Kampus

kampus

Kampus

Od początku swego istnienia inwestujemy we własną bazę lokalową. Obecnie nasza siedziba obejmuje kompleks 5 nowocześnie wyposażonych budynków o łącznej powierzchni ok. 16500 m2. Dzięki temu wszystkie zajęcia odbywają się w jednym miejscu – przy ulicy Jagiellońskiej 57/59. Co roku wprowadzamy innowacyjne rozwiązania architektoniczne i technologiczne, ułatwiające studiowanie i przebywanie na uczelni – w tym również osobom niepełnosprawnym.

Kampus

Akademia Leona Koźmińskiego znajduje się w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 57/59 w dzielnicy Praga Północ. Do Centrum dojedziecie z naszej uczelni w ok. 15 minut. Zatrzymują się obok nas tramwaje linii 20 i 18 oraz autobus 509 (na żądanie). Do Akademii należą też tereny położone za budynkami uczelni, na których znajduje się boisko sportowe, miejsca wypoczynkowe i parking. Tuż przy głównym budynku umiejscowiona jest stacja elektrycznych hulajnóg, a także paczkomat.

 

Biblioteka Biblioteka ALK oferuje internetowy system dostępu do katalogów. Na jej terenie znajduje się czytelnia, a także pomieszczenia do pracy indywidualnej i zespołowej, wyposażone w komputery i dostęp do Internetu.

Zbiór biblioteczny liczy ponad 70 000 woluminów. Biblioteka umożliwia także korzystanie z elektronicznych baz danych z łącznym dostępem do kilkudziesięciu tysięcy książek i czasopism.

Pracownie Dbając o komfort i satysfakcję obecnych i przyszłych studentów wciąż ulepszamy nasze sale wykładowe i laboratoria. Aktualnie posiadamy 64 multimedialne sale wykładowe, w tym 6 auli, 19 sal hybrydowych i 7 laboratoriów komputerowych, dostępnych dla studentów 7 dni w tygodniu.

Dla wszystkich studentów ALK dostępne jest bezpłatne oprogramowanie (m.in. pakiet Office 365 ProPlus, inne programy i systemy operacyjne Microsoft, profesjonalne programy statystyczne).

Na terenie całej uczelni można korzystać z bezprzewodowego Internetu.

BIBLIOTEKA

Sale hybrydowe

Na terenie uczelni przygotowanych jest 20 sal do nauki hybrydowej.

Wybrane sale hybrydowe wyposażone są w interaktywne tablice łączące w sobie zalety tradycyjnej tablicy, z zaawansowanym systemem wideokonferencyjnym oraz możliwością pracy ze studentami z wykorzystaniem ich własnych urządzeń mobilnych. Sale wyposażone są w ekran główny i poglądowy i wykorzystano w nich technologię umożliwiającą podgląd całego pomieszczenia przez osoby uczestniczące w zajęciach online. Idealnie sprawdzą się też podczas różnego rodzaju seminariów lub szkoleń.

Zobacz wszystkie sale hybrydowe

Sala hybrydowa

Laboratorium Bloomberga Nasi studenci mogą korzystać z laboratorium finansowego opartego o technologie Bloomberga. Mają dostęp do pełnego serwisu oraz dodatkowych funkcji edukacyjnych największej agencji informacyjnej na świecie. Dzięki temu nauka jest oparta o rzeczywiste analizy, wskaźniki i informacje ze wszystkich rynków finansowych na świecie.

 

Sala do symulacji rozpraw sądowych Specjalnie z myślą o studentach Kolegium Prawa została zaprojektowana sala, w której studenci – wzorem renomowanych szkół prawa na świecie – uczestniczą w symulowanych rozprawach sądowych.

bloomberg

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami Nasz kampus został w pełni przystosowany dla studentów z niepełnosprawnościami ruchowymi, którzy mają do dyspozycji windy, podnośniki i podjazdy.

Uczelnia mieści się w kompleksie 5 budynków - A, B, C, D i NA, połączonych łącznikami. W każdym budynku znajduje winda. Od strony ulicy Jagiellońskiej do budynków A i D prowadzą dwa wejścia główne, a od strony parkingu do budynku B, C, D i NA. Wejścia do budynków D, B, NA wyposażone są w systemy drzwi zautomatyzowanych. Do każdego z budynku prowadzi podjazd, tak aby osoby z niepełnosprawnością ruchową miały łatwy dostęp do kompleksu budynków. Ruch osobowy przy wejściach głównych jest kontrolowany przez system monitoringu.

Na terenie ALK znajduje się 6 laboratoriów komputerowych ze sprzętem najnowszej generacji. Dwa laboratorium wyposażone są po jednym stanowisku w specjalistyczny sprzęt dla osób niewidomych i niedowidzących również takie stanowisko komputerowe znajduje się w bibliotece. Uczelnia jest właścicielem obiektów sportowych: boiska, sali do sportów zespołowych, aerobiku i sportów walki oraz w pełni wyposażonej siłowni. W części sportowej budynku znajdują się szatnie i natryski. W uzasadnionych przypadkach student niepełnosprawny może także liczyć na pomoc asystenta na zajęciach.

Biuro ds. Stypendiów i Studentów Niepełnosprawnych mieści się w budynku D, w pokoju D-213.

W sprawach związanych z infrastrukturą, prosimy o kontakt z Centralnym Punktem Obsługi Klienta, e-mail: kampus@kozminski.edu.pl

winda

Pokój matki z dzieckiem i kącik zabaw dla dzieci Na naszej uczelni można znaleźć dwa miejsca przyjazne dla dzieci i rodziców – jednym z nich jest pokój matki z dzieckiem, a drugim - kącik zabaw dla dzieci.

W pokoju matki z dzieckiem znajduje się miejsce przeznaczone na karmienie, przewijak oraz toaleta. Jest tam również podgrzewacz do butelek. Dzięki temu każda studentka czy pracowniczka-mama, ale także – w zależności od sytuacji – każdy student czy pracownik-tata mają zapewnioną prywatną przestrzeń, by w spokoju i ciszy zająć się dzieckiem.

Kącik zabaw dla dzieci znajduje się w naszej bibliotece. Po prawej stronie od wejścia jest wydzielona strefa zabaw, gdzie dzieci mają do wyboru książki, gry planszowe, klocki oraz rozmaite kolorowanki i kredki.

Kącik jest otwarty w godzinach pracy biblioteki. Dokładne godziny można sprawdzić TUTAJ

Oba miejsca dostępne są dla każdego członka i członkini naszej społeczności i oczywiście, można z nich korzystać bezpłatnie.

Kącik dla dzieci

Sport w ALK Do dyspozycji naszych studentów jest wielofunkcyjna sala sportowa do gier zespołowych, aerobiku i sportów walki oraz w pełni wyposażona, nowoczesna siłownia. W tej części budynku znajdują się też szatnie i natryski. Mecze piłki nożnej i koszykówki mogą odbywać się na boisku na błoniach za uczelnią.

W naszej Akademii działa sekcja e-sportowa, dla której został przygotowany i wyposażony w sprzęt gaming room. Gracze „Counter-Strike: Global Offensive” spotykają się w sekcji Lions for Gaming (L4Gaming), w ramach której wspólnie doskonalą swoje umiejętności. Link do strony sekcji na FB

Więcej na: https://sport.kozminski.edu.pl

sport

Punkty gastronomiczne

W kompleksie budynków uczelni znajdują się trzy restauracje. Są czynne we wszystkie dni, w których odbywają się zajęcia. W atrium budynku NA jest specjalna strefa jadalna, w której swoje dania serwują: Bistro Pan Widelec i Rice Bistro. Trzeci punkt - Ministerstwo Smaku - znajduje się niedaleko wejścia do budynku A. Kawy możecie napić się w kawiarni The Barista lub Grand Coffee. Na uczelni znajdują się także automaty z zimnymi i gorącymi napojami oraz z przekąskami.

  punkt gastronomiczny

  Księgarnia Zlokalizowana w budynku C działa w czasie roku akademickiego z wyjątkiem dni świątecznych. W sprzedaży znajdują się książki z zakresu: ekonomii, zarządzania, prawa gospodarczego, rachunkowości, finansów, marketingu i reklamy, języków obcych. Ofertę uzupełniają nowości wydawnicze związane z kierunkami zajęć prowadzonymi na uczelni. W ciągłej sprzedaży znajdują się publikacje naszej kadry naukowej.

  Punkty ksero Do dyspozycji studentów są dwa punkty kserograficzne. Jeden z nich znajduje się w budynku D, tuż przy pomieszczeniach biblioteki. Można tam też m.in. oprawić prace licencjackie i magisterskie. Drugi punkt znajduje się w budynku A.

  Poczta Niedaleko wejścia do budynku A mieści się punkt Poczty Polskiej. Godziny otwarcia:

  • poniedziałek - czwartek: 12.00-18.00
  • piątek: 14.00-20.00
  • I i III sobota w miesiącu: 11.00-15.00

   

  ksiegarnia

  Bank i bankomaty W Atrium budynku D znajduje się oddział Banku Santander. Godziny otwarcia: poniedziałek-wtorek: 9:00-17:00

  Na terenie kampusu usytuowany jest również bankomat Euronet, który znajduje się w Atrium w budynku D.

  Kiosk Zlokalizowany w budynku C, można zaopatrzyć się w aktualną prasę, drobne artykuły papiernicze, kosmetyczne i spożywcze.

  Parking

  Uczelnia posiada parking na 450 samochodów. Studenci Akademii Leona Koźmińskiego zwolnieni są z opłat za parking.

  https:/mykozminski.force.com/s/article/Regulamin-korzystania-z-parkingu-studenckiego?language=pl

  parking

  Pasieka

  Na dachu ALK mieści się pasieka, postawiliśmy kolorowe ule, które zostały zasiedlone przez pszczoły.  Celem miejskich pasiek jest wspieranie wzrostu populacji pszczół. Na obszarach miejskich rośnie wiele miododajnych roślin, z których pszczoły wydobywają odżywczy nektar, a następnie przerabiają go na miód.  W samej Warszawie jest już kilkaset miejskich uli, które znajdują się w parkach, obiektach użyteczności publicznej czy na dachach najwyższych wieżowców. Obiecujemy informować Was na bieżąco o zasiedleniu pasieki i jej dalszym rozwoju. Ule, mogą Państwo obserwować z łącznika oraz z wjazdu na główny parking Uczelni.

  pasieka 510 alk

  Odnawialne źródła energii

  W Akademii Leona Koźmińskiego nie tylko edukujemy, przekonując jak ważne są wszystkie ekologiczne inicjatywy, ale również podejmujemy proekologiczne działania. Jednym z przykładów jest wykorzystanie energii elektrycznej wytworzonej dzięki odnawialnym źródłom energii.

  W połowie kwietnia otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający, że część energii elektrycznej, z której skorzystaliśmy w murach naszej Akademii, została wytworzona właśnie w źródłach wiatrowych w instalacji odnawialnego źródła energii.

  Zobacz certyfikat

  panele 510

  Kozminski Boutique

  Dla wszystkich, którzy identyfikują się ze swoją Alma Mater i chcą zamanifestować swą przynależność do społeczności Koźmińskiego, powstał nasz sklep! 

  W Kozminski Boutique znajdziecie T-shirty, bluzy, spodnie, okrycia wierzchnie, a także akcesoria z logo naszej uczelni. Zaglądajcie na stronę regularnie, bo niebawem pojawią się kolejne nowości :)

  Życzymy przyjemnych zakupów!

  Przejdź do sklepu

  Kontakt: boutique@kozminski.edu.pl  

  bluza kozminski 510