2nd International Conference We! are Clinical Reaserch - PL
II Międzynarodowa Konferencja
Badania Kliniczne to MY!
Wstęp
Zapraszamy do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej Badania Kliniczne to MY!, organizowanej przez Akademię Leona Koźmińskiego.
W 2021 roku spotkaliśmy się po raz pierwszy, by wysłuchać licznych wspaniałych wykładów i wziąć udział w ciekawych panelach dyskusyjnych. Nasze spotkanie pokazało, że warto i trzeba spotykać się i rozmawiać o nowoczesnych rozwiązaniach w badaniach klinicznych. Międzynarodowy zespół prelegentów zapewnił nam niezwykłe wrażenia. Poniższy film stanowi doskonałe podsumowanie tamtego wydarzenia:
I Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Badania Kliniczne to MY!"
W tym roku do wydłużamy Konferencję do dwóch dni i włączamy do jej programu czas poświęcony dla Start Upów medycznych. Wierzymy, że zbliżenie świata badań klinicznych i startupów med-tech jest koniecznością. Jednym z elementów tworzących naszą przyszłość jest to, by dziś opracowywane pomysły usprawniające działanie ochrony zdrowia i poprawiające wyniki leczenia, współpracowały ze światem badań klinicznych, opracowując i wdrażając projekty mające na celu ocenę bezpieczeństwa i skuteczności działania tych metod.
Zapraszamy już dziś do rezerwacji sobie czasu na Konferencję – 14-15.10.2022.
Informacje techniczne
Konferencja odbędzie się w dniach 14-15.10.2022, na żywo w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (adres). Jednocześnie, konferencja będzie dostępna online, z wykorzystaniem komunikacji audiowizualnej i możliwością brania udziału w dyskusji dla uczestników online. Do połączenia wykorzystamy platformę ZOOM. W czasie konferencji tłumaczenie symultaniczne zapewnia KONTEKST.
Cele konferencji
- integracja środowisk badań klinicznych i startupów med-tech - wsparcie startupów med-tech na ścieżce rozwoju biznesowo-naukowego - przekazanie najnowszej wiedzy w licznych dziedzinach badań klinicznych - dyskusja ważnych i przełomowych zmian w prawie badań klinicznych
Uczestnicy
Do udziału w Konferencji zapraszamy osoby związane zawodowo z badaniami klinicznymi i dziedziną startupów medycznych oraz wszystkich innych zainteresowanych tymi tematami.
W szczególności, zapraszamy: - reprezentantów środowiska medycznego - pracowników ośrodków badawczych, w tym Centrów Wsparcia Badań Klinicznych - badaczy i ich zespoły - pracowników firm biotechnologicznych, farmaceutycznych i CRO - przedstawicieli organizacji pacjenckich - przedstawicieli administracji publicznej - twórców i organizatorów startupów z szeroko rozumianej dziedziny medycznej - inwestorów poszukujących ciekawych i nowoczesnych pomysłów na rozwój - wszystkich zainteresowanych rozwojem medycyny
Harmonogram
Pierwszy dzień Spotkania poświecimy na dyskusję o wartościowaniu projektów z branży med-tech. Porozmawiamy o kryteriach, na podstawie których można ocenić, czy opracowywany pomysł faktycznie wpłynie w dodatni sposób na sytuację ochrony zdrowia oraz czy ma potencjał wdrożeniowy. Po panelu dyskusyjnym na początku dnia wysłuchamy szeregu prezentacji startupów biorących udział w konkursie na najlepszą propozycję dnia. Jury, na podstawie regulaminu, dokona oceny prezentowanych pomysłów i wybierze zwycięzcę, który otrzyma nagrodę w postaci programu akceleracyjnego współtworzonego przez ALK, GUMED i BioForum. Po południu w tym dniu odbędą się warsztaty w których wezmą udział uczestnicy Konferencji.
- 8:30 - 9:30 - Rejestracja i poranna kawa
- 9:30 - Otwarcie i Powitanie - lek. Łukasz Więch, MBA; przedstawiciel Rektora ALK
- 10:00-11:00 - Panel Otwarcia: Wartościowanie startupów med-tech Moderator: dr Magdalena Kulczycka 1) Bartosz Kondaszewski, Kozminski Business HUB, 2) lek. Łukasz Więch, Akademia Leona Koźmińskiego, 3) Helena Linge, Lund University 4) Joanna Broy, EIT HEalth, 5) Andrzej Rys, DigiSante EC 6) Karolina Irmgard Kądziela, CTT GUMED
- 11:00 - Przerwa kawowa
- 11:15 Paweł Sieczkiewicz, Telemedi: Jak znaleźć dla siebie nisze na biznes w branży medycznej?
- 11:40 - Prezentacja konkursowa: NEOINSIGHT sp. z o.o.
- 12:00 - Prezentacja konkursowa: Diagendo Sp. z o.o
- 12:20 - Prezentacja konkursowa: DC Software Sp. z o.o.
- 12:40 - Prezentacja konkursowa: Medtech Innovation - Jacek Olszewski
- 13:00 - 14:15 - Obiad (w jego czasie obrady Kapituły)
- 14:15 - Prof. Katarzyna Kolasa, ALK: Digital Health Start Me Up
- 14:35 - Artur Olesch: Najważniejsze wydarzenia w zdrowiu cyfrowym 2022. Globalna perspektywa 2023
- 14:55 - Mikołaj Gurdała, Iqvia: How to stimulate digital transformation in healthcare?
- 15:15 - Wiktor Możarowski, IMiD: Zmiana paradygmatu współpracy szpitali ze startupami - Konkurs „Mother and Child Startup Challenge”
- 15:30 - ogłoszenie wyników Konkursu Start-upów MedTech i zakończenie 1 Dnia Konferencji
- 17:00 - 19:00 Warsztaty tematyczne
Warsztaty odbędą się wyłącznie stacjonarnie w Akademii Leona Koźmińskiego, sala A/208 i A/211
1) Choroby rzadkie od badania klinicznego przez rejestrację do refundacji - wyzwania dla prawidłowego przebiegu procesu – moderator: dr n. med. Marta Bednarek, GUMED 2) Rozporządzenie 536/2014 - refleksje z wdrożenia w perspektywie europejskiej – moderator: dr Damian Świeczkowski, GUMED Wyniki warsztatów będą zaczynem do dyskusji podczas odpowiednich sesji dnia kolejnego.
- 08:00 - 09:00 Rejestracja i poranna kawa
- 09:00 - Rozpoczęcie Konferencji. Przemówienie przedstawiciela Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
- 09:15 - 10:45 – Blok: Innowacyjne terapie w medycynie Moderator: lek. Łukasz Więch ALK Prelegenci: 1) prof. Bartosz Karaszewski, GUMED, Specyfika badań nowych terapii ratunkowych na przykładzie postępowania w ostrych udarach niedokrwiennych mózgu 2) prof. Miłosz Jaguszewski, GUMED, temat w trakcie potwierdzania 3) prof. Iwona Ługowska, NIO, temat w trakcie potwierdzania
- 10:45 - przerwa kawowa
- 11:00 - 13:00 - Panel: Choroby rzadkie od badania klinicznego przez rejestrację do refundacji - forum dyskusyjne z udziałem różnych perspektyw Moderator: dr Iga Lipska Prelegenci: 1) przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia w trakcie potwierdzania, 2) dr Jacques Demotes, ECRIN, 3) Dariusz Żebrowski, GCPpl, 4) Michał Byliniak, Infarma, 5) dr Jarosław Meyer-Szary, GUMED, 6) Elżbieta Bylina, ABM
- 13:00 - 14:00 - przerwa obiadowa
- 13:05 - wspólne zdjęcie na Auli
- 14:00 - 15:30 - Panel: Rozporządzenie 536/2014 - refleksje z wdrożenia w perspektywie europejskiej Moderator: Tomasz Kaczyński, Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka sp. k. Prelegenci: 1) przedstawiciel URPL w trakcie potwierdzania, 2) dr n. med. Damian Świeczkowski, GUMED, 3) dr Antoni jędrzejowski, GCPpl, 4) Anna Kacprzyk, Infarma 5) Robert Mikulski, Związek Firm Biotechnologicznych BioForum
- 15:30 - przerwa kawowa
- 15:45 - 17:15 - Blok: Megatrendy w badaniach klinicznych Moderator: dr Agata Bloswick, Labcorp Drug Development Prelegenci: 1) Sandra Bichl, Carrer Angels: War on talent 2) Janusz Kabata, GP4Research: Rola Decentralized Clinical Trials w rozwoju badan klinicznych 3) Kamil Sijko: Transition Technologies Science: Nowoczesne narzędzia Statystyki w badaniach klinicznych. Koncepcja Digital Twin
- 17:15 – zakończenie konferencji
Konferencja będzie podzielona na następujące bloki:
Panel Otwarcia
Konkurs Start-upów Medtech
Innowacyjne Terapie w Badaniach Klinicznych
Wyzwania dla leków sierocych w chorobach rzadkich
Rozporządzenie 536/2014
Megatrendy w Badaniach Klinicznych
Opłaty
Formuła online: Regular Registration Fee - 200 PLN
Formuła stacjonarna: Udział tylko 14 października - 300 PLN
Udział tylko 15 października - 300 PLN
Udział 14 i 15 października - 500 PLN
Zniżka 20% - KOD DLA ABSOLWENTÓW ALK
Zniżka 25% - KOD DLA CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA GCPPL*
*do uzyskania po wcześniejszej weryfikacji członkostwa przez Panią Bożenę Mikołajczyk (bozena.mikolajczak@mtz-clinical.pl)
**zniżki nie łączą się
- Jako organizatorzy zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu, bądź formy, zależnie od panującej sytuacji oraz odgórnych zaleceń w odniesieniu do COVID-19.
Formularz rejestracyjny
Organizatorzy
„Badania Kliniczne to MY!” – każdy z nas je tworzy, każdy z nas w nich uczestniczy, każdy z nas jest ich częścią! To nie tylko nasza praca, ale i misja, której celem jest wprowadzenie leku na rynek, aby każdy pacjent miał szansę skorzystać z najlepszej, najskuteczniejszej i najbezpieczniejszej terapii.
W Akademii Leona Koźmińskiego świętujemy rozwój studiów związanych z ochroną zdrowia. Prowadzimy szereg kierunków obejmujących między innymi: zarządzanie w ochronie zdrowia, prawo farmaceutyczne, badania kliniczne i big data. Obserwujemy rosnące potrzeby i zainteresowania w obrębie badań klinicznych. Postanowiliśmy stworzyć Ruch, który będzie zrzeszał środowisko badań klinicznych zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Miejsce, w którym każdy z nas mógłby się jeszcze bardziej poczuć związany nie tylko z badaniami klinicznymi, ale z osobami, które są ich nieodłącznymi ogniwami. Tworzymy międzynarodową platformę do dzielenia się doświadczeniami oraz wiedzą o najnowocześniejszych rozwiązaniach, odkryciach i metodach pracy w badaniach klinicznych. Przekaz kierujemy do osób pracujących w obszarze badań klinicznych oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem. Tematy, które poruszamy, obejmują obszary związane z rozwojem nauki i budujące jej przyszłość. Do współpracy zapraszamy wybitnych specjalistów z całego świata, którzy podczas spotkań dzielą się z nami swoimi osiągnięciami zawodowymi, przekazują najnowszą wiedzę w dziedzinie badań klinicznych i inspirują do rozwoju osobistego. Celem naszego ruchu jest merytoryczny i osobisty rozwój każdego z nas, jak i przypomnienie czemu służy nasza codzienna praca.
Kozminski Business Hub jest spółką zależną Akademii Leona Koźmińskiemu. Pomagamy przedsiębiorstwom osiągnąć zamierzone efekty, opierając się przy tym o nasze wieloletnie doświadczenie i najbardziej aktualną wiedzę. Oferujemy doradztwo, mentoring i indywidualne wsparcie dla startupów oraz firm poszukujących innowacyjnych rozwiązań.