Lwy Koźmińskiego

lwy statuetka

Lwy Koźmińskiego
 

Lwy Koźmińskiego to doroczny konkurs mający na celu wyłonienie absolwentów odznaczających się spektakularną karierą, która może służyć za wzór studentom i absolwentom uczelni. Wręczana statuetka jest wyrazem uznania dorobku zawodowego absolwenta/ki i podziękowaniem za godne reprezentowanie Akademii Leona Koźmińskiego.

Lwy Koźmińskiego to wyjątkowy konkurs, zapoczątkowany przez Prof. dr hab. Andrzeja K. Koźmińskiego - Honorowego Prezydenta ALK i kontynuowany przez Prof. ALK dr hab. Witolda T. Bieleckiego - Prezydenta ALK.

Od 2012 roku konkurs obejmuje trzy kategorie:

 • Menedżer
 • Przedsiębiorca
 • Prawnik

Kapituła Konkursu ma prawo przyznać w danym roku nagrodę w dodatkowych kategoriach. Do tej pory statuetki zostały wręczone również w kategorii Administracja publiczna czy Start-up.

Konkurs przeprowadzany jest co roku latem, a jego laureaci odbierają statuetki "Lwa Koźmińskiego" podczas inauguracji nowego roku akademickiego.

Przez 18 lat udało nam się wręczyć 65 nagród. Statuetka to lew siedzący na kuli ziemskiej, będący odwzorowaniem postumentu stojącego przed głównym wejściem do uczelni.

LWY

2023: Laureaci i Nominowani

Szanowni Państwo,

za nami osiemnasta edycja konkursu "Lwy Koźmińskiego". Podczas uroczystej Inauguracji roku akademickiego 2023/2024 w dniu 9 października 2023, z rąk Przewodniczącego Kapituły Konkursu - Prof. ALK dr hab. Witolda T. Bieleckiego, laureaci nagrody odebrali statuetki.

Serdecznie gratulujemy wygranej laureatom, a nominowanym absolwentom wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

Wierzymy w siłę Społeczności Akademii Leona Koźmińskiego. Dziękujemy, że z nami jesteście!

Decyzją Kapituły Konkursu nagrody otrzymali:

Kategoria Administracja publiczna

Pan Mariusz Frankowski

Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Absolwent Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych działa w imieniu Zarządu Województwa. Jako Instytucja Pośrednicząca, zarządzana przez Pana Mateusza Frankowskiego, rozdysponowała dotychczas ponad 16 mld zł dofinansowania z Unii Europejskiej na działania samorządowe, biznesowe, naukowe, kulturalne, edukacyjne i społeczne dla Mazowsza. To ponad 11 tys. projektów, których efekty widoczne są w przestrzeni publicznej, w urzędach, szpitalach, szkołach, instytucjach kultury i wielu innych miejscach. Pan Mateusz stawia na współpracę w regionie oraz doskonalenie organizacji z partnerami krajowymi i zagranicznymi.

Pan prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak

Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego – Państwowego Instytutu Badawczego, Absolwent MBA dla kadry medycznej w Akademii Leona Koźmińskiego

Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy to szpital na Pradze Południe w Warszawie. Placówka jest centralnym ośrodkiem klinicznym, dydaktycznym, konsultacyjnym i naukowo-badawczym dla wojskowej służby zdrowia. Prof. Grzegorz Gielerak nie tylko kieruje placówką, ale angażuje się w kształcenie, wsparcie i doradztwo dla wiodących stowarzyszeń oraz instytucji medycznych, ochrony zdrowia, kardiologii. Jest autorem ponad 200 prac naukowych, kierownikiem dziesiątek projektów badawczych i wdrożeniowych oraz laureatem wielu nagród za osiągnięcia w działalności organizacyjnej, zarządczej oraz w dziedzinie innowacji.

 

Kategoria Przedsiębiorca

Pan Sławomir Kubiczek

Prezes Zarządu FRIZO, Absolwent Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego

Frizo to firma znajdująca się w czołówce polskich firm ze zdywersyfikowanym portfelem projektów z zakresu chłodnictwa przemysłowego, izolacji termicznych, instalacji grzewczych oraz wentylacji i klimatyzacji. Pan Sławomir Kubiczek zbudował firmę FRIZO „od zera” i poprowadził ją do osiągnięcia 100 mln przychodów w pięć lat. Firma została wyróżniona m.in. za dynamikę rozwoju. Dzięki doświadczeniu gromadzonemu przez blisko trzy dekady, a także odwadze w działaniu i nieustannemu podnoszeniu kompetencji, Pan Prezes zbudował wyjątkową kulturę organizacyjną a przede wszystkim firmę, która każdego dnia stawia czoła ambitnym wyzwaniom na arenie ogólnopolskiej, gwarantując przy tym najwyższą jakość

 

Pani Anna Szulżyk-Maciąg

Dyrektor Generalna Pol-Skone Sp.z o.o., Absolwentka Koźmiński MBA w Finansach w Akademii Leona Koźmińskiego

Pol-skone to firma założona w 1990 roku i jedna z największych oraz najdynamiczniej rozwijających się spółek w branży stolarki budowlanej. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki konsekwencji w realizacji przyjęte strategii. Obecnie firma zatrudnia ponad 800 osób i dysponuje 4 w pełni skomputeryzowanymi zakładami produkcyjnymi. Firma na bieżąco wdraża nowości produktowe i buduje silną markę kojarzącą się z solidnością, nowoczesnością oraz innowacyjnością technologiczną. Sukcesem Pani Szulżyk-Maciąg jest m.in. zakup i wdrożenie najnowocześniejszych w Europie linii do produkcji drzwi płaskich firmy IMA wraz z robotyzacją i automatyzacją.

Kategoria Menedżer

Pan Olgierd Cieślik

Prezes Zarządu Totalizator Sportowy Sp. z o.o., Absolwent MBA dla Finansistów w Akademii Leona Koźmińskiego

Totalizator Sportowy to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych polskich spółek. Działa nieprzerwanie od niemal 70 lat. Totalizator Sportowy jest jednocześnie spółką technologiczną, która nieustannie się rozwija i poszukuje nowatorskich rozwiązań oraz jednym z filarów finansowania polskiego sportu i kultury. Firma zarządzana przez Pana Olgierda Cieślika z powodzeniem weszła na rynek e-commerce. Digitalizacja była największą transformacją technologiczną w historii spółki, a sukces wprowadzonych zmian został odzwierciedlony w wynikach spółki, które z każdym rokiem są rekordowe.

W imieniu Pana Olgierda Cieślika nagrodę odebrała Pani Aida Bella.

Pan Tomasz Rogacz

Dyrektor Generalny McDonald’s Polska, Absolwent Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego

Firma McDonald’s Polska rozpoczęła działalność ponad 30 lat temu, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie to ponad 500 miejsc i zatrudnienie na poziomie 30 000 osób. Pan Tomasz Rogacz związany jest z firmą od 22 lat. Sukcesy zawodowe odnosił nie tylko w Polsce, ale również na rynkach w Serbii, Czechach i na Słowacji. Pod jego kierownictwem restauracje osiągnęły rekordowe wyniki sprzedaży i przeszły przez proces modernizacji. W obecnej roli kieruje rozwojem firmy w Polsce, stawiając na relacje z gośćmi, partnerami biznesowymi oraz dostawcami. Jako menedżer podkreśla, że „zespoły, z którymi się żegnał, były zawsze lepsze”.

Pani Agnieszka Świerszcz

Prezes Zarządu DHL Parcel Polska, Absolwentka studiów podyplomowych Coaching profesjonalny

DHL Parcel to część Grupy DHL – największej organizacji logistycznej na świecie. To wiodąca firma polskiego rynku przesyłek krajowych, ale też globalny parter logistyczny i prekursor innowacyjnych rozwiązań e-commerce. Pani Agnieszka Świerszcz związana jest ze spółką od ponad 20 lat. Zajmując kolejne funkcje, tworzyła i wdrażała innowacyjne projekty. W centrum jej zainteresowania zawsze pozostawały nowe technologie oraz praca z ludźmi. Z sukcesami przeprowadziła firmę przez transformację z segmentu B2B na B2B oraz B2C, co przełożyło się na podwojenie przychodów w ciągu trzech lat. Spółka to jednocześnie utytułowany pracodawca, „great Place to work”.

Pan Tadeusz Woszczyński

General Manager CEE oraz Country Manager – Poland, Austria, Czechia, Slovakia & Baltics w Hitachi Europe, Absolwent Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego

Hitachi Europe jest czołowym dostawcą rozwiązań IT do polskiego sektora bankowego. Działalność Hitachi to m.in. dostarczanie rozwiązań regulacyjnych, infrastruktury IT oraz usług cybersecurity. Ogromnym sukcesem zawodowym Pana Tadeusza Woszczyńskiego jest rozwiązanie problemu trwałego nośnika informacji w Polsce. Wraz z zespołem opracował koncepcję odpowiadającą na wyzwanie niezmienności i nieusuwalności publikowanych dokumentów. Dziś z rozwiązania korzysta ponad 85% rynku finansowego w Polsce oraz inne sektory, a zarządzana przez Pana Tomasz firma jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych dostawców dla sektora bankowego w kraju.

Kategoria Prawnik

Pan Jakub Kubacki

Dyrektor Działu Prawnego i Compliance, Członek Zarządu XTB S.A. z siedzibą w Polsce oraz Licencjonowany Dyrektor, Członek Zarządu XTB Mena z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Absolwent studiów prawniczych w Akademii Leona Koźmińskiego

Grupa kapitałowa spółki XTB S.A. jest międzynarodowym dostawcą produktów, usług i rozwiązań technologicznych w zakresie obrotu instrumentami finansowymi. Grupa została założona w 2004 r. w Polsce i od tej pory dynamicznie się rozwija, ciesząc się uznaniem za innowacyjność oraz jakość oferowanych produktów, usług i technologii. Pan Jakub Kubacki wziął udział w projekcie polegającym na opracowaniu prawnie innowacyjnej oferty akcji ułamkowych, która w swojej formule – opartej na powiernictwie – stanowi nie tylko nowość w Polsce, ale także w całej Europie. Dzięki temu rozwiązaniu firma buduje dalszą przewagę konkurencyjną na rynku, przyciągając nowych inwestorów i rozwijając pozycję lidera w branży.

Gratulujemy!

Wszyscy nominowani w konkursie:

Kategoria ADMINISTRACJA PUBLICZNA

 • Mariusz Frankowski - Dyrektor, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
 • Grzegorz Gielerak - Dyrektor, Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie

Kategoria PRZEDSIĘBIORCA

 • Rafał Czech - Co-Founder/Board Member, Bezmięsny, Plenty Reasons/ Pomagam.pl
 • Sławomir Kubiczek - CEO/Wspólnik FRIZO
 • Robert Ołtarzewski - Board Member & Founder/ Board Member & Co-Founder, Swiss Capital Sp. z o.o., Direct Media Sp. z o.o./Health Labs Care, Cell Vita Sp. z o.o.
 • Anna Szulżyk-Maciąg - Dyrektor generalna/Wiceprezes Zarządu POL-SKONE Sp. z o.o.

Kategoria MENEDŻER

 • Maciej Borecki - Prezes zarządu, Autosan
 • Anna Burakowska - Dyrektor Generalna/ CEO Continental Opony Polska
 • Olgierd Cieślik - Prezes zarządu, Totalizator Sportowy
 • Anna Heimberger - Dyrektor marketingu, InPost Polska
 • Marcelina  Kostrakiewicz - Prezes Zarządu, Centrum Medyczne Mavit Sp. z o.o. (Grupa Lux Med)
 • Beata Leszczyńska - Prezes zarządu, ORPEA Polska
 • Krzysztof Pałgan - Prezes zarządu, Relpol S.A.  
 • Stanisław Pogorzelski - Prezes zarządu, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o w Rumi
 • Tomasz Rogacz - Dyrektor Generalny/ Managing Director, McDonald’s Polska
 • Krzysztof Surma - Wiceprezes Zarządu ds. Finansów, Tauron
 • Agnieszka Świerszcz - CEO, DHL Parcel Poland
 • Tadeusz Woszczyński  - Country Manager Poland, Austria, Czech Rep., Slovakia & Baltics, Hitachi Europe Ltd

 

Kategoria PRAWNIK

 • Jakub Kubacki - Dyrektor Działu Prawnego/Członek Zarządu, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
 • Paulina Sawicka - Prawniczka/Senior Associate, Kancelaria DWF
 • Michał Sołtyszewski - Adwokat/ Wspólnik, act BSWW

Galeria zdjęć

Link do transmisji

Poprzednie edycje:

Edycja 2022: Laureaci i Nominowani

Szanowni Państwo,

za nami siedemnasta edycja konkursu "Lwy Koźmińskiego". Podczas uroczystej Inauguracji roku akademickiego 2022/2023 w dniu 3 października 2022, z rąk Przewodniczącego Kapituły Konkursu - Prof. ALK dr hab. Witolda T. Bieleckiego, laureaci nagrody odebrali statuetki:

 

Kategoria Menedżer: Pani Jolanta Sobierańska-Grenda

 

Prezes zarządu Szpitali Pomorskich, Absolwentka Koźmiński MBA dla Kadry Medycznej. Szpitale Pomorskie to spółka zatrudniająca 3600 osób. Największym wyzwaniem zawodowym Pani Prezes była konsolidacja czterech szpitali pomorskich i realizacja 50 inwestycji w ochronie zdrowia o wartości przekraczającej 400 mln zł. Dzięki skutecznemu zarządzaniu i wiedzy Pani Prezes wyniesionej z MBA w Koźmińskim, spółka przestała generować długi i w 2021 roku osiągnęła 30 mln zysku brutto.

 

Kategoria Prawnik: Pan dr Mateusz Zawistowski

 

Managing Director w ffVC, doktor prawa Akademii Leona Koźmińskiego. Firma ffVC specjalizuje się w obsłudze rynku kapitałowego, venture capital i startupów. Instytucja negocjuje transakcje i prowadzi nadzór nad spółkami portfelowymi, wspiera zespoły prawne. Pan Mateusz Zawistowski rozpoczął działalność biura ffVC w Polsce i ukończył 13 transakcji VC w ciągu 12 miesięcy. Za swoją działalność pro publico bono, Absolwent ALK otrzymał nagrodę White & Case Global Pro Bono 2016 i 2017.

 

Kategoria Przedsiębiorca Pan Grzegorz Krupnik

 

Prezes firmy PROTECH, Absolwent Executive MBA PROTECH to producent kotłów grzewczych oraz dostawca usług z zakresu obróbki blach i stali: cięcia laserowego, gięcia prasami, spawania, śrutowania, lakierowania oraz montażu. Zatrudniająca 700 pracowników firma z małopolskiego Zatoru kładzie nacisk na badania i rozwój, posiada kilka patentów, szczyci się wyższą niż średnia w UE robotyzacją produkcji, a przy tym dba o pracowników i poważnie podchodzi do ekologii. Firma organizuje zbiorowe dowozy do pracy dla pracowników i wyposażyła ich w rowery elektryczne. A główny produkt PROTECH-u wspomaga rozwiązania OZE.

 

Zobacz galerię zdjęć

Link do transmisji

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich nominowanych Absolwentów:

Kategoria: MENEDŻER

 • Żaneta Berus – CEO/Dyrektor Zarządzająca, In2Win Business Consulting
 • Paweł Komar – Prezes zarządu, Notus Finanse
 • Tomasz Konarski – Prezes zarządu, YIT Development
 • Dariusz Seliga – Prezes zarządu, PKP Cargo
 • Jolanta Sobierańska-Grenda  – Prezes zarządu, Szpitale Pomorskie

Kategoria PRAWNIK

 • Artur Ciszkowski - Dyrektor Departamentu Prawnego i Zarządzania Organizacyjnego Grupy Kapitałowej, ENEA S.A.
 • Andrzej Pałys – Partner, Kochański & Partners
 • ppłk Piotr Sękowski - Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej
 • dr Matusz Zawistowski - Managing Director, ffVC

Kategoria PRZEDSIĘBIORCA

 • Grzegorz Krupnik – Prezes zarządu, Protech Sp. z o.o.  

Edycja 2021: Laureaci i Nominowani 4 października 2021 roku, podczas uroczystej Inauguracji nowego roku akademickiego 2021/2022, Laureaci nagrody "Lwy Koźmińskiego" odebrali statuetki.

Decyzją Kapituły Konkursu nagrody otrzymali:

W kategorii Menedżer: Pan Paweł Średniawa Pan Paweł Średniawa jest Prezesem firmy ONDE SA specjalizującej się w budowie farm wiatrowych i fotowoltaicznych.   Odkąd wszedł do zarządu tej firmy wówczas specjalizującej się w budownictwie drogowym, przedsiębiorstwo przeszło szereg korzystnych zmian, począwszy od fuzji w ramach grupy, zmiany nazwy, przez zmianę branży na odnawialne źródła energii, po zmiany kapitałowe i udany debiut giełdowy. Szybki wzrost przychodów ONDE oznacza więcej zielonej energii dla konsumentów, a dla inwestorów obietnicę dywidendy.

W kategorii Przedsiębiorca: Pan Bartłomiej Skrzydlewski

Pan Bartłomiej Skrzydlewski jest Prezesem i Dyrektorem zarządzającym, zatrudniającej ponad 600 pracowników firmy rodzinnej Amplus.   Codziennie mamy kontakt z produktami tego przedsiębiorstwa, choć pewnie nawet o tym nie wiemy. Większość owoców i warzyw sprzedawanych w sklepach Biedronka pochodzi albo z własnych plantacji Amplusa albo jest przez tę firmę dystrybuowanych. Amplus działa globalnie, jest obecny w całej Europie. Koordynuje też dostawy kilku grup krajowych producentów rolnych. Prowadzi innowacyjne plantacje ekologiczne np. wielopoziomowe, wertykalne uprawy warzyw liściastych i ziół.

Zobacz galerię zdjęć

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich nominowanych Absolwentów:

Kategoria: MENEDŻER

 • Wojciech Zaskórski - General Manager, Lenovo
 • Tomasz Kukuła - Dyrektor Underwritingu Ubezpieczeń Korporacyjnych regionu Austria, Europa Środkowo-Wschodnia i Rosja, Generali Polska
 • Aleksandra Agatowska - Prezes, PZU Życie
 • Dariusz Pietyszuk - Prezes, Mostostal Zabrze
 • Przemysław Janiszewski - Pełnomocnik Zarządu ds. Budownictwa Ekologicznego, Unibep SA
 • Andrzej Odzioba - Prezes, Wosana SA
 • Paweł Średniawa - Prezes, ONDE SA

Kategoria: PRAWNIK

 • Paulina Sosnowicz - Radca Prawny/Partner, Legalica Sosnowicz&Nawrocki
 • Dominika Chrabańska - Prawnik, Pelion

Kategoria PRZEDSIĘBIORCA

 • Piotr Lewko - Prezes ITFS Sp. z o.o.
 • Michał Wypychewicz - Prezes, ZPUE
 • Marcin Białozyt - Prezes, Senetic
 • Bartłomiej Skrzydlewski - Prezes, Amplus

Edycja 2020: Laureaci i Nominowani

Podczas uroczystej Inauguracji roku akademickiego 2020/2021 w dniu 5 października 2020, Laureaci nagrody odebrali statuetki.

Decyzją Kapituły Konkursu nagrody otrzymali:

W kategorii Menedżer - Pan Sławomir Soszyński

Pan Sławomir Soszyński - to doświadczony ekspert od systemów bezpieczeństwa w sektorze bankowym. Przez 10 lat zajmował się bezpieczeństwem i architekturą IT Citibanku, pracując w Polsce, Londynie, Nowym Jorku, Singapurze. Następnie pracował dla JP Morgan w Londynie. Obecnie jest wiceprezesem ING Bank Śląski odpowiedzialnym za pion technologiczny i bezpieczeństwo IT. Ukończył fizykę teoretyczną i komputerową na Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a w Akademii Leona Koźmińskiego studia MBA.

W kategorii Prawnik - Pan Sławomir Czerwiński

Pan Sławomir Czerwiński - jak przystało na wybitnego absolwenta naszej uczelni, łączy wiedzę prawniczą z doskonałą znajomością biznesu i finansów. Dzięki temu mógł pracować zarówno w kraju, jak i za granicą dla znanych międzynarodowych instytucji finansowych i kancelarii prawnych takich, jak Clifford Chance czy Baker & McKenzie. Obecnie jest partnerem oraz liderem zespołu private equity w CMS, jednej z dwóch największych kancelarii prawnych na świecie.

W kategorii Administracja publiczna - Pani Magdalena Czarzyńska-Jachim

Pani Magdalena Czarzyńska-Jachim - jest wiceprezydentem miasta Sopot. Zaczynała karierę zawodową jako dziennikarka w „Dzienniku Bałtyckim”, później kierowała biurem promocji i komunikacji w Urzędzie Miasta Sopot i była jego rzeczniczką prasową. W Akademii Leona Koźmińskiego ukończyła studia podyplomowe.

W kategorii Start-up - Pan Aliaksandr Horlach

Pan Aliaksandr Horlach - jest współzałożycielem SPOKO, wcześniej Pay Ukraine, internetowej platformy, która umożliwia dokonywanie szybkich i wygodnych przelewów pieniężnych na Ukrainę. Stojący za nią start-up rozwija się w szybkim tempie, działa już w 15 krajach i zatrudnia około 20 osób. Obecnie rozszerza działalność, oferując pożyczki dla Ukraińców. Firma uzyskała na rozwój 4 mln zł finansowania od MobiMedia Solution. Aliaksandr Horlach ukończył zarządzanie I stopnia na nitce angielskiej, a obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich.  

W kategorii Przedsiębiorca - Pan Marcin Zawadzki

Pan Marcin Zawadzki - absolwent MBA dla kadry medycznej, jest lekarzem i utalentowanym przedsiębiorcą. Założył MEDI-system, największą w Polsce sieć prywatnych ośrodków opieki długoterminowej i rehabilitacji stacjonarnej. Wprowadził też całkowicie nową usługę, jaką jest mieszkanie senioralne, będące substytutem własnego mieszkania, w którym można żyć wygodnie, bezpiecznie i samodzielnie, ale nie samotnie. Pierwszy ośrodek Senior Apartments powstał w 2016 r.

Zobacz galerię zdjęć.

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich nominowanych Absolwentów:

Kategoria: MENEDŻER

 •  Sławomir Soszyński - Wiceprezes Zarządu Banku, ING Bank Śląski
 • Tadeusz Blecha - Prezes Zarządu, Hochtief Polska S.A
 • Olgierd Cieślik - Prezes Zarządu, Totalizator sportowy Sp. z o.o.
 • Marek Wadowski - Wiceprezes Zarządu ds. Finansów, TAURON Polska Energia S.A.
 • Justyna Gościńska - Dyrektor Marketingu, 4F
 • Piotr Taracha - Prezes Zarządu, Intrograf Lublin S.A.
 • Tomasz Stojek - Dyrektor Oddziału w Warszawie, Senetic

Kategoria: PRAWNIK

 •  Sławomir Czerwiński - Partner,Kancelaria CMS Polska
 • Piotr Biernatowski - Partner,Gawroński & Partners S. K. A.
 • Anna Banaszewska - Wspólnik,Kancelaria Prawo Gospodarka Zdrowie
 • Jan Wittlin - Senior Internal Auditor,"Technicolor S.A.Jan Wittlin Advisory
 • Magdalena Bartosiewicz - Senior Associate,Członek Rady,Przewodnicząca Komisji Zagranicznej i Praw Człowieka, "Eversheds Sutherland Wierzbowski sp. k., Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie
 • Robert Zajdler - Radca prawny/Partner,"ZAJDLER ENERGY Lawyers&Consultants Politechnika Warszawska

Kategoria: ADMINISTRACJA PUBLICZNA

 • Magdalena Czarzyńska-Jachim - Wiceprezydent miasta, Urząd Miasta Sopot
 • Agnieszka Stefaniak – Hrycko - Zastępca Dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej
 • Zdzisław Sipiera - Poseł na Sejm, Sejm RP

Kategoria START-UP

 • Aliaksandr Horlach - Co-founder PayUkraine/SPOKO

Kategoria PRZEDSIĘBIORCA

 • Marcin Zawadzki - CEO, Przewodniczący Rady Nadzorczej, Senior Apartments
 • Karina Popieluch - Konsultant, Trener, Wykładowca MBA, Właściciel KaiZen HR i Ka

Edycja 2019: Laureaci i Nominowani

3 października 2019 roku, podczas uroczystej Inauguracji nowego roku akademickiego 2019/2020, Laureaci nagrody "Lwy Koźmińskiego" odebrali statuetki.

W kategorii Menedżer - Pan Wojciech Peret  

Wojciech Peret jest przedstawicielem kadry zarządzającej przemysłem.

Początkowo jego kariera zawodowa związana była z Zakładem Turbin, ABB Zamech, potem Alstom Power. Pracował też w Seco/Warwick i w Wieltonie, a obecnie jest  prezesem zarządu Baltic Operator, firmy działającej w przemyśle stoczniowym.

Jego kariera pokazuje, że warto się uczyć – jest absolwentem m.in. Executive MBA w Koźmińskim, podejmować nowe wyzwania i nie obawiać się alokacji w związku ze zmianą zatrudnienia – pracował we Wrocławiu, w Warszawie, Świebodzinie, Wieluniu, w Stanach Zjednoczonych i w Meksyku, by teraz przenieść się bliżej rodzinnego Elbląga - do Gdańska.

W kategorii Prawnik - Pan Sławomir Kowalski

Sławomir Kowalski, prawnik, adwokat, ekspert ochrony danych osobowych, partner w Kancelarii Maruta Wachta. Jest absolwentem studiów podyplomowych i uczestnikiem studiów doktoranckich w ALK.

Od 2016 roku wykłada na studiach podyplomowych w ALK dzieląc się swoją wiedzą z zakresu ochrony danych osobowych.

W kategorii Przedsiębiorca - Pan Michał Wędzicha

Michał Wędzicha przez 10 lat pracował na stanowiskach kierowniczych w dużych firmach konsultingowych i technologicznych, a następnie rozpoczął studia MBA w Koźmińskim, które ukończył w 2016 r.

Równocześnie założył własną firmę CORE Services z siedzibą we Wrocławiu, która specjalizuje się w outsourcingu usług informatycznych. W ciągu 4 lat firma zwiększyła sprzedaż 10-krotnie uzyskując w ub. roku ponad 35 mln zł obrotu przy zatrudnieniu 250 osób.

Serdecznie gratulujemy!

 

Zobacz galerię zdjęć

 

Nominowani Absolwenci:

Kategoria: MENEDŻER

 • Marek Kapłucha - Wiceprezes Zarządu, ERGiS S.A.
 • Janusz Miłuch - Dyrektor Zarządzający-Prezes Zarządu/Prezes Zarządu, Cement Ożarów S.A./CRH Materials Polska Sp. z o.o.
 • Tomasz Górnicki - Wiceprezes Zarządu ds. Inwestycji, Polski Holding Nieruchomości S.A.
 • Wojciech Peret - Prezes Zarządu, Stocznia Gdańsk S.A./GSG Towers Sp. z o.o/Baltic Operator Sp. z o.o.
 • Marek Rytlewski - Prezes Zarządu, Transprojekt Gdański Sp. z o.o.
 • Grzegorz Należyty - Członek Zarządu/Dyrektor, Siemens Sp. z o.o./ Gas and Power
 • Henryk Mucha - Prezes Zarządu, PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.

Kategoria: PRAWNIK

 • Sławomir Kowalski - Partner, Kancelaria Maruta Wachta

Kategoria: PRZEDSIĘBIORCA

 • Lucyna Pleśniar - Prezes Zarządu, People Sp. z o.o.
 • Michał Wędzicha - Prezes Zarządu, Core Services Sp. z o.o.
 • Mateusz Juroszek - Prezes Zarządu, Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne
 • Bartosz Miszkiewicz - Prezes Zarządu, Symlog Sp. z o.o.

Edycja 2018: Laureaci i Nominowani

8 października 2018 roku, podczas uroczystej Inauguracji nowego roku akademickiego, Laureaci nagrody "Lwy Koźmińskiego" odebrali statuetki.

Poniżej lista laureatów: 

 

w kategorii Administracja Publiczna – Pani Danuta Kamińska

Danuta Kamińska o finansach publicznych, a zwłaszcza o finansach samorządów, wie chyba wszystko. Przez ostatnie 16 lat była skarbnikiem Katowic – Miasto, który w ostatnim czasie przeszło ogromną transformację.  Z Miasta opartego na węglu przekształciło się w miasto opartym na wiedzy, miastem spotkań i miastem UNESCO w dziedzinie muzyki.

Pani Kamińska to osoba bardzo zaangażowana m.in. w prace Zespołu ds. systemu finansów publicznych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. 

Dodatkowo przez ponad 10 lat przewodniczyła Komisji Skarbników Unii Metropolii Polskich. Współorganizatorka, prelegent, panelista, ekspert, moderator licznych konferencji, warsztatów, spotkań związanych z finansami publicznymi. 

W 2017 r. została głosami 41 prezydentów, burmistrzów i wójtów wybrana do pierwszego zarządu nowopowstałej, pierwszej w Polsce ustawowej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM), gdzie pełni funkcję Wiceprzewodniczącej Zarządu i zajmuje się strategią, analizami i polityką przestrzenną tego obszaru. Górnośląsko – Zagłębiowska Metropolia to polski pilotaż/eksperyment funkcjonowania Metropolii z określonymi ustawowo zadaniami. GZM zrzesza 41 miast i gmin woj. Śląskiego z siedzibą władz w Katowicach, obejmuje silnie zurbanizowany obszar o powierzchni ponad 2500 km 2,  zamieszkały przez 2,3 mln ludności. Przed Metropolia stoi wiele wyzwań z których najważniejsze to to, by przeciwdziałać depopulacji, by przeciwdziałać smogowi, by obszar ten przekształcić w konkurencyjną Metropolię, w której chce się żyć, pracować, uczyć, rozwijać. Przed stolicą Metropolii Katowicami i samą Metropolią teraz stoi wielkie wyzwanie związane ze   Szczytem Klimatycznym, które odbędzie się w grudniu w Katowicach, po którym jest wiele oczekiwań dla świata, Polski, i wszystkich mieszkańców naszej planety. 

Danuta Kamińska jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Katowicach, ukończyła też studia MBA dla Finansistów w Akademii Leona Koźmińskiego.

Mężatka, dwie córki Kasia i Małgosia – jedna z córek związana z Singapurem, druga ze Szwajcarią, skąd czerpie wiele inspiracji do funkcjonowania administracji publicznej. 

 

w kategorii Menedżer – Pan dr Mateusz Bonca  

 

Dr Mateusz Bonca po 15 latach pracy dla międzynarodowych firm doradztwa strategicznego i banków w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie, w 2016 r. powrócił do rodzinnej Gdyni. Od dwóch lat zasiada w zarządzie Grupy LOTOS, a obecnie jest prezesem tej spółki.

Ukończył SGH, studiował też w Maroku, w 2009 roku obronił z wyróżnieniem doktorat z ekonomii w Akademii Leona Koźmińskiego. Jest autorem publikacji i referatów naukowych, specjalistą m.in. w dziedzinie finansów islamskich. Pracował w McKinsey & Company, w Peppers & Rogers Group Middle East w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a w Niemczech na stanowisku dyrektora w centrali Deutsche Banku. Biegle włada językiem angielskim, w którym zdawał maturę międzynarodową w III LO w Gdyni. Dobrze zna niemiecki i arabski.

 

w kategorii Prawnik – Pani Edyta Snakowska – Estorninho

 

Edyta Snakowska-Estorninho  -  jest dyrektorem działu prawnego i compliance w PRATT & WHITNEY S.A., radcą prawnym, arbitrem SIDIR, członkiem międzynarodowych organizacji prawniczych oraz autorką praktycznych komentarzy, zwłaszcza z obszaru prawa zamówień publicznych, prawa budowlanego - publikowanych w prasie i wydawnictwach specjalistycznych;

Specjalizuje się w prawie umów gospodarczych, w tym kontraktów typu FIDIC, zagadnieniach regulacyjnych (infrastruktura, przemysł lotniczy), oraz szeroko rozumianego Compliance w biznesie, w tym International Trade Compliance. Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w kancelariach prawnych jak i w biznesie.

Ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz aplikację sądową i adwokacka; studiowała w Cambridge University, na UW, w INP PAN, oraz dwa kierunki studiów podyplomowych w ALK: Prawo nowoczesnych technologii oraz LLM in International Commercial Law. Uczestniczy w wielu zawodowych konferencjach prawniczych i szkoleniach dotyczących umiejętności menadżerskich ( m.in Thayer Leader Development Group (TLDG) at West Point).

 

w kategorii Przedsiębiorca – Pan Marcin Wypchło

 

Marcin Wypchło zaczął pracować jako kierowca ciężarówki w wieku 18 lat. Trzynaście lat temu założył w Laskach koło Turku przedsiębiorstwo przewozowe ALEXAS, które zajmuje się krajowym i międzynarodowym transportem drogowym obsługiwanym przez sto zestawów ciężarówek. W 2011 firma otworzyła nowoczesny kompleks diagnostyczno-serwisowy MAN Truck & Bus z w pełni zautomatyzowaną myjnią TIR i uzyskała zezwolenie na prowadzenie Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Obecnie firma zatrudnia 113  pracowników. Jest podwójnym absolwentem ALK: studiów, magisterskich oraz Executive MBA.

 

w kategorii Start-Up – Pan Paweł Sieczkiewicz

Paweł Sieczkiewicz to współwłaściciel i prezes zarządu Telemedi.co, firmy z obszaru nowych technologii. Ta platforma telemedyczna działa przez internet lub telefon 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę i umożliwia bezpieczny kontakt z lekarzami różnych specjalności oraz dostęp do zdalnych badań diagnostycznych.

Absolwent programów akceleracyjnych dla start-upów w Niemczech, Czechach i Polsce. Członek zespołu Lidera Cyfryzacji w Ministerstwie Cyfryzacji, współorganizator cyklicznych spotkań z prezentacjami start-upów dla osób decyzyjnych w korporacjach StartupConnector.

W Akademii Leona Koźmińskiego uzyskał licencjat z zarządzania.

Dwukrotny Mistrz Polski w kickboxingu.

 

Gratulujemy ZWYCIĘZCOM!

 

Zobacz galerię  

Nominowani Absolwenci:  

Kategoria: ADMINISTRACJA PUBLICZNA  

 • Michał Holeksa - Wiceprezes, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
 • Danuta Kamińska - Wiceprzewodnicząca Zarządu, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia 

 

 

Kategoria: MENEDŻER  

 • Paweł Stańczak - Generalny Dyrektor Oddziału „Operator Systemu Transportu Gazu Ukrainy” / Członek Zarządu Ukrtransgaz
 • Dagmara Głowacka - Dyrektor Polityki Personalnej w klastrze Europa Północno-Wschodnia, Schenker sp. z o.o.
 • Przemysław Janiszewski – Wiceprezes ds. operacyjnych, Grupa Polimex-Mostostal S.A.
 • Michał Ciszek - Prezes Zarządu, Circle K Polska Sp. z o.o.
 • Paweł Miłoszewski – Dyrektor ds. Personalnych Europa Wschodnia – Północ i dla Fabryk Europy Wschodniej, Goodyear Dunlop Tires Polska; Członek Zarządu, F.O.Dębica S.A.
 • Adam Toborek  - Wiceprezes Zarządu, Famur S.A.
 • Sebastian Magadzio - Airbus Head of Country
 • Grażyna Ogrodnik – Prezes Zarządu; ZPR Express Sp. z o.o., Promotor United Entertainment Sp. z o.o.
 • Beata Żaczek - Wiceprezes Zarządu, Pekabex S.A.
 • Zbigniew Andrzejewski - Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Zakłady Porcelany Stołowej LUBIANA S.A.
 • Marat Nevretdinov - Prezes Zarządu, Grupa Europa (TU Europa i TUnŻ Europa).
 • Dr Mateusz Bonca – Prezes Zarządu, Grupa Lotos S.A.  

 

Kategoria: PRAWNIK  

 • Filip Uziębło – Partner,  Weil, Gotshal & Manges LLP
 • Andrzej Dziura - Partner, Kancelaria Otawski, Dziura, Jędrzejewski i Partnerzy
 • Mateusz Śliżewski – Prawnik, Greenberg Traurig Grzesiak sp. k.
 • Edyta Snakowska-Estorninho – Dyrektor Działu Prawnego i Compliance, PRATT&WHITNEY S.A
 • Karol Olkuski – Właściciel, Kancelaria Radcy Prawnego Karol Olkuski
 • Jakub Krysa - Senior Associate/ Radca prawny, Maruta Wachta sp.j.   

 

Kategoria: PRZEDSIĘBIORCA  

 • Carmen Tarcha - Właścicielka Galerii Sztuki, Galeria Quadrilion Carmen Tarcha
 • Renata Stawiska – Właściciel, przychodnia DENTICA oraz INTERNET&HOTEL SYSTEMS
 • Marcin Wypchło – Prezes Zarządu, Firma transportowa ALEXAS 

 

 

Kategoria: START-UP  

 • Paweł Sieczkiewicz – Prezes Zarządu, Telmedi.co Sp. z o.o.
 • Jakub Koziej - CEO, Workz sp. z o.o.

Edycja 2017: Laureaci i nominowani

16 października 2017 roku, podczas uroczystej Inauguracji nowego roku akademickiego, Laureaci nagrody "Lwy Koźmińskiego" odebrali statuetki. Poniżej lista laureatów:

w kategorii Menedżer - Pani Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz Prezes Zarządu Macrologic S.A.

Absolwentka studiów MBA dla finansistów w Akademii Leona Koźmińskiego (2008). Od 20 lat związana z Macrologic, polską firmą softwarową. Od 2009 jako członek zarządu kieruje zespołem usług stanowiących połowę przychodów Spółki, nadzoruje działalność finansową i administracyjną, odpowiada za audyt wewnętrzny i kontrolę ryzyka. W styczniu 2012 zostaje powołana na Prezesa Zarządu firmy Macrologic S.A.

w kategorii Przedsiębiorca - Pan Mariusz Leszek Wiceprezes Zarządu Lechpol Electronics Sp. z o.o.

Absolwent  Zarządzania i Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wprowadził na rynek pierwsze urządzenia z zakresu elektroniki konsumenckiej. Przez lata pracy rozwinął ofertę produktową o urządzenia car audio oraz technologie mobilne.

Przyczynił się do sukcesu marki Kruger&Matz w 2013 roku.

Firma Lechpol Sp. z o.o. - polski dystrybutor elektroniki powstały na początku lat 90. Jest właścicielem takich marek jak m.in. Kruger&Matz (audio, smartfony i laptopy), teesa (małe AGD), Peiying (car audio i tuning), Cabletech (tv), Quer (akcesoria komputerowe). Zatrudnia ponad 160 i posiada oddziały w Rumunii i Holandii.

w kategorii Administracja - Pan Ignacy Góra Prezes Urzędu Transportu Kolejowego

W Akademii Leona Koźmińskiego ukończył studia podyplomowe „Organizacja i zarządzanie - Europejski Model Zarządzania”. Od początku kariery zawodowej jest związany z branżą kolejową. Od 2016 Prezes Urzędu Transportu Kolejowego, wcześniej w latach 2013–2016 wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego ds. techniki i bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

W czerwcu 2016 r. został powołany przez Ministra Rozwoju w skład Rady ds. Akredytacji przy Polskim Centrum Akredytacji. Jest inspiratorem „Deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym.

w kategorii Prawnik - Pan Remigiusz Mróz Pisarz, laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru z 2016 roku za powieść pt. Kasacja.

Gratulujemy zwycięzcom!  

Nominowani Absolwenci:

Kategoria Menedżer:

 • Anna Kostro - Członek Zarządu ds. recyklingu elektroodpadów, Elemental Holding SA
 • Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz - Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Macrologic SA
 • Karol Gajos - Prezes Zarządu, Pentacomp Systemy Informatyczne S.A
 • Bartosz Klinowski - Executive Director (Europe), Member of the Board, Seco/Warwick SA
 • Agnieszka Kozakiewicz-Pietrzak - Członek Zarządu Millenium Leasing Sp. z o.o.
 • Adam Lesiński - Członek Zarządu, Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.
 • Cezary Maciołek - Wiceprezes Zarządu, Grupa Progres
 • Paweł Pawlak - Dyrektor Zarządzający, CREDENDO – SHORT-TERM EU RISKS úvěrová pojišťovna, a.s., S.A. Oddział w Polsce
 • Jolanta Sobierańska-Grenda - Prezes Zarządu, Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. w Gdyni
 • Tomasz Śniatała - Wiceprezes Zarządu, WIELTON S.A.  

Kategoria Przedsiębiorca:

 • Mariusz Leszek - Prezes Zarządu, Lechpol Electronics Sp. z o.o.
 • Tomasz Rutkowski - Prezes Zarządu, Senfino Sp. z o.o.  

Kategoria Prawnik:

 • Przemysław Guziejko - Właściciel, Kancelaria Adwokacka Przemysław Guziejko
 • Remigiusz Mróz - Własna działalność Remigiusz Mróz  

Kategoria Start-Up:

 • Eryk Pawłowski i Karolina Kozłowska - Współzałożyciele Anywhere.to Sp. z o.o.
 • Jan Boberek i Damian Lewandowski - Współzałożyciele TRUSENSE sp. z o.o.  

Kategoria Administracja:

 • Ignacy Góra - Prezes Urzędu, Urząd Transportu Kolejowego

Edycja 2016: Laureaci i nominowani

30 września 2016 r. na uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2016/2017 zostały wręczone statuetki Lwów Koźmińskiego. Zwycięzcami zostali:

w kategorii "Menedżer" – Pan Daniel Mzyk Prezes Pagedu, potentata w produkcji sklejki wytwarzanej w kilku fabrykach w kraju, wytwórca zautomatyzowanych systemów i urządzeń magazynowych,  a także właściciel fabryki mebli z ponad stuletnią tradycją. Wchodząc do firmy założonej przez ojca, Edmunda Mzyka, rozpoczął od restrukturyzacji i oddłużenia, następnie stworzył strategię. Dziś skutecznie rozwija przemysłowo-inwestycyjną grupę, która uzyskuje 820 mln zł skonsolidowanych przychodów rocznie i 156 mln zł EBITDA. Zatrudnia 3000 osób.  

w kategorii "Reaktywacja wielkiej polskiej marki”- Pan Karol Zarajczyk Prezes Ursusa, od kilku lat przywraca świetność polskiej marce traktorów i angażuje się w odtworzenie polskiego przemysłu samochodowego. Dzięki jego wysiłkom traktory Ursus powróciły nie tylko na polskie pola, ale podbiły Afrykę. Na rynek europejski Ursus wprowadza produkowane w Polsce elektryczne autobusy i małe samochody dostawcze, które spełniają wszystkie wymogi środowiskowe. Ursus jest częścią kontrolowanego przez rodzinę Zarajczyków holdingu Pol-Mot, który zatrudnia 2500 osób.  

w kategorii "Przedsiębiorca" - Pan Paweł Szataniak i Pan Mariusz Szataniak Sprinterzy polskiego rynku kapitałowego, którzy dobrze wykorzystali pieniądze inwestorów do zbudowania grupy spółek z branży spożywczej. Pamapol jest dziś potentatem rynku dań gotowych. 10 lat temu bracia Szataniakowie kupili firmę Wielton, producenta przyczep i naczep z Wielunia, która dziś ma zakłady produkcyjne we Francji i we Włoszech. Roczna sprzedaż należących do nich firm wynosi niemal 1,5 mld zł.  

w kategorii "Prawnik" - Pan Hubert Zalewski Prawnik, wspólnik w Kancelarii Adwokackiej Kurpiejewski i Wspólnicy, a także dyrektor ds. rozwoju w Radomskim Centrum Innowacji i Technologii. Pełni funkcję przewodniczącego komisji sportu Rady Dzielnicy Praga Południe.  

Serdecznie gratulujemy!  

Nominowani Absolwenci

 • Daniel Mzyk – członek Rady Nadzorczej, wcześniej Prezes Zarządu PAGED S.A., absolwent Zarządzania i marketingu w ALK z 2005 roku
 • Jarosław Broda – Wiceprezes Zarządu ds. Zarządzania Majątkiem i Rozwoju TAURON Polska Energia S.A., absolwent Executive MBA w ALK z 2016 roku
 • Karol Zarajczyk – Prezes Zarządu URSUS S.A., absolwent Finansów i bankowości w ALK z 2004 roku
 • Katarzyna Piątkowska – Dyrektor Zintegrowanego Łańcucha Dostaw Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o., absolwentka Logistyki w zarządzaniu w ALK z 2009 roku
 • Marek Wadowski – Wiceprezes Zarządu ds. Finansów TAURON Polska Energia S.A., absolwent Executive MBA w ALK z 2013 roku
 • Mira Kantor-Pikus – Dyrektor Działu Doradztwa Strategicznego Cushman & Wakefield Polska Sp.o.o., absolwentka Executive MBA w ALK z 2012 roku
 • Radosław Bółkowski – Consumer Business Unit Director – East Region Bridgestone Sales Polska Sp. z o.o., absolwent Executive MBA w ALK z 2011 roku
 • Rafał Miland – Wiceprezes Zarządu PERN SA, absolwent Zarządzania w administracji publicznej w ALK z 2015 roku
 • Waldemar Pilczek – Prezes Zarządu quick-mix Spółka z o.o., absolwent MBA w ALK z 2008 roku
 • Katarzyna Twarowska – Prezes Zarządu ProfiLab. Wcześniej Dyrektor Audytu EY, absolwentka Executive MBA w ALK z 2015 roku
 • Marcin Zawadzki – założyciel firm MEDI-system i Senior Apartments, absolwent MBA dla kadry medycznej w ALK z 2009 roku
 • Paweł Szataniak – założyciel firm Wielton S.A. i Pamapol S.A., absolwent Kozmiński Advanced Management Program z 2016 roku
 • Mariusz Szataniak – założyciel firm Wielton S.A. i Pamapol S.A., absolwent Zarządzania projektami w ALK z 2016 roku
 • Marta Duraj – Senior Associate w Czabański Gałuszyński i Partnerzy sp.p., absolwentka seminarium doktoranckiego z Prawa w ALK z 2015 roku
 • Hubert Zalewski – Partner Kurpiejewski i Wspólnicy s.k.; Dyrektor ds. Rozwoju Radomskiego Centrum Innowacji i Technologii Sp. z o.o., absolwent Prawa w ALK z 2010 roku

28.09.2015 r. na uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016 zostały wręczone statuetki Lwów Koźmińskiego.

Zwycięzcami zostali:

 • W kategorii "Menedżer" - Marcin Gralewski, Prezes Zarządu ORLEN OIL
 • W kategorii "Przedsiębiorca" - Barbara Chwesiuk, Założycielka, właścicielka i główna projektantka firmy BIALCON
 • W kategorii "Start-up" - Artur Racicki, Prezes i współzałożyciel startupu Social WiFi Sp. z o.o.
 • W kategorii "Prawnik" - Dr Michał Pawłowski, Partner w kancelarii CMS CAMERON MCKENNA, szef Zespołu Rynków Kapitałowych.

Gratulujemy naszym Lwom!  

Gratulujemy również pozostałym nominowanym! 

W kategorii „Menedżer” nominowani zostali:

 • Marcin Gralewski - Prezes Zarządu ORLEN OIL
 • Żaneta Berus - Prezes EXPO XXI Warszawa
 • Dariusz Kowalczyk-Tomerski - Prezes Zarządu TP TELTECH
 • Łukasz Hadyś - Członek Zarządu ds. Finansowych PKP CARGO
 • Wojciech Peret - V-ce President, Managing Director, Turbine Factory at Alstom Power Sp. z o. o.
 • Marta Cydejko - Executive Director Human Resources at KGHM Polska Miedź S.A.

W kategorii „Przedsiębiorca” nominowani zostali:

 • Dariusz Racz - ITM Software House Sp. z o.o.
 • Artur Racicki - Social WiFi Sp. z o.o.
 • Barbara Chwesiuk – BIALCON

W kategorii „Prawnik”:

 • dr Michał Pawłowski – Adwokat, Partner w CMS CAMERON MCKENNA

W 2014 roku do kategorii: "Przedsiębiorca" oraz "Menedżer" została dołączona kategoria "Prawnik". Serdecznie gratulujemy zwycięzcom:

 • Agnieszka Brzezińska - nagroda w kategorii przedsiębiorca / Prezes Zarządu w Bona-Agra Sp. z o.o.  
 • Dariusz Hajdukiewicz - nagroda w kategorii prawnik / Dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej w Urzędzie m.st. Warszawy  
 • Marek Woszczyk - nagroda w kategorii menedżer / Prezes Zarządu w PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

4 października 2013 e. podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego wybitni absolwenci Akademii Leona Koźmińskiego otrzymali statuetkę „Lwa Koźmińskiego”, będącą kopią rzeźby lwa Leo, która w tym roku stanęła przed głównym wejściem do uczelni. Wcześniej nagroda nosiła nazwę Orły Sukcesu Koźmińskiego.

Wręczane po raz pierwszy Lwy otrzymali:

 • Adam Wasiak, dyrektor generalny Lasów Państwowych, absolwent MBA,
 • Jerzy „Yuri” Drabent i Maciej Bielicki, absolwenci zarządzania, założyciele i współwłaściciele agencji social media „Lubię to”
 • Marcin Petrykowski, absolwent zarządzania i marketingu, dyrektor wykonawczy JP Morgan Londyn i wicedyrektor polskiego oddziału JP Morgan.

Nagrody  w roku 2012 zostały przyznane w dwóch nowych kategoriach.

 • W kategorii  Menedżer  nagrodę otrzymał Pan Aster Papazyan obecnie pracuje na stanowisku Country Manager w DELL POLSKA. Duża wiedza, umiejętność wykorzystania jej w praktyce oraz zdobyte doświadczenie zawodowe przyczyniły się do zdobycia statuetki.
 • Drugą kategorią była kategoria Przedsiębiorca. W niej nagrody otrzymali Pan Dominik Tomczyk oraz Pan Jacek Stelmach, Prezes i Wiceprezes z firmy POLWAX S.A., absolwenci Executive MBA naszej uczelni.  Nagroda została wręczona między innymi za innowacyjne rozwiązania oraz opracowanie jak również wdrożenie do produkcji nowych wyrobów.

W roku 2011 laureatami konkursu zostali:

W kategorii Absolwent studiów wyższych - Piotr Błoński, absolwent Zarządzania i Marketingu, specjalizacja Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw z 2006 roku.

Chief Financial Officer KCR Group, Prokurent, Przewodniczący Rady Nadzorczej KCR Czech Republic. Wcześniej między innymi dyrektor finansowy Exim Tours, kontroler finansowy KCR SA, analityk finansowy w Fischer Air Polska. Zaprojektował i wdrożył system wspomagający zarządzanie, który wspiera i automatyzuje procesy tworzenia oraz realizacji przedsiębiorstw przez firmę KCR oraz racjonalizuje stopień wykorzystania zasobów ludzkich mierząc ich produktywność i zyskowność. Dzięki systemowi udało się zwiększyć marżę na poziomie EBITDA o 4 punkty procentowe.

W kategorii Absolwent studiów podyplomowych i MBA - Ernest Bartosik, absolwent XVIII nitki Executive MBA.

Dyrektor Generalny w firmie farmaceutycznej BERLIN-CHEMIE/MENARINI Sp. z o.o., wcześniej Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w tej firmie, w przeszłości między innymi Dyrektor Marketingu i Członek Zarządu w firmie Sandoz (grupa Novartis). Zreorganizował, powiększył i zoptymalizował strukturę biznesową firmy w czasie światowego kryzysu. W rezultacie w latach 2010-2011 zatrudniono 40 nowych osób w zespole promocyjnym, a przyrost sprzedaży w roku 2010 był na poziomie 15 mln EURO osiągając wartość 71,6 mln EURO. Zarządza firmą mającą 340 pracowników.

Laureatami piątej, jubileuszowej edycji konkursu zostali:   W kategorii Absolwent studiów wyższych - Patrycja Ilasz-Kłoda, absolwentka aż trzech kierunków studiów w Akademii Leona Koźmińskiego (studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie i Marketing, studiów MBA oraz studiów doktoranckich).

Od 2004 roku pracuje w Telekomunikacji Polskiej, gdzie w chwili obecnej jest Dyrektorem Programu Zarządzania Ciągłością Działania w Grupie TP S.A.   W kategorii Absolwent studiów podyplomowych i MBA - Mieczysław Magierski, absolwent studiów Executive MBA z 2005 roku,

Prezes Zarządu w Miejskich Zakładach Autobusowych Sp. z o.o. Jednym z jego największych sukcesów zawodowych jest znaczący awans spółki w prestiżowym "Rankingu 500 największych polskich firm". Specjalny "Orzeł Sukcesu" z w kategorii Służba Publiczna został przyznany absolwentce Koźmiński MBA dla Kadry Medycznej - Pani Krystynie Barbarze Kozłowskiej, która od października 2009 roku pełni funkcję Rzecznika Praw Pacjenta.

W czwartej edycji konkursu zostały przyznane ponownie trzy nagrody.

W kategorii Absolwent studiów wyższych wygrała - Anna Rogowska, absolwentka studiów magisterskich z zarządzania i marketingu z 1999 roku. Od lutego 2008 roku jest dyrektorem HR w EMPIK Sp. z o.o. Odpowiada ona za politykę kadrową firmy, zatrudniającej 3000 pracowników w całym kraju.

W kategorii Absolwent studiów podyplomowych i MBA - Tadeusz Chmielewski absolwent studiów Executive MBA z 1997 roku, właściciel i prezes Spółki Rohlig Suus Logistics S.A. W ciągu 15 lat rozbudował on kilkuosobowe przedstawicielstwo firmy niemieckiej do obecnego stanu; przedsiębiorstwa z pierwszej dziesiątki firm logistycznych w Polsce, zatrudniającego ponad 600 osób w 18 oddziałach w Polsce i Rosji.

W kategorii Służba Publiczna - Małgorzata Stachurska-Turos, absolwentka studiów Koźmiński MBA dla kadry medycznej z 2002 roku, od marca br. dyrektor Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie, który z sukcesami restrukturyzuje. Przez ostatnie dwie kadencje pełniła też funkcję z-cy Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie.

Statuetki zostały wręczone podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego. Do IV edycji konkursu zgłosiło się 27 absolwentów ALK, pracujący w branżach: energetycznej, finansowej, bankowej, IT, logistycznej, medycznej, rozrywkowej, motoryzacyjnej, kosmetycznej, teleinformatycznej oraz w mediach.

Trzech absolwentów uczelni Koźmińskiego: Michał Powałowski, Mirosław  Lubarski i Leszek Król zwyciężyli w konkursie „Orły Sukcesu” 2007. Jury uznało, że odnieśli najbardziej spektakularny sukces zawodowy.

Pierwszy z laureatów - Michał Powałowski, który w KOŹMIŃSKIM ukończył studia magisterskie na kierunku zarządzanie i marketing, jest teraz Dyrektorem Działu Analiz Kredytowych i Limitów w ING Commercial Finance Polska S.A.. Za największy sukces zawodowy uważa osiągnięcie obecnej pozycji w firmie. A zaczynał przed 10 laty jako specjalista ds. obsługi klienta.

Drugi nagrodzony, absolwent studiów MBA, Mirosław Lubarski, zajmuje obecnie stanowisko Dyrektora Marketingu i jest członkiem Zarządu Grupy Polskie Składy Budowlane SA,  największej siecią hurtowni materiałów budowlanych w Polsce. Jego sukces to współtworzenie firmy, zbudowanie jej marki oraz stworzenie sieci polskich sklepów „PSB-Mrówka”.

Trzeci wyróżniony - w nowej kategorii: służba publiczna - absolwent studiów licencjackich na kierunku zarządzanie i marketing, Leszek Król, Dyrektor Wydziału Zarządzania Funduszami Europejskimi w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, w ciągu 6 lat pracy w tym urzędzie awansował od stanowiska pracownika merytorycznego do dyrektora wydziału.

W II edycji konkursu „Orły Sukcesu” zwycięzcą w kategorii absolwent studiów wyższych została Sylwia Sadowska, która w ciągu trzech lat awansowała z pozycji przedstawiciela ds. sprzedaży produktów hipotecznych na stanowisko dyrektora Centrum Finansowego mBanku.

Natomiast wśród absolwentów studiów podyplomowych „Orłem Sukcesu” został wyróżniony Waldemar Rogujski – prezes zarządu firmy Kooperacja Techniczna S.A., która jest certyfikowanym dostawcą kompletnych linii montażowych dla Mercedesa, BMW, Audi oraz komponentów mechaniki m.in. dla Nokii.

W roku 2005 został po raz pierwszy zorganizowany konkurs „Orły Sukcesu Koźmińskiego”, rozgrywany w dwóch kategoriach: „absolwent studiów wyższych” i „absolwent studiów podyplomowych”.

Konkurs miał na celu wyróżnienie i uhonorowanie statuetką Orła Sukcesu absolwentów WSPiZ im. Leona Koźmińskiego, którzy odnieśli najbardziej spektakularny sukces, i których ścieżka kariery mogłaby służyć za wzór dla pozostałych studentów. Kapituła konkursu brała pod uwagę takie kryteria, jak: ranga stanowiska i dynamika awansu kandydata oraz pozycja rynkowa i prestiż firmy.

Zwycięzcą w kategorii absolwent studiów wyższych został Krzysztof Sobolewski, który w ciągu 7 lat od praktykanta w Banku PKO BP awansował na stanowisko Dyrektora jednego z głównych oddziałów.

Absolwentem studiów podyplomowych, uhonorowanym „Orłem Sukcesu” został Pan Stanisław Jędrzejewski – obecnie pełniący funkcję Dyrektora – Redaktora Naczelnego Programu I Polskiego Radia.

Kapituła

W skład Kapituły Konkursu wchodzą:

Przewodniczący Kapituły:

 • dr hab. prof. ALK Witold Bielecki - Prezydent ALK

Członkowie Kapituły:

 • prof. dr hab. Andrzej K. Koźmiński – Prezydent Honorowy ALK,
 • prof. ALK, dr hab. Bartłomiej Nowak - Prorektor ds. Współpracy z Otoczeniem, Dziekan Kolegium Prawa
 • dr Sylwia Hałas-Dej - Dziekan Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów ALK
 • prof. Krzysztof Obłój  - Kierownik Katedry Strategii w ALK,
 • prof. Monika Całkiewicz - Dziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych,
 • prof. Jerzy Cieślik - Członek Katedry Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie w ALK,
 • Włodzimierz Chróścik - Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych,
 • Marek Dietl - Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie
 • Nikolay Kirov - Dyrektor Koźmiński MBA, obszar: przywództwo i negocjacje, Partner w Kirov Strategic Negotiators,
 • Jacek Kowalski - Członek Zarządu ds. Human Capital w Orange Polska
 • Waldemar Rogujski - Prezes Zarządu Kooptech S.A,
 • Tomasz Sielicki - przedsiębiorca, twórca i długoletni prezes zarządu spółki akcyjnej ComputerLand
 • Maciej Witucki - Prezydent Konfederacji Lewiatan