O kierunku
CEL STUDIÓW
Nasze studia prawnicze mają na celu przygotować absolwentów do wykonywania zawodów stricte prawniczych w otoczeniu biznesowym, jak i biznesowych przy wykorzystaniu wiedzy i umiejętności prawniczych. Program ten ma więc budować przewagę absolwentów studiów prawniczych w Akademii Leona Koźmińskiego na rynku pracy.
Program studiów, obejmujący układ zajęć, ich tematykę i profil, metody dydaktyczne oraz zakładane efekty uczenia się, zostały opracowane w oparciu o analizę potrzeb rynku pracy, analizy ścieżek karier studentów i absolwentów, opinie interesariuszy wewnętrznych i zewnętrznych, w szczególności uczestników obrotu prawnego (publicznych i prywatnych), a także wzorce międzynarodowe, w tym przyjęte przez International Association of Law Schools. Są one w pełni zgodne z misją oraz strategią Akademii.
Absolwenci otrzymują dyplom magistra prawa.
Studia prawnicze w ALK kolejny rok z rzędu zostały sklasyfikowane na 1. miejscu w Rankingu Wydziałów Prawa „Rzeczpospolitej” 2022 w kategorii uczelni niepublicznych. Więcej informacji


ATUTY KIERUNKU
Kierunek został sklasyfikowany na 1. miejscu w Rankingu Wydziałów Prawa „Rzeczpospolitej” 2022 w kategorii uczelni niepublicznych.
Od 2009 r. Akademia Leona Koźmińskiego posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk prawnych w dyscyplinie prawo, a od 2016 r. – uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk prawnych.
Zajęcia na prawie prowadzą wybitni wykładowcy. Wielu z nich od lat łączy naukę z praktyką prawniczą lub z działalnością w sferze publicznej. Wśród nich są m.in. sędziowie Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego i sądów powszechnych, adwokaci, radcowie prawni, prawnicy korporacyjni, prokuratorzy, notariusze, komornicy i syndycy.
Znaczna część zajęć prowadzona jest w formach interaktywnych w postaci: symulacji rozpraw sądowych, symulacji zakładania spółek, pleadingu w postępowaniu arbitrażowym, warsztatów mediacyjnych, negocjacyjnych i krasomówczych, fabularyzowanych prawniczych gier miejskich, warsztatów edukacyjnych w ramach programu Street Law.
Po III roku studiów studenci mogą wybrać jeden z czterech modułów kierunkowych - doradztwo podatkowe, prawo w gospodarce, prawo nowoczesnych technologii lub prawo dowodowe i kryminalistyka*.
Zajęcia na studiach prawniczych w ALK prowadzone są też w rzeczywistości wirtualnej. Akademia stworzyła grę edukacyjną, w której dzięki goglom VR studenci mogą przeprowadzać oględziny miejsca przestępstwa. Jako pierwsi w Polsce zastosowaliśmy tę formę prowadzenia zajęć na studiach prawniczych. Autorka projektu, prof. ALK dr hab. Monika Całkiewicz, otrzymała za niego w 2019 r. nagrodę LUMEN – Leaders in University Management.
Jako pierwsi wśród niepublicznych uczelni uruchomiliśmy Studencką Poradnię Prawną, w której studenci mogą odbyć praktykę i pod opieką pracowników naukowych udzielać porad prawnych osobom niezamożnym. W 2021 r. zdobyła ona 2. miejsce w zestawieniu najlepszych poradni studenckich towarzyszącemu Rankingowi Wydziałów Prawa „Rzeczpospolitej”.
W ramach współpracy z firmą Adic.pl realizowany jest projekt Vicarius e-SPP. Studenci prawa ALK uczą się dzięki temu korzystać z profesjonalnego programu do obsługi kancelarii prawnych (Vicarius e-Kancelaria).
Współpraca z ORA, OIRP oraz KIDP jest gwarancją podejmowania inicjatyw na rzecz podnoszenia kompetencji studentów, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk związanych z kształceniem prawników, organizacji wykładów, spotkań, konferencji, realizacji wspólnych projektów naukowych oraz organizacji praktyk i staży studenckich.
Studenci Kolegium Prawa ALK każdego roku biorą udział w wyprawach edukacyjnych, krajowych i zagranicznych. Byli m.in. w:
- Luksemburgu i Brukseli (temat: „Zasady działania instytucji unijnych”)
- Wiedniu (temat: „Dyplomacja w praktyce”). W programie znalazło się m.in. spotkanie studentów z przedstawicielem RP przy ONZ i OBWE.
- Giessen w ramach szkoły letniej
- miastach organizujących turniej arbitrażowy Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Court Competition.
Zajęcia odbywają się w salach multimedialnych, w ćwiczeniowej sali rozpraw, pracowniach informatyki prawniczej.
ADRESACI STUDIÓW
ZOBACZ FILM O KIERUNKU
SŁOWO OD DZIEKANA KOLEGIUM PRAWA

Szanowni Państwo,
w Kolegium Prawa ALK na jednolitych studiach magisterskich kształci się obecnie ok. 1200 osób. Niewielkie grupy ćwiczeniowe i bezpośredni kontakt studentów z profesorami i praktykami to unikatowa cecha studiów prawniczych w Koźmińskim, które zyskały dzięki temu opinię kameralnych i wyjątkowych.
Studia prawnicze w Kolegium Prawa oparte są na trzech głównych założeniach: wiedza i praktyka, interdyscyplinarność i innowacyjność oraz umiędzynarodowienie, w tym możliwość realizowania części procesu kształcenia za granicą. Korzystając z doświadczenia naszych wykładowców, absolwentów, osób i instytucji współpracujących z Kolegium Prawa, kształtujemy program studiów tak, aby przygotować naszych studentów do wykonywania zawodów nie tylko prawniczych, lecz również tych niezwiązanych stricte z prawem, w których wykorzystana może być wiedza i umiejętności prawnicze.
Chcemy, aby nasi absolwenci nie tylko uczyli się na pamięć przepisów prawa, ale przede wszystkim logicznie i krytycznie myśleli, krytykowali przedmiot dyskusji, a nie podmiot, szukali i stawiali pytania potrzebne w rozwiązywaniu problemów prawnych oraz podejmowali mądre decyzje - innymi słowy chcemy kształcić ludzi ciekawych świata, dla których prawo będzie pasją, a nie przymusem.
Jesteśmy dumni, iż nasi absolwenci stają się cenionymi na rynku specjalistami, a Kolegium Prawa jest identyfikowane jako silny ośrodek badawczo-naukowy. Na uczelniach kształcących prawników spoczywa szczególna odpowiedzialność i oczekiwania społeczne – powinny one stwarzać warunki dla nieskrępowanego rozwoju nowych idei, kreowania nowych możliwości, wspierania otwartych umysłów. Tak postrzegamy swoją misję kształcenia, zachęcając, w ślad za Horacym, młodych adeptów prawa „Dimidium facti, qui bene coepit, habet, sapere aude, incipe” (Połowę pracy ma za sobą, kto dobrze zaczął, miej odwagę być mądrym, zacznij).
prof. ALK dr hab. Bartłomiej Nowak
Dziekan Kolegium Prawa
Prorektor ds. Współpracy z Otoczeniem
CZTERY MODUŁY KIERUNKOWE DO WYBORU PO III ROKU STUDIÓW*
Moduł doradztwo podatkowe jest skierowany do wszystkich studentów, którzy są zainteresowani nabyciem specjalistycznej wiedzy z zakresu prawa podatkowego oraz innych dziedzin prawa związanych z problematyką opodatkowania. Realizacja modułu ma pomóc jego uczestnikom w przygotowaniu do egzaminu zawodowego na doradcę podatkowego, jak również stanowić ważny krok na ścieżce przygotowania do wykonywania tego zawodu bądź innej profesji, w ramach której dokonuje się interpretacji oraz stosuje się przepisy prawa podatkowego. Treści kształcenia przekazywane w trakcie zajęć są ukierunkowane zatem z jednej strony na pogłębienie teoretycznej wiedzy w zakresie szeroko rozumianego prawa podatkowego, jak również na kształtowanie praktycznych umiejętności przydatnych m.in. w zakresie rozpoznawania oraz analizy konsekwencji podatkowych zaistniałych stanów faktycznych, oceny ryzyka wynikającego z działań podjętych w ramach procesów związanych z planowaniem podatkowym, czy też sporządzania projektów pism w sprawach podatkowych będących przedmiotem różnych (jurysdykcyjnych oraz niejurysdykcyjnych) procedur podatkowych.
Moduł prawo w gospodarce jest adresowany do wszystkich osób, które zamierzają praktykować prawo stosowane w obrocie gospodarczym (prawników wewnętrznych w spółkach, zewnętrznych doradców prawnych przedsiębiorców) lub działać na styku prawa i gospodarki we własnej, rodzinnej lub innej jeszcze działalności biznesowej. W ramach modułu studenci wzmacniają kompetencje w dziedzinach szczególnie istotnych w praktyce biznesu, zarówno w obszarze publicznoprawnej reglamentacji działalności gospodarczej, jak i prywatnoprawnych norm regulujących organizację i funkcjonowanie przedsiębiorstw, a także metody rozstrzygania sporów handlowych.
Celem modułu jest przekazanie studentom szerokiej, interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu prawnych aspektów społeczeństwa informacyjnego oraz wykorzystania nowych rozwiązań technicznych. W ramach modułu słuchacze poznają między innymi prawne aspekty sztucznej inteligencji, IoT, Big data, ochrony programów komputerowych, baz danych, systemów informatycznych, platform cyfrowych, E-sportu i gier komputerowych. Przedstawione zostaną wyzwania prawne związane z wykorzystaniem nowych technologii w pracy prawnika oraz w sektorze finansowym (FinTech). W ramach zajęć poruszana będzie m.in. tematyka praw własności intelektualnej, ochrony prywatności oraz danych osobowych, cyberbezpieczeństwa, cyberprzestępczości, prawnych aspektów handlu elektronicznego.
Moduł jest adresowany w pierwszym rzędzie do osób, które zamierzają specjalizować się w prowadzeniu spraw (w tym reprezentacji stron) obejmujących postępowanie przed organami władzy publicznej – zwłaszcza karnych. Efekty uczenia się zaprojektowane w ramach modułu mają na celu przygotowanie absolwentów do wykonywania zawodu adwokata, radcy prawnego, prokuratora i sędziego. Profil modułu ma głównie karnistyczny charakter. Niemniej przydatność wiedzy dotyczącej prawnych i pozaprawnych (w szczególności kryminalistycznych) aspektów wykrywania i dowodzenia określonych faktów (np. pochodzenia śladu od określonej osoby czy autentyczności dokumentu) nie ogranicza się do spraw karnych, ale jest istotna dla rozstrzygnięcia postępowań we wszystkich obszarach prawa (np. cywilnych: dotyczących pochodzenia dziecka czy spadkowych).
*Studenci prawa po III roku studiów wybierają jeden z 4 modułów kierunkowych. Moduł kierunkowy uruchamiany jest pod warunkiem zapisania się co najmniej 20 osób.
KORZYŚCI DLA STUDENTÓW
W trakcie studiów uzyskujesz wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne m.in. z zakresu:
-
różnych dyscyplin prawa oraz funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości
-
zarządzania, finansów i rachunkowości oraz ekonomii umożliwiających rozumienie procesów gospodarczych i swobodne poruszanie się w realiach biznesowych
-
przygotowania do podjęcia aplikacji sędziowskiej, prokuratorskiej, adwokackiej, radcowskiej i notarialnej, koniecznych do wykonywania klasycznych zawodów prawniczych
-
przygotowania do pełnienia funkcji we wszystkich instytucjach lub organizacjach publicznych i niepublicznych
-
przygotowania do wykonywania zawodu prawnika (poprzez m.in. uczestnictwo w symulacjach rozpraw sądowych, warsztatach sporządzania projektów pism procesowych i umów w obrocie cywilnoprawnym i gospodarczym, rozwiązywanie kazusów)
ŚCIEŻKI KARIERY PRAWNICZEJ – KURS NA APLIKACJE
Studenci biorą udział w unikatowych zajęciach, pomocnych w wyborze drogi kariery zawodowej i przygotowaniu się do egzaminu wstępnego na aplikacje prawnicze:
- „Ścieżki kariery prawniczej” – seria spotkań z przedstawicielami różnych zawodów prawniczych
- „Kurs na aplikacje” – odświeżenie i aktualizacja wiedzy potrzebnej do zdania egzaminu na aplikacje prawnicze
TOLES – EGZAMIN Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W ZAKRESIE PRAWA
Wszyscy studenci prawa na studiach stacjonarnych kończą lektorat języka angielskiego przystąpieniem do egzaminu TOLES (Test of Legal English Skills). TOLES to egzamin międzynarodowy sprawdzający znajomość języka angielskiego w zakresie prawa.
Studenci ALK uzyskują najlepsze wyniki wśród wszystkich zdających ten egzamin w 120 ośrodkach TOLES na całym świecie.
Do egzaminu mogą też przystąpić studenci studiów niestacjonarnych.
PRAKTYKI ZAWODOWE
Uczelnia organizuje studentom praktyki zawodowe w kancelariach prawniczych, a także sądach, prokuraturach różnego szczebla, organach administracji rządowej i samorządowej. W ostatnich latach studenci odbywali praktyki w kilkudziesięciu międzynarodowych i polskich korporacjach oraz kancelariach prawniczych, a także w Ministerstwie Sprawiedliwości, Ministerstwie Finansów, Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Ministerstwie Sportu i Turystyki, Radzie Legislacyjnej, Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie, Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, Urzędzie Ochrony Danych Osobowych, sądach i prokuraturach różnego szczebla oraz Federacji Konsumentów.
PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA
Po ukończeniu studiów na kierunku prawo absolwent może wykonywać zawód (po ukończeniu aplikacji lub złożeniu egzaminu zawodowego – w zależności od warunków określonych przez ustrojowe akty prawne):
-
adwokata
-
radcy prawnego
-
sędziego
-
notariusza
-
prokuratora
-
referendarza
-
komornika
-
syndyka
-
doradcy restrukturyzacyjnego
-
rzecznika patentowego
-
doradcy podatkowego
Inne:
-
mediatora
-
dyplomaty
-
urzędnika w służbie cywilnej
-
biznesmena
-
dyrektora firmy
-
doradcy, konsultanta, eksperta w dziedzinie prawa
PROGRAM
WYBRANE PRZEDMIOTY
ORGANIZACJA ZAJĘĆ
-
Studia stacjonarne:
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.
-
Studia niestacjonarne:
Zajęcia odbywają się zazwyczaj co dwa tygodnie w sesjach trzydniowych: czwartek i piątek (od godz. 16:00), sobota (od godz. 8:30).
SPOŁECZNOŚĆ
WIODĄCY WYKŁADOWCY
ZOBACZ, CO O STUDIACH SĄDZĄ NASI STUDENCI I ABSOLWENCI

Moja droga do zawodu adwokata rozpoczęła się w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego. Jednolite studia magisterskie na kierunku prawo świetnie przygotowały mnie zarówno do zdania Państwowego Egzaminu na aplikację prawniczą, jak i samodzielnego prowadzenia indywidualnej kancelarii adwokackiej.
Studia w tej uczelni zaopatrzyły mnie w praktyczną wiedzę prawniczą oraz biznesową. Wszechstronny program nauczania oraz system motywacyjny w postaci stypendium stanowią bardzo atrakcyjną ofertę również dla młodych ludzi, którzy na początkowym etapie przygody z prawem nie wiedzą jeszcze, którą drogę prawniczą wybiorą.

Z perspektywy absolwenta, a także obecnego doktoranta i aplikanta adwokackiego, mogę śmiało stwierdzić, że Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego to miejsce dla ambitnych i niebojących się wyzwań adeptów prawa. Dlaczego? Akademia Leona Koźmińskiego to przede wszystkim elitarność w najlepszym znaczeniu tego słowa.
Uczelnia zapewnia stały i bezpośredni dostęp do najlepiej wykwalifikowanej kadry naukowej, co stanowi olbrzymie pole do rozwoju zainteresowań naukowych w przyjaznej atmosferze, już od pierwszego roku studiów. Wraz z kolegami i koleżankami z powodzeniem uczestniczyłem w kilku konkursach Moot Court, w których osiągnięty sukces zawdzięczam profesjonalnej opiece naukowej mentorów.
Kolegium Prawa to również możliwość poznania law in action, a więc prawa w działaniu. Studencka Poradnia Prawna, funkcjonująca przy Kolegium Prawa, pozwala na udzielanie porad prawnych pro bono dla osób najbardziej potrzebujących, umożliwiając studentom praktykę prawa, jak również kształtując ich prawidłowe postawy społeczne.
Koźmiński to także międzynarodowe środowisko biznesowe, pozwalające na poznanie mechanizmów funkcjonowania globalnej gospodarki. W trakcie studiów można rozwinąć sieć znajomości o charakterze międzynarodowym, która w przyszłości może procentować zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym. Koźmiński to nieograniczone możliwości rozwoju swoich pasji, zainteresowań naukowych, ale również hobby.

Studia w ALK to niezwykła przygoda, która pozwala zdobyć wiedzę niezbędną do pracy prawnika, a także poszerzyć swoje horyzonty i otrzymać najwyższej klasy przygotowanie do wejścia na rynek pracy.
ALK to najlepsza inwestycja w siebie i swoją przyszłość. Pozaprawne umiejętności, w tym wiedza z zakresu finansów i zarządzania oraz prawniczy język angielski, zdobywane podczas studiów wyróżniają absolwentów ALK na rynku.
Nieskończenie wiele możliwości rozwoju poprzez udział w dodatkowych aktywnościach studenckich, takich jak koła naukowe, konkursy (np. międzynarodowy konkurs sądowy Willem C. Vis Moot), wymiana studencka i wyjazdy międzynarodowe pozwalają absolwentom ALK na osiąganie sukcesów.

Studia prawnicze w Akademii Leona Koźmińskiego pozwoliły mi na zdobywanie wiedzy od wybitnej kadry profesorskiej i umiejętności jej praktycznego wykorzystania. Rozbudowany program nauczania wzbogacony jest także o możliwość udziału w ponadprogramowych zajęciach, które studenci mogą wybrać mając na względzie przyszłą praktykę zawodową. Akademia oferuje również wiele dodatkowych możliwości rozwijania wiedzy i doświadczenia, jak choćby udział w konferencjach, także na poziomie międzynarodowym.
Niezwykle wartościowe było dla mnie uczestnictwo w Studenckiej Poradni Prawnej. Zaangażowanie opiekunów poszczególnych sekcji było szczególnie motywujące przy pracy nad poszczególnymi problemami prawnymi. Na studiach poznałem wiele osób dzielących te same zainteresowania, co później przerodziło się także w zawodową współpracę. Z jednym z absolwentów Akademii, Adw. Wiktorem Budzewskim, prowadzimy wspólnie kancelarię adwokacką w Warszawie.
ŚCIEŻKI KARIER NASZYCH ABSOLWENTÓW
Ewa Szmigielska – praktyka radcowska
Absolwentka prawa w ALK, radca prawny od 2014 r.
Studia w Kolegium Prawa ALK pomagają zrozumieć prawo, a przez to lepiej się go nauczyć. Ma to kluczowe znaczenie podczas przygotowywania się do egzaminu na aplikację radcowską, adwokacką czy ogólną i – przy odrobinie zaangażowania z naszej strony – gwarantuje sukces".
Karol Starosta – biznes
Absolwent prawa w ALK w roku 2007, Prezes Zarządu firmy Raptor, producenta jachtów i łodzi żaglowych
Po ukończeniu studiów w Akademii Leona Koźmińskiego wybrałem inną ścieżkę niż aplikacja i dalsze kształcenie się w wybranym zawodzie prawniczym. Rozpocząłem działalność gospodarczą o profilu produkcji jachtów i łodzi żaglowych. Nabyta wiedza prawnicza, jak również z zakresu zarządzania, ekonomii czy rachunkowości jest wykorzystywana przeze mnie każdego dnia. Doświadczenie uzyskane w trakcie szeregu zajęć praktycznych odbytych w trakcie pięcioletniego toku studiów, a także obowiązek poszerzenia umiejętności posługiwania się językami obcymi służą mi w kontaktach z partnerami biznesowymi z całego świata. Dzisiejszą profesję i moje hobby – żeglarstwo – mogłem rozwijać w sekcji AZS, startując w cyklu regat na szczeblu lokalnym i krajowym. Zamierzam kontynuować naukę w ALK na studiach podyplomowych".
ZASADY REKRUTACJI
Studia stacjonarne:
Przy przyjęciu na studia uwzględnia się wyniki egzaminu maturalnego z części pisemnej z trzech różnych, dowolnie wybranych przez kandydata przedmiotów spośród wszystkich objętych egzaminem maturalnym.
Wyniki procentowe wpisane na świadectwie dojrzałości (nowa matura) są przeliczane na punkty rekrutacyjne w proporcji:
- 1% na poziomie podstawowym = 1,5 punktu rekrutacyjnego
- 1% na poziomie rozszerzonym = 2 punkty rekrutacyjne
- 1% na poziomie rozszerzonym z matematyki = 3 punkty rekrutacyjne
Oceny uzyskane przez kandydatów posiadających tzw. starą maturę, maturę międzynarodową lub maturę zagraniczną są również odpowiednio przeliczane na punkty rekrutacyjne w sposób określony przez komisję rekrutacyjną.
Na studia w języku polskim zostają przyjęci kandydaci, którzy uzyskali co najmniej 300 punktów rekrutacyjnych. Rekrutacja będzie trwała do wyczerpania limitu miejsc.
Dla posiadaczy certyfikatu Project Management Principles PMI ATP, czyli laureatów i finalistów konkursu "Zwolnieni z Teorii" mamy ofertę specjalną. W przypadku nieosiągnięcia progu punktowego mogą otrzymać za swój zrealizowany projekt społeczny 30 dodatkowych punktów rekrutacyjnych.
Studia niestacjonarne:
Nabór odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń, do wyczerpania limitu miejsc.
Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczenia wszystkich zajęć przewidzianych w programie studiów, odbycie praktyki zawodowej, napisanie pracy magisterskiej oraz uzyskanie pozytywnej oceny z egzaminu dyplomowego. Absolwenci otrzymują dyplom magistra prawa. Naukę można kontynuować w szkole doktorskiej, na prawniczym seminarium doktorskim oraz ubiegać się o przyjęcie na aplikacje prawnicze.
Przy rejestracji kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne należy złożyć następujące dokumenty:
-
wypełnić na stronie internetowej formularz zgłoszeniowy ze zdjęciem wraz z dołączonymi skanami dokumentów
-
kserokopię świadectwa dojrzałości (oryginał na miejscu do wglądu)
-
oryginał dokumentu tożsamości do wglądu (dowód osobisty/paszport)
-
potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej (opłata bezzwrotna)
Cudzoziemcy dodatkowo składają:
-
dokumenty związane ze świadectwem: tłumaczenie dokonane przez tłumacza przysięgłego, legalizację dokonaną w kraju uzyskania lub w ambasadzie (jeżeli jest wymagana) oraz uznanie świadectwa (jeżeli jest wymagane)
-
zaświadczenie o ukończeniu rocznego kursu przygotowawczego do podjęcia nauki w języku polskim w jednostkach wyznaczonych przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego lub dokument poświadczający znajomość języka polskiego (certyfikat znajomości języka polskiego, wydany przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego, lub potwierdzenie znajomości języka polskiego w stopniu zadowalającym do podjęcia studiów w ALK – egzamin w formie zdalnej)
Biuro Rekrutacji na studia w j. polskim jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-16:30 i znajduje się w pokoju D/128.
Dokumenty można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.
Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który dostępny będzie na stronie internetowej uczelni od 4 maja 2023.
Zobacz poniżej, o jakie dane będziemy m.in. prosić.
Opłatę rekrutacyjną należy uiścić na konto uczelni lub skorzystać z funkcji płatności.pl podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.
Nr rachunku bankowego, na jaki należy dokonywać opłaty rekrutacyjnej:
20 1240 1024 1111 0010 1646 0637
SWIFT Code: PKOPPLPW
IBAN: PL
Po podpisaniu umowy każdy student otrzyma indywidualny numer konta bankowego, na które należy dokonywać opłat czesnego.
Wymagane dokumenty należy dostarczyć do Biura Rekrutacji za pośrednictwem poczty lub osobiście.
Po złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów komisja rekrutacyjna podejmuje tego samego dnia decyzję o wpisie na listę studentów.
Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy o warunkach odpłatności za studia.

OPŁATY
Wysokość czesnego na rok akademicki 2023/2024 dla osób rozpoczynających studia:
I rok | II rok | III rok | IV rok | V rok | |
---|---|---|---|---|---|
Płatność za semestr | 7 300 zł | 8 100 zł | 8 900 zł | 9 700 zł | 10 500 zł |
Płatność za semestr w 5 ratach | 5 x 1 480 zł | 5 x 1 640 zł | 5 x 1 800 zł | 5 x 1 960 zł | 5 x 2 120 zł |
Opłata rekrutacyjna: 85 zł |
I rok | II rok | III rok | IV rok | V rok | |
---|---|---|---|---|---|
Płatność za semestr | 6 400 zł | 7 100 zł | 7 800 zł | 8 500 zł | 9 200 zł |
Płatność za semestr w 5 ratach | 5 x 1300 zł | 5 x 1 440 zł | 5 x 1 580 zł | 5 x 1 720 zł | 5 x 1 860 zł |
Opłata rekrutacyjna: 85 zł |