Wyjazdy, imprezy

kozminalia

Wyjazdy integracyjne, imprezy okolicznościowe

Koźmiński to nie tylko nauka i egzaminy. Dbamy o to, aby nasi studenci i studentki mieli okazję do rozrywki oraz rekreacji po zajęciach. Imprezy, takie jak otrzęsiny i połowinki, organizowane w warszawskich klubach przez Samorząd Studencki, a także koźminalia oraz obozy sportowe stanowią okazję do dobrej zabawy, integracji naszej społeczności oraz zadbania o swoją formę.

 

 

KOŹMINALIA

KOŹMINALIA to juwenalia Koźminskiego – nasze wielkie święto integrujące całą społeczność ALK – studentów, wykładowców, pracowników administracyjnych oraz absolwentów. KOŹMINALIA odbywają się co roku na przełomie maja i czerwca przed letnią sesją egzaminacyjną.

Nasz kampus zostaje oddany w ręce studentów, którzy wykazują się inwencją twórczą, aby opracować motyw przewodni imprezy, dzięki czemu zabawa przebiega w niepowtarzalnym klimacie. Przenosiliśmy się m.in. do malowniczych Włoch oraz na gorące Karaiby. A świętując jubileusz 30-lecia powstania uczelni, bawiliśmy się pod hasłem „Back to the Future". W programie wydarzenia znajduje się wiele atrakcji sportowych i kulturalnych, a także różne konkursy oraz wieczorna impreza.

Obozy sportowo-integracyjne

Studentki i studenci Koźmińskiego tradycyjnie we wrześniu, przed rozpoczęciem roku akademickiego, wyjeżdżają na obóz sportowy na Mazurach – w Żabince. Tam realizują program nie tylko sportowy i rozrywkowy, ale także naukowy, pozwalający zaliczyć część zajęć w semestrze. Uczestnictwo w obozie zwalnia też z konieczności uczęszczania na zajęcia WF.

W zimie organizowany jest obóz integracyjny w Alpach, podczas którego studenci zdobywają lub szlifują swoje umiejętności na nartach lub desce snowboardowej. A ponadto w programie mają zapewnione: rozgrywki siatkówki na śniegu, apres-ski parties, a także do codziennej dyspozycji strefa wellness.

Podczas wakacji zaś Samorząd Studencki zaprasza na żagle na Morzu Śródziemnym.

Studenci na obozie narciarskim

Koźmiński Beskid Trip

Koźmiński Beskid Trip to cykl rajdów górskich, których celem jest przejście słynnego Głównego Szlaku Beskidzkiego – najdłuższego znakowanego szlaku turystycznego w polskich górach. Prowadzi on z Ustronia w Beskidzie Śląskim do miejscowości Wołosate w Bieszczadach. Uczestnikami rajdu są studentki i studenci oraz kadra naszej Akademii, w tym Rektor prof. Grzegorz Mazurek.

Podczas I rajdu w 2022 r. nasza ekipa zdobyła takie szczyty jak: Równica, Czantoria, Soszów, Stożek i Barania Góra, w 2023 r. zaś Rysiankę, Pilsko oraz Babią Górę.

W 2024 r. planowana jest 3. edycja rajdu.  

ZOBACZ FILMY Z NASZYCH OSTATNICH KOŹMINALIÓW I REMINISCENCJE Z BESKID TRIP 2023