Wsparcie kariery / praktyki

kariera

Wsparcie kariery

 

 

 

W czym możemy Ci pomóc?

Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami w trosce o rozwój zawodowy studentów i absolwentów oferuje bogatą gamę profesjonalnych usług i narzędzi mających na celu wsparcie w wejściu na rynek pracy.

Współpracujemy z największymi i najbardziej prestiżowymi firmami na rynku, aby ułatwić Ci bezpośredni kontakt z potencjalnym pracodawcą.

Doradztwo kariery

W skład naszego zespołu wchodzą doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści, którzy zdiagnozują Twoje potrzeby rozwojowe. Podczas indywidualnych konsultacji, oferujemy wykonanie m. in. profesjonalnych testów kompetencyjnych tj. Talenty Gallupa, FRIS i MPA, które pozwalają na określenie Twoich talentów, predyspozycji i umiejętności. Dzięki nim możemy idealnie zaplanować Twoją karierę.

Nasi doradcy kariery pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniego miejsca praktyk/stażu/pracy. Poprzez Job Placement znajdziesz swojego wymarzonego pracodawcę.

Illustration

Portal z ofertami pracy i praktyk - Serwis Kariery

Aktualizowany codziennie Serwis Kariery prezentuje najnowsze oferty staży, pracy i praktyk zamieszczane bezpośrednio przez Partnerów uczelni.

Portal dedykowany jest wyłącznie studentom Akademii Leona Koźmińskiego. Umożliwia on sprawne i szybkie aplikowanie na ekskluzywne i prestiżowe oferty.

Jeżeli chcesz skorzystać z ofert pracy i staży zaloguj się do portalu my.kozminski i w sekcji Katalog aplikacji wybierz Oferty Pracy.

Zaloguj do my.kozminski

Studentki w pracowni

Praktyki

Praktyki studenckie to szansa na zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych podczas studiów.

W ramach programu studiów I stopnia, praktyki są przedmiotem obowiązkowym, który należy zrealizować pomiędzy 4 a 6 semestrem studiów, a w przypadku studentów prawa pomiędzy 6 a 10 semestrem.

Rekomendujemy, aby odpowiednio wcześnie zatroszczyć się o znalezienie miejsca praktyk, pozwalającego na zdobycie doświadczenia zgodnego z kierunkiem studiów. W poszukiwaniu praktyk wesprze Was Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami.

Sprawdź listę firm/instytucji, które podpisały z Akademią ramowe porozumienia ws. organizacji obowiązkowych praktyk studenckich i w ramach swoich potrzeb rekrutacyjnych, mogą zaoferować Ci praktykę.

Czytaj więcej

Informacja na temat procedury zaliczania praktyki dostępna jest na my.kozminski.edu.pl – Baza Wiedzy

Zaloguj do my.kozminski

--------------------------------------

Wszelkie pytania dotyczące praktyk, prosimy kierować do Biura Karier od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 16:00.

Rekomendujemy, aby na spotkania dotyczące praktyk umawiać się za pomocą aplikacji Bookings.

 

Narzędzia doradcze

Program rozwoju osobistego i zawodowego

Zapraszamy do udziału w I edycji Programu Rozwoju osobistego i zawodowego Akademii Leona Koźmińskiego.

Celem Programu jest wsparcie utalentowanych studentów ALK w odkrywaniu swoich zasobów (talentów, predyspozycji, pasji) i planowaniu obranej przez nich ścieżki kariery zawodowej poprzez najnowsze narzędzia rozwojowe oraz przy współpracy z prestiżowymi organizacjami zewnętrznymi.

Jest to elitarny Program skierowany do studentów ostatniego roku studiów I stopnia, szczególnie angażujących się w aktywności Uczelni. W I edycji Programu uczestniczyć będzie ok. 25 studentów ALK. Koordynatorem projektu jest Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami.

Co zyskujesz dzięki udziałowi w programie:

  • Odkryjesz swoje nowe preferencje, talenty i dowiesz się jak rozwinąć swoje mocne strony
  • Dowiesz się, jakie są kompetencje przyszłości
  • Będziesz mieć możliwość spotkania z rekruterami i innymi reprezentantami działów HR prestiżowych organizacji
  • Stworzysz plan działania swojej ścieżki kariery

Rekrutacja do programu zakończyła się.

Regulamin programu.

program rozwoju

Program Mentorski

W październiku 2021 r. rozpoczęliśmy nowy projekt skierowany do studentów i absolwentów Akademii Leona Koźmińskiego.

Głównym celem Programu jest wsparcie młodych, utalentowanych studentów ALK w planowaniu i realizacji obranej przez nich ścieżki kariery zawodowej wykorzystując przy tym wiedzę i doświadczenie absolwentów ALK.

Jest to elitarny Program skierowany do studentów ostatnich lat studiów I i II stopnia oraz ostatnich lat pięcioletnich studiów magisterskich. Program zakłada roczną współpracę Mentorów – absolwentów ALK z Mentee – studentami ALK wybranymi w procesie rekrutacji do Programu.

Koordynatorem projektu jest Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami.

Więcej informacji o Programie Mentorskim.

program mentorski

Studenci z niepełnosprawnościami

Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami oferuje szeroki zakres wsparcia w rozwoju kariery osób z niepełnosprawnościami. Współpracujemy z organizacjami specjalizującymi się we wsparciu osób, które mają utrudniony dostęp do rynku pracy. Ponadto student, jak i absolwent ma możliwość odbycia konsultacji kariery uwzględniającej jego indywidualne potrzeby i wymagania w procesie poszukiwania pracy.

Wszystkie pomocne informacje uzyskają Państwo kontaktując się z naszym doradcą kariery - Łukasz Olszta lolszta@kozminski.edu.pl.

ONLINE-MANAGEMENT
Łukasz Olszta
Doradca kariery
Łukasz Olszta
Monika Bożko
Starszy specjalista ds. praktyk
Monika Bożko
Agnieszka Krawczyńska
Kierownik Biura Karier i Współpracy z Absolwentami
Agnieszka Krawczyńska