BK future
20 Maja

Webinarium "Przyszłość Badań Klinicznych"- Badania Kliniczne to MY!

Akademia Leona Koźmińskiego stawia na edukację opartą o rzetelną wiedzę naukową, przekazywaną w sposób nowoczesny, przez odpowiednio przygotowaną, doświadczoną kadrę naukowców, praktyków biznesu, przedsiębiorców. Swój rozwój widzi w umiędzynarodowieniu procesu edukacyjnego, a międzynarodowa współpraca jest jednym z elementów sukcesu uczelni.

Ruch "Badania Kliniczne to MY!” stworzony został z myślą o wprowadzeniu międzynarodowego wkładu do dyskusji o badaniach klinicznych. W swoich założeniach chce łączyć przedstawicieli różnych środowisk, branż i narodowości w celu wymiany doświadczeń i budowania szerszej współpracy i zrozumienia celów naszych działań.  Dlatego, w imieniu Akademii Leona Koźmińskiego i swoim, zapraszamy Państwa na kolejny Webinar Ruchu "Badania Kliniczne to MY!”. 

Przyszłość badań klinicznych

20 maja świętujemy Międzynarodowy Dzień Badań Klinicznych. Wspominamy postać dr Jamesa Linda, który 274 lata temu przeprowadził pierwszą opisaną kontrolowaną próbę kliniczną. Cieszymy się dziś z ogromnego postępu zachodzącego w prowadzeniu badań klinicznych, który pozwala chociażby na badanie i publikowanie wyników badań wskazujących, że osoby zaszczepione na koronawirusa z najwyższym prawdopodobieństwem nie przeniosą zakażenia na innych - nawet jeśli same się z nim zetkną. Uczestniczymy w codziennym triumfie wiedzy nad bezradnością. W kolejnym webinarium wraz z grupą ekspertów pochylimy się nad tym, czego możemy spodziewać się w przyszłości badań klinicznych. W zmienionej nieco formule panelu dyskusyjnego, podzielimy się z Państwem doświadczeniami tego, jak „przyszłość dzieje się dziś” i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, co czeka nas jutro. Zapraszamy także Państwa do udziału w dyskusji i dzielenia się doświadczeniami i własną wizją tego co przed nami.

Kwestie organizacyjne 

Czas i miejsce: 20 maja 2021, godz. 18:00, online. 

Webinarium będzie prowadzone w języku angielskim. Kwestie techniczne zostaną przekazane osobom zarejestrowanym wraz z linkiem do wydarzenia.

Działamy i wspieramy! 

Każda aktywność Ruchu „Badania Kliniczne to MY!” będzie związana ze wsparciem Fundacji Koźmińskich, której celami są między innymi działania na rzecz rozwoju nauki, edukacji, oświaty i wychowania oraz wspierania uzdolnionej młodzieży. 

Koszt udziału w Webinarium wynosi 50zł, a zebrana kwota w całości przeznaczana jest na działania Fundacji Koźmińskich. 

Do zobaczenia na Webinarium!

Prelegenci

Maria Joao Cruz
Maria João Cruz

Deloitte UK’s Centre for Health Solutions

Maria João Cruz pełni funkcję Assistant Research Manager w UK Centre for Health Solutions, niezależnym ośrodku badawczym Deloitte’s Health Care and Life Sciences. W Centrum przeprowadza rygorystyczne analizy i badania, które wspierają działania w sektorze Life sciences and healthcare.

Maria João jest współautorką raportów, które badają rolę sztucznej inteligencji w cyfrowej transformacji łańcucha wartości biofarmacji, w tym inteligentnych badań klinicznych i inteligentnych łańcuchów dostaw leków. Od czasu dołączenia do zespołu Deloitte, Maria João brała również udział w opracowaniu serii raportów rocznych dotyczących R&D.

Maria João ma doktorat z bioinżynierii i ponad 10-letnie doświadczenie w badaniach naukowych.

MCh
Marta Chodorek

Od 2009 roku Marta Chodorek zajmuje się różnymi częściami Business Development, w tym technologią i doradztwem w sektorze Life Science. Jest bardzo entuzjastyczna. Pasjonuje się rozwojem nowego rodzaju procesów w badaniach klinicznych w celu poprawy zdrowia ludzkiego i ratowania życia.
Korzystając ze swojego ogromnego doświadczenia w branży, jest bardzo szczęśliwa, mogąc zaangażować się w dzielenie się wiedzą i skupianie ludzi o podobnych poglądach, aby wspierać badania nad zdrowiem ludzkim. Od 3 lat pracuje dla TriNetX, wiodącej globalnej sieci danych pacjentów, która wspiera opartą na danych ocenę wykonalności badań, projektowanie badań i rekrutacji pacjentów, a także inne badania naukowe. W ramach swojej roli angażuje organizacje opieki zdrowotnej w tę sieć i wspiera projekty RWE (Real World Evidence) wraz z naukowcami, aby ułatwić im codzienne badania i pomóc im uzyskać lepsze wyniki, a także umożliwić szybsze podejmowanie decyzji.

AS
Agnieszka Szymczakiewicz – Multanowska

Lekarz, dyplomowana w zakresie chorób wewnętrznych i farmakologii klinicznej, z 26-letnim doświadczeniem klinicznym, posiada tytuł doktora w dziedzinie transplantacji nerki oraz tytuł MBA.
19 lat doświadczenia w branży CRO, począwszy od badań first-in-man do potwierdzających badań fazy IIIB. Główny badacz w 40 badaniach klinicznych fazy I-III w różnych wskazaniach u pacjentów i zdrowych ochotników.
Dyrektor medyczny i lider w globalnych firmach CRO, ze szczególnym uwzględnieniem wczesnych faz rozwoju klinicznego.
Doświadczenie w chorobach układu krążenia, chorobach metabolicznych, układu oddechowego, chorobach zakaźnych (szczególnie HCV), opracowywaniu szczepionek (grypa, ptasia grypa, kleszczowe zapalenie mózgu, pneumokoki), immunologii, nefrologii, hepatologii i onkologii guzów litych.
Dołączyła do Syneos Health w 2016 roku.
Uznany wykładowca badań klinicznych na kilku polskich uczelniach.
Ekspert zewnętrzny w European Research Council, Dyrekcja Generalna, Komisja Europejska.

alk
Koordynator Spotkania
mgr Wanda Widziszewska