Sukcesy studentów i studentek Akademii Leona Koźmińskiego w CFA Institute Research Challenge

16.04.2024

EMEA Regionals Final to jeden z ostatnich etapów konkursu CFA Institute Research Challenge, obejmujący region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. To niezwykle ważny moment, kiedy najlepsze drużyny z różnych krajów rywalizują ze sobą, prezentując swoje analizy i rekomendacje na temat wybranych spółek. Zwycięzca tego etapu trafia do globalnego finału. 

Obecność zespołu Akademii Leona Koźmińskiego w regionalnym finale to ogromny sukces całego zespołu. Studenci i studentki pod opieką dr Marka Panfila i prof. Franja Mlinariča, pokazali niezwykłe umiejętności analityczne i doskonałe zdolności prezentacyjne. Serdeczne gratulacje!

CFA Institute Research Challenge to najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych analityków na świecie. Konkurs ma na celu rozwinięcie u studentów umiejętności analizy i wyceny spółek, a także prezentacji swoich wyników. CFA Society Poland zaprasza do współpracy lokalne uczelnie, które wyłaniają zespoły liczące od 3 do 5 osób. Każda drużyna musi mieć swojego opiekuna z uczelni. Drużyny pod opieką mentora mają przeprowadzić analizę finansową oraz napisać raport wybranej w danym roku przez CFA Society Poland spółki akcyjnej. Raport jest oceniany przez grono profesjonalistów finansowych, a następnie przedstawiany przed panelem ekspertów z branży, którzy wybierają ekipę do reprezentacji kraju na etapie europejskim. Zwycięska drużyna z Europy przechodzi do finału światowego.

Akademia Leona Koźmińskiego przekazuje wyrazy uznania zwycięskim zespołom finału regionu EMEA – Fundacao Getulio Vargas z Sao Paulo oraz University of Waterloo.

Czytaj także

Akademia Leona Koźmińskiego wśród najlepszych uczelni biznesowych na świecie w realizacji studiów podyplomowych i programów rozwojowych dla firm, według rankingów „Financial Times” Executive Education 2024
Dziennik „Financial Times” opublikował tegoroczne rankingi najlepszych uczelni biznesowych,...
Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy Sp. J. partnerem merytorycznym dla studiów interdyscyplinarnych: Prawo w zarządzaniu biznesem oraz Prawo i zarządzanie w biznesie w Akademii Leona Koźmińskiego
Narastające wyzwania w obszarze budowania międzynarodowej konkurencyjności gospodarki stały...