AI/IT

AI for Progress: 3 sposoby, w jakie "inteligentne maszyny" pomogą ludziom się rozwijać

Z dumą informujemy, że prof. Aleksandra Przegalińska wzięła udział w wykładzie otwartym dla amerykańskiego Forbesa.

Prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska - filozofka, badaczka rozwoju nowych technologii, w szczególności zielonych i zrównoważonych technologii, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych. Stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie filozofia uzyskała w 2014 r. w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach nad tożsamością w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life.

"Mamy realistyczne podejście do sztucznej inteligencji i problemów, które jest ona w stanie rozwiązać. Zamiast dystopijno-utopijnych scenariuszy przyszłości i spekulacji, mamy realne rozwiązania problemów, z którymi borykają się przedsiębiorstwa." - mówi prof. Aleksandra Przegalińska.

Prof. Przegalińska również jest liderem kierunków związanych ze sztuczną inteligencją w naszej Akademii. Więcej informacji dot. kierunku Bachelor in Management and Artificial Intelligence

Link do wykładu otwartego: Video Forbes