Akademia Leona Koźmińskiego po raz kolejny była patronem Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy” w kategorii szkół olimpijskich.

12.01.2022

Jak co roku nasza Akademia była patronem Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy” w kategorii szkół olimpijskich. Szkoły olimpijskie to te, które posiadają największą liczbę laureatów olimpiad przedmiotowych. Wyniki tegorocznej edycji konkursu zostały ogłoszone podczas uroczystej gali XXIV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy w Warszawie. Akademię Leona Koźmińskiego reprezentował Rektor, prof. Grzegorz Mazurek, który ogłosił zwycięzców Rankingu Szkół Olimpijskich 2022.

W ramach corocznie ogłaszanego Rankingu Techników i Liceów, Akademia Leona Koźmińskiego jest partnerem Rankingu Olimpijskiego. Jest on wyjątkowy, gdyż w istocie stanowi wielkie Święto Talentu - o pozycji danej szkoły decydują indywidualne osiągnięcia uczniów w prestiżowych konkursach. Są w Polsce uczelnie, które takimi talentami potrafią się zaopiekować, wśród nich na pewno jest Akademia Leona Koźmińskiego. Dlatego zwracam się do Was, wspaniali uczniowie, abyście nam zaufali - naszym profesorom i całej naszej społeczności - pomożemy Wam w Waszym rozwoju. Pamiętajcie też, że to Wy jesteście "influencerami - vip" - jesteście skromni i pracowici, osiągacie wiele i jesteście wspaniałym przykładem dla innych.  Waszym Nauczycielom należy podziękować nie tylko za ciężką pracę, ale wręcz za ogromne poświęcenie - bez pasji i zaangażowania ponad normę nie odnosi się sukcesów. Serdecznie gratulujemy! - powiedział prof. Mazurek.

Na podium w kategorii szkół, które mogą poszczycić się największą liczbą laureatów olimpiad przedmiotowych, znalazły się:

• Miejsce 1: Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu
  • Miejsce 2: XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie
  • Miejsce 3: V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

Przypominamy, że laureaci i finaliści olimpiad na szczeblu ogólnopolskim otrzymują w ALK stypendium na studia w wysokości odpowiednio: 100% czesnego - laureaci rankingu oraz 50% czesnego - finaliści.

Więcej informacji TUTAJ