kampus

Kampus

Od początku swego istnienia inwestujemy we własną bazę lokalową. Obecnie nasza siedziba obejmuje kompleks 5 nowocześnie wyposażonych budynków o łącznej powierzchni ok. 16500 m2. Dzięki temu wszystkie zajęcia odbywają się w jednym miejscu – przy ulicy Jagiellońskiej 57/59. Co roku wprowadzamy innowacyjne rozwiązania architektoniczne i technologiczne, ułatwiające studiowanie i przebywanie na uczelni – w tym również osobom niepełnosprawnym.

Kampus

Akademia Leona Koźmińskiego znajduje się w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 57/59 w dzielnicy Praga Północ. Do Centrum dojedziecie z naszej uczelni w ok. 15 minut. Zatrzymują się obok nas tramwaje linii 20 i 18 oraz autobus 509 (na żądanie). Do Akademii należą też tereny położone za budynkami uczelni, na których znajduje się boisko sportowe, miejsca wypoczynkowe i parking. Tuż przy głównym budynku umiejscowiona jest stacja rowerowa Veturilo, a także paczkomat.

 

Biblioteka Biblioteka ALK oferuje internetowy system dostępu do katalogów. Na jej terenie znajduje się czytelnia, a także pomieszczenia do pracy indywidualnej i zespołowej, wyposażone w komputery i dostęp do Internetu.

Zbiór biblioteczny liczy ponad 70 000 woluminów. Biblioteka umożliwia także korzystanie z elektronicznych baz danych z łącznym dostępem do kilkudziesięciu tysięcy książek i czasopism.

Pracownie Dbając o komfort i satysfakcję obecnych i przyszłych studentów wciąż ulepszamy nasze sale wykładowe i laboratoria. Aktualnie posiadamy 64 multimedialne sale wykładowe, w tym 6 auli i 7 laboratoriów komputerowych, dostępnych dla studentów 7 dni w tygodniu.

Dla wszystkich studentów ALK dostępne jest bezpłatne oprogramowanie (m.in. pakiet Office 365 ProPlus, inne programy i systemy operacyjne Microsoft, profesjonalne programy statystyczne).

Na terenie całej uczelni można korzystać z bezprzewodowego Internetu.

BIBLIOTEKA

Sale hybrydowe

Sala Huawei Idealab

Sala hybrydowa wyposażona w interaktywną tablicę IdeaHub, która łączy w sobie zalety tradycyjnej tablicy z zaawansowanym systemem wideokonferencyjnym oraz możliwością pracy ze studentami z wykorzystaniem własnych urządzeń mobilnych.

W sali IdeaHub wykorzystano technologię umożliwiającą podgląd całego pomieszczenia przez osoby uczestniczące w zajęciach online.

Sala Logitech

Sala hybrydowa wyposażona w dwa monitory LCD, w której dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym możliwe jest pokazywanie zarówno wykładowcy, jak i pomieszczenia w różnych konfiguracjach. W sali zastosowano także innowacyjną metodę pisania na tablicy w sposób tradycyjny przy jednoczesnym przekazywaniu obrazu bezpośrednio do aplikacji Teams, umożliwiając przy tym uczestnikom odczyt treści bezpośrednio na swoich komputerach.

Sala hybrydowa

Laboratorium Bloomberga Nasi studenci mogą korzystać z laboratorium finansowego opartego o technologie Bloomberga. Mają dostęp do pełnego serwisu oraz dodatkowych funkcji edukacyjnych największej agencji informacyjnej na świecie. Dzięki temu nauka jest oparta o rzeczywiste analizy, wskaźniki i informacje ze wszystkich rynków finansowych na świecie.

 

Sala do symulacji rozpraw sądowych Specjalnie z myślą o studentach Kolegium Prawa została zaprojektowana sala, w której studenci – wzorem renomowanych szkół prawa na świecie – uczestniczą w symulowanych rozprawach sądowych.

bloomberg

Sport w ALK Do dyspozycji naszych studentów jest wielofunkcyjna sala sportowa do gier zespołowych, aerobiku i sportów walki oraz w pełni wyposażona, nowoczesna siłownia. W tej części budynku znajdują się też szatnie i natryski. Mecze piłki nożnej i koszykówki mogą odbywać się na boisku na błoniach za uczelnią.

W naszej Akademii działa sekcja e-sportowa, dla której został przygotowany i wyposażony w sprzęt gaming room. Gracze „Counter-Strike: Global Offensive” spotykają się w sekcji Lions for Gaming (L4Gaming), w ramach której wspólnie doskonalą swoje umiejętności. Link do strony sekcji na FB

Więcej na: https://sport.kozminski.edu.pl

sport

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami Nasz kampus został w pełni przystosowany dla studentów z niepełnosprawnościami ruchowymi, którzy mają do dyspozycji windy, podnośniki i podjazdy.

W wybranych salach dydaktycznych zainstalowane zostały wzmacniacze pętli indukcyjnych dla studentów niedosłyszących. Studentom niesłyszącym, którzy zgłoszą się z taką potrzebą, staramy się zapewnić pomoc tłumacza migowego. W uzasadnionych przypadkach student niepełnosprawny może także liczyć na pomoc asystenta na zajęciach.

Biuro ds. Stypendiów i Studentów Niepełnosprawnych mieści się w budynku D, w pokoju D-213.

 

Pokój dla matki karmiącej

W budynku D w pobliżu biblioteki znajduje się pokój, gdzie można spokojnie przewinąć i nakarmić dziecko. Pokój wyposażony jest w przewijak, wygodny fotel i urządzenia sanitarne.

winda

Punkty gastronomiczne

W kompleksie budynków uczelni znajdują się trzy restauracje. Są czynne we wszystkie dni, w których odbywają się zajęcia. W atrium budynku C jest specjalna strefa jadalna, w której swoje dania serwują: Bistro Bracia Wiśniewscy i Rice Bistro. Trzeci punkt - Ministerstwo Smaku - znajduje się niedaleko wejścia do budynku A. Kawy możecie napić się w kawiarni Barista lub Grand Coffee. Na uczelni znajdują się także automaty z zimnymi i gorącymi napojami oraz z przekąskami.

punkt gastronomiczny

Księgarnia Zlokalizowana w budynku C działa w czasie roku akademickiego z wyjątkiem dni świątecznych. W sprzedaży znajdują się książki z zakresu: ekonomii, zarządzania, prawa gospodarczego, rachunkowości, finansów, marketingu i reklamy, języków obcych. Ofertę uzupełniają nowości wydawnicze związane z kierunkami zajęć prowadzonymi na uczelni. W ciągłej sprzedaży znajdują się publikacje naszej kadry naukowej.

Punkty ksero Do dyspozycji studentów są dwa punkty kserograficzne. Jeden z nich znajduje się w budynku D, tuż przy pomieszczeniach biblioteki. Można tam też m.in. oprawić prace licencjackie i magisterskie. Drugi punkt znajduje się w budynku A.

Poczta Niedaleko wejścia do budynku A mieści się punkt Poczty Polskiej. Godziny otwarcia:

  • poniedziałek: 14.00-20.00
  • wtorek - piątek: 12.00-18.00
  • I i III sobota w miesiącu: 11.00-15.00

 

ksiegarnia

Bank i bankomaty W Atrium budynku D znajduje się oddział Banku Santander. Godziny otwarcia: poniedziałek – wtorek: 9:00-17:00

Na terenie kampusu usytuowane są również dwa bankomaty, Bankomat Euronet znajduje się w Atrium w budynku D, oraz bankomat Pekao w budynku A przy wejściu do budynku.

Kiosk Zlokalizowany w budynku C, można zaopatrzyć się w aktualną prasę, drobne artykuły papiernicze, kosmetyczne i spożywcze.

Parking Uczelnia posiada bezpłatny, dozorowany parking na ponad 400 samochodów. Wjazd na parking znajduję się między budynkami A i D.

parking

Na dachu ALK mieści się pasieka, która zostanie zasiedlona przez pszczoły wiosną 2022 roku.

Celem miejskich pasiek jest wspieranie wzrostu populacji pszczół. Na obszarach miejskich rośnie wiele miododajnych drzew, jak lipy, klony czy akacje, z których pszczoły wydobywają odżywczy nektar, a następnie przerabiają go na miód. 

W samej Warszawie jest już kilkaset miejskich uli, które znajdują się w parkach, obiektach użyteczności publicznej czy na dachach najwyższych wieżowców.

Obiecujemy informować Was na bieżąco o zasiedleniu pasieki i jej dalszym rozwoju.

pasieka 510 alk