Więcej niż wykłady
Więcej niż wykłady
Nauka w Koźmińskim to coś więcej niż tylko wykłady. Wdrażamy innowacje technologiczne wspierające procesy dydaktyczne. Poprzez zastosowanie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości czy grywalizacji dostarczamy wiedzę wzbogaconą o doświadczenie. Procesu nauki i ogólnego rozwoju dopełnia możliwość korzystania z dodatkowych narzędzi i licencji. Np. studenci Koźmińskiego mają nielimitowany dostęp do platformy LinkedIn Learning, a także do serwisu internetowego premium "Financial Times".
Virtual reality dla studentów i studentek prawa
Wyobraźmy sobie prokuratora na miejscu zbrodni. Wchodzi do przestronnego pokoju. Ostrożnie podnosi z szachownicy figurę. Otwiera szufladę. Za biurkiem na krześle widzi denata z pistoletem w ręku i raną postrzałową głowy. Teraz mężczyzna idzie w głąb pokoju. Otwiera sejf. Ale czy nie popełnił błędu? Oceni to nasz wykładowca na zajęciach z kryminalistyki. Bo rzecz nie dzieje się naprawdę. Człowiek przeprowadzający oględziny miejsca zbrodni jest studentem. Uczy się właściwego postępowania na miejscu zdarzenia, np. przestępstwa – w rzeczywistości wirtualnej. Studiujący prawo na naszej uczelni biorą udział w grze edukacyjnej, wykorzystującej technologię virtual reality. Zakładają gogle VR i muszą działać tak, jakby już byli specjalistami w zakresie kryminalistyki. Gra oparta o wirtualną rzeczywistość, wykorzystywana w programie studiów prawniczych w ALK, była pierwszą taką inicjatywą w Polsce.
Laboratorium Bloomberga dla finansistów
Nasze studentki i studenci finansów i rachunkowości korzystają z laboratorium finansowego opartego o technologie Bloomberga. Mają dostęp do pełnego serwisu oraz dodatkowych funkcji edukacyjnych największej agencji informacyjnej na świecie. Dzięki temu rozwiązaniu nauka jest oparta o rzeczywiste analizy, wskaźniki i informacje ze wszystkich rynków finansowych na świecie. Ten sam serwis Bloomberga odbierają największe banki, instytucje finansowe, biznes i media.
Terminal Bloomberga dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu pozwala odbierać informacje z rynków finansowych w czasie rzeczywistym, a także zapewnia dostęp do danych historycznych. Dziennikarze agencji działający w 120 krajach dostarczają informacji i analiz biznesowych, na których opierają swoje strategie inwestycyjne firmy i instytucje rynku finansowego. Serwis wykorzystywany przez uczelnię dostarcza też narzędzia edukacyjne i badawcze.
Bezpłatny dostęp do LinkedIn Learning
LinkedIn Learning, jest platformą edukacyjną zawierającą kursy online – czyli tzw. learning on-demand. Jest to rozwiązanie, które pomaga doskonalić kompetencje zawodowe oraz zdobyć nowe umiejętności.
Nasi studenci i pracownicy otrzymują:
- nielimitowany dostęp do ponad 16 000 kursów wideo o tematyce biznesowej, technologicznej oraz kreatywnej
- spersonalizowane sugestie kursów bazujące na doświadczeniu zawodowym
- certyfikaty potwierdzające nabyte kompetencje, które można od razu udostępnić na swoim profilu na LinkedIn
LinkedIn jest naszym partnerem strategicznym od 2018 r. Efektem tego jest bezpłatny i nieograniczony dostęp do serwisu LinkedIn Learning dla wszystkich studentów i pracowników uczelni. Byliśmy pierwszą uczelnią w Polsce, która nawiązała z LinkedIn Learning taką współpracą.
Bezpłatny dostęp premium do treści "Financial Times"
Każdy student i każda studentka naszej Akademii otrzymuje bezpłatny dostęp do treści premium „Financial Times”.
Dziennik „Financial Times” to rzetelne i sprawdzone źródło informacji o globalnym biznesie, finansach międzynarodowych oraz wydarzeniach politycznych i gospodarczych. Tworzy je ponad 600 dziennikarzy z 50 krajów na całym świecie.
„Financial Times” czytany jest codziennie przez ponad 2 miliony czytelników.
- 60% z nich to kadra menedżerska
- 49% to członkowie zarządów międzynarodowych korporacji
- 77% odbywa międzynarodową podróż służbową
- 15% to milionerzy
- Aż 91% czytelników przyznaje, że „Financial Times” oferuje treści, których nie znajdują w innych źródłach.
Korzyści pakietu premium "Financial Times":
Bezpłatny dostęp do pakietu „Rzeczpospolitej"
„Rzeczpospolita” jest dziennikiem ogólnopolskim o profilu ekonomiczno-prawnym. Subskrypcja dla studentów i kadry naszej Akademii obejmuje pakiet zawierający zarówno pełny dostęp do treści rp.pl, jak i treści tygodników prawnych oraz specjalistycznych serwisów.
Subskrypcja obejmuje tzw. pakiet RP.PL PLUS, który zawiera:
- treści rp.pl
- pełen dostęp do treści, w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl oraz opiniotwórczych i specjalistycznych treści prawnych i ekonomicznych
- serwis Wskaźniki i Stawki
- serwis internetowy zawierający kalkulatory oraz narzędzia do rozliczeń firmowych i osobistych
- treści tygodników prawnych: „Dobra Firma: Podatki i Księgowość", „Dobra Administracja", „Rzecz o Prawie", „Dobra Firma – Rachunkowość", „Dobra Firma – Kadry i Płace", „Dobra Firma – Biznes"
Warunkiem skorzystania z Platformy jest posiadanie statusu studenta, uczestnika studiów podyplomowych, doktoranta lub osoby powiązanej służbowo lub organizacyjnie z ALK oraz adresu poczty elektronicznej w domenach, których abonentem jest uczelnia.
Więcej informacji oraz zasady dostępu i wykorzystania platformy
Bezpłatny dostęp do „Pulsu Biznesu”
Studenci i słuchacze studiów podyplomowych oraz pracownicy Akademii Leona Koźmińskiego mają bezpłatny dostęp do treści dziennika „Puls Biznesu” w wersji cyfrowej.
Dzięki temu uzyskują dostęp do informacji na temat trendów w światowej gospodarce, działań największych firm i startupów, programów finansowania nowatorskich rozwiązań i wprowadzania ich na rynek, analiz, podcastów, raportów i rankingów.
Chcesz uruchomić subskrypcję? 1. Wejdź na stronę pb.pl/kozminski 2. Podaj swój mail w domenie uczelnianej.
Wsparcie psychologiczne
Dbamy o dobrostan społeczności akademickiej. Studentki i studenci oraz pracowniczki i pracownicy ALK mogą korzystać ze wsparcia psychologicznego Biura ds. Dobrostanu oraz konsultacji z psychologami Instytutu Psychoterapii Mindmed. Wszystkie konsultacje są bezpłatne i poufne.
Pierwszą formą pomocy są konsultacje z pracownikami Biura ds. Dobrostanu/Wellbeing Office.
Biuro ds. Dobrostanu zapewnia również dostęp do konsultacji psychoterapeutycznych i psychiatrycznych przy współpracy z Instytutem Psychoterapii Mindmed w ramach projektu „Dostępna-Otwarta-Kreatywna. ALK uczelnią równych szans”.