Wsparcie kariery / praktyki

kariera

Wsparcie kariery

 

 

 

W czym możemy Ci pomóc?

Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami w trosce o rozwój zawodowy studentów i absolwentów oferuje bogatą gamę profesjonalnych usług i narzędzi mających na celu wsparcie w wejściu na rynek pracy.

Współpracujemy z największymi i najbardziej prestiżowymi firmami na rynku, aby ułatwić Ci bezpośredni kontakt z potencjalnym pracodawcą.

Doradztwo kariery

W skład naszego zespołu wchodzą doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści, którzy zdiagnozują Twoje potrzeby rozwojowe. Podczas indywidualnych konsultacji, oferujemy wykonanie m. in. profesjonalnych testów kompetencyjnych tj. Talenty Gallupa, FRIS i MPA, które pozwalają na określenie Twoich talentów, predyspozycji i umiejętności. Dzięki nim możemy idealnie zaplanować Twoją karierę.

Nasi doradcy kariery pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniego miejsca praktyk/stażu/pracy. Poprzez Job Placement znajdziesz swojego wymarzonego pracodawcę.

Illustration

Portal z ofertami pracy i praktyk - Serwis Kariery

Aktualizowany codziennie Serwis Kariery prezentuje najnowsze oferty staży, pracy i praktyk zamieszczane bezpośrednio przez Partnerów uczelni.

Portal dedykowany jest wyłącznie studentom Akademii Leona Koźmińskiego. Umożliwia on sprawne i szybkie aplikowanie na ekskluzywne i prestiżowe oferty.

Jeżeli chcesz skorzystać z ofert pracy i staży zaloguj się do portalu my.kozminski i w sekcji Katalog aplikacji wybierz Oferty Pracy.

Zaloguj do my.kozminski

Studentki w pracowni

Praktyki

Praktyki studenckie to szansa na zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych podczas studiów.

W ramach programu studiów I stopnia, praktyki są przedmiotem obowiązkowym, który należy zrealizować pomiędzy 4 a 6 semestrem studiów, a w przypadku studentów prawa pomiędzy 6 a 10 semestrem.

Rekomendujemy, aby odpowiednio wcześnie zatroszczyć się o znalezienie miejsca praktyk, pozwalającego na zdobycie doświadczenia zgodnego z kierunkiem studiów. W poszukiwaniu praktyk wesprze Was Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami.

Sprawdź listę firm/instytucji, które podpisały z Akademią ramowe porozumienia ws. organizacji obowiązkowych praktyk studenckich i w ramach swoich potrzeb rekrutacyjnych, mogą zaoferować Ci praktykę.

Czytaj więcej

Informacja na temat procedury zaliczania praktyki dostępna jest na my.kozminski.edu.pl – Baza Wiedzy

Zaloguj do my.kozminski

--------------------------------------

Wszelkie pytania dotyczące praktyk, prosimy kierować do Biura Karier od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 16:00.

Rekomendujemy, aby na spotkania dotyczące praktyk umawiać się za pomocą aplikacji Bookings.

 

Narzędzia doradcze

Program rozwoju osobistego i zawodowego

Zapraszamy do udziału w I edycji Programu Rozwoju osobistego i zawodowego Akademii Leona Koźmińskiego.

Celem Programu jest wsparcie utalentowanych studentów ALK w odkrywaniu swoich zasobów (talentów, predyspozycji, pasji) i planowaniu obranej przez nich ścieżki kariery zawodowej poprzez najnowsze narzędzia rozwojowe oraz przy współpracy z prestiżowymi organizacjami zewnętrznymi.

Jest to elitarny Program skierowany do studentów ostatniego roku studiów I stopnia, szczególnie angażujących się w aktywności Uczelni. W I edycji Programu uczestniczyć będzie ok. 25 studentów ALK. Koordynatorem projektu jest Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami.

Co zyskujesz dzięki udziałowi w programie:

  • Odkryjesz swoje nowe preferencje, talenty i dowiesz się jak rozwinąć swoje mocne strony
  • Dowiesz się, jakie są kompetencje przyszłości
  • Będziesz mieć możliwość spotkania z rekruterami i innymi reprezentantami działów HR prestiżowych organizacji
  • Stworzysz plan działania swojej ścieżki kariery

Rekrutacja do programu zakończyła się.

Regulamin programu.

program rozwoju

Program Mentorski

Rozpoczynamy II edycję Programu Mentorskiego ALK.

Głównym celem Programu jest wsparcie młodych, utalentowanych studentów ALK w planowaniu i realizacji obranej przez nich ścieżki kariery zawodowej wykorzystując przy tym wiedzę i doświadczenie absolwentów ALK.

Jest to elitarny Program skierowany do studentów ostatnich lat studiów I i II stopnia oraz ostatnich lat pięcioletnich studiów magisterskich. Program zakłada roczną współpracę Mentorów – absolwentów ALK z Mentee – studentami ALK wybranymi w procesie rekrutacji do Programu.

Koordynatorem projektu jest Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami.

Więcej informacji o Programie Mentorskim.

Studenci z niepełnosprawnościami

Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami oferuje szeroki zakres wsparcia w rozwoju kariery osób z niepełnosprawnościami. Współpracujemy z organizacjami specjalizującymi się we wsparciu osób, które mają utrudniony dostęp do rynku pracy. Ponadto student, jak i absolwent ma możliwość odbycia konsultacji kariery uwzględniającej jego indywidualne potrzeby i wymagania w procesie poszukiwania pracy.

Wszystkie pomocne informacje uzyskają Państwo kontaktując się z naszym doradcą kariery - Łukasz Olszta lolszta@kozminski.edu.pl.

ONLINE-MANAGEMENT
Łukasz Olszta
Doradca kariery
Łukasz Olszta
Monika Bożko
Starszy specjalista ds. praktyk
Monika Bożko
Sylwia Błońska
Specjalista ds. wsparcia i analiz biznesowych
Sylwia Błońska
Agnieszka Krawczyńska
Kierownik Biura Karier i Współpracy z Absolwentami
Agnieszka Krawczyńska