leothon

Znamy już zwycięzców konkursu Leothon Young SDG Leaders

W środę 6 kwietnia odbył się finał Leothon Young SDG Leaders. Wysłuchaliśmy prezentacji 10 zespołów i poznaliśmy pomysły młodych osób na rozwiązanie najbardziej palących problemów współczesnego świata.

Young SDG Leaders 2022 Leothon w Akademii Leona Koźmińskiego pokazał niezwykłą kreatywność i zaangażowanie uczniów szkół średnich. Ich projekty koncentrujące się na SDG ujawniły zrozumienie współczesnych wyzwań i pasję do przekształcania świeżych pomysłów w możliwości dla całego społeczeństwa. Wraz z naszymi partnerami strategicznymi "Fundacją empiria i wiedza", CFA Society Poland i E-mission jesteśmy mocno zaangażowani we wspieranie nowych pokoleń na tej drodze podczas kolejnego Leothonu "Young SDG Leaders 2023", który rozpocznie się we wrześniu 2022 roku. - dr Franjo Mlinarič, Leader kierunku Financial Management

I miejsce zajął zespół „Baczyński”  z III Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku. Zespół opracował projekt o nazwie "areA - make your city sustainable”. Opracowana aplikacja pozwoli na efektywną komunikację oraz edukację mieszkańców wpływając na promocję zrównoważonego rozwoju. Zespół otrzymał zniżkę 60% na studia licencjackie w języku angielskim.

II miejsce zajął zespół  „Slapstick”  z VIII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach. Zespół pracował nad projektem Sowa skierowany do osób starszych, którzy potrzebują pomocy. Stworzona przez nich platforma ma za zadanie zrzeszać wolontariuszy oraz osoby starsze potrzebujące pomocy lub zwyczajnie samotne. Zespół otrzymał zniżkę 40% na studia licencjackie w języku angielskim.

III miejsce zajął zespół „Prus4People” z XXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Warszawie. Zespół zajmujący trzecie miejsce zajął się istotnym problemem zanieczyszczenia powietrza w naszym kraju. Zaproponowano dwa rozwiązania: jedno dotyczy obsadzenia roślinami na panelach akustycznych znajdujących się przy drogach w mieście Warszawa, drugą propozycją było stworzenie otwartych ogrodów w każdej z dzielnic tak, aby osoby nie posiadające ogródków mogły spędzać czas w miłym zielonym otoczeniu. Zespół otrzymał zniżkę 20% na studia licencjackie w języku angielskim.

CFA Society Poland dziękuje za zaproszenie w charakterze partnera w konkursie. Poziom prezentacji i zaangażowanie młodych ludzi w realizację projektów odpowiedzialnych społecznie i realizujących cele zrównoważonego rozwoju budzi podziw i daje nadzieję, że ich wrażliwość realnie uczyni świat bardziej przyjaznym. U uczestników widać było pasję, przygotowanie i wiarę w swoje możliwości działania na rzecz SDG. Nie ukrywam, że trudno było wybrać zwycięzcę i poziom prezentacji pozytywnie mnie zaskoczył. Wierzę, że o wielu z uczestników jeszcze usłyszymy i niejeden i niejedna stanie się lokalnym liderem na rzecz globalnej zmiany. Konkurs Leothon z pewnością jest bardzo wartościową inicjatywą edukacyjną, której wróżę sukces wśród inicjatyw wspierających młodych i ambitnych ludzi zaangażowanych w poprawę rzeczywistości wokół nich. - Magdalena Fac-Skhirtladze, Deputy Executive Director CFA Society Poland

Raz jeszcze gratulujemy! Widzimy się jesienią na kolejnej edycji.

Więcej informacji dot. konkursu Leothon Young SDG Leaders TUTAJ. Więcej informacji dot. anglojęzycznych studiów licencjackich TUTAJ.

leothon y 2
leothon y3