Warsztaty Studenckiej Poradni Prawnej

Warsztaty online Studenckiej Poradni Prawnej

Warsztaty Studenckiej Poradni Prawnej

Cykl spotkań składa się z kilku wykładów prowadzonych przez studentów prawa ALK działających w Studenckiej Poradni Prawnej. Zajęcia odbywają się w formule hybrydowej. Uczniom i uczennicom przybliżana jest m.in. problematyka z zakresu prawa i postępowania karnego, prawa cywilnego, handlowego, prawa pracy i oraz prawa majątkowego. Warsztaty mają na celu szerzenie świadomości prawnej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

 

Zajęcia odbywają we wtorki o godzinie 18.00 w formule hybrydowej. Zapraszamy do uczestnictwa online oraz w Akademii Leona Koźmińskiego.

Terminy spotkań:

WARSZTAT 1. | 28 listopada 2023, godz. 18.00, sala D/218

Przestępstwa przeciwko wolności seksualnej - rozpoznanie pierwszym krokiem do bezpieczeństwa.

Podczas tego warsztatu dowiecie się, czym są przestępstwa na tle seksualnym, jak je rozpoznać i zgłaszać oraz jak się przed nimi uchronić.

WARSZTAT 2. | 5 grudnia 2023, godz. 18.00, sala D/218

Nie daj się oszukać w Internecie – jak ochronić się przed stalkingiem i phishingiem?

Czy phishing to wirtualne łowienie ryb? Czy wysłanie 200 maili z prośbą o przełożenie sprawdzianu to już stalking? Na te i więcej pytań odpowiemy podczas prezentacji na temat cyberprzestępczości. Dowiecie się2, jak nie paść ofiarą przestępstw internetowych, ale też co zrobić, gdy nie dopisze wam szczęście.  

studia podyplomowe Prawo podatkowe, doradca podatkowy studia podyplomowe

WARSZTAT 3. | 12 grudnia 2023, godz. 18.00, sala D/218

Gdzie leżą granice wolności słowa - czyli o mowie nienawiści.

Jak daleko możemy posunąć się w wyrażaniu swoich myśli, zanim zaczniemy stąpać po cienkiej linii prawa? Ten warsztat poruszy kluczowe aspekty mowy nienawiści, poczynając od jej definicji i uwzględniając jej przejawy, rodzaje oraz potencjalne sankcje.

WARSZTAT 4. | 19 grudnia 2023, godz. 18.00, sala D/218

Narkotyki a Prawo - świadome i odpowiedzialne decyzje

Podczas warsztatu omówione zostaną konsekwencje prawne związane z używaniem narkotyków, a także jak widziane w świetle prawa są kwestie posiadania, handlu czy spożywania substancji psychoaktywnych. Wskażemy możliwe sankcje, takie jak kary więzienia, grzywny i wpis do rejestru karnego. Dzięki temu warsztatowi zdobędziesz wiedzę na temat ryzyka prawnego związanego z narkotykami, aby podejmować świadome i odpowiedzialne decyzje.

Więcej o działalności Studenckiej Poradni Prawnej ALK znajdziesz TUTAJ.

Aby wziąć udział w wykładach

Warsztaty są organizowane w formule hybrydowej. Zapraszamy do udziału w spotkaniach w siedzibie naszej Akademii w Warszawie, ul. Jagiellońska 57 (sala D/218, piętro 2.), lub online. Aby wziąć udział w warsztatach online, wystarczy dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego oraz aplikacji Microsoft Teams, a także konta mailowego w domenie Microsoft, które można bezpłatnie założyć na stronie: www.office.com, a jego okres ważności to 6 miesięcy. W większości przypadków nie będzie nawet konieczności instalacji aplikacji. Osoby, które korzystają z przeglądarek Google Chrome i Edge, nie muszą jej instalować – dołączają do spotkania przez przeglądarkę.

Ci z Was, którzy korzystają z przeglądarki Firefox albo używają komputerów Apple’a, powinni zainstalować sobie aplikację Teams. Najłatwiej pobrać ją TUTAJ. Instalacja jest niekłopotliwa i niedługa.

teams logo