Kampus

kampus

Kampus

Od początku swego istnienia inwestujemy we własną bazę lokalową. Obecnie nasza siedziba obejmuje kompleks 5 nowocześnie wyposażonych budynków o łącznej powierzchni ok. 16,5 tys. m2. Dzięki temu wszystkie zajęcia odbywają się w jednym miejscu – przy ulicy Jagiellońskiej 57/59. Co roku wprowadzamy innowacyjne rozwiązania architektoniczne i technologiczne, ułatwiające studiowanie i przebywanie na uczelni – w tym również osobom niepełnosprawnym.

Kampus

Akademia Leona Koźmińskiego znajduje się w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 57/59 w dzielnicy Praga Północ. Do Centrum dojedziecie z naszej uczelni w ok. 15 minut. Zatrzymują się obok nas tramwaje linii 20 i 18 oraz autobus 509 (na żądanie). Do Akademii należą też tereny położone za budynkami uczelni, na których znajduje się boisko sportowe, miejsca wypoczynkowe i parking. Tuż przy głównym budynku umiejscowiona jest stacja elektrycznych hulajnóg, a także paczkomat.

 

Biblioteka Biblioteka ALK oferuje internetowy system dostępu do katalogów. Na jej terenie znajduje się czytelnia, a także pomieszczenia do pracy indywidualnej i zespołowej, wyposażone w komputery i dostęp do Internetu.

Zbiór biblioteczny liczy ponad 70 tys. woluminów. Biblioteka umożliwia także korzystanie z elektronicznych baz danych z łącznym dostępem do kilkudziesięciu tysięcy książek i czasopism.

Pracownie Dbając o komfort i satysfakcję obecnych i przyszłych studentów, wciąż ulepszamy nasze sale wykładowe i laboratoria. Aktualnie posiadamy 68 multimedialnych klimatyzowanych sal wykładowych, w tym 6 auli, 22 sale hybrydowe i 7 laboratoriów komputerowych, dostępnych dla studentów 7 dni w tygodniu.

Dla wszystkich studentów i studentek ALK dostępne jest bezpłatne oprogramowanie (m.in. pakiet Office 365 ProPlus, inne programy i systemy operacyjne Microsoft, profesjonalne programy statystyczne).

Na terenie całej uczelni można korzystać z bezprzewodowego Internetu.

BIBLIOTEKA

Sale hybrydowe

Na terenie uczelni znajdują się 22 sale do nauki hybrydowej.

Wybrane sale hybrydowe wyposażone są w interaktywne tablice łączące w sobie zalety tradycyjnej tablicy z zaawansowanym systemem wideokonferencyjnym oraz możliwością pracy ze studentami z wykorzystaniem ich własnych urządzeń mobilnych.

Sale wyposażone są w ekran główny i poglądowy i wykorzystano w nich technologię umożliwiającą podgląd całego pomieszczenia przez osoby uczestniczące w zajęciach online. Idealnie sprawdzą się też podczas różnego rodzaju seminariów lub szkoleń.

Zobacz wszystkie sale hybrydowe

Sala hybrydowa

Laboratorium Bloomberga Nasze studentki i studenci mogą korzystać z laboratorium finansowego opartego o technologie Bloomberga. Mają dostęp do pełnego serwisu oraz dodatkowych funkcji edukacyjnych największej agencji informacyjnej na świecie. Dzięki temu nauka jest oparta o rzeczywiste analizy, wskaźniki i informacje ze wszystkich rynków finansowych na świecie.

 

Sala do symulacji rozpraw sądowych Specjalnie z myślą o studentach Kolegium Prawa została zaprojektowana sala, w której studenci – wzorem renomowanych szkół prawa na świecie – uczestniczą w symulowanych rozprawach sądowych.

bloomberg

Pomieszczenia do pracy cichej

Oprócz miejsc w bibliotece, do pracy w ciszy i skupieniu przygotowaliśmy dwa specjalnie wyciszone, dzielone na boksy szklanymi ścianami pomieszczenia (w budynku A na I i II piętrze) oraz dwuosobową budkę akustyczną (przy sali A/140).

Obiekty sportowe Do dyspozycji naszych studentek i studentów jest wielofunkcyjna sala sportowa do gier zespołowych, aerobiku i sportów walki oraz w pełni wyposażona, nowoczesna siłownia. W tej części budynku znajdują się też szatnie i natryski.

Mecze piłki nożnej i koszykówki mogą odbywać się też na boisku na błoniach za uczelnią.

Więcej na: https://sport.kozminski.edu.pl

sport

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Jednym z naszych celów jest bycie uczelnią równych szans. Oznacza to stałą troskę o wzmacnianie środowiska pozbawionego barier na różnych poziomach.

Kampus ALK został kompleksowo dostosowany do potrzeb studentów z niepełnosprawnościami ruchowymi. Wszystkie wejścia główne do budynków wyposażone są w systemy drzwi zautomatyzowanych. Do każdego z budynku prowadzi podjazd, budynki połączone są łącznikiem, tak aby osoby z niepełnosprawnością ruchową miały łatwy dostęp do całego kompleksu.

Przygotowaliśmy miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami, zlokalizowane blisko głównego wejścia, jak również przy wejściu do auli. Wejścia do budynków i sal wykładowych są pozbawione progów, ułatwiając poruszanie się na wózkach inwalidzkich. We wszystkich budynkach znajdują się windy. Dzięki pochylniom ciągi komunikacyjne są wolne od barier. Toalety również zostały odpowiednio przystosowane. 

 

Ponadto na terenie obiektu zostały umieszczone oznaczenia informacyjne dla osób niedowidzących i niewidomych. Przy wsparciu środków z UE zakupiliśmy specjalistyczne zestawy komputerowe, które wyposażone są w oprogramowanie Fusion Professional oraz Fine Reader 15 Standard. Stanowiska, przy których znajdują się komputery, wyposażone są między innymi w powiększalnik Transformer HD, ClearViewC FullHD Speech, skaner do odczytywania i powiększania każdego drukowanego tekstu, monitor brajlowski Focus 40 oraz drukarkę brajlowską. Akademia posiada dwa takie zestawy komputerowe.

Uczelnia posiada pętle indukcyjne dla osób niedosłyszących: stacjonarne (recepcja D) i mobilne, które można wstawiać do sal wykładowych, jeśli jest zgłoszona potrzeba.

W uzasadnionych przypadkach student niepełnosprawny może także liczyć na pomoc asystenta na zajęciach. 

Biuro ds. Stypendiów i Studentów Niepełnosprawnych mieści się w budynku D, w pokoju D-213.

W sprawach związanych z infrastrukturą prosimy o kontakt z Centralnym Punktem Obsługi Klienta, e-mail: kampus@kozminski.edu.pl

 

winda

Pokój matki z dzieckiem i kącik zabaw dla dzieci

Na naszej uczelni można znaleźć dwa miejsca przyjazne dla dzieci i rodziców – jednym z nich jest pokój matki z dzieckiem, a drugim – kącik zabaw dla dzieci.

W pokoju matki z dzieckiem znajduje się miejsce przeznaczone na karmienie, przewijak oraz toaleta. Jest tam również podgrzewacz do butelek. Dzięki temu każda studentka czy pracowniczka-mama, ale także – w zależności od sytuacji – każdy student czy pracownik-tata mają zapewnioną prywatną przestrzeń, by w spokoju i ciszy zająć się dzieckiem.

Kącik zabaw dla dzieci znajduje się w naszej bibliotece. Po prawej stronie od wejścia jest wydzielona strefa zabaw, gdzie dzieci mają do wyboru książki, gry planszowe, klocki oraz rozmaite kolorowanki i kredki.

Kącik jest otwarty w godzinach pracy biblioteki. Dokładne godziny można sprawdzić TUTAJ

Oba miejsca dostępne są dla każdego członka i członkini naszej społeczności i oczywiście, można z nich korzystać bezpłatnie.

Kącik dla dzieci

Punkty gastronomiczne

W kompleksie budynków uczelni znajdują się trzy restauracje. Są czynne we wszystkie dni, w których odbywają się zajęcia. W atrium budynku NA jest specjalna strefa jadalna, w której swoje dania serwują: Jajko Bistro & Cafe oraz Rice Bistro & Sushi. Trzeci punkt – Ministerstwo Smaku – znajduje się niedaleko wejścia do budynku A.

Kawy możecie napić się w kawiarni Żona Krawca lub Grand Coffee. Na uczelni znajdują się także automaty z zimnymi i gorącymi napojami oraz z przekąskami.

Godziny otwarcia lokali TUTAJ

Jabłka w Koźmińskim

Codzienna porcja witamin! Od jesieni do późnej wiosny nasi studenci i studentki (ale także pracownicy i nasi goście) mogą częstować się jabłkami, zakupionymi bezpośrednio od polskich sadowników. Kosze z owocami ustawione są przy wejściach głównych.

punkt gastronomiczny

Relaks na świeżym powietrzu

Za budynkami uczelni w cieplejszym okresie rozstawiane są leżaki. Można też rozegrać partię szachów plenerowych. A w pobliżu punktów gastronomicznych znajdują się stoliki, ławy i parasole.

Punkty ksero Do dyspozycji studentów są dwa punkty kserograficzne. Jeden z nich znajduje się w budynku D, tuż przy pomieszczeniach biblioteki. Można tam też m.in. oprawić prace licencjackie i magisterskie. Drugi punkt znajduje się w budynku A.

Poczta Niedaleko wejścia do budynku A mieści się punkt Poczty Polskiej. Godziny otwarcia:

  • poniedziałek – czwartek: 12.00-18.00
  • piątek: 14.00-20.00
Relaks na leżakach

Bankomat Na terenie kampusu usytuowany jest bankomat Euronet, który znajduje się w Atrium w budynku D.

Kiosk Zlokalizowany w budynku C, można zaopatrzyć się w aktualną prasę, drobne artykuły papiernicze, kosmetyczne i spożywcze.

Parking

Uczelnia posiada parking na 550 samochodów. Studenci i studentki Akademii Leona Koźmińskiego zwolnieni są z opłat za parking.

Regulamin korzystania z parkingu TUTAJ

parking

Odnawialne źródła energii

Od 2021 r. korzystamy z paneli fotowoltaicznych. Wprowadzamy energię słoneczną w sieć elektryczną ALK, co przekłada się na korzyści z zasilania z odnawialnych źródeł energii i na oszczędności. Obecnie zainstalowane urządzenia umożliwiają produkcję około 50 MWh energii rocznie. Taka ilość energii może zasilić blisko 15 mieszkań o powierzchni 100 m2 przez cały rok. 

W kwietniu 2023 r. otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający, że część energii elektrycznej, z której skorzystaliśmy w murach naszej Akademii, została wytworzona w źródłach wiatrowych w instalacji odnawialnego źródła energii. Zobacz certyfikat

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych

Stacja została wyposażona w innowacyjny system dystrybucji mocy, który umożliwia efektywne ładowanie nawet czterech pojazdów jednocześnie. Dostępne są dwa złącza CCS o mocy 100 kW (jedno złącze CCS o mocy 80 kW oraz jedno złącze Chademo o mocy 50 kW). Baterię o pojemności 50 kWh można naładować w około 30 minut. Stacja znajduje się na parkingu za budynkiem D. Więcej informacji

panele 510

Pasieka

Na dachu ALK postawiliśmy kolorowe ule, które zostały zasiedlone przez pszczoły. 

Celem miejskich pasiek jest wspieranie wzrostu populacji pszczół. Na obszarach miejskich rośnie wiele miododajnych roślin, z których pszczoły wydobywają odżywczy nektar, a następnie przerabiają go na miód. W samej Warszawie jest już kilkaset miejskich uli, które znajdują się w parkach, obiektach użyteczności publicznej czy na dachach najwyższych wieżowców. Ule możecie obserwować z łącznika między budynkami oraz z wjazdu na główny parking uczelni.

Pierwsze zbiory miodu wielokwiatowego odbyły się we wrześniu 2022.

pasieka 510 alk

Kozminski Boutique

Dla wszystkich, którzy identyfikują się ze swoją Alma Mater i chcą zamanifestować swą przynależność do społeczności Koźmińskiego, powstał nasz sklep! 

W Kozminski Boutique znajdziecie t-shirty, bluzy, okrycia wierzchnie, a także akcesoria z logo lub herbem naszej uczelni. Zakupów można dokonać w punkcie stacjonarnym w siedzibie uczelni w atrium budynku D lub online.

Przejdź do sklepu online

Życzymy przyjemnych zakupów!

Kontakt: boutique@kozminski.edu.pl  

bluza kozminski 510