O KIERUNKU
CEL STUDIÓW
Celem studiów zarzadzanie i psychologia biznesu jest wyposażenie studentów w wiedzę, umiejętności i kompetencje w obszarze psychologicznych aspektów funkcjonowania ludzi w organizacjach, zarządzania nimi oraz psychologicznych aspektów funkcjonowania podmiotów na rynku, a także projektowania oddziaływań w tych zakresach.
Absolwenci kierunku uzyskają kompetencje w zakresie metod i technik przeprowadzania diagnoz organizacji oraz badań rynku i opinii społecznej. Będą także potrafili łączyć wiedzę z zakresu psychologii, socjologii, zarządzania, marketingu, ekonomii, metodologii badań i innych dyscyplin w celu rozpoznawania i rozwiązywania problemów o charakterze interdyscyplinarnym. Zdobędą umiejętności niezbędne do przeprowadzenia podstawowych badań psychologicznych dotyczących zasobów ludzkich w kontekście ich uczestnictwa w organizacji oraz konsumentów jako uczestników zmieniającego się rynku.
Jako absolwent lub absolwentka zarządzania i psychologii biznesu będziesz posiadać gruntowne przygotowanie do:
- pełnienia różnorodnych ról zawodowych wymagających posługiwania się wiedzą psychologiczną i kompetencjami miękkimi: w mediach i reklamie, badaniach rynku i opinii, zarządzaniu zasobami ludzkimi i w instytucjach finansowych.
- pełnienia roli nowoczesnego specjalisty/specjalistki oraz kadry menedżerskiej średniego i niższego szczebla, która znajdzie swoje miejsce na nowoczesnym i zmiennym rynku pracy dzięki posiadaniu szczególnie pożądanych w szybko zmieniającym się świecie biznesu kompetencji społecznych, takich jak: umiejętność pracy w zespole, efektywnej i poprawnej komunikacji (także w środowisku międzynarodowym), wrażliwość na kwestie psychologiczne, społeczne, etyczne i środowiskowe.
- ustawicznego rozwijania swoich kwalifikacji i kompetencji interpersonalnych i miękkich kompetencji menedżerskich i sprawnego działania w złożonym i szybko zmieniającym się świecie dzięki głębokiemu rozumieniu złożoności psychologicznych procesów zachodzących w organizacjach i ich otoczeniu.
- do pełnienia ról związanych z uczestnictwem w zespołach i kierowaniem zespołami w nowych przedsięwzięciach biznesowych, firmach rodzinnych i korporacjach poprzez ciągłe rozwijania umiejętności interpersonalnych i menedżerskich.
Po ukończeniu studiów absolwenci otrzymują dyplom licencjacki z zarządzania i psychologii biznesu.
ATUTY KIERUNKU
Główną zaletą prowadzonych zajęć jest unikalne połączenie solidnej wiedzy o zarządzaniu z pogłębioną wiedzą o psychologicznych mechanizmach funkcjonowania człowieka i pakietem niezwykle ważnych, praktycznych umiejętności miękkich. Dzięki temu nasi absolwenci są elastyczni na rynku pracy i kreatywni w rozwiązywaniu konkretnych case’ów biznesowych.
Specyfiką programu studiów jest duża liczba zajęć warsztatowych i ćwiczeniowych pozwalających nabyć umiejętności samodzielnego prowadzenia badań i wykorzystania wiedzy psychologicznej w zarządzaniu.
Wykładowcami zarządzania i psychologii biznesu są wybitni naukowcy i psycholodzy biznesu z doświadczeniem w praktyce gospodarczej. Więcej informacji
Studenci realizują swe pasje związane z psychologią biznesu w studenckich kołach naukowych jak Koło Naukowe Psychologii Społeczno-Ekonomicznej PSYCHONOMIA. Mogą też uczestniczyć w wybranych badaniach Centrum Psychologii Ekonomicznej i Nauk Decyzyjnych naszej Akademii.
Studenci organizują lub współorganizują różnego typu wydarzenia, spotkania z ciekawymi ludźmi, w tym naukowcami, biznesmenami, światowej sławy ekspertami stosunków międzynarodowych.
Studenci mają do dyspozycji profesjonalne sale komputerowe z najnowszym oprogramowaniem (Inquisit, PsychoPy, LimeSurvey). Mogą z nich korzystać do prowadzenia badań w ramach kół zainteresowań (Psychonomia) i własnych prac dyplomowych. Pracownia wyposażona jest także w psychogalwanometr oraz system BIOPAC, umożliwiające pomiar reakcji fizjologicznych.
W czasie zajęć korzystamy z renomowanych testów diagnostycznych, np. Pracowni Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego" i przygotowujemy studentów z podstaw psychometrii, co umożliwi absolwentom w przyszłości kompetentne korzystanie ze specjalistycznych testów psychologicznych.
Studenci mają możliwość korzystania z narzędzia do gier interaktywnych MobLab, które wspiera nabywanie i kształtowanie umiejętności biznesowych, m.in. strategicznego myślenia czy podejmowania decyzji. Więcej informacji
Z inicjatywy naszych wykładowców (prof. Tadeusza Tyszki) powstało Akademickie Stowarzyszenie Psychologii Ekonomicznej (ASPE), organizacja naukowa gromadząca badaczy z takich dziedzin jak: psychologia ekonomiczna, ekonomia behawioralna, ekonomia eksperymentalna, finanse behawioralne, psychologia organizacji.
ADRESACI STUDIÓW
ZOBACZ FILM O KIERUNKU
SŁOWO OD KIEROWNIKA STUDIÓW
Koncepcja kształcenia na kierunku interdycyplinarnym Zarządzanie i psychologia biznesu zakłada oparcie programu na pięciu głównych założeniach: zakorzenieniu procesu kształcenia w badaniach naukowych, połączeniu wiedzy akademickiej z praktycznym jej zastosowaniem, interdyscyplinarnym podejściu do procesu dydaktycznego, wysokim poziomie umiędzynarodowienia we wszystkich obszarach funkcjonowania Uczelni oraz otwartości na zmieniające się potrzeby otoczenia społeczno-gospodarczego.
Naturalną konsekwencją tego podejścia jest ciągły rozwój programów odpowiadający na sygnały z otoczenia społeczno-gospodarczego i rozwój wiedzy naukowej. Następnym krokiem w rozwoju nauczania psychologii w ALK stało się powołanie samodzielnego interdyscyplinarnego kierunku studiów Zarzadzanie i psychologia biznesu, który zastąpił realizowany w latach poprzednich program Psychologia w zarzadzaniu.
KORZYŚCI DLA STUDENTÓW
W trakcie studiów zarządzanie i psychologia biznesu uzyskasz wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne m.in. z zakresu:
- prawideł i zasad rządzących gospodarką, rynkami ekonomicznymi i działającymi na nich podmiotami
- tworzenia projektów i biznesplanów
- pracy zespołowej i komunikacji wewnątrz organizacji oraz z otoczeniem
- przygotowania nowego ambitnego i dynamicznego przedsięwzięcia biznesowego
- mechanizmów wdrażania innowacyjnych projektów w organizacjach i kierowania nimi
- psychologii organizacji, kierowania, podejmowania decyzji
- zachowań konsumenckich
- prowadzenia badań marketingowych (zbieranie i analiza danych rynkowych)
- zarządzania personelem: diagnozy potrzeb organizacji oraz wprowadzania zmian w organizacjach
PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA
Po ukończeniu studiów zarządzanie i psychologia biznesu możesz podjąć pracę jako specjalista lub menedżer w:
- wszelkiego typu nowoczesnych organizacjach, w których przechodzi się na nowatorskie sposoby zarządzania, uwzględniające ciągłe zmiany otoczenia firmy
- kadrach, działach zarządzania zasobami ludzkimi krajowych i międzynarodowych przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych oraz w administracji publicznej
- firmach head-huntingowych
- agencjach reklamowych
- agencjach badawczych
- firmach public relations
- działach marketingu każdego podmiotu gospodarczego, domach mediowych oraz agencjach reklamowych
- firmach consultingowych zajmujących się analizą zachowań konsumentów i projektujących sposoby wpływania na nie poprzez działania marketingowe
- we własnej firmie, realizującej ciekawe, ambitne pomysły w każdej branży i zakresie
PROGRAM
Wybrane przedmioty
ORGANIZACJA ZAJĘĆ
-
Studia stacjonarne:
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.
-
Studia niestacjonarne:
Zajęcia odbywają się zazwyczaj co dwa tygodnie w sesjach trzydniowych: piątek (od godz. 17:00).
SPOŁECZNOŚĆ
WIODĄCY WYKŁADOWCY
Zobacz, co o studiach sądzą nasi studenci i absolwenci
Psychologia w zarządzaniu to szalenie interesujący zakres studiów dla wszystkich tych, którzy nie tylko chcą zdobyć wiedzę z zakresu marketingu, ekonomii czy zarządzania, ale także umieć rozpoznać i wpływać na procesy, które wynikają już z samej psychologii biznesu. Studiując na tym kierunku, mamy okazję dowiedzieć się, co oprócz wiedzy teoretycznej może pomóc nam w osiąganiu sukcesu oraz jak wpływać i neutralizować niekorzystne dla nas czynniki. Studiowanie w Akademii Leona Koźmińskiego polecam ambitnym ludziom, chcącym zdobyć ogrom wiedzy przekazywany przez świetnie dobraną kadrę naukową. Ukończenie tych studiów w bardzo dużym stopniu pomaga później poruszać się po rynku pracy.
W czasie moich studiów w ALK wziąłem udział w turnieju KBC Securities Stock Market Challenge 2012. Dzięki moim wykładowcom, którzy nie szczędzili czasu i wysiłku, by jak najlepiej przygotować mnie do konkursu, zdobyłem tytuł najlepszego studenta-inwestora. Naszym zadaniem było jak najkorzystniejsze zainwestowanie wirtualnego miliona złotych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Podczas uroczystości wręczenia nagród laureatom, która odbywała się w budynku Giełdy Warszawskiej, jednym z przywilejów zwycięzcy była możliwość zakończenia sesji poprzez uderzenie w dzwon o godz. 17:30.
Zasady rekrutacji
Studia stacjonarne:
Przy przyjęciu na studia uwzględnia się wyniki egzaminu maturalnego z części pisemnej z trzech różnych, dowolnie wybranych przez kandydata przedmiotów spośród wszystkich objętych egzaminem maturalnym.
Wyniki procentowe wpisane na świadectwie dojrzałości (nowa matura) są przeliczane na punkty rekrutacyjne w proporcji:
- 1% na poziomie podstawowym = 1,5 punktu rekrutacyjnego
- 1% na poziomie rozszerzonym (z wyjątkiem matematyki) = 2 punkty rekrutacyjne
- 1% na poziomie dwujęzycznym = 2,5 punktu rekrutacyjnego
- 1% na poziomie rozszerzonym z matematyki = 3 punkty rekrutacyjne
Oceny uzyskane przez kandydatów posiadających tzw. starą maturę, maturę międzynarodową lub maturę zagraniczną są również odpowiednio przeliczane na punkty rekrutacyjne w sposób określony w załączniku do Uchwały Senatu Akademii Leona Koźmińskiego w sprawie warunków i trybu rekrutacji na studia wyższe
Na studia w języku polskim zostają przyjęci kandydaci, którzy uzyskali co najmniej 300 punktów rekrutacyjnych. Rekrutacja będzie trwała do wyczerpania limitu miejsc.
SKORZYSTAJ Z KALKULATORA PUNKTÓW
Studia niestacjonarne:
Nabór odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń, do wyczerpania limitu miejsc.
Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczenia ze wszystkich przedmiotów przewidzianych w toku studiów, odbycie praktyki zawodowej oraz zdanie egzaminu dyplomowego.
Absolwenci otrzymują dyplom ukończenia studiów I stopnia, a także suplement zawierający informację o zakresie ukończonych studiów.
Naukę można kontynuować na studiach drugiego stopnia.
Przy rejestracji kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne należy złożyć następujące dokumenty:
-
wypełnić na stronie internetowej formularz zgłoszeniowy, zamieścić w nim zdjęcie oraz skany dokumentów
-
świadectwo dojrzałości (oryginał na miejscu do wglądu)
-
do wglądu dokument tożsamości - dowód osobisty lub paszport
Cudzoziemcy dodatkowo składają:
-
dokumenty związane ze świadectwem: tłumaczenie dokonane przez tłumacza przysięgłego, legalizację dokonaną w kraju uzyskania lub w ambasadzie (jeżeli jest wymagana) oraz uznanie świadectwa (jeżeli jest wymagane)
-
zaświadczenie o ukończeniu rocznego kursu przygotowawczego do podjęcia nauki w języku polskim w jednostkach wyznaczonych przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego lub dokument poświadczający znajomość języka polskiego (certyfikat znajomości języka polskiego, wydany przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego, lub potwierdzenie znajomości języka polskiego w stopniu zadowalającym do podjęcia studiów w ALK – egzamin w formie zdalnej)
Biuro Rekrutacji na studia w j. polskim jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-16:00 i znajduje się w pokoju D/128. Szanowni Państwo z racji na trwający cały styczeń remont Biura Rekrutacji prosimy o kontakt mailowy poprzez rekrutacja@kozminski.edu.pl w celu uzyskania informacji o studiach dyplomowych w języku polskim oraz umówienia się na spotkanie.
Dokumenty można dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.
Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który dostępny będzie na stronie internetowej uczelni.
Opłatę rekrutacyjną należy uiścić na konto uczelni lub skorzystać z funkcji płatności.pl podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.
Nr rachunku bankowego, na jaki należy dokonywać opłaty rekrutacyjnej:
20 1240 1024 1111 0010 1646 0637
SWIFT Code: PKOPPLPW
IBAN: PL
Po podpisaniu umowy każdy student otrzyma indywidualny numer konta bankowego, na które należy dokonywać opłat czesnego.
Wymagane dokumenty należy dostarczyć do Biura Rekrutacji za pośrednictwem poczty lub osobiście.
Po złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów komisja rekrutacyjna podejmuje tego samego dnia decyzję o wpisie na listę studentów.
Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy o warunkach odpłatności za studia.
Opłaty
Wysokość czesnego na rok akademicki 2024/2025 dla osób rozpoczynających studia:
I rok | II rok | III rok | |
---|---|---|---|
Płatność za semestr | 10 100 zł | 11 400 zł | 12 500 zł |
Płatność za semestr w 5 ratach | 5 x 2 040 zł | 5 x 2 300 zł | 5 x 2 520 zł |
Opłata rekrutacyjna: 85 zł |
I rok | II rok | III rok | |
---|---|---|---|
Płatność za semestr | 9 100 zł | 10 500 zł | 11 500 zł |
Płatność za semestr w 5 ratach | 5 x 1 840 zł | 5 x 2 120 zł | 5 x 2 320 zł |
Opłata rekrutacyjna: 85 zł |