Webinarium Niekomercyjne badania kliniczne szansą na poprawę opieki zdrowotnej nad pacjentami - Badania Kliniczne to MY!
Rynek badań klinicznych w Polsce, w przeważającej większości opiera się głównie o komercyjne badania kliniczne. Tymczasem ten charakter badań nie sprawdza się chociażby w przypadku rozwoju terapii chorób rzadkich, czy grup pediatrycznych. Z reguły nie są to obszary budzące zainteresowanie firm farmaceutycznych z przyczyn biznesowych. Małe grupy badawcze, trudności w prowadzeniu oraz długi czas trwania badań w tych grupach, wymogły poszukiwanie źródeł finansowania poza branżą farmaceutyczną, a tym samym rozwój niekomercyjnych badań klinicznych. Zatem, kto może być sponsorem niekomercyjnych badań klinicznych? Jaką rolę odgrywają w tym procesie grupy pacjenckie? Gdzie szukać finansowania? Dlaczego w innych krajach, np. Francja, Wlk Brytania, Czechy, Dania czy Szwajcaria stanowią one blisko 50% wszystkich badań klinicznych prowadzonych w ciągu roku? Dlaczego nazywane są akademickimi? Jak rozpocząć niekomercyjne badanie kliniczne? I wreszcie… w jaki sposób mogą przyczynić się do poprawy systemu ochrony zdrowia oraz rozwoju nauki w Polsce i na świecie? W ramach naszej organizacji „Badania kliniczne to My”, zapraszamy na seminarium hybrydowe 28.10.2021, o godzinie 18.00, który poprowadzi Anna Jaworska oraz Beata Maciejewska z firmy Scientia Research Institute Sp. z o.o., podczas którego przybliżymy tematykę niekomercyjnych badań klinicznych i ich wpływ na naukę oraz system ochrony zdrowia. Pani dr hab. n. med. prof. nadzw. Anna Raciborska (kierownik Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie) oraz Pan prof. dr. hab. n.med. Jan Styczyński (Konsultant Krajowy w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej), przedstawią ich znaczenie ze swojej perspektywy.
Gośćmi specjalnymi naszych Gospodarzy będą Pani dr Katarzyna Maksym, Research Fellow z University College of London Hospital, oraz Pan dr Jacques Demotes, Dyrektor Generalny europejskiej sieci ośrodków badawczych ECRIN. Mamy nadzieję, że spotkanie stanie się inspiracją do rozwoju i wzmocnienia międzynarodowej współpracy w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych.
Partner honorowy
Partner wydarzenia
Kwestie organizacyjne
Czas i miejsce: czwartek, 28 października 2021, godz. 18:00. Na żywo - Aula Leona Koźmińskiego, ul Jagiellońska 57, 03-301 Warszawa. Online – Zoom Meeting.
Seminarium będzie prowadzone w języku polskim. Kwestie techniczne zostaną przekazane osobom zarejestrowanym wraz z linkiem do wydarzenia.
Działamy i wspieramy!
Każda aktywność Ruchu „Badania Kliniczne to MY!” jest związana ze wsparciem Fundacji Koźmińskich, której celami są między innymi działania na rzecz rozwoju nauki, edukacji, oświaty i wychowania oraz wspierania uzdolnionej młodzieży.
Koszt udziału w Seminarium wynosi 50zł, a zebrana kwota w całości przeznaczana jest na działania Fundacji Koźmińskich.
Do zobaczenia na Seminarium!