Ekosystem zmiany - Gala Rankingu Odpowiedzialnych Firm oraz Startupów Pozytywnego Wpływu

Już niedługo dowiemy się, które przedsiębiorstwa dołączyły do tegorocznego Rankingu Odpowiedzialnych Firm (ROF) oraz do Raportu Startupy Pozytywnego Wpływu (RSPW). Jury, czyli Postaci Pozytywnego Wpływu pod przewodnictwem prof. Bolesława Roka, podczas nadchodzącego wydarzenia, ogłosi dwie listy wyróżnionych.

Gala Rankingu Odpowiedzialnych Firm oraz Raport Startupy Pozytywnego Wpływu to wyjątkowe spotkanie poświęcone w całości młodemu trendowi rynkowemu, który sprawia, że coraz więcej mniejszych i większych firm angażuje się w sprawy ważne dla nas wszystkich. Na skrzyżowaniu różnych światów, np. świata zysku i świata dobra wspólnego, świata technologii i świata aktywizmu ekologicznego pojawiają się organizacje nastawione na tworzenie pozytywnych zmian przy okazji osiągania swoich biznesowych celów. Właśnie takich firm przez ostatnie miesiące poszukiwało grono Postaci Pozytywnego Wpływu, by móc wyróżnić je w dwóch zestawieniach.

Pierwszy z nich to Raport „Startupy Pozytywnego Wpływu. Radykalna innowacja”, który, jak sama nazwa wskazuje, poświęcony jest młodym przedsiębiorstwom. W publikacji wypowiada się wiele osób opiniotwórczych, a także przedstawiane są szczegółowo wybrane startupy i ich modele biznesowe, w postaci kazusów. Całość jest dostępna publicznie i stanowi coraz ważniejszy punkt odniesienia dla ośrodków naukowych, biznesowych, pozarządowych i publicznych, a także coraz częściej dla inkubatorów, akceleratorów, funduszy inwestycyjnych oraz programów grantowych. Partnerami programu startupów pozytywnego wpływu są: BNP Paribas, Orange, Samsung, Tar Heel Capital Pathfinder i Żabka. Drugie zestawienie, Ranking Odpowiedzialnych Firm, jest efektem analizy odpowiedzi uzyskanych od największych firm w Polsce na podstawie specjalnie przygotowanej ankiety. W publikacji wymienione są duże przedsiębiorstwa z różnych branż, które często już wiele lat temu zainteresowały się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i stopniowo podejmowały różne zmiany, by ją zrealizować. To firmy, które wprowadziły szczegółowe polityki i procedury zapewniające poważne podejmowanie odpowiedzialności wobec klientów i nie tylko.

Zapraszamy do obejrzenia nadawanej na Facebooku KBH na żywo Gali, która podsumuje tegoroczną pracę nad ekosystemem pozytywnej zmiany w biznesie.       

Czytaj także