O kierunku
Witamy w Kozminski Executive Business School
W czasach niezwykle dynamicznych zmian, wszyscy czujemy, że zmiana sposobu myślenia i rozwój kompetencji są najlepszym, a wręcz koniecznym, kierunkiem działania. Ciągłe wychodzenie ze stref komfortu pozwala nam sięgać wyżej, realizować aspiracje, stawać się lepszą wersją samych siebie i odkrywać nieznane, ale fascynujące obszary. Rozwój osobisty to również filozofia, sposób na życie, droga do osiągnięcia celów oraz cel sam w sobie.
Kierując się tym przekonaniem, zapraszam do Koźmiński Executive Business School – unikalnego środowiska, gdzie czekają na Państwa transformacyjne doświadczenia, nieograniczone wręcz możliwości zdobycia wiedzy, wymiany doświadczeń i zbudowania wyjątkowych relacji.
Korzystając z 30 lat doświadczenia w dostarczaniu najwyższej jakości edukacji menedżerskiej, Koźmiński Executive Business School realizuje niezwykle szeroką misję, przyczyniając się do rozwoju – managerów i firm. Realizowane programy, szkolenia, doradztwo, ale również wsparcie w prowadzeniu badań są tym wszystkim, czego współczesna firma może potrzebować, aby stale się doskonalić.
Ostatni ranking Financial Times uplasował ALK wśród 50 najlepszych miejsc do rozwoju indywidualnego jak i instytucjonalnego.
Zapraszam do najlepszej – według Financial Times – uczelni biznesowej w Europie Środkowej. Do miejsca, gdzie biznes współpracuje z nauką.
Dr Sylwia Hałas-Dej Dziekan Kozminski Executive Businnes School
CEL STUDIÓW
Studia MBA dla kadry IT na Akademii Leona Koźmińskiego to unikalny w skali europejskiej program skierowany do osób chcących podnieść swoje kwalifikacje w zarządzaniu obszarami IT. Studia gwarantują poszerzenie wiedzy zarówno z zakresu najnowszych trendów gospodarczych, kulturowych, społecznych, jak i z polityki związanej z gospodarką regionalną i globalną, w których funkcjonują menedżer i jego firma.
Słuchacze zdobędą praktyczne umiejętności menedżerskie w następujących obszarach: analiza finansowa, skuteczne metody rozwiązywania problemów firmy, formułowanie strategii działania, sprawne podejmowanie decyzji, skuteczne negocjowanie i komunikowanie się oraz zarządzanie zespołami.
W trakcie semestru specjalistycznego uczestnicy zdobędą wiedzę z zarządzania w IT i poznają umiejętności przydatne w tej branży, takie jak zastosowanie gamifikacji w systemach IT czy nauczanie przy pomocy symulacji VR.
Program studiów realizowany jest z zastosowaniem innowacyjnych narzędzi edukacyjnych z obszaru gier symulacyjnych, VR i prowadzony w interdyscyplinarnych zespołach.
Główne atuty
Studia na najlepszej, według "Financial Times", uczelni ekonomicznej w Europie Środkowo-Wschodniej.
Unikalny na skalę krajową program realizowany przez kadrę na najwyższym europejskim poziomie.
Aktywne i innowacyjne formy nauczania, w tym gry symulacyjne i symulacja VR.
Konkretne umiejętności za zakresu zarządzania ludźmi i zespołami, zarządzania zmianą, negocjacji, prezentacji, analiz strategicznych i operacyjnych.
Znajomość najnowszych trendów z zakresu ekonomii, prawa, finansów, polityki gospodarczej.
Wybór trzech z pięciu zaawansowanych boxów specjalizacyjnych: Zarządzanie 2.0, Efektywna organizacja, IT Management, Komunikacja i negocjacje, Najnowsze trendy w zarządzaniu.
Dostęp do specjalistycznych materiałów, w tym zasobów "Financial Times" oraz platformy LinkedIn Learning.
Każdy słuchacz otrzymuje komplet podręczników inspiracyjnych oraz wiele innych materiałów wspomagających naukę.
Absolwenci otrzymują dyplom MBA, który jest uznawany i ceniony w środowisku kadry kierowniczej. Potwierdza on posiadanie wysokich kwalifikacji menedżerskich i sprzyjający dalszej karierze zawodowej.
Uwieńczeniem studiów MBA jest przygotowanie praktycznego projektu doradczego dotyczącego rozwiązania konkretnego problemu menedżerskiego. Praca końcowa jest realizowana w interdyscyplinarnych zespołach.
Dbając o odpowiedni dobór osób w grupie, wspieramy naszych studentów i absolwentów w umacnianiu postaw nastawionych na współpracę i budowanie sieci kontaktów, w trakcie oraz po ukończeniu studiów.
ALK otrzymała trzy najważniejsze akredytacje przyznawane uczelniom biznesowym: EQUIS, AMBA i AACSB.
Są to tak zwane "trzy korony akredytacyjne", o których zdobycie ubiegają się najlepsze biznesowe szkoły wyższe. Na świecie jest tylko 99 uczelni (mniej niż 1% szkół wyższych o profilu biznesowym), które posiadają wszystkie trzy akredytacje, a wśród nich Akademia Leona Koźmińskiego. Pracodawcy zatrudniający absolwentów uczelni, która otrzymała tej klasy akredytacje, mają pewność, że kandydaci posiadają gruntowną wiedzę i umiejętności pozwalające efektywnie realizować powierzone zadania.
Czy wiesz, że każdy słuchacz tych studiów otrzymuje darmowy dostęp do największej na świecie platformy e-learningowej "Linkedin Learning" oraz do e-gazety i platformy wiedzy "Financial Times"?
Filozofia studiowania MBA
520 godzin zajęć w trakcie czterech semestrów studiów to czas, który pozwoli Ci zrozumieć funkcjonowanie organizacji jako całości wraz z jej otoczeniem biznesowym. Poprowadzimy Cię od ekonomii i finansów poprzez strategię organizacji aż do tego, jak współpracować z ludźmi i budować relacje z partnerami biznesowymi.
Wszyscy słuchacze rozpoczną naukę wspólnie na tzw. ogólnym programie menedżerskim (400 godzin lekcyjnych), niezależnie od wybranej specjalizacji. Później nauka będzie kontynuowana na wybranym semestrze specjalistycznym (dla inżynierów, HR, Cyfrowa Transformacja, Finanse, IT, dla kadry medycznej, logistyka i łańcuch dostaw), na który składa się 120 godzin zajęć. W tym czasie będziecie doskonalić kompetencje zaprojektowane dla danej specjalności.
Adresaci studiów
Obejrzyj film z graduacji MBA
Dyrektor programu

Praktyk z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania strategicznego i cyfrowych transformacjach organizacji współpracujący zarówno ze środowiskiem biznesowym jak i akademickim. Trener, wykładowca akademicki, mentor przyszłych liderów.
Prowadzi wykłady i warsztaty na studiach MBA, szkolenia otwarte, zajęcia na studiach dyplomowych i podyplomowych, w tym strategiczne projekty doradcze na studiach MBA. Specjalizuje się w obszarze zarządzania i informatyzacji. Wspiera również firmy w kreacji i egzekucji strategii wykorzystując przy tym narzędzia zarządzania projektami.
Od 2023 roku jest Wiceprezesem Escola S.A. - spółki technologicznej tworzącej aplikacje mobilne i webowe, świadczącej usługi konsultingu z zakresu transformacji cyfrowej i AI oraz rozwijającej własne produkty w ramach venture building. Odpowiada za doskonałość operacyjną, egzekucję strategii oraz budowanie partnerstw międzynarodowych w firmie. Wcześniej był Dyrektorem Zarządzającym ds. Cyfrowej Transformacji i Funkcji Wsparcia w KROSS S.A. Odpowiadał za transformację cyfrową i funkcje z nią powiązane, administrację oraz dział prawny. W swojej karierze pełnił również funkcje Dyrektora Operacyjnego oraz Dyrektora IT
Akademii Leona Koźmińskiego. Z Akademią Leona Koźmińskiego związany od 2007 roku.
Zasiadał również w dwóch radach nadzorczych. Najpierw w radzie nadzorczej spółki Koźmiński Business Hub, a kolejno, do czasu objęcia funkcji Wiceprezesa, w radzie ESCOLA S.A. Jest również partnerem Kirov Strategic Negotiators Sp. z o.o. oraz wykładowcą w Kozminski Executive Business School Akademii Leona Koźmińskiego.
Pasjonat zarządzania strategicznego (w szczególności budowa i egzekucja strategii) i „zwinnego” zarządzania projektami, realizacji zmian organizacyjnych. Od lat realizuje duże, kompleksowe cyfrowe transformacje firm od budowy strategii cyfrowej transformacji przez skuteczną implementację systemów, aż do zarządzenia zmianą w organizacji wynikającą z takiej transformacji. Projekty realizował zarówno w funkcji menedżera zatrudnionego w organizacji jak i konsultanta strategicznego – wspierał w cyfrowej transformacji firmy z branży szkolnictwa wyższego, firmy ed-tech, ale również produkcyjne i handlowe.
W ramach obowiązków Dyrektora Zarządzającego KROSS koordynował duże wdrożenia w obszarze zarządzania operacyjnego organizacją, analityki danych, budowania relacji z klientem (CRM) oraz sprzedaży e-commerce B2B wykorzystując technologie SAP i Salesforce. Odpowiadał również za koordynację procesu powstawania strategii całej spółki KROSS S.A. do roku 2026. Realizowane w KROSS projekty zarówno w technologii SAP jak i Salesforce stały się referencyjnymi projektami prezentowanymi jako tzw. „dobre praktyki” zarówno na konferencjach w Polsce jak i zagranicą (Salesforce Live, SAP NOW, etc.).
W ramach obowiązków Dyrektora Operacyjnego ALK specjalizował się we wdrażaniu programów strategicznych w obszarze szeroko pojętej administracji, szczególnie w obszarze rozwoju infrastruktury i technologii informatycznych. Zarządzał również Biurem Projektów w ALK i odpowiadał za portfel projektów uczelni. Podległy mu zespół zarządzał portfelami projektów i koordynował kluczowe inicjatywy strategiczne Akademii Leona Koźmińskiego.
W 2020 roku uzyskał tytuł doktora, broniąc z wyróżnieniem rozprawę doktorską, w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości pt.: „Zarządzanie projektami w turkusowych organizacjach”. Dysertacja poświęcona jest działaniu przedsiębiorstw samoorganizujących się, w tym w szczególności w zakresie sposobu zarządzania projektami. Obecnie swoje zainteresowania badawcze związane z samoorganizującymi się firmami przesuwa również w kierunku tzw. „Przywództwa Pozytywnego” osadzonego mocno w koncepcji tzw. „Psychologii Pozytywnej”.
Jako doradca, trener i wykładowca specjalizuje się w programach z obszarów:
• Cyfrowej transformacji organizacji;
• Strategii oraz strategicznego zarządzania przedsiębiorstwem;
• Zarządzania projektami, w tym strategicznego zarządzania projektami;
• Nowoczesnych trendów zarządzania - w tym w turkusowych organizacjach;
• Negocjacji, w tym strategiczne negocjacje związane z realizacją projektów, szczególnie IT.
Prowadził również programy w obszarze zarządzania sobą w czasie / efektywności osobistej i zarządzania procesami / zarządzania operacyjnego przedsiębiorstwem. W ostatnich latach rozwija również działalność w zakresie mentoringu młodych liderów – mentoring osób typu „HIPO” w przygotowaniu do pozycji wymagających zarządzania dużym zespołem / dużą organizacją. W w/w obszarach prowadzi również wystąpienia i mowy motywacyjne, szczególnie w zakresie nowoczesnych trendów zarządzania.
W swojej dotychczasowej karierze wykładowcy, doradcy oraz trenera wspierał zarówno instytucje państwowe jak i wiele firm prywatnych – między innymi: Najwyższą Izbę Kontroli, Pocztę Polską,
Stock Polska, Janssen-Cilag, Lasy Państwowe, Otis, Topex, Kongsberg Automotive, Mitsubishi, MyGiftDna.pl, Teltech, PESA Bydgoszcz, PZU, Jeronimo Martins, PCG Academia, Adamed Pharma,
KROSS S.A., EcoEnergia Polska, Novascon Pharmaceuticals, Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych, Reynaers Aluminium, ATUS Group, HAP Armatura, Euro Holding, WOMAK, IPMA i innych.
W wolnych chwilach stara się również angażować w rozwój młodych ludzi wierząc w to, że wszyscy powinni mieć równy dostęp do wiedzy. Chętnie angażuje się w wykłady, prezentacje czy gości w komisjach projektów realizowanych przez młodzież.
Pasjonuje się nowoczesnymi technikami zarządzania organizacjami ze szczególnym naciskiem na praktyczne możliwości ich wdrażania („walk the talk”), a także inwestycjami giełdowymi i sytuacją makroekonomiczną w gospodarce. W tym zakresie, na jednym z zamkniętych forów dla inwestorów, prowadzi portfel inwestycyjny będący w TOP 10 najpopularniejszych portfeli inwestycyjnych forum. Uwielbia również długie wędrówki górskie, długie wycieczki rowerowe i krótsze bieganie miejskie.
Jego pasją jest również nauka, w szczególności w ujęciu globalnym, pozwalającym na „zderzanie się” różnego rodzaju koncepcji i poglądów. Jest absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego, IESE Business School, miał również przyjemność studiować w London Business School.
Korzyści dla słuchaczy
Studia MBA to zupełnie nowy poziom rozwoju zawodowego i osobistego. Dzięki zdobytej wiedzy, umiejętnościom oraz współpracy z koleżankami i kolegami ze studiów wejdziesz na wyższy poziom zrozumienia problematyki zarządzania biznesem oraz kreatywnego rozwiązywania kompleksowych problemów biznesowych. Będziesz również lepiej przygotowany do stawienia czoła przyszłym wyzwaniom i problemom w coraz bardziej kompleksowym i dynamicznym świecie.
Dodatkowe korzyści:
-
Zdobycie wiedzy menedżerskiej z zakresu narzędzi i metodyk wspierających procesy zarządzania przedsiębiorstwem.
-
Uzyskanie umiejętności analizowania i kształtowania procesów zachodzących w przedsiębiorstwie.
-
Zdobycie kwalifikacji do wykorzystania nowoczesnych narzędzi wspierających decyzje dotyczące całokształtu funkcjonowania przedsiębiorstwa.
-
Nauka efektywnego komunikowania się w organizacji ze szczególnym uwzględnieniem projektowania i dostarczania przekazów komunikacyjnych, umiejętności przemówień publicznych i wywierania wpływu na innych.
-
Zdobycie umiejętności tworzenia i kierowania zespołami projektowymi IT i zadaniowymi zespołami cross-funkcjonalnymi.
-
Umiejętności wprowadzania i zarządzania zmianami organizacyjnym oraz zarządzania kryzysowego.
-
Nabycie wiedzy i umiejętności zarządzania według najpopularniejszych i najnowszych metodyk np. gamifkacji w IT.
-
Zdobycie kompetencji w operowaniu uniwersalnym językiem menedżerskim, pozwalającym na swobodną komunikację z przedstawicielami wszystkich działów w przedsiębiorstwie.
ŚWIADECTWA I DYPLOMY
Absolwenci studiów otrzymują:
- świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Master of Business Administration ze specjalizacją (np. MBA Finanse, MBA HR), które zgodnie z zapisem w Ustawie o zasadach zarządzania mieniem państwowym z dnia 16 grudnia 2016 r. poz. 2259 art.19 upoważnia do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.
- dyplom MBA Akademii Leona Koźmińskiego zawierający trzy najważniejsze międzynarodowe akredytacje: AMBA, EQUIS, AACSB.
Program
Ramowy program studiów
Organizacja zajęć
Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu w:
piątek 17:00 - 20:15 sobotę 8:45 - 15:45 niedzielę 8:45 - 15:45
W razie obostrzeń epidemicznych jesteśmy przygotowani do realizacji zajęć w formule online.
Planowane terminy zjazdów w I semestrze
Terminy zajęć w I semestrze studiów:
- 20 - 21.10.2023
- 27-29.10.2023
- 17 – 19.11.2023
- 24 – 26.11.2023
- 8 – 10.12.2023
- 19 – 21.01.2024
- 2 – 4.02.2024
- 23 – 25.02.2024
Społeczność
Wiodący wykładowcy
Opinie studentów i absolwentów

CEO | Integler
Mija już 10 lat od mojego pierwszego kontaktu z uczelnią. W roku 2013 wybrałem program MBA. Po wielu latach dalej potwierdzam, że to była jedna z najlepszych decyzji w życiu zawodowym. Kończąc studia, nie kończy się przygoda z ALK. Uczelnia dba o relacje absolwentów na wielu poziomach. Same studia wymagają dużego zaangażowania i pracy, dlatego ważne jest, aby aktywnie uczestniczyć w zajęciach i angażować się w te dwa lata.
Pozostawiam po sobie kilka kluczowych rad z perspektywy absolwenta.
- Wiedza, którą zdobędziesz podczas studiów, będzie najcenniejsza, jeśli będziesz w stanie zastosować ją w praktyce. Staraj się przekładać teorie na realne przypadki biznesowe, w których jesteś zainteresowany.
- Buduj sieć kontaktów: MBA to doskonała okazja do budowania sieci kontaktów w branży, w której chcesz działać. Wykorzystaj szansę, aby nawiązać kontakty z innymi studentami, wykładowcami, a także z zaproszonymi gośćmi.
- Skup się na rozwoju swoich umiejętności miękkich: Umiejętności miękkie, takie jak umiejętności przywódcze, zarządzanie czasem i efektywna komunikacja, są równie ważne jak umiejętności techniczne. Pracuj nad rozwojem tych umiejętności podczas studiów.
- Wyszukuj możliwości staży i praktyk: Staże i praktyki są doskonałym sposobem na zdobycie doświadczenia zawodowego i na wdrożenie teorii w praktyce. Przeglądaj oferty i zgłaszaj się do programów stażowych, które są zgodne z Twoimi zainteresowaniami.
- Bądź elastyczny: MBA to intensywny program, który wymaga poświęcenia czasu i energii. Bądź gotów dostosować swoje plany i elastycznie podejść do wymagań programu.
- Kontynuuj naukę po zakończeniu studiów: MBA to początek Twojej kariery, a nie koniec. Kontynuuj naukę i rozwijaj swoje umiejętności, aby utrzymać konkurencyjność na rynku pracy
Zasady rekrutacji
Test typu GMAT odbędzie się 19 września 2023 r. o godz. 11.00
Rozmowy kwalifikacyjne odbędą od godziny 13.00.
Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa programu MBA i sprawdzenie zasad naboru.
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni
Opłatę rekrutacyjną należy uiścić na konto uczelni lub skorzystać z funkcji płatności.pl podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.
XXXIV edycja - rekrutacja trwa do 12 września 2023 r. Planowany termin rozpoczęcia studiów to październik 2023 roku.
Test typu GMAT odbędzie się 19 września o godz. 11.00.
Od godziny 13.15 zaprosimy Państwa na rozmowy kwalifikacyjne.
O przyjęciu decyduje pozytywny wynik testu typu GMAT oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Test typu GMAT składać się będzie z dwóch części: matematycznej-testującej zrozumienie podstawowych zagadnień matematycznych, rozumowanie logiczne, obliczanie, analiza zadań ilościowych oraz analitycznej-sprawdzającej umiejętność rozumowania, konstruowania i oceny argumentacji, wyciągania wniosków, formułowania i ocena planu działania.
Wymagane jest minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe.
Studia kończą się napisaniem projektu doradczego dotyczącego rozwiązania konkretnego problemu menedżerskiego. Praca dyplomowa przygotowywana jest w grupach 3-4 osobowych i podlega obronie przed komisją egzaminacyjną.
Dodatkowym warunkiem ukończenia studiów jest zaliczenie wszystkich przedmiotów realizowanych podczas czterech semestrów zajęć.
-
odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych (tytuł zawodowy: licencjat, inżynier, lekarz, magister) lub odpis dyplomu doktorskiego *
-
CV
-
list motywacyjny
-
zdjęcie elektroniczne w formacie JPG
-
oryginał dokumentu tożsamości do wglądu
-
kopia dowodu opłaty za postępowanie kwalifikacyjne
* W przypadku kandydatów posiadających dyplom zagraniczny prosimy o dostarczenie dyplomu oraz suplementu wraz z oficjalnym tłumaczeniem na język polski.

Opłaty
Cena podstawowa (możliwość płatności w trzech ratach po 15 000 zł każda) | 45 000 zł |
Cena ze zniżką dla absolwentów ALK* (możliwość płatności w trzech ratach po 13 500 zł każda ) | 40 500 zł * |
Cena ze zniżką za jednorazową płatność* | 41 600 zł * |
Opłata za postępowanie kwalifikacyjne | 500 zł |
Konto bankowe, na które można dokonywać wpłaty wpisowego: Akademia Leona Koźmińskiego 03-301 Warszawa, ul. Jagiellońska 57/59 BANK PEKAO SA w Warszawie 20 1240 1024 1111 0010 1646 0637
Opłaty za studia wnoszone są na indywidualny numer konta, podawany po zakończeniu rekrutacji.
Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z panią Agnieszką Fabiańską: agaf@kozminski.edu.pl
Uprzejmie informujemy, że edycje są uruchamiane przy określonej liczbie uczestników, pozwalającej na właściwą dynamikę pracy grupy.
*Oferowane zniżki (dla absolwentów, za jednorazową płatność i ewentualne dodatkowe zniżki) nie łączą się