechniki Warszawskiej. Słuchaczka studiów podyplomowych Prowadzenie i Monitorowanie Badań Klinicznych na Akademii Leona Koźmińskiego.

Od początku zawodowej ścieżki związana z sektorem bezpieczeństwa leków oraz wyrobów medycznych. Pierwsze kroki stawiała w rozpoznawalnej, międzynarodowej firmie farmaceutycznej. Aktualnie Medical Device Complaints & Vigilance Coordinator współpracuje zarówno z działem Post- Market Surveillance jak i badań klinicznych.

Członek Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce- GCPpl.

Mgr Agnieszka Taracha-Wiśniewska

Biotechnolog i doktorantka na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Głównym celem projektu doktorskiego jest próba poznania nieopisanych jeszcze białek odpowiedzialnych za regulację ekspresji genów Grainyhead-like u ludzi w kontekście ich roli w chorobach nowotworowych. Uczyła się na Uniwersytecie Warszawskim, w Cancer Research UK Cambridge Institute, University of Cambridge i University of Manchester, a swoje doświadczenie zdobyte w przestrzeni akademickiej chciałaby połączyć ze światem badań klinicznych. Słuchaczka studiów z Prowadzenia i Monitorowania Badań Klinicznych na Akademii Leona Koźmińskiego.

Opiekun administracyjny

Akademia Leona Koźmińskiego

Akademia Leona Koźmińskiego od wielu lat posiada trzy prestiżowe akredytacje: EQUIS, AACSB i AMBA.

Zdobyła także liczne certyfikaty organizacji międzynarodowych i jest uznana przez profesjonalne stowarzyszenia działające m.in. w obszarze zarządzania, HR i CSR.

Kierunki studiów prowadzone w ALK są regularnie wyróżniane przez Polską Komisję Akredytacyjną.

 
„Trzy korony” dla Koźmińskiego
 

Na świecie istnieją trzy najważniejsze akredytacje przyznawane uczelniom biznesowym:

  • EQUIS - European Quality Improvement System
  • AACSB - Association to Advance Collegiate Schools of Business
  • AMBA - Association of MBAs

Są to tak zwane „trzy korony”, o których zdobycie ubiegają się najlepsze szkoły wyższe. Na świecie jest tylko 100 uczelni biznesowych, które posiadają wszystkie trzy akredytacje, a wśród nich nasza Akademia.