kariera

Wsparcie kariery

 

 

 

W czym możemy Ci pomóc?

Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami w trosce o rozwój zawodowy  studentów i absolwentów oferuje bogatą gamę  profesjonalnych usług i narzędzi mających na celu wsparcia Cię we wdrożeniu się na rynek pracy.

Proponujemy  rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb oraz obecnej sytuacji między innymi takie jak: doradztwo zawodowe, coaching kariery, diagnozy kompetencji za pomocą nowoczesnych narzędzi, oferty pracy i staży, szkolenia i warsztaty, targi pracy.

Naszymi Partnerami są najlepsze firmy na rynku, aby zapewnić Ci bezpośredni kontakt z pracodawcami.

Doradztwo kariery

W skład naszego zespołu wchodzą doświadczeni i wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy profesjonalnie zdiagnozują Twoje potrzeby oraz zaproponują rozwiązania specjalnie do Ciebie dopasowane. Wierzymy, że każdy ma swoje wyjątkowe talenty, predyspozycje oraz umiejętności dzięki, którym może zaprojektować realny plan działania prowadzący go do satysfakcjonującej kariery.

Przy współpracy z nami będziesz również na bieżąco z aktualnymi trendami na rynku pracy w wybranych branżach oraz przygotowany do wdrożenia się na rynek pracy. Skonsultujesz z nami swoje CV oraz będzie mógł wziąć udział w symulacjach rozmowy kwalifikacyjnej.

doradstwo
Portal z ofertami pracy

Portal ofert pracy przyjazny dla pracodawcy i studenta.

Odświeżony portal z ofertami pracy, staży i praktyk zbudowany dzięki Salesforce umożliwia nie tylko intuicyjne i przyjazne dla użytkownika wyszukiwanie interesujących ofert pracy ale przede wszystkim prostą aplikację na wybrane oferty. Portal udostępniony jest wyłącznie dla studentów Akademii Leona Koźmińskiego, co sprawia, że otrzymują oni dostęp do ekskluzywnych i prestiżowych ofert oraz pierwszeństwo aplikacji. Aby maksymalnie ułatwić pracodawcom publikację ofert w naszym systemie pozbawiliśmy go konieczności rejestracji.

Jeżeli chciałbyś skorzystać z ofert pracy i staży zaloguj się do portalu my.kozminski i w sekcji Katalog aplikacji wybierz Oferty Pracy.

Studentki w pracowni
Diagnoza talentów

Nie „wróżymy z fusów” do swojej pracy w celu zbadania Twoich mocnych stron oraz zdolności mamy do dyspozycji najlepsze narzędzia diagnostyczne dostępne na rynku oraz najczęściej wykorzystywane podczas procesów rekrutacyjnych między innymi takie jak:

FRIS®:Model FRIS® pomoże odkryć te zasoby, które pozwolą Ci osiągnąć najwyższą efektywność, a w sprzyjających okolicznościach. Nie tylko Twoja wydajność będzie znacznie większa, ale dodatkowo z tego działania będziesz miał znacznie większą satysfakcję!

Master Person Analysis: MPA: Master Person Analysis opisuje preferowane zachowania w 9 różnych obszarach. MPA używany jest w procesach rekrutacji i rozwoju.

SHL: Narzędzia oceny SHL wykorzystywane są do selekcji studentów i absolwentów szkół wyższych do programów stażowych oraz pracy. W naszym Biurze Karier możesz uzyskać bezpłatny dostęp do testów SHL diagnozujących zdolności: numeryczne, dedukcyjne bądź indukcyjne.

Dodatkowo korzystamy z testów Clifton Strengths 34 (Gallup), Wieloaspektowej Oceny Preferencji Zawodowej- Holland’a, Kotwice Shein’a i innych.

free movers
Praktyki

Praktyka to szansa na zdobycie pierwszego zawodowego doświadczenie, jeszcze w trakcie studiów. Co więcej, w ramach programu studiów I stopnia, praktyka jest przedmiotem obowiązkowym, który należy zrealizować pomiędzy 4 a 6 semestrem studiów a w przypadku studentów prawa, pomiędzy 6 a 10 semestrem.

W związku z czym, warto odpowiednio wcześnie zatroszczyć się o właściwe miejsce realizacji praktyki takie, które pozwoli zdobyć doświadczenie zgodne z kierunkiem studiów - Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami oferuje powyższe formy wsparcia studentów ALK w tych poszukiwaniach.

Informacja na temat procedury zaliczania praktyki dostępna jest na my.kozminski.edu.pl – Baza Wiedzy

Narzędzia doradcze
Doradca zawodowy
Doradca zawodowy
Katarzyna Sowa
Łukasz Olszta
Doradca zawodowy
Łukasz Olszta
Monika Bożko
Specjalista ds praktyk i organizacji wydarzeń
Monika Bożko