Publikacje prof. Marcina Piątkowskiego oraz mgra Jana Zygmuntowskiego nominowane w konkursie ECONOMICUS 2020

10.02.2021

Książki dwóch wykładowców Akademii Leona Koźmińskiego zostały nominowane w konkursie ECONOMICUS w kategorii "najlepsza książka szerząca wiedzę ekonomiczną". Wyniki poznamy pod koniec lutego.

Wśród nominowanych 10 publikacji znalazły się:

• "Europejski lider wzrostu. Polska droga od ekonomicznych peryferii do gospodarki sukcesu" prof. Marcina Piątkowskiego, Poltext, Warszawa 2020. Więcej o książce tutaj.

Prof. ALK dr hab. Marcin Piątkowski - adiunkt w Centrum Badawczym TIGER, wykładowca ekonomii w Akademii Leona Koźmińskiego oraz Starszy Ekonomista w Banku Światowym w Warszawie. Były Główny Ekonomista PKO BP (2008). Ekonomista w Departamencie Europejskim i Doradca Dyrektora Wykonawczego w Międzynarodowym Funduszu Walutowym w Waszyngtonie (2004-08). Doradca wicepremiera i ministra finansów RP (2002-03). Doktor Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i magister Szkoły Głównej Handlowej. Komentator ekonomiczny, publicysta w prasie polskiej i zagranicznej. Zainteresowania badawcze: polska i światowa gospodarka, polityka fiskalna, społeczeństwo informacyjne, polityka zagraniczna. Strona internetowa profesora Piątkowskiego.

• "Kapitalizm sieci" mgra Jana Zygmuntowskiego, Wydawnictwo Rozruch, Warszawa 2020. Więcej o książce tutaj.

Mgr Jan J. Zygmuntowski - ekonomista zainteresowany problematyką rozwojową, ekonomią i polityką nowych technologii oraz gospodarką cyfrową. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Zarządzanie i AI w Cyfrowym Społeczeństwie (Management and AI in Digital Society). Współprzewodniczący Polskiej Sieci Ekonomii. Współzałożyciel i w latach 2015-2020 prezes zarządu think-tanku Instrat, gdzie odpowiadał za program badawczy „Gospodarka cyfrowa”. Doświadczenie zdobywał m.in. w Polskim Funduszu Rozwoju. Doradza i wspiera w rozwoju projekty technologiczne z pozytywnym wpływem społecznym. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, stypendysta G20 Global Solutions oraz British Council i Møller Institute.

O konkursie Dziennik Gazeta Prawna już po raz dziesiąty zaprasza wydawnictwa do udziału w konkursie Economicus dla najlepszych książek ekonomiczno-biznesowych na rodzimym rynku wydawniczym. To największy tego typu konkurs w Polsce.

Nagroda przyznawana jest wydawcom oraz autorom, których publikacje z zakresu ekonomii i gospodarki wyróżniają się na tle konkurencji wysokim poziomem merytorycznym i edytorskim.

Wyróżnienia przyznawane są w trzech kategoriach:

• najlepsza książka szerząca wiedzę ekonomiczną
  • najlepszy poradnik biznesowy
  • najlepsza zagraniczna książka ekonomiczna przetłumaczona na język polski

Strona konkursu.