Fundacja

Solidarni z Ukrajna

Solidarni z Ukrainą
Razem budujemy przyszłość

 

#Wsparcie finansowe dla ofiar wojny w Ukrainie - złóż wniosek

W obliczu walki, którą obywatele Ukrainy toczą z wrogiem, pozostajemy solidarni.  Uruchomiliśmy zbiórkę środków finansowych, dzięki której teraz możemy pomóc tym, którzy zwrócą się do nas z prośbą o nią. Wsparciem obejmiemy naszych studentów, absolwentów, pracowników pochodzących z Ukrainy, którzy ucierpieli w czasie wojny.  Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, abyście otrzymali realną pomoc w tych trudnych chwilach. 

1. Pomoc finansowa (darowizna) w kwocie do kwoty 3 000 zł może być przyznana studentowi, pracownikowi lub absolwentowi Akademii Leona Koźmińskiego, pochodzącemu z Ukrainy. 2. Darowizna będzie przeznaczona na: 

 • koszty utrzymania (zakwaterowanie, wyżywienie);
 • koszty zakupu biletów;
 • koszty lekarstw; 
 • koszty leczenia.

3. Wniosek o darowiznę należy złożyć wyłącznie elektronicznie. 4. Darowiznę przyznaje Komisja powołana przez Zarząd Fundacji Koźmińskich. i określa jej wysokość indywidualnie.  5. Posiedzenia Komisji odbywają się raz w tygodniu, począwszy od 21 marca 2022. 6. Decyzje o przyznaniu darowizny przekazywane są przez Fundację drogą mailową. 7. Darowizna wypłacana jest na podstawie umowy podpisanej pomiędzy Fundacją Koźmińskich a Obdarowanym. 8. Decyzje Zarządu podejmowane są w formie uchwały, dostępnej w Biurze Fundacji Koźmińskich. 9. Wysokość i liczba przyznanych darowizn uzależniona jest od wielkości środków zgromadzonych przez Fundację Koźmińskich. 10. Od decyzji Komisji w sprawie przyznania darowizny nie przysługuje odwołanie.  

#Solidarni z Ukrainą

Warszawa, 1 września 2022 r., 189 dzień wojny w Ukrainie

--

24 lutego 2022 r. to data, która zapisała się na kartach historii Europy i świata. Na niepodległą Ukrainę spadły pociski i ziścił się czarny scenariusz, o którym nikt z nas nie chciał myśleć. To, co jeszcze jakiś czas temu było dla nas niewyobrażalne, ma właśnie miejsce. Za naszą wschodnią granicą trwa krwawa wojna. Giną niewinni ludzie. Cierpią nie tylko obywatele Ukrainy, wraz z nimi cierpi i jednoczy się cały świat. 24 lutego to również symboliczna data, która już co roku będzie przypominać o naszej solidarności i jedności. Pierwsze dni wojny pokazały, że egzamin z bycia człowiekiem zdaliśmy i w dalszym ciągu zdajemy wzorowo. Wspólnie:

 • Zebraliśmy środki by wspierać finansowo studentów, absolwentów, pracowników oraz przyjaciół ALK i ich rodziny – ofiary wojny w Ukrainie. Dzięki tym środkom udzieliliśmy wsparcia finansowego niemal 200 potrzebującym osobom z Ukrainy.
 • Zebraliśmy żywność, środki higieny, koce, ubrania i produkty dla dzieci, a także karmę dla zwierząt.
 • Przekazaliśmy przeszło 2500 sztuk apteczek medycznych wojskom obrony terytorialnej w Ukrainie.
 • Przekazaliśmy 300 śpiworów i 500 poduszek do punktów dla uchodźców.
 • Wraz z firmą Getinge pozyskaliśmy mobilny stół operacyjny wraz z lampami zasilanymi bateryjnie, który trafił do jednego z ukraińskich szpitali polowych, by ratować życie i zdrowie ofiar wojny.

Przez 189 dni wojny w Ukrainie udzieliliśmy wsparcia o łącznej wartości przeszło 400 tys zł. Bez Was by nie było to możliwe.

Dziękuję Wam za każdą wpłatę i każdą przekazaną rzecz. Jak widzicie, razem możemy więcej.  dr Sylwia Hałas-Dej  Prezes Fundacji Koźmińskich 

 

Wciąż możecie Państwo wspierać naszą akcję dokonując wpłat na konto Fundacji z dopiskiem "Solidarni z Ukrainą".

Nr rachunku Fundacji Koźmińskich w złotówkach: 14 2130 0004 2001 0673 5369 0001 SWIFT: VOWAPLP1 Nr rachunku Fundacji Koźmińskich w euro: PL68 1090 2590 0000 0001 4986 4743 KOD SWIFT/BIC: WBKPPLPP

KRS: 0000217541

Zbiórka środków na pomoc dla Łukasza!

Październik 2022 to miesiąc, w którym życie współpracującego z Akademią Leona Koźmińskiego od 2013 roku wykładowcy na studiach podyplomowych z zakresu marketingu wywróciło się do góry nogami. Mamy nadzieję, że niezawodna w trudnych sytuacjach społeczność Akademia Leona Koźmińskiego  i tym razem stanie na wysokości zadania. Łukasz Sowiński, potrzebuje naszej pomocy. Wielokrotnie pokazywaliśmy, że razem możemy wszystko. Tym razem tak też będzie!

Łukasz od roku 2013 dzielnie zmagał się z chorobą genetyczną – zespołem Marfana. W trakcie nierównej walki przeszedł aż 3 operacje usunięcia tętniaków na poszczególnych częściach aorty. Niestety ostatnia, najtrudniejsza operacja, która odbyła się w październiku 2022 r. nie poszła do końca pomyślnie, ponieważ w jej wyniku Łukasz doznał rozległego udaru mózgu.

Lekarze nie dawali Łukaszowi wielkich szans na przeżycie, a jednak odzyskał przytomność oraz świadomość. Zaczął również samodzielnie oddychać.

Obecnie Łukasz wymaga kompleksowej 24h opieki oraz profesjonalnej rehabilitacji m.in neurologicznej, neurologopedycznej i fizjoterapeutycznej uwzględniającej jego chorobę, zespół Marfana.

 

Łukasz zostanie wkrótce wypisany z oddziału Intensywnej Terapii i będzie musiał zmierzyć się z rzeczywistością,  podejmując rehabilitację, która może potrwać latami. Niestety żadna klinika rehabilitacji finansowana przez NFZ, nie chce przyjąć pacjenta po tak rozległym udarze. Dosłownie wszędzie odsyłają Łukasza do domu opieki…  Wiąże się to z wielomiesięcznym oczekiwaniem na przyjęcie oraz brakiem perspektyw na chociaż częściowy powrót do zdrowia i jakąkolwiek samodzielność. Łukasz ma dopiero 38 lat, młody organizm, jest zmotywowany do pracy natomiast przy tej chorobie liczy się czas a szybko podjęta rehabilitacja i dostęp do innowacyjnych terapii, może skrócić okres rekonwalescencji i przynieść lepsze rezultaty. Miesięczny koszt opieki i rehabilitacji sięga ok. 24 tys. zł. Lekarze przewidują minimum rok intensywnej rehabilitacji, aby Łukasz mógł być samodzielny.

Zwracamy się do Państwa, społeczności Akademii Leona Koźmińskiego o wielkim sercu, z prośbą o wsparcie finansowe dla Łukasza. Każda, nawet najmniejsza kwota, w tej walce – o zdrowie – ma olbrzymie znaczenie.

Wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto Fundacji z dopiskiem „Pomoc dla Łukasza”.

 • Nr rachunku Fundacji Koźmińskich: 14 2130 0004 2001 0673 5369 0001
 • Dopisek: „Pomoc dla Łukasza”

Fundacja Koźmińskich powstała 12 sierpnia 2004 roku

Fundacja jest wyrazem zaangażowania pracowników Akademii Leona Koźmińskiego w rozwój społeczności lokalnych i biznesowych

Misja

Aktywne wspieranie postaw przedsiębiorczych oraz inicjowanie międzykulturowej wymiany doświadczeń.

Razem Budujemy Przyszłość!

ALKSchool

Fundator

prof. dr hab. Andrzej K. Koźmiński

Współtwórca i pierwszy Rektor Akademii Leona Koźmińskiego (w latach 1993-2011).

Ekonomista i socjolog specjalizujący się w problematyce zarządzania i transformacji ustrojowej. Stypendysta Programu Fulbrighta, wykładowca w polskich i renomowanych uczelniach amerykańskich i europejskich, m.in. w University of California (UCLA), Washington University i Sorbonie. Doktor honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego (2015) oraz ESCP Europe Business School (2017). Członek korespondent PAN oraz członek wielu krajowych i zagranicznych organizacji (m.in. Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga, Global Foundation for Management Education, Fundacji Rektorów Polskich).

Były członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, Narodowa Rada Rozwoju (2010-2015). Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim, Krzyżem Oficerskim i Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2016 na mocy decyzji premiera Francji został udekorowany Orderem Palm Akademickich. Przewodniczący i członek rad nadzorczych spółek notowanych na GPW w Warszawie.

Prezydent Andrzej Koźmiński

Prezes Fundacji

dr Sylwia Hałas-Dej

Absolwentka prawa oraz studiów Executive MBA. Dziekan Kozminski Executive Business School, Dyrektor Programu Executive MBA. Jest także Prezesem Fundacji Koźmińskich, która wspiera najlepszych studentów ALK. 

W ramach Kozminski Executive Business School odpowiada za studia podyplomowe i MBA, przygotowanie i realizację programów rozwojowych, szkolenia, współpracę z biznesem.

Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i realizacji programów edukacyjnych, w tym programów rozwojowych dla firm. 

Członek Rady Marketingowej programu Euro*MBA, członek Rady Nadzorczej Międzynarodowej Szkoły  Zarządzania. Członek Rady Programowo-Naukowej Liceum LifeSkills.

Sylwia Hałas-Dej

Członkowie Zarządu

prof. ALK dr hab. Witold T. Bielecki

 Kierownik Katedry Metod Ilościowych i Zastosowań Informatyki. Były rektor ALK (2011 – 2020), obecnie Przewodniczący jej Rady Powierniczej. Były przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Uniwersytetów Niepublicznych.
Autor 3 książek, ponad 80 artykułów w czasopismach naukowych polskich i zagranicznych, współautor dwóch komputerowych symulacyjnych gier menedżerskich (MANAGER i ADMINIST) i pakietu multimedialnego dla treningu przedsiębiorców. Kierował dużymi międzynarodowymi i krajowymi projektami. Wykładał na uniwersytetach m. in. w USA i Wielkiej Brytanii. Jest współtwórcą i wykładowcą programu Executive MBA w Minsku (IPM BY).
Członek Rady Konsultacyjnej ds. Zagranicznej Polityki Ekonomicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Członek organizacji naukowych: International Simulation and Gaming Association (ISAGA),  Association for Business Simulation & Experimental Learning (ABSEL), Association for Business Simulation and Experiential Learning (ABSEL). Członek komisji akredytujących: AACSB, EQUIS i IQA oraz IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence. Był członkiem zarządów: The European Fundation for Management Development (EFMD) i Euro*MBA.
Obecnie zasiada w zarządzie International Association for Management Development in Dynamic Societies (CEEMAN), oraz Radzie Nadzorczej  Polskiej Unii Edukacyjnej. Zasiadał w radach nadzorczych takich spółek jak: Bank BGZ, PZU, ZBM Investor, PTR Development, EnergoPlazma. Wieloletni aktywny uczestnik Szkoły Symulacji Systemów Gospodarczych. Członek wielu kapituł związanych z nagradzaniem osiągnieć w biznesie, zarządzaniu i edukacji.
Jego zainteresowania badawcze obejmują: informatykę, menedżerskie (biznesowe) gry symulacyjne, modelowanie symulacyjne, zarządzanie operacyjne, systemy wspomagania decyzji oraz przedsiębiorczość w wirtualnym środowisku. Zaangażowany w działalność na rzecz sportu akademickiego. Akademicki wicemistrz kraju brydżu sportowym parami - wraz z Przemysławem Janiszewskim (2019).  

Bogusława Białowarczuk
Edyta Siuda
mgr Edyta Siuda

Dyrektor Biura Projektów

W ramach Biura odpowiada za pozyskiwanie finansowania ( kreuje nowe projekty, koordynuje prace zespołów merytorycznych) a także zarządza projektami. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu Integracji Europejskiej w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie pracy w projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, głównie koordynowaniu. Współpracowała także z organizacjami pozarządowymi, pełniąc funkcję prezesa Fundacji. Wśród zainteresowań zawodowych oprócz zarządzania projektami i szkolenia z tego zakresu znajduje się także ewaluacja projektów unijnych. Relaksuje się na siłowni, pokonując kilometry na bieżni. Lubi dobrą książkę, muzykę, film i odpoczynek na świeżym powietrzu.

Iga Bala

Rada Fundacji

prof. ALK dr hab. Robert Rządca

Zastępca Rektora Akademii Leona Koźmińskiego, prorektor ds. Badań Naukowych i Rozwoju Kadry. Współzałożyciel Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania, obecnie Akademii Leona Koźmińskiego. W latach 1993-2015 zastępca Przewodniczącego Rady Powierniczej ALK.

Kierownik Zakładu Negocjacji. Przewodniczący Komisji ds. Akredytacji The Human Resources Excellence in Research oraz Rady do Spraw Rozwoju Kadry Akademickiej. Od 2011 r. członek Rady Badań Naukowych. Wieloletni pracownik badawczo - dydaktyczny ALK oraz Uniwersytetu Warszawskiego.Odbywał staże m. in. w Harvard University i DePaul University.

Specjalizuje się w negocjacjach, zarządzaniu strategicznym, zarządzaniu badaniami i rozwojem. Doświadczony mediator.

Był opiekunem naukowym ponad dwustu projektów dyplomowych na studiach Executive MBA. Przeprowadził ponad sto dwadzieścia projektów doradczych i szkoleniowych dla takich organizacji jak: Netia, NBP, Gaz System, M. st. Warszawa, Grupa Metro, PKN Orlen, Medicover, LOT, PZU, KGHM. Jest ekspertem w zakresie wdrażania koncepcji Przemysłu 4.0 w przedsiębiorstwach.Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu artykułów w czasopismach naukowych oraz dwóch monografii - Negocjacje, 1997 (razem z Pawłem Wujcem) oraz Negocjacje w interesach, 2004.

Współzałożyciel i wiceprezes Zarządu w Scott Tiger SA, spółce informatycznej oferującej szyte na miarę rozwiązania dla telekomunikacji, ubezpieczeń i bankowości. Członek Rady Nadzorczej K2 Internet SA. Oraz Omig S.A.

Tomasz Olejniczak
dr hab. Tomasz Olejniczak

W Radzie, reprezentując środowisko akademickie, dzieli się wiedzą i przygląda się działaniom Fundacji w obszarze kultury, tradycji i dziedzictwa narodowego. Jest stypendystą japońskiego Ministerstwa Edukacji i Japan Foundation. Jego zainteresowania badawcze obejmują zarządzanie japońskie, długowieczność organizacyjną i historię biznesu.

mgr Magdalena Malicka

Absolwentka Wydziału Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła magisterium i podyplomowe studia (DEA) ze specjalizacją teatrologia na Sorbonne Nouvelle Paris III oraz studia MBA w dziedzinie zarządzania i marketingu przy Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej i Wyższej Szkole Handlowej HEC w Paryżu (Haute Ecole de Commerce). 
 
W latach 1997-2000 pracowała w Fundacji Francja – Polska (FFP) przy Ambasadzie Francji w Warszawie. Była m.in. odpowiedzialna za PR i zarządzanie francusko-polską współpracą w zakresie szkolnictwa zawodowego i uniwersyteckiego oraz programami służącymi rozwojowi demokracji lokalnej w Polsce. 
 
W 2000 roku rozpoczęła pracę w mediach: w jednym z największych wydawnictw prasowych G+J Polska, będącego częścią międzynarodowego holdingu mediowego Bertelsmann (telewizyjno-radiowa Grupa RTL, wydawnictwo prasowe G+J, wydawnictwo książkowe Random House, Sony MBG, Direct Group, firma usługowa Arvato, drukarnie). 
Była brand managerem w dziale marketingu, dyrektorem wydawniczym i wydawcą. W 2006 roku, w wieku 35 lat, jako pierwsza kobieta w historii G+J objęła stanowisko Prezesa Zarządu wydawnictwa, które piastowała przez 8 lat. 
 
W latach 2013-14 była odpowiedzialna za fuzję wydawnictwa G+J Polska i Hubert Burda Media Polska. W maju 2014r. po zakończonym procesie fuzji dwóch firm, integracji zasobów ludzkich oraz procedur i procesów, postanowiła zakończyć karierę w korporacji, stawiając na rozwój drugiej pasji zawodowej jaką jest coaching i rozwój osobisty. 
 
Coachingowe doświadczenie nabywała najpierw pracą własną: Business & Live Coaching, Mistrzowska Akademia Executive Managera, Sztuka Prezentacji, System Body-Mind, Hipnoza w Life Coachingu, Quantum Brainpower Coaching (Norman Benett Group), Mastering the Leadership Challenge (Harvard Business School & Bertelsmann University), Sleight of Mouth (Robert Dilts), Neuro-Linguistic Programming (Richard Bandler), Zarządzanie Zmianą (Akademia G+J), Reiki 1. i 2. stopień (Usui Shiki Ryoho), Racjonalna Terapia Zachowań RTZ (Simontowski Instytut Zdrowia), a potem zdobywając kolejne tytuły: Coach Praktyk Biznesu (2008), Master Coach Biznesu (2008), Coach Supervisor (2011), Asystent Psychodramy (Krakowskie Forum Psychodramy) (2015). 
 
Zasiadała w Zarządzie Izby Wydawców Prasy. Była przewodniczącą Rady Programowej firmy doradczo-szkoleniowej Norman Benett, prelegentem w seminarium FACE „Trendy i najlepsze praktyki w komunikacji w Polsce i na świecie”, prowadziła warsztaty dotyczące zarządzaniem zmianą i komunikacją dla studentów MBA Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, należała do grona menadżerów CEO Round Table by Nail International oraz stowarzyszenia kobiet biznesu Leadershe. Od 2009 roku jest członkiem stowarzyszenia EMCC (European Mentoring and Coaching Council), a od roku 2011 należy do elitarnej międzynarodowej organizacji YPO (Young President’s Organization). 
W 2009 roku znalazła się na 11 miejscu listy "50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce", przygotowanej przez magazyn ekonomiczny "Home&Market".

Ewa Barlik
Ewa Barlik

W Radzie przygląda się z uwagą działaniom Fundacji w obszarze realizacji jej celów związanych z budowaniem wizerunku i promowaniem działań. Dziennikarka, pisarka, od 2011 roku rzeczniczka prasowa Akademii Leona Koźmińskiego, z doświadczeniem w zarządzaniu i marketingu, absolwentka EMBA, warszawianka, która wolne chwile spędza w Sudetach wędrując i jeżdżąc na nartach.

Patroni Fundacji

Rodzina Koźmińskich.

od zawsze była zaangażowana w wspieranie społeczności lokalnych i biznesu.

Koźmińscy to znana warszawska rodzina profesorska słynąca ze wspierania środowisk nauki, kultury i sztuki.

Już przez blisko wiek kształtuje poglądy młodzieży i dorosłych.

 

mail

Stypendia Fundacji Koźmińskich na rok akademicki 2022/2023

Student Akademii Leona Koźmińskiego może ubiegać się o przyznanie: 1)    Stypendium naukowego „PLATINIUM”; 2)    Stypendium naukowego „GOLD”;

WARUNKI PRZYZNANIA STYPENDIUM NAUKOWEGO „PLATINIUM”  O przyznanie stypendium może ubiegać się student, który spełnia łącznie następujące warunki:

 • jest studentem II lub III roku studiów I  stopnia lub studentem II roku studiów II stopnia, bądź studentem II i kolejnych lat studiów jednolitych magisterskich i w roku akademickim 2022/2023 osiągnął średnią arytmetyczną 5,00,
 • nie powtarzał  dotychczas żadnego semestru/roku studiów i uzyskał wpis na kolejny rok studiów.

WARUNKI PRZYZNANIA STYPENDIUM NAUKOWEGO „GOLD” O przyznanie stypendium może ubiegać się student, który spełnia łącznie następujące warunki:

 • jest studentem II lub III roku studiów I  stopnia lub studentem II roku studiów II stopnia, bądź studentem II i kolejnych lat studiów jednolitych magisterskich i w roku akademickim 2021/2022 osiągnął średnią arytmetyczną ocen ze studiów nie niższą niż 4,80 i nie wyższą niż 4,99; 
 • nie powtarzał  dotychczas żadnego semestru/roku studiów i uzyskał wpis na kolejny rok studiów,
 • posiada udokumentowane wyróżniające osiągnięcia naukowe lub organizacyjne uzyskane w roku akademickim 2021/2022, i/lub działalność w zakresie wolontariatu na rzecz organizacji społecznych - referencje, certyfikaty, opinie, zaświadczenia od wykładowców/opiekunów kół naukowych/opiekunów projektów – warunkiem koniecznym jest załączenie skanów dokumentów w formularzu.

WARUNKI PRZYZNANIA STYPENDIUM SPECJALNEGO Zarząd Fundacji Koźmińskich może przyznać stypendium specjalne studentowi wyróżniającemu się  w działalności organizacyjnej,  społecznej lub innej istotnej dla społeczności ALK.

 • Warunkiem koniecznym jest udokumentowanie wyróżniających osiągnięć - referencje, certyfikaty, opinie, zaświadczenia – i załączenie skanów w formularzu rejestracyjnym.

 

Aplikować o stypendia można w nieprzekraczalnym terminie – od 1 do 31 października 2022 r.  Informujemy, że aplikowanie o stypendium Fundacji Koźmińskich nie wyklucza możliwości aplikowania o stypendia przyznawane przez Akademię Leona Koźmińskiego. 

REGULAMIN PRZYZNAWANIA STYPENDIÓW