Ruch Badania Kliniczne to MY!

Ruch BADANIA KLINICZNE TO MY!

„Badania Kliniczne to MY!” – każdy z nas je tworzy, każdy z nas w nich uczestniczy, każdy z nas jest ich częścią! To nie tylko nasza praca, ale i misja, której celem jest doprowadzenie leku na rynek, aby każdy pacjent miał szansę skorzystać z najlepszej, najskuteczniejszej i najbezpieczniejszej terapii. 

Od początku 2021 roku tworzymy międzynarodową platformę do dzielenia się doświadczeniami oraz wiedzą o najnowocześniejszych rozwiązaniach, odkryciach i metodach pracy w badaniach klinicznych. W tym czasie zrealizowaliśmy 8 seminariów oraz jedną międzynarodową konferencję naukową. Podjęliśmy współpracę z dziesiątkami Wykładowców i Instytucji z całego świata. Zgromadziliśmy w sumie ponad 500 osób podczas naszych spotkań. Przekaz kierujemy do osób pracujących w obszarze badań klinicznych oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem medycyny. 

W zakres naszych działań wchodzą:

  • wykłady/webinaria
  • seminaria
  • szkolenia
  • konferencje
  • consulting

Tematy, które poruszamy obejmują obszary związane z rozwojem nauki i budujące jej przyszłość. Do współpracy zapraszamy wybitnych specjalistów z całego świata, którzy podczas spotkań dzielą się z nami swoimi osiągnięciami zawodowymi, przekazują najnowszą wiedzę w dziedzinie, i inspirują do rozwoju osobistego. 

Celem naszego ruchu jest zarówno merytoryczny oraz osobisty rozwój każdego z nas, jak i przypomnienie, czemu służy nasza codzienna praca.

Ruch badania kliniczne to MY!

Wydarzenia nadchodzące:

  • 28-29 września 2023r., III Międzynarodowa Konferencja Badania Kliniczne to MY!

Wydarzenia, które się odbyły:

Zobacz filmy z 1 i 2 edycji Międzynarodowej Konferencji Ruchu

Aktualności

14 marca 2023

Zapraszamy do obejrzenia filmiku podsumowującego ostatnią II Międzynarodową Konferencję Badania Kliniczne to MY!

19 maja 2022

KONTEKST nowym partnerem!

Biuro Tłumaczeń KONTEKST - zostało Partnerem Ruchu! W globalnym świecie biznesu i medycyny nie możemy zapominać o różnicach językowych i kulturowych, które występują między krajami. Często proste automatyczne tłumaczenie pobrane z internetu nie wystarczy, aby przekazać dokładnie to co mamy na myśli. Dlatego wsparcie ekspertów jest tak ważne na drodze właściwego przekazu naszych treści. Polecamy usługi Biura Kontekst i cieszymy się na myśl, że również międzynarodowa komunikacja Ruchu wejdzie na nowy poziom specjalizacji. To kolejny krok na drodzy do internacjonalizacji naszych działań.

19 marca 2021

INFARMA kolejnym patronem!

Do grona patronów Ruchu „Badania Kliniczne to MY!” dołączył Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, który reprezentuje 25 wiodących firm sektora farmaceutycznego, prowadzących działalność badawczo-rozwojową i produkujących leki innowacyjne.

Celem INFARMY jest podejmowanie inicjatyw pozytywnie wpływających na tworzenie rozwiązań systemowych w dziedzinie ochrony zdrowia w Polsce, w tym rozwiązań które powinny umożliwiać polskim pacjentom korzystanie z nowoczesnych i najbardziej skutecznych terapii, tak by polskie standardy leczenia odpowiadały światowym. Jednym z obszarów aktywności firm zrzeszonych w INFARMA jest prowadzenie badań klinicznych, dlatego INFARMA popiera inicjatywę, której celem jest dzielenie się doświadczeniami oraz wiedzą o najnowocześniejszych rozwiązaniach w badaniach klinicznych i która stanowi płaszczyznę do poszerzenia wiedzy, edukacji oraz integracji środowiska zaangażowanego w prowadzenie klinicznych.

 

03 marca 2021

Witamy Polcro!

Od 11 lutego 2021 ruch Badania Kliniczne to MY! może się pochwalić nowym patronem, którym został Polski Związek Pracodawców Firm Prowadzących Badania Kliniczne na Zlecenie (Clinical Research Organizations) POLCRO.

Polski Związek Pracodawców Firm Prowadzących Badania Kliniczne na Zlecenie (Clinical Research Organization), POLCRO łączy w swoich szeregach osoby, dla których badania kliniczne są codziennością, i bardzo często pasją. Pracują i współpracują z nami nie tylko monitorzy i administratorzy badań klinicznych ale również liderzy zespołów klinicznych, kierownicy projektów, medyczni monitorzy, specjaliści do spraw regulatorowych, specjaliści do spraw bezpieczeństwa badanych produktów leczniczych i wiele innych osób zaangażowanych w cały proces rozwoju i rejestracji leków. Jesteśmy niezwykle chętni podzielić się naszymi doświadczeniami szczególnie z prowadzenia międzynarodowych projektów tak, aby badania kliniczne rozwijały się w Polsce i żeby nasi pacjenci mieli jak najszerszy dostęp do nowoczesnych, bezpiecznych i skutecznych terapii. Ufamy również, że możemy przekazać nasza wiedzę i doświadczenia osobom, które chciałyby dołączyć do niezwykle ciekawego i dynamicznego świata badań klinicznych.

08 stycznia 2021

Ambasada Wielkiej Brytanii Patronem ruchu!

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Brytyjska w Warszawie, która od lat wspiera rozwój badań i innowacji w Polsce. Dzieli się ona brytyjską wiedzą i doświadczeniem oraz nawiązuje nowe kontakty z samą Wielką Brytanią.

Tematyka działalności ruchu - badania kliniczne, nie mógł być bardziej aktualna, biorąc pod uwagę globalną pandemię COVID-19 i międzynarodowe wysiłki na rzecz jej rozwiązania, w których Wielka Brytania odgrywa wiodącą rolę.

Obecnie jesteśmy świadkami rewolucji biotechnologicznej, w której coraz więcej rządów i przedsiębiorstw inwestuje w tej dziedzinie. Rząd Wielkiej Brytanii i branża nauk przyrodniczych podpisali dwie umowy sektorowe w dziedzinie nauk biologicznych, wspólne zobowiązanie do inwestowania w krajobraz nauk przyrodniczych w Wielkiej Brytanii, zgodnie ze strategią przemysłową w dziedzinie nauk biologicznych. Jednym z celów tych umów sektorowych jest wzmocnienie środowiska Wielkiej Brytanii w obrębie badań klinicznych poprzez poprawę ich szybkości i wydajności oraz dostarczanie nowatorskich, innowacyjnych rozwiązań. To jeszcze bardziej wzmocni międzynarodowe przywództwo Wielkiej Brytanii w badaniach klinicznych. W ciągu ostatniej dekady średnio 28% wniosków o badania kliniczne w UE pochodziło z Wielkiej Brytanii. Wielka Brytania zajmuje pierwsze miejsce w Europie pod względem liczby badań klinicznych z liczbą 18 949 (!).

Z radością przyjmujemy partnerstwo w inicjatywie Badania Kliniczne to MY!, która stworzy użyteczną platformę dla krajów do wymiany doświadczeń i wiedzy, a w dłuższej perspektywie pomoże poprawić jakość życia pacjentów i napędzać wzrost gospodarczy na całym świecie   - powiedziała Anna Clunes, ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce.

17 grudnia 2020

Do grona patronów Ruchu „Badania Kliniczne to MY!” dołączyło Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce – GCPpl. Natomiast naszym patronem medialnym zostało Czasopismo Badania Kliniczne. Niezmiernie cieszymy się z tej współpracy! Wspólnie rozwijamy wiedzę o nowoczesnych rozwiązaniach w badaniach klinicznych, odkryciach które zmieniają świat!​

10 grudnia 2020

Działamy i wspieramy! Każda aktywność Ruchu „Badania Kliniczne to MY!” będzie związana ze wsparciem Fundacji Koźmińskich, której celami są miedzy innymi działania na rzecz rozwoju nauki, edukacji, oświaty i wychowania oraz wspierania uzdolnionej młodzieży. O aktywności Fundacji przeczytacie na stronie.

6 grudnia 2020

Powstanie Ruchu zbiegło się w czasie z wielkim edukacyjnym świętem w Akademii Leona Koźmińskiego. Długoletnie działania wielu osób, wspaniały zespół wykładowców i profesjonalne wsparcie procesu edukacyjnego ze strony uczelni pozwoliło dotrzeć nam do punktu, w którym jednocześnie uruchomiliśmy 25. (DWUDZIESTĄ PIĄTĄ!) edycję studiów podyplomowych Prowadzenie i Monitorowanie Badań Klinicznych i jednocześnie 1. Edycję nowego kierunku – Zarządzanie Projektami w Badaniach Klinicznych. Daje to w sumie ponad 1300 osób, które swój rozwój zawodowy w obszarze badań klinicznych zawierzyły doświadczeniu naszej uczelni. Dziękujemy za obdarzenie nas tym wieloletnim zaufaniem! Obiecujemy w przyszłości jeszcze więcej ciekawych propozycji rozwoju dla Was.​

 

Współpraca

Jeśli tak jak my cenisz sobie rozwój, a do tego lubisz działać i masz nietuzinkowe pomysły związane z branżą badań klinicznych – ZAPRASZAMY! Chętnie poznamy nowe i oryginalne perspektywy.​

A może jesteś częścią większej organizacji, która chciałaby wesprzeć nasze działania jako partner? ​

A może jeszcze inaczej?! Widzisz, że to co robimy jest wartościowe i chcesz wraz ze swoją organizacją zostać patronem tych działań? ​

Czekamy na wiadomość od Ciebie!

badaniaklinicznetomy@kozminski.edu.pl

Patroni i partnerzy

GCP
Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych
Czasopismo Badania Kliniczne
Czasopismo Badania Kliniczne
British Embassy Warsaw
Ambasada Wielkiej Brytanii
Polcro
PolCRO - Polski Związek Pracodawców Firm CRO
INFARMA
INFARMA
Kontekst We translate
Kontekst

Współpracujemy z:

MN-badklin
Marzena Nelken

Członek zarządu Europejskiego Forum Pacjentów (European Patients Forum EPF) oraz Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Fenyloketonurię i Choroby Rzadkie Ars Vivendi. Ekspert Federacji Pacjentów Polskich (FPP) do spraw oceny, kierowania i wdrażania  projektów finansowanych z funduszy UE i krajowych. 
Ekspert Europejskiego Instytutu Technologicznego (EIT) przy Parlamencie Europejskim.
Absolwentka Europejskiej Akademii Pacjentów EUPATI oraz koordynatorka Polskiej Platformy EUPATI, mającej na celu szerzenie wiedzy na temat badań klinicznych z punktu widzenia pacjenta. 
Doświadczona trenerka i edukatorka. Współorganizatorka licznych konferencji, webinariów, eventów dla pacjentów i innych interesariuszy systemu ochrony zdrowia.
Propagatorka „patient involvement” oraz „patient centricity” - podejścia uwzględniającego perspektywę pacjenta, jego dobro, indywidualne preferencje oraz umożliwianie mu współdecydowania we wszelkich procedurach i aktywnościach medycznych.
Współautorka bookletów informacyjnych dla pacjentów na temat wybranych chorób rzadkich.
Zaangażowana w tworzenie europejskich programów dotyczących tworzenia, przechowywania, udostępniania i ochrony danych wrażliwych pacjentów. 
Członek Komisjii Pacjenckiej (Patient Group Committee) w inicjatywie Data Saves Lifes, prowadzonej przez EPF i Europejski Intytut Innowacji poprzez Dane na temat zdrowia (European Institute for Innovation through Health Data i-HD).
 

Durbajło-Grądziel -bad klin
Hanna Durbajło-Grądziel

Dyrektor oraz członek zespołu badawczego Ośrodka Badań Klinicznych LexMedica we Wrocławiu. Z branżą medyczną związana od ponad 20 lat. W swojej pracy była już odpowiedzialna za kilkadziesiąt projektów badawczych, głównie w obszarze przewlekłych chorób jelit, schorzeń urologicznych i reumatologicznych. Współpracuje z  wieloma Liderami branży Badań Klinicznych. Ukończyła Akademię Medyczną o specjalności Analityka Medyczna oraz  Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznych we Wrocławiu. Swoje doświadczenie zdobywała również w znanych firmach z branży farmakologicznej.
Od dwóch lat prowadzi działalność edukacyjną dla Pacjentów chorych przewlekle. Ma bezpośredni kontakt z Pacjentem, co wyróżnia ją na tle właścicieli dużych ośrodków medycznych. Zna problemy Pacjenta, przez co wie, jak z nim rozmawiać. 

Aneta Sitarska-Haber

Pasjonatka badań klinicznych związana z branżą od 1998 roku. Jest absolwentką II Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. W swojej dotychczasowej karierze zawodowej, pracując w firmach CRO rozwijała umiejętności z zakresu monitorowania oraz zarządzania badaniami klinicznymi faz I-IV, w wielu wskazaniach terapeutycznych. 
Od roku 2005 pracuje w PPD Poland, globalnej firmie z sektora CRO, obecnie na stanowisku Zastępcy Dyrektora ds. Operacji Klinicznych. Odpowiedzialna za nadzorowanie i zarządzanie zespołem monitorów badań klinicznych, szkolenie zespołu klinicznego, rozwijanie sieci ośrodków partnerskich i współpracę z organizacjami pacjenckimi. Wiceprezes Stowarzyszeniem GCPpl, zaangażowana w działalność Stowarzyszenia od 2002 roku. Współorganizatorka działań statutowych takich jak szkolenia i spotkania branżowe w tym coroczne konferencje z okazji Międzynarodowego Dnia Badań Klinicznych oraz program edukacyjny dla pacjentów Ambasadorzy Badań Klinicznych. 
Ma wieloletnie doświadczenie, jako wykładowca na studiach podyplomowych oraz jako prelegent na branżowych konferencjach w zakresie badań klinicznych. Autorka i współautorka artykułów i książek dotyczących badań klinicznych. Jest członkiem Polskiej Platformy EUPATI (Europejska Akademia Pacjentów). Wspiera działalność organizacji pacjenckich uczestnicząc w spotkaniach i szkoleniach dla pacjentów. Współpracuje z Agencją Badań Medycznych min. przy tworzeniu portalu „Pacjent w badaniach klinicznych”.

DL
Daniel Lewi

Dan Lewi obecnie pracuje na stanowisku Head of Business Development and Patient Advocacy w firmie Pulse Infoframe, jest założycielem fundacji działającej na rzecz osób dotkniętych chorobami rzadkimi oraz ich rodzin The Cure & Action for Tay-Sachs (CATS) w Wielkiej Brytanii, a także jest przewodniczącym European Tay-Sachs and Sandhoff Charity Consortium (ETSCC) – konsorpcjum zrzeszającym fundacje charytatywne działające w obrębie chorób rzadkich.
Jego unikalne doświadczenie w branży MedTech w połączeniu z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy charytatywnej potwierdza, że Dan jest w pełni świadomy głosu oraz potrzeb pacjentów i jest w stanie zawsze stawiać ich na czele dyskusji związanej z rozwojem badań klinicznych.
Fundacja CATS została założona w 2011 roku po zdiagnozowaniu u jego córki Amélie choroby rzadkiej Tay-Sachsa. Dan odegrał kluczową rolę w prowadzeniu badań nad tą chorobą. W ciągu 10 lat pomógł wprowadzić do klinik różne programy terapii genowych, zmian w stosowaniu dostępnych leków oraz programy oparte na małych cząsteczkach w leczeniu tej choroby.

Magdalena Margasińska-Brach

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Chemii) oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów (Zarządzanie Badaniami Klinicznymi). 

Od 22 lat związana z rynkiem farmaceutycznym, a od 20 lat z badaniami klinicznymi. Odpowiedzialna za zarządzanie, organizację i prowadzenie badań klinicznych na stanowiskach specjalistycznych, kierowniczych i dyrektorskich w korporacjach farmaceutycznych oraz globalnych firmach typu Contract Research Organisation (CRO). Obecnie od ponad 5 lat zawodowo wiązana z firmą PPD, gdzie jako Dyrektor Projektu (Project Director) oraz Dyrektor Nadzoru (Oversight Director) odpowiada za zarządzanie globalnymi programami i projektami klinicznymi oraz relacjami z kluczowymi klientami.  

Doskonale rozumie rynek badań kliniczny. Posiada kilkunastoletnie, bogate doświadczenie zawodowe w zarządzaniu wielodyscyplinarnymi zespołami badaniowymi w różnych wskazaniach terapeutycznych. Ekspert (SME) w dziedzinie badań pediatrycznych i chorób rzadkich. Współtwórczyni globalnego program treningowego dla badań pediatryczny i chorób rzadkich. Pasjonuje się nowoczesnymi i innowacyjnymi metodami rekrutacji pacjentów oraz współpracą z globalnymi organizacjami pacjentów. Ekspert Agencji Badań Medycznych.

Wieloletnia edukatorka w zakresie związanym z zarządzaniem badaniami klinicznymi, strategiami rekrutacyjnymi, badaniami klinicznymi w pediatrii i chorobach rzadkich. Prelegentka na branżowych lokalnych i międzynarodowych konferencjach i kursach. Jest członkiem GCP PL, ACRP, PMI and PIPMG.

ak jak Steve Jobs uważa, że „Jedyną drogą do wykonania dobrej pracy jest kochanie tego co się robi”.

MCh
Marta Chodorek

Od 2009 roku Marta Chodorek zajmuje się różnymi częściami Business Development, w tym technologią i doradztwem w sektorze Life Science. Jest bardzo entuzjastyczna. Pasjonuje się rozwojem nowego rodzaju procesów w badaniach klinicznych w celu poprawy zdrowia ludzkiego i ratowania życia.
Korzystając ze swojego ogromnego doświadczenia w branży, jest bardzo szczęśliwa, mogąc zaangażować się w dzielenie się wiedzą i skupianie ludzi o podobnych poglądach, aby wspierać badania nad zdrowiem ludzkim. Od 3 lat pracuje dla TriNetX, wiodącej globalnej sieci danych pacjentów, która wspiera opartą na danych ocenę wykonalności badań, projektowanie badań i rekrutacji pacjentów, a także inne badania naukowe. W ramach swojej roli angażuje organizacje opieki zdrowotnej w tę sieć i wspiera projekty RWE (Real World Evidence) wraz z naukowcami, aby ułatwić im codzienne badania i pomóc im uzyskać lepsze wyniki, a także umożliwić szybsze podejmowanie decyzji.

AS
dr Agnieszka Szymczakiewicz-Multanowska

29 lat doświadczenia w praktyce klinicznej, specjalista chorób wewnętrznych i farmakologii klinicznej z tytułem doktora nauk medycznych. Tytuł MBA zdobyty na University of Wales.
21 lat doświadczenia w badaniach klinicznych, od badań wczesnych faz do fazy IIIb. Główny badacz w 40 badaniach klinicznych.
Dyrektor medyczny i lider w globalnych firmach CRO.

RK
dr Raj Kumar

ex-GSK and CEO of MeRaD pharmaceuticals

Dr Raj Kumar jest dyrektorem medycznym oraz założycielem MeRaD Pharmaceuticals oraz współzałożycielem PharmaCambridge, Camnord i ArcezaPharma.
Absolwent medycyny i chirurgii na Universities of Dundee (MB ChB) oraz University of London (BSc.). Ukończył także studia podyplomowe z psychiatrii i neurologii w Royal College of Surgeons w Irlandii. (D.P.M)
Po udanej karierze akademickiej oraz klinicznej Raj dołączył do SmithKline Beecham's Department of Human Pharmacology, zdobywając doświadczenie we wczesnych fazach rozwoju leku oraz medycynie eksperymentalnej. Następnie dołączył do International Clinical Development Team jako Dyrektor Psychiatrii i skupił się na późnych etapach rozwoju leków, zdobywając awans do roli wiceprezesa i dyrektora US NeuroSciences and Gastroenterology, Clinical Development and Medical affairs. W tym czasie jego zespół skupił się na zarządzaniu cyklem życia Paxilu, w wyniku czego stał się produktem wartym miliard dolarów. Po fuzji z Glaxo, Raj został wiceprezesem i globalnym szefem działu ds. psychiatrii. Obejmowało to badania z wykorzystaniem biomarkerów oraz markerów zastępczych, w tym EEG i MRI oraz baterii psychometrycznych.
Raj ma rozległe doświadczenie w obrębie regulacji w Japonii, Indiach, Afryce, Europie i Ameryce Północnej, z powodzeniem przedłożył szereg umów NDA, ANDA, CTA i IND, a także osobiście współpracował z w/w agencjami w kwestiach doradztwa naukowego - zarówno przed IND oraz uczestniczył w spotkaniach poprzedzających NDA.
Po przejściu do Ranbaxy Laboratories Raj został prezesem Działu R&D oraz komercjalizacji w NCE w Dr. Reddy’s Laboratories, Hyderabad, Indie. Raj ma bogate doświadczenie w dziedzinie rozwoju leków, kwestiach regulacyjnych, zarządzaniu projektami, systemach zarządzania jakością i strategii handlowej w Ameryce Północnej, Europie, Japonii i Azji.
Dr Kumar jest członkiem Royal Society of medicine oraz brytyjskiego Institute of Directors. Był profesorem wizytującym na Uniwersytecie w Hyderabadzie. Publikował obszernie i prezentował badania kliniczne i naukowe na forach międzynarodowych i krajowych. Przez trzy lata był także członkiem komitetu The Wellcome Trust na rzecz przystępnego funduszu opieki zdrowotnej. Raj jest wykładowcą na MBE / MPhil w Instytucie Biotechnologii Uniwersytetu Cambridge. Raj jest również konsultantem brytyjskiego Multiple-Sclerosis- Shift, a także gubernatorem w Cambridge Regional College.

foto KP
Katarina Pavlovic, PhD

Katarina Pavlovic jest adiunktem na Wydziale Zarządzania Projektami i Innowacjami w Belgradzie w Serbii. Jest absolwentem biochemii z tytułem doktora zarządzania jakością. Jest szczególnie przywiązana do sektora farmaceutycznego z racji na początki kariery, które miały miejsce w dużej firmie farmaceutycznej w Serbii, gdzie zdobyła wiedzę i doświadczenie, które pozwoliło jej później awansować.
Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w przemyśle oraz czteroletniemu doświadczeniu w środowisku akademickim, łączy naukę wraz ze specjalistyczną wiedzą w zakresie biznesu, osiągając zamierzone wyniki.
Dr Pavlovic prowadzi kursy wprowadzające oraz wyższe z zakresu: Zarządzania ogólnego, Współczesnego zarządzania, Zarządzania projektami, Ryzyka w zarządzaniu projektami, Zarządzania wiedzą i innowacjami oraz Zarządzania zmianą, kładąc duży nacisk na angażowanie studentów w naukę oraz wkład w różne aspekty działalności biznesowej. Jej główne zainteresowania naukowe dotyczą specyfiki zwinnej transformacji przedsiębiorstw, stosowania metodologii zarządzania wiedzą i innowacjami, wkładu różnych aspektów przywództwa w ogólne cele biznesowe i nie tylko.
Posiada bogate doświadczenie w zakresie strategii i rozwoju biznesu oraz innowacji jako parametru rozwoju i konkurencyjności. W usługach konsultingowych zajmuje się kwestiami rozwoju przedsiębiorstw, zmieniających się warunków rynkowych, wymogów kapitałowych i opcji inwestycyjnych, ograniczania ryzyka, zwinnej transformacji modelu biznesowego, uczenia się i przywództwa. Jej portfolio usług doradczych obejmuje 39 firm.

Badania Kliniczne z udziałem kobiet w ciąży
prof. Anna David

Profesor Anna David jest konsultantem w dziedzinie położnictwa i medycyny matki / płodu na UCLH. Z University College London (UCL) jest związana od 2000 r.  Wcześniej zawodowo rozwijała się w Queen Charlotte`s Hospital. Profesor David uzyskała tytuł doktora za pracę nad terapią genową płodu w leczeniu wczesnej choroby genetycznej w 2005 r. Następnie odbyła szkolenie w zakresie medycyny płodowej matki na UCLH pod kierunkiem profesora Charlesa Rodeck. W 2008 roku otrzymała prestiżowy, finansowany przez UK HEFCE/Department of Health, staż kliniczny z zakresu zdrowia kobiet na UCL i UCLH. 
Anna prowadzi szereg zabiegów diagnostyczno-terapeutycznych na oddziale medycyny płodu UCLH. Specjalizuje się w przypadkach, gdy dziecko ma anomalię strukturalną, chorobę genetyczną lub niski przyrost wagi (ograniczenie wzrostu płodu). Jest w bliskiej współpracy z wybitnym zespołem neonatologów UCLH, który jest wyspecjalizowany w opiece nad najmniejszymi wcześniakami. 
Profesor David założyła klinikę przedwczesnych porodów na UCLH w 2008 r. Jest ona obecnie jedną z najbardziej obleganych w całej Wielkiej Brytanii. Kompleksowa usługa obejmuje konsultacje, szeroką gamę zabiegów opierścieniania szyjki macicy i innych zabiegów oraz testów. Kieruje zepołem lekarzy w Centre for Prenatal Therapy, który w 2018 roku przeprowadził pierwszą operację płodu z rozszczepem kręgosłupa w Wielkiej Brytanii. 
Profesor David jest dyrektorem EGA Institute for Women's Health, UCL. Jej zespół opracowuje nowe metody leczenia ograniczenia wzrostu płodu z wykorzystaniem terapii genowej i jest pionierem pierwszego badania klinicznego dotyczącego przeszczepu komórek macierzystych w macicy w przypadku choroby kruchych kości. Zdobyła nagrody za opiekę mentorską dla stażystów akademickich i współpracowników, jest członkiem Royal College of Obstetricians and Gynecologists. 
 

webinar
dr hab. n. o zdr. Aleksandra Wesołowska

Pracownik naukowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Zakładu Biologii Medycznej, Wydziału Nauk o Zdrowiu, kierownik Uniwersyteckiej Pracowni Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacją przy Regionalnym Banku Mleka w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Warszawie. 
Współpracownik Agencji Badań Medycznych, Sekretarz Naukowego Zespołu Roboczego przy Prezesie ABM. Absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Prowadzenia i Organizacja badań klinicznych. Prezes i współzałożyciel, powstałej w 2010 r. Fundacji Banku Mleka Kobiecego działającej jako organizacja ekspercka oraz pacjencka popularyzująca wiedzę na temat banków mleka kobiecego oraz sposobu działania takich placówek w Polsce i za granicą.
Laureatka prestiżowej nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2019) za wybitne osiągnięcia naukowe i naukowo-techniczne w kategorii badań na rzecz społeczeństwa (2018). 
W czasie pandemii COVID-19 wraz z ogólnopolskim zespołem podjęła badania z zakresu ryzyka zakażenia dziecka od matki chorującej na COVID-19 oraz jak również bezpieczeństwa szczepionki na COVID-19 w okresie okołoporodowym. 
 

Katarzyna Maksym
Katarzyna Maksym

MRCOG

Urodzona w Warszawie, studiowała kierunek lekarski na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, który ukończyła w 1999 roku. Wkrótce po odbyciu stażu rozpoczęła specjalizację na II Oddziale Położnictwa i Ginekologii w Szpitalu Księżnej Anny Mazowieckiej w Warszawie ze szczególnym uwzględnieniem medycyny matki i płodu.

Po przeprowadzce do Wielkiej Brytanii, jako pracownik naukowy w Harris Birthright Center w Kings College Hospital, doskonaliła swoje umiejętności w zakresie ultrasonografii. Mianowana jako lekarz specjalistyczny w szpitalu University College London w 2014 roku w oddziale oceny matek i płodu, rozpoczęła swoją aktywność związaną z audytami oraz badaniami naukowymi dotyczącymi prowadzenia ciąż wysokiego ryzyka. Prezentowała swoją pracę na kilku konferencjach i spotkaniach zawodowych. Prowadzenie zajęć dydaktycznych w formie wykładów i seminariów oraz codzienna pracy ze studentami jest istotną częścią jej aktywności zawodowej.

Od 2017 roku pełniła funkcję Maternal and Fetal Medicine Research Fellow w Fetal Medicine Unit w University College London Hospital, ze szczególnym uwzględnieniem ograniczenia wewnątrzmacicznego wzrostu płodu. Jest członkiem konsorcjum EVERREST, międzynarodowej grupy opracowującej leczenie płodów dotkniętych ciężkim wewnątrzmacicznym zahamowaniem wzrostu o wczesnym początku. Obecnie doktorantka na University College London zajmuje się biofizycznymi i molekularnymi zmianami krążenia matczyno-łożyskowo-płodowego oraz łożyskiem w ciążach z wewnątrzmacicznym zahamowaniem wzrostu. Członek multidyscyplinarnego zespołu badawczego UCL.

Piotr Sawicki
Piotr Sawicki

Trzykrotny Absolwent i wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego.
Z rynkiem badań klinicznych związany od lat dziewięćdziesiątych. Zajmuje się działalnością Ośrodków Badawczych oraz rekrutacją i retencją pacjentów. Współtwórca Centrum Medycznego Osteomed oraz Centrum Badań Klinicznych Lambda. Ekspert w zakresie planowania i realizowania kampani rekrutacji pacjentów ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedniej komunikacji i poprawności języka. W latach 2012 - 2019 Head of Patient Engagement w firmie Synexus a obecnie Kierownik Działu Badań Klinicznych w Centrum Medycznym CMP. 

Wielokrotny prelegent podczas międzynarodowych konferencji dotyczących rekrutacji pacjentów.

Maria Joao Cruz
Maria João Cruz

Deloitte UK’s Centre for Health Solutions

Maria João Cruz pełni funkcję Assistant Research Manager w UK Centre for Health Solutions, niezależnym ośrodku badawczym Deloitte’s Health Care and Life Sciences. W Centrum przeprowadza rygorystyczne analizy i badania, które wspierają działania w sektorze Life sciences and healthcare.

Maria João jest współautorką raportów, które badają rolę sztucznej inteligencji w cyfrowej transformacji łańcucha wartości biofarmacji, w tym inteligentnych badań klinicznych i inteligentnych łańcuchów dostaw leków. Od czasu dołączenia do zespołu Deloitte, Maria João brała również udział w opracowaniu serii raportów rocznych dotyczących R&D.

Maria João ma doktorat z bioinżynierii i ponad 10-letnie doświadczenie w badaniach naukowych.

Karen Taylor
Karen Taylor

Deloitte UK’s Centre for Health Solutions

Karen założyła w listopadzie 2011 r Deloitte UK’s Centre for Health Solutions. Jest to niezależne ramię badawcze Deloitte’s Life Sciences and Health Care (LSHC), zapewniające zaufane źródło istotnych, aktualnych i wiarygodnych informacji na temat pojawiających się trendów, wyzwań i rozwiązań medycznych. W centrum łączone jest kreatywne myślenie, rzetelne prowadzenie badań oraz doświadczenie branżowe, w celu opracowywania opartych na faktach perspektyw dotyczących jednych z największych i najtrudniejszych problemów, z którymi borykają się klienci z sektora Life sciences and healthcare. Celem jest poprawa ich wydajność i optymalizacja kosztów oraz, co ważne, zwiększenie korzyści płynących dla pacjentów.

Najnowsze raporty dotyczące life sciences obejmują tematykę tego, jak sztuczna inteligencja przekształca łańcuch wartości w biofarmacji, użyteczności sztucznej inteligencji w odkrywaniu leków, przeprowadzaniu badań klinicznych i inteligentnych łańcuchów dostaw leków. Wszystkie te raporty koncentrują się na tym, jak innowacje i zaawansowane technologie zmieniają sposób świadczenia opieki zdrowotnej. Jej ostatnie raporty dotyczące opieki zdrowotnej obejmują: „Digital Transformation: Shaping the future of European healthcare, Realising digital first primary care” oraz „Closing the digital gap: Shaping the future of UK healthcare”. W ciągu ostatnich kilku tygodni Karen opublikowała serię prognoz na podstawie raportu swojego zespołu „The future unmasked: Predicting the future of health and life science in 2025”; pełny raport jest dostępny od 9 grudnia 2020 r.

Karen oprócz publikacji raportów, prezentuje swoje badania na licznych konferencjach i wydarzeniach branżowych oraz publikuje na blogu, który od marca 2020 koncentruje się na różnych kwestiach związanych z wpływem COVID-19 na LSHC (https://blogs.deloitte. co.uk/health/). Co tydzień przedstawia aktualne informacje na temat zdrowia publicznego podczas webinaru Deloitte`s COVID-19.
Karen jest członkiem Institute of Chartered Public Finance and Accountants i ma bogate doświadczenie w prowadzeniu badań dotyczących sektora Life sciences and healthcare w Wielkiej Brytanii i na świecie. W 2002 roku Karen otrzymała OBE za pracę Health Value for Money Audit. W 2011 roku objęła stanowisko Non-Executive Director w Dartford and Gravesham NHS Trust, gdzie przewodniczy Komisji Audytowej.

prof. Przegalińska
prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska

Profesorka Akademii Leona Koźmińskiego, doktorka habilitowana w dziedzinie nauk o zarządzaniu. Doktoryzowała się w zakresie filozofii sztucznej inteligencji w Instytucie Filozofii UW. Obecnie jest Prorektorką ds Współpracy z Zagranicą oraz ESR w Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2016 prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Aktualnie Research Fellow w American Institute for Economic Research. W 2022 rozpoczęła współpracę z Labour and Worklife Program na Harvardzie. Interesuje się rozwojem sztucznej inteligencji, przetwarzaniem języka naturalnego, uczeniem maszynowym, robotami społecznymi i technologiami ubieralnymi.

Materiały do pobrania

Materiały z naszych wydarzeń są dostępne dla zarejestrowanych uczestników po wprowadzeniu kodu dostępu.

Nasz zespół

ŁUKASZ WIĘCH

Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Koźmiński MBA dla Kadry Medycznej oraz Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz – specjalista zdrowia publicznego. Edukator z zamiłowania i doświadczenia. ​

Zawodowo związany od wielu lat z sektorem badań klinicznych nowych leków. Jako Associate Director w firmie Synexus Polska Sp. z o. o. stale powiększa swoje bogate praktyczne doświadczenie zawodowe, szczególnie z zakresu roli i obowiązków badacza w badaniu klinicznym oraz organizacji i zarządzania ośrodkiem badań klinicznych, w międzynarodowym środowisku. ​

Zajmuje go tematyka tworzenia innowacyjnych rozwiązań biznesowych i partnerstw zgodnych z filozofią win-win. Członek Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce – GCPpl. Wykładowca ALK i WUM.​

 

LinkedIn

Łukasz Więch

Opiekun administracyjny

Akademia Leona Koźmińskiego

Akademia Leona Koźmińskiego od wielu lat posiada trzy prestiżowe akredytacje: EQUIS, AACSB i AMBA.

Zdobyła także liczne certyfikaty organizacji międzynarodowych i jest uznana przez profesjonalne stowarzyszenia działające m.in. w obszarze zarządzania, HR i CSR.

Kierunki studiów prowadzone w ALK są regularnie wyróżniane przez Polską Komisję Akredytacyjną.

 
„Trzy korony” dla Koźmińskiego
 

Na świecie istnieją trzy najważniejsze akredytacje przyznawane uczelniom biznesowym:

  • EQUIS - European Quality Improvement System
  • AACSB - Association to Advance Collegiate Schools of Business
  • AMBA - Association of MBAs

Są to tak zwane „trzy korony”, o których zdobycie ubiegają się najlepsze szkoły wyższe. Na świecie jest tylko 100 uczelni biznesowych, które posiadają wszystkie trzy akredytacje, a wśród nich nasza Akademia.