Akademia Leona Koźmińskiego jest partnerem 14. Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

25 kwietnia rozpoczyna się 14. Europejski Kongres Gospodarczego (EEC – European Economic Congress) w Katowicach. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania przedstawicieli biznesu, nauki i polityki z Europy Centralnej są scenariusze dalszych wydarzeń w Ukrainie i przyszłość tego państwa, sformułowana w nowej misji dla Ukrainy.

Organizatorzy Kongresu z PTWP (Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości) zaplanowali również szereg debat poświęconych zagadnieniom cyfrowej transformacji gospodarki. Cyberbezpieczeństwo, zagrożenie dezinformacją, wykorzystanie sztucznej inteligencji i kryptowalut – także te zakresy digitalizacji nie pozostają obojętne w obliczu wojny. Zaproszeni goście przestawią technologie o największym potencjale i ich zastosowanie w praktyce: robotów w produkcji i usługach, chmury, Internetu rzeczy, AI, VR i AR.

W tym roku podczas katowickiego kongresu nie zabraknie też rozmów o potencjale nauki i o gospodarczym wykorzystaniu wiedzy. Po raz pierwszy w formie wydarzenia towarzyszącego Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu odbędzie się Europejskie Forum Młodych. Ideą Forum jest zapewnienie przestrzeni dla aktywnych działaczy młodzieżowych z krajów Unii Europejskiej, Bałkanów Zachodnich i Partnerstwa Wschodniego oraz Polski do dzielenia się̨ doświadczeniami, nawiązywania kontaktów oraz dyskusji o tematach ważnych dla młodych ludzi w całej Europie.

Trzydniowy kongres to 150 debat oraz spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem najważniejszych osobistości świata polityki, biznesu, nauki, ekonomii, samorządu. Uczestnicy spotkają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, debaty będzie można również śledzić w Internecie.

Zachęcamy do obejrzenia debat z udziałem naukowców z Akademii Leona Koźmińskiego:

1. Prof. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska jest uczestniczką sesji „Sztuczna inteligencja”, 25 kwietnia (poniedziałek) w godzinach 14:30-16:00.

2. Jan J. Zygmuntowski uczestniczy w sesji „Transformacja cyfrowa – regulacje i etyka”, 26 kwietnia (wtorek) w godzinach 13:30-15:00.

Więcej informacji o kongresie znajdziesz TUTAJ.

Czytaj także