pacjent badania kliniczne
11 Lutego

Webinar - Pacjent w centrum Badań Klinicznych - Badania Kliniczne to MY!

Akademia Leona Koźmińskiego stawia na edukację opartą o rzetelną wiedzę naukową, przekazywaną w sposób nowoczesny, przez odpowiednio przygotowaną, doświadczoną kadrę naukowców, praktyków biznesu, przedsiębiorców. Swój rozwój widzi w umiędzynarodowieniu procesu edukacyjnego, a międzynarodowa współpraca jest jednym z elementów sukcesu uczelni. Ruch "Badania Kliniczne to MY!” stworzony został z myślą o wprowadzeniu międzynarodowego wkładu do dyskusji o badaniach klinicznych. W swoich założeniach, chce łączyć przedstawicieli różnych środowisk, branż, narodowości, w celu wymiany doświadczeń i budowania szerszej współpracy i zrozumienia celów naszych działań. Dlatego, w imieniu Akademii Leona Koźmińskiego i swoim, zapraszamy Państwa na już drugi Webinar Ruchu "Badania Kliniczne to MY!”. 

Pacjent w centrum Badań Klinicznych

Mimo, że celem naszej pracy jest dostarczanie jak najlepszych terapii dla pacjentów - to nie zawsze w pełni rozumiemy z czym się zmagają się oni podczas walki z chorobą oraz udziałem w badaniach klinicznych.  Celem tego webinarium jest przybliżenie perspektywy pacjenta, lepsze zrozumienie tego czym się kieruje decydując się na udział w badaniu klinicznym, z jakimi dylematami się zmaga przed podpisaniem świadomej zgody i w trakcie badania. Chcemy także przyjrzeć się inicjatywom skierowanym do pacjentów oraz doświadczeniom opisującym zmianę w życiu pacjenta przynosi udział w badaniu klinicznym Naszymi gośćmi będą dr Katarzyna Maksym – lekarz badacz z University College of London Hospital (UCLH), która podzieli się z nami między innymi swoim doświadczeniem pracy w jednym z najnowocześniejszych medycznych centrów klinicznych i naukowych w Wielkiej Brytanii. Jako drugi, wystąpi Piotr Sawicki, ekspert rekrutacji pacjentów. Przybliży on nam i skomentuje, metody i kanały informacji skierowane do potencjalnych uczestników badań klinicznych, wykorzystywane w Polsce i innych krajach Europy.  Podczas spotkania zaprosimy Państwa do zadawania pytań naszym gościom.

Kwestie organizacyjne: 

Czas i miejsce: 11 lutego 2021, godz. 18:00, online.  Webinarium będzie prowadzone w języku polskim oraz angielskim. Tłumaczenie symultaniczne dostępne będzie dzięki wsparciu Ambasady Brytyjskiej w Polsce. Kwestie techniczne zostaną przekazane osobom zarejestrowanym wraz z linkiem do wydarzenia.

Działamy i wspieramy!  Każda aktywność Ruchu „Badania Kliniczne to MY!” będzie związana ze wsparciem Fundacji Koźmińskich, której celami są między innymi działania na rzecz rozwoju nauki, edukacji, oświaty i wychowania oraz wspierania uzdolnionej młodzieży. 

Koszt udziału w Webinarium wynosi 50zł, a zebrana kwota w całości przeznaczana jest na działania Fundacji Koźmińskich.  Do zobaczenia na Webinarium!

Prelegenci

Piotr Sawicki
Piotr Sawicki

Trzykrotny Absolwent i wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego.
Z rynkiem badań klinicznych związany od lat dziewięćdziesiątych. Zajmuje się działalnością Ośrodków Badawczych oraz rekrutacją i retencją pacjentów. Współtwórca Centrum Medycznego Osteomed oraz Centrum Badań Klinicznych Lambda. Ekspert w zakresie planowania i realizowania kampani rekrutacji pacjentów ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedniej komunikacji i poprawności języka. W latach 2012 - 2019 Head of Patient Engagement w firmie Synexus a obecnie Kierownik Działu Badań Klinicznych w Centrum Medycznym CMP. 

Wielokrotny prelegent podczas międzynarodowych konferencji dotyczących rekrutacji pacjentów.

Katarzyna Maksym
Katarzyna Maksym

MRCOG

Urodzona w Warszawie, studiowała kierunek lekarski na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, który ukończyła w 1999 roku. Wkrótce po odbyciu stażu rozpoczęła specjalizację na II Oddziale Położnictwa i Ginekologii w Szpitalu Księżnej Anny Mazowieckiej w Warszawie ze szczególnym uwzględnieniem medycyny matki i płodu.

Po przeprowadzce do Wielkiej Brytanii, jako pracownik naukowy w Harris Birthright Center w Kings College Hospital, doskonaliła swoje umiejętności w zakresie ultrasonografii. Mianowana jako lekarz specjalistyczny w szpitalu University College London w 2014 roku w oddziale oceny matek i płodu, rozpoczęła swoją aktywność związaną z audytami oraz badaniami naukowymi dotyczącymi prowadzenia ciąż wysokiego ryzyka. Prezentowała swoją pracę na kilku konferencjach i spotkaniach zawodowych. Prowadzenie zajęć dydaktycznych w formie wykładów i seminariów oraz codzienna pracy ze studentami jest istotną częścią jej aktywności zawodowej.

Od 2017 roku pełniła funkcję Maternal and Fetal Medicine Research Fellow w Fetal Medicine Unit w University College London Hospital, ze szczególnym uwzględnieniem ograniczenia wewnątrzmacicznego wzrostu płodu. Jest członkiem konsorcjum EVERREST, międzynarodowej grupy opracowującej leczenie płodów dotkniętych ciężkim wewnątrzmacicznym zahamowaniem wzrostu o wczesnym początku. Obecnie doktorantka na University College London zajmuje się biofizycznymi i molekularnymi zmianami krążenia matczyno-łożyskowo-płodowego oraz łożyskiem w ciążach z wewnątrzmacicznym zahamowaniem wzrostu. Członek multidyscyplinarnego zespołu badawczego UCL.

alk
Koordynator spotkania
mgr Wanda Widziszewska
alk
Koordynator spotkania
Beata Falęcka