Wsparcie kariery / praktyki

Wsparcie kariery

Biuro Karier i Współpracy z Otoczeniem oferuje studentom i studentkom Akademii doradztwo kariery, wsparcie coachingowe, warsztaty przygotowujące do wejścia na rynek pracy, programy rozwojowe przygotowujące do roli przedsiębiorców, w tym sukcesorów w firmie rodzinnej, wizyty studyjne w firmach. Realizujemy także Program Mentorski i Program e-Mentoringowy z udziałem absolwentów ALK, którzy wspierają naszych studentów w rozwoju ich kariery. Dwa razy w roku organizujemy Targi Pracy i Praktyk.

W czym możemy Ci pomóc?

Doradztwo kariery

W skład zespołu Biura Karier wchodzą doświadczeni doradcy, którzy pomagają naszym studentom i studentkom znaleźć wymarzony staż lub pracę. Współpracujemy z największymi i najbardziej prestiżowymi firmami na rynku, aby ułatwić im kontakt z potencjalnym pracodawcą.

Zapraszamy na cotygodniowe warsztaty, podczas których zgłębiamy następujące tematy:

  • Fast CV check / LinkedIn / Poszukiwanie ofert
  • Rozmowa rekrutacyjna
  • Diagnoza predyspozycji z wykorzystaniem narzędzia FRIS
  • Wybór ścieżki kariery (warsztaty rozwojowe) 
  • Indywidualny coaching kariery
Zapisz się na wybrane przez siebie warsztaty
TUTAJ

Program Mentorski

Zakończyła się III edycja Programu Mentorskiego ALK.

Głównym celem Programu jest wsparcie młodych, utalentowanych studentów ALK w planowaniu i realizacji obranej przez nich ścieżki kariery zawodowej z wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia absolwentów ALK.

Ten elitarny Program skierowany jest do studentów ostatnich lat studiów I i II stopnia oraz ostatnich lat pięcioletnich studiów magisterskich. Program zakłada roczną współpracę Mentorów – absolwentów ALK z Mentee – studentami ALK wybranymi w procesie rekrutacji do Programu.

Więcej o Programie Mentorskim
ZOBACZ

Praktyki

Podczas praktyk studenckich zdobywasz pierwsze doświadczenia zawodowe.

W programie studiów I stopnia i jednolitych magisterskich (prawo) praktyki są obowiązkowe i należy zrealizować je pomiędzy 4 a 6 semestrem studiów, a w przypadku studentów prawa pomiędzy 6 a 10 semestrem.

Rekomendujemy, aby odpowiednio wcześnie zatroszczyć się o znalezienie miejsca praktyk, pozwalającego na zdobycie doświadczenia zgodnego z kierunkiem studiów. W poszukiwaniu praktyk wesprze Cię Biuro Karier i Współpracy z Otoczeniem.

Sprawdź listę firm/instytucji, które podpisały z Akademią ramowe porozumienia ws. organizacji obowiązkowych praktyk studenckich i które w ramach swoich potrzeb rekrutacyjnych mogą zaoferować Ci praktyki.

Czytaj więcej

Informacja na temat procedury zaliczania praktyk dostępna jest na my.kozminski.edu.pl – Baza Wiedzy.

Wszelkie pytania dotyczące praktyk prosimy kierować do nas od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 16:00. Rekomendujemy, aby na spotkania dotyczące praktyk umawiać się za pomocą aplikacji Bookings.
BOOKINGS
Zaloguj do my.kozminski
ZALOGUJ

Konsultacje e-mentoringowe

Konsultacje e-mentoringowe to unikalna szansa na rozwój Twoich umiejętności i zdobycie cennych wskazówek. Uczestnicy mają niepowtarzalną okazję skorzystać z indywidualnych konsultacji online, podczas których mentorki i mentorzy dzielą się swoim doświadczeniem zawodowym i udzielają wsparcia w obszarze rozwoju osobistego i zawodowego.

Więcej informacji tutaj.

Zapisz się na konsultację e-mentoringową
TUTAJ

Program Rozwojowy. Startup – od czego zacząć?

Zastanawiasz się nad uruchomieniem własnego startupu, ale nie wiesz, od czego zacząć? Masz pomysł, ale potrzebujesz go skonsultować i dowiedzieć się, jak go zrealizować?

Jeśli tak, to zapraszamy do udziału w Programie. Zajęcia dla naszych studentek i studentów poprowadzą absolwenci ALK Natalia i Paweł, założyciele Fitual.

Zajęcia będą oparte na podejściu praktycznym i warsztatowym, ale nie zabraknie też inspirujących historii prowadzących.

WIĘCEJ O PROGRAMIE
TUTAJ

Program Rozwojowy dla Przyszłych Przedsiębiorców i Przedsiębiorczyń

Jak zbudować swój pierwszy biznes? Jak opracować biznesplan? Na te i wiele innych pytań uzyskasz odpowiedź dzięki udziałowi w Programie.

Spotkania będą prowadzone przez Magdalenę Minogę która posiada ponad 13 lat doświadczenia w budowie marek. Specjalizuje się we wsparciu ambitnych przedsiębiorców, którzy pragną stworzyć silną markę od podstaw.  Program będzie odbywał się stacjonarnie na kampusie ALK w każdą środę od 10 kwietnia do 15 maja 2024 w godzinach 16:00-19:00.

W razie dodatkowych pytań skontaktuj się z koordynatorem programu Łukaszem Olsztą.

WIĘCEJ O PROGRAMIE
TUTAJ

Program Rozwojowy dla Przyszłych Sukcesorów i Sukcesorek

Zapraszamy naszych studentów do udziału w II edycji Programu Rozwojowego dla Przyszłych Sukcesorów i Sukcesorek!

Zastanawiasz się, jak poradzić sobie z sukcesją? Planujesz przejąć zespół rodzinny albo funkcję zarządzania po dotychczasowym szefie? Nie wiesz, jakie wyzwania mogą na Ciebie czekać w nowej roli oraz jak możesz się przygotować, żeby uniknąć ryzyka w relacji z nowymi współpracownikami?

Na te i wiele innych pytań uzyskasz odpowiedź dzięki udziałowi w Programie!

W razie dodatkowych pytań skontaktuj się z koordynatorem programu Łukaszem Olsztą.

WIĘCEJ O PROGRAMIE
TUTAJ

Serwis Kariery z ofertami pracy i praktyk

Aktualizowany codziennie Serwis Kariery prezentuje najnowsze oferty staży, pracy i praktyk zamieszczane bezpośrednio przez Partnerów uczelni.

Z Serwisu mogą korzystać wyłącznie studenci i studentki Akademii Leona Koźmińskiego. Umożliwia on sprawne i szybkie aplikowanie na ekskluzywne i prestiżowe oferty.

Jeżeli chcesz skorzystać z ofert pracy i staży, zaloguj się do portalu my.kozminski i w sekcji Katalog aplikacji wybierz Oferty pracy.

Targi Pracy i Praktyk

Targi Pracy i Praktyk to wydarzenie, na które z niecierpliwością czeka nasza społeczność, jak i firmy partnerskie.   To doskonała okazja, aby nawiązać kontakty z przedstawicielami renomowanych firm, zapoznać się z ofertami pracy, praktyk i staży, a w efekcie zdobyć cenne doświadczenie zawodowe.

Podczas Targów nasze studentki i studenci dowiadują się o nowych perspektywach zawodowych i możliwościach rozwoju swojej kariery.

Targi odbywają się u nas dwa razy do roku (na wiosnę i na jesieni).

Targi Pracy 2024

Spotkania z pracodawcami

Poniedziałki z karierą Cotygodniowe warsztaty dotyczące CV oraz rozmowy rekrutacyjnej lub narzędzi diagnostycznych, które pozwolą Ci dobrze przygotować się do spotkania rekrutacyjnego z wybranym pracodawcą 

Dzień z firmą Spotkania z przedstawicielami wybranej firmy na specjalnym stoisku na uczelni, połączone z prezentacjami lub warsztatami case studies dla studentów

Wizyty studyjne Prezentacja wybranego pracodawcy w jego siedzibie lub na kampusie ALK. Wizyty studyjne pozwalają poznać aspekty funkcjonowania firm z danej branży oraz nawiązać kontakty z pracownikami i ekspertami z różnych obszarów.

Współpraca z kołami naukowymi Nasze Biuro wspiera koła naukowe w nawiązywaniu współpracy z biznesem, w tym organizacji spotkań i innych wydarzeń. 

Agnieszka Markowicz

Doradca ds. praktyk i rozwoju kariery

+48 22 519 24 40

markowicz@kozminski.edu.pl

Łukasz Olszta

Kierownik biura ds. rozwoju studentów / Doradca kariery

+ 48 22 519 23 48

lolszta@kozminski.edu.pl
 

Anna Jaworska

Doradca kariery

ajaworska@kozminski.edu.pl

Marlena Angerhoefer

Doradca kariery

+ 48 22 519 24 34

mangerhoefer@kozminski.edu.pl

 

Agnieszka Krawczyńska

Kierownik Biura Karier i Współpracy z Otoczeniem

+48 22  519 22 73

akrawczynska@kozminski.edu.pl

Sylwia Błońska

Koordynator programów rozwojowych i wydarzeń

+48 22 519 24 94

sblonska@kozminski.edu.pl

Aleksandra Pucek-Mioduszewska

Starszy specjalista ds. współpracy z pracodawcami oraz staży

+48 22 519 23 20

apm@kozminski.edu.pl

Paulina Kowalska

Starszy specjalista ds. relacji ze studentami i absolwentami

+48 22 519 23 63

pkowalska@kozminski.edu.pl

Aleksandra Knap

Młodszy specjalista ds. organizacji wydarzeń oraz współpracy z zakresu zrównoważonego rozwoju

aknap@kozminski.edu.pl