Wiosenna edycja Targów Pracy i Praktyk (30-31.03.2022) już za nami!

Targi Pracy i Praktyk organizowane przez Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami Akademii Leona Koźmińskiego to wydarzenie, na które z niecierpliwością czeka nasza licząca ponad 6 tysięcy osób społeczność studentów studiów dyplomowych, jak i partnerskie firmy, decydujące się na zaprezentowanie podczas targów swojej oferty rekrutacyjnej skierowanej specjalnie do nich.

Jest to wydarzenie organizowane z ogromną dbałością o każdy szczegół. Dbamy przede wszystkim o to, by studenci mieli wiedzę na temat tego, jakie firmy pojawią się podczas planowanych targów, by mogli z wyprzedzeniem przygotować się do pierwszego kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Organizujemy szkolenia i warsztaty, które pomagają studentom w udoskonaleniu CV, bądź stworzeniu go od zera, dzielimy się wskazówkami i radami, jak zrobić pierwsze dobre wrażenie. Dodatkowo, kameralna i przyjazna przestrzeń sprzyja prowadzeniu rozmów oraz miłej atmosferze całego wydarzenia, a podczas targów zapewniamy wsparcie techniczne, by nasi goście czuli się bezpiecznie.

Miniona edycja była wyjątkowa, ponieważ pierwszy raz zdecydowaliśmy się na dwudniowe targi prowadzone w formułach online i offline, a mianowicie 30 marca odbyliśmy łącznie, aż 9 spotkań z firmami i organizacjami: ABW, Accenture, ASB Poland Sp. z o.o., CISCO, BPION, J.P. Morgan Chase & Co., Korn ferry, Point 72 oraz Razor Group. Natomiast 31 marca był dzień stacjonarny, podczas którego gościliśmy CISCO, ING Tech, J.P. Morgan Chase & Co., Japan Tobacco International​, Knight Frank, Management Solutions oraz Point 72.

Podczas dnia stacjonarnego, dużą popularnością cieszyła się możliwość rozmowy z doradcami zawodowymi, którzy oferowali  wstępne sprawdzenie CV tzw. CV check oraz umawiali się z zainteresowanymi studentami na indywidualne konsultacje.

Dodatkowo, wprawił nas w zachwyt fakt, iż pośród wystawców zarówno online jak i offline, spotkaliśmy się z naszymi absolwentami występującymi w rolach potencjalnych pracodawców. Ma to dla nas dodatkową wartość i pokazuje, że absolwenci chętnie wracają do swojej Alma Mater w trakcie swojej zawodowej ścieżki. Pozdrawiamy Was serdecznie!

Więcej szczegółów o minionym wydarzeniu TUTAJ.

Mamy nadzieję na powtórkę i równie wspaniałą energię w październiku 2022, kiedy to planujemy odbyć jesienną edycję Targów Pracy i Praktyk

Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, zarówno Uczelni jak i Biura Karier by nie przegapić tego czy innych równie ciekawych wydarzeń.

Do zobaczenia!