O szkoleniu
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z organizowaniem pracy własnej i innych. Poruszane zagadnienia będą dotyczyły, zasad wyznaczania celów, planowania, ustalania priorytetów, delegowania zadań, a także radzenia sobie w sytuacjach stresujących.
Szkolenie przygotowane zostało w formie warsztatów aktywizujących uczestników, dzięki czemu będą oni mieli szansę praktycznego ćwiczenia zdobytej wiedzy.
Adresaci
Program szkolenia
DZIEŃ 1
BLOK ĆWICZEŃ WPROWADZAJĄCYCH
-
Zarządzanie sobą w czasie – zyski
-
Bilans zarządzania czasem
-
Autodiagnoza własnego zarządzania czasem.
ELIMINACJA ZŁODZIEI CZASU
- Zarządzanie czasem: koncepcje klasyczne i ich praktyczne zastosowania;
- Zasady planowania;
- Ustalanie priorytetów.
ZARZĄDZANIE CZASEM A OSOBOWOŚĆ
-
Linia czasu – style funkcjonowania w czasie
ZARZĄDZANIE SOBĄ W CZASIE POPRZEZ CELE
-
Cechy celu; Zasady wytyczania celów i ich realizacji;
-
Zarządzanie sobą w czasie poprzez role i wartości.
FIZJOLOGIA CZASU – RYTMY BIOLOGICZNE
-
Techniki szybkiego odpoczynku;
-
Techniki automotywacyjne;
-
Przeciwdziałanie wypaleniu – jak zachować równowagę psychofizyczną przy dużym obciążeniu pracą.
SKUTECZNE ZARZĄDZANIE CZASEM W ZESPOLE
-
Podział obowiązków i delegowanie
DZIEŃ 2
(zajęcia częściowo w sali informatycznej)
Praktyczne zastosowanie najpopularniejszych technik planowania i zarządzania sobą w czasie CZĘŚĆ I – SYSTEMOWE ZARZĄDZANIE SOBĄ W CZASIE
-
Dlaczego narzędzia zarządzania sobą w czasie nie działają? Systemowe zarządzanie sobą w czasie, jako propozycja kompleksowego rozwiązania problemu. Podejście miejscowe, a systemowe.
-
Od długoterminowego celu do zarządzania poszczególnymi zadaniami – jak połączyć cele długoterminowe z codzienną pracą? W jaki sposób znaleźć czas na realizację spraw ważnych? Efektywność osobista, a zarządzanie projektami – spójne czy sprzeczne podejścia?
-
Metoda Getting Things Done®, jako narzędzie ułatwiające zarządzanie zadaniami. Informacje o metodzie i jej twórcy, fakty związane z usprawnianiem czasu pracy.
-
Prezentacja praktycznej, gotowej i działającej implementacji narzędzi wspierających planowanie i zarządzanie sobą w czasie inspirowana między innymi ideą GTD®.
-
Ćwiczenia – praktyczne podejście do zarządzania sobą w czasie z wykorzystaniem narzędzi dotychczas poznanych w trakcie szkolenia.
CZĘŚĆ II – NARZĘDZIA WSPIERAJĄCE ZARZĄDZANIE SOBĄ W CZASIE (sala informatyczna)
-
Narzędzia wspierające zarządzanie sobą w czasie – klasyczne i elektroniczne – przegląd. Prezentacja poszczególnych narzędzi – narzędzia do zadań, notatek, planowania projektów.
-
Umiejętne wykorzystanie klienta pocztowego (z naciskiem na Microsoft Outlook) do efektywnego zarządzania swoim czasem pracy.
-
Przekleństwo E-maili – jak radzić sobie z ciągłym napływem wiadomości elektronicznych i co zrobić, aby nie definiowały one naszego codziennego rytmu pracy.
-
Warsztat w sali komputerowej – praktyczne wykorzystanie narzędzi elektronicznych do zarządzania swoim czasem.
CZĘŚĆ III – IMPLEMENTACJA I MOBILNOŚĆ SYSTEMU
-
Raport efektywności osobistej, jako bardzo dobre narzędzie diagnostyczne przed implementacją systemu. Wyciąganie wniosków z raportu. Projektowanie zakresu implementacji w oparciu o raport.
-
Implementacja krok po kroku systemu zarządzania sobą w czasie w codziennym życiu zawodowym i osobistym – co zrobić, by faktycznie coś zmienić?
-
Zabieramy system zarządzania sobą w czasie ze sobą – techniki i narzędzia gwarantujące niezawodność systemu niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Elektroniczne „Chmury” danych.
Szkolenie zakończy podsumowanie modułu praktyczne zastosowanie najpopularniejszych technik planowania i zarządzania sobą w czasie. Wyjaśnienie wątpliwości uczestników, „złote zasady” zarządzania sobą w czasie.
Organizacja zajęć
Czas trwania: 2 dni (w godz. 9.00-16.00)
* jedna godzina dydaktyczna= 45 minut
Podczas zajęć zapewnimy Państwu przerwę kawową oraz obiad z opcją wegetariańską do wyboru.
Terminy
5-6.12.2024
Trenerzy
Rekrutacja
Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa kierunku i sprawdzenie zasad naboru.
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.
Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu.
Opłaty
* Oferowana zniżka nie kumuluje się z innymi ewentualnymi rabatami
Cena szkolenia | 2600 zł brutto (stawka zw. z VAT) |
Cena szkolenia dla studentów i absolwentów studiów I, II stopnia, studiów podyplomowych i MBA w ALK | 2340 zł brutto (stawka zw. z VAT)* |
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.
Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie.
Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z Panią Agnieszką Fabiańską e-mail agaf@kozminski.edu.pl