Sztuczna inteligencja w badaniach klinicznych
18 Stycznia

Webinar - Sztuczna Inteligencja w Badaniach Klinicznych. Badania Kliniczne to MY!

Akademia Leona Koźmińskiego stawia na edukację opartą o rzetelną wiedzę naukową, przekazywaną w sposób nowoczesny, przez odpowiednio przygotowaną, doświadczoną kadrę naukowców, praktyków biznesu, przedsiębiorców. Swój rozwój widzi w umiędzynarodowieniu procesu edukacyjnego, a międzynarodowa współpraca jest jednym z elementów sukcesu uczelni.

Ruch "Badania Kliniczne to MY!” stworzony został z myślą o wprowadzeniu międzynarodowego wkładu do dyskusji o badaniach klinicznych. W swoich założeniach, chce łączyć przedstawicieli różnych środowisk, branż, narodowości, w celu wymiany doświadczeń i budowania szerszej współpracy i zrozumienia celów naszych działań.

Dlatego, w imieniu Akademii Leona Koźmińskiego i swoim, zapraszamy Państwa na pierwszy Webinar Ruchu "Badania Kliniczne to MY!”. 

Sztuczna Inteligencja w badaniach klinicznych?

Na początku 2020 roku do badań klinicznych wszedł po raz pierwszy produkt badany zaprojektowany przez sztuczną inteligencję. Po raz pierwszy, ale na pewno nie po raz ostatni! Co to oznacza dla naszej branży? Jak zmieni się planowanie badań klinicznych? Czy oznacza to, że już nie długo leki będą miały szansę szybciej trafić do pacjentów?

Gościć będziemy dr hab. Aleksandrę Przegalińską-Skierkowską, prof. ALK – eksperta w swojej dziedzinie, który wprowadzi nas w świat sztucznej inteligencji i jej wykorzystania w różnych dziedzinach, również w pracach badawczo - rozwojowych.

Druga część zostanie przeprowadzona przez Karen Taylor oraz Marię João Cruz z Deloitte UK, z wykładem pod tytułem: Intelligent Clinical Trials Transforming through AI-enabled engagement. Skomentują w nim ostatnie 10 lat pracy badawczej w Deloitte i przedstawią perspektywę koniecznych zmian w badaniach klinicznych i odkryciach nowych leków.

Podczas spotkania zaprosimy Państwa do zadawania pytań naszym gościom.

Kwestie organizacyjne 

Czas i miejsce: 18 stycznia 2021, godz. 18:00, online. 

Webinarium będzie prowadzone w języku polskim oraz angielskim, dzięki wsparciu Ambasady Brytyjskiej w Polsce. Kwestie techniczne zostaną przekazane osobom zarejestrowanym wraz z linkiem do wydarzenia.

Działamy i wspieramy! 

Każda aktywność Ruchu „Badania Kliniczne to MY!” będzie związana ze wsparciem Fundacji Koźmińskich, której celami są między innymi działania na rzecz rozwoju nauki, edukacji, oświaty i wychowania oraz wspierania uzdolnionej młodzieży. 

Koszt udziału w Webinarium wynosi 50zł, a zebrana kwota w całości przeznaczana jest na działania Fundacji Koźmińskich.   

Prelegenci

prof. Przegalińska
prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska

Profesorka Akademii Leona Koźmińskiego, doktorka habilitowana w dziedzinie nauk o zarządzaniu. Doktoryzowała się w zakresie filozofii sztucznej inteligencji w Instytucie Filozofii UW. Obecnie jest Prorektorką ds Współpracy z Zagranicą oraz ESR w Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2016 prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Aktualnie Research Fellow w American Institute for Economic Research. W 2022 rozpoczęła współpracę z Labour and Worklife Program na Harvardzie. Interesuje się rozwojem sztucznej inteligencji, przetwarzaniem języka naturalnego, uczeniem maszynowym, robotami społecznymi i technologiami ubieralnymi.

Karen Taylor
Karen Taylor

Deloitte UK’s Centre for Health Solutions

Karen założyła w listopadzie 2011 r Deloitte UK’s Centre for Health Solutions. Jest to niezależne ramię badawcze Deloitte’s Life Sciences and Health Care (LSHC), zapewniające zaufane źródło istotnych, aktualnych i wiarygodnych informacji na temat pojawiających się trendów, wyzwań i rozwiązań medycznych. W centrum łączone jest kreatywne myślenie, rzetelne prowadzenie badań oraz doświadczenie branżowe, w celu opracowywania opartych na faktach perspektyw dotyczących jednych z największych i najtrudniejszych problemów, z którymi borykają się klienci z sektora Life sciences and healthcare. Celem jest poprawa ich wydajność i optymalizacja kosztów oraz, co ważne, zwiększenie korzyści płynących dla pacjentów.

Najnowsze raporty dotyczące life sciences obejmują tematykę tego, jak sztuczna inteligencja przekształca łańcuch wartości w biofarmacji, użyteczności sztucznej inteligencji w odkrywaniu leków, przeprowadzaniu badań klinicznych i inteligentnych łańcuchów dostaw leków. Wszystkie te raporty koncentrują się na tym, jak innowacje i zaawansowane technologie zmieniają sposób świadczenia opieki zdrowotnej. Jej ostatnie raporty dotyczące opieki zdrowotnej obejmują: „Digital Transformation: Shaping the future of European healthcare, Realising digital first primary care” oraz „Closing the digital gap: Shaping the future of UK healthcare”. W ciągu ostatnich kilku tygodni Karen opublikowała serię prognoz na podstawie raportu swojego zespołu „The future unmasked: Predicting the future of health and life science in 2025”; pełny raport jest dostępny od 9 grudnia 2020 r.

Karen oprócz publikacji raportów, prezentuje swoje badania na licznych konferencjach i wydarzeniach branżowych oraz publikuje na blogu, który od marca 2020 koncentruje się na różnych kwestiach związanych z wpływem COVID-19 na LSHC (https://blogs.deloitte. co.uk/health/). Co tydzień przedstawia aktualne informacje na temat zdrowia publicznego podczas webinaru Deloitte`s COVID-19.
Karen jest członkiem Institute of Chartered Public Finance and Accountants i ma bogate doświadczenie w prowadzeniu badań dotyczących sektora Life sciences and healthcare w Wielkiej Brytanii i na świecie. W 2002 roku Karen otrzymała OBE za pracę Health Value for Money Audit. W 2011 roku objęła stanowisko Non-Executive Director w Dartford and Gravesham NHS Trust, gdzie przewodniczy Komisji Audytowej.

Maria Joao Cruz
Maria João Cruz

Deloitte UK’s Centre for Health Solutions

Maria João Cruz pełni funkcję Assistant Research Manager w UK Centre for Health Solutions, niezależnym ośrodku badawczym Deloitte’s Health Care and Life Sciences. W Centrum przeprowadza rygorystyczne analizy i badania, które wspierają działania w sektorze Life sciences and healthcare.

Maria João jest współautorką raportów, które badają rolę sztucznej inteligencji w cyfrowej transformacji łańcucha wartości biofarmacji, w tym inteligentnych badań klinicznych i inteligentnych łańcuchów dostaw leków. Od czasu dołączenia do zespołu Deloitte, Maria João brała również udział w opracowaniu serii raportów rocznych dotyczących R&D.

Maria João ma doktorat z bioinżynierii i ponad 10-letnie doświadczenie w badaniach naukowych.

alk
Koordynator spotkania
Beata Falęcka