III Międzynarodowa Konferencja "Badania Kliniczne to MY!"

III Międzynarodowa Konferencja
Badania Kliniczne to MY!
28-29 września 2023 r.
Wstęp
Zapraszamy do udziału w III Międzynarodowej Konferencji Badania Kliniczne to MY!, organizowanej przez Akademię Leona Koźmińskiego.
Konferencja odbędzie się w dniach 28-29 września 2023 w formie hybrydowej – stacjonarnie w siedzibie Akademii w Warszawie oraz online dla wszystkich, którzy nie będą w stanie pojawić się osobiście.
W ubiegłych latach, we wrześniu 2021 i w październiku 2022, spotkaliśmy się na żywo i online gromadząc ponad 300 uczestników. Podczas poprzedniej edycji konferencji poruszaliśmy tematy związane z globalną sytuacja w szczególnych obszarach badań klinicznych, dyskutowaliśmy też o roli start upów z pogranicza medycyny i technologii w dzisiejszym systemie ochrony zdrowia. Międzynarodowy zespół prelegentów – ekspertów, reprezentujących międzynarodowe środowisko naukowe, biznesowe oraz polityczne, w tym polscy przedstawiciele agend rządowych zapewnili szerokie spojrzenie na omawiane sprawy i wysoki poziom dyskusji.

ZAREJESTRUJ SIĘ i dołącz do nas!
Założenia konferencji
Konferencja adresowana jest do wszystkich interesariuszy badań klinicznych, przedstawicieli środowiska medycznego, naukowego, organizacji pacjenckich, pracowników administracji publicznej, przedstawicieli firm farmaceutycznych, biotechnologicznych i firm CRO, a także studentów kierunków medycznych i specjalności biomedycznych.
Nasze spotkanie to okazja do wymiany wiedzy, a także praktycznych doświadczeń z dziedziny badań klinicznych.
Przewidujemy wystąpienia ekspertów w panelach dotyczących innowacji terapeutycznych oraz zastosowań nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji w opiece medycznej, a także dyskusję na temat budowania zaangażowania pacjentów w badaniach klinicznych z perspektywy sponsorów i klinicystów, pracowników administracji publiczne oraz delegatów organizacji pacjenckich.
Drugi dzień konferencji poświęcony będzie niekomercyjnym badaniom klinicznym i badaniom wyrobów medycznych.
Konferencję zamkną wystąpienia wyróżnionych absolwentów kierunku studiów Prowadzenie i monitorowanie badań klinicznych ALK.
Zobacz jak wyglądały nasze poprzednie spotkania na filmach:
I Konferencja Badania Kliniczne to MY! i II Konferencja Badania Kliniczne to MY!

Harmonogram
Tegoroczna konferencja składać się będzie z 6 paneli, w ramach których odbędą się wystąpienia ekspertów oraz dyskusje w gronie prelegentów.
Szczegółowy program wydarzenia znajdą Państwo poniżej.

Program
9:00 – 10:00 Rejestracja 10:00 – 10:15 Powitanie i otwarcie konferencji 10:15 – 10:55 Robert Dobosz, Ryvu Therapeutics S.A. - „Wybór globalnego, klinicznego CRO oraz innych podwykonawców z perspektywy małego sponsora badań klinicznych” 10:55 – 11:45 Innowacje terapeutyczne 11:45 – 12:00 Przerwa kawowa 12:00 – 12:15 Dr Wiktor Krzymowski - "Zasady przekazywania korzyści uczestnikom badania klinicznego w świetle Rozporządzenie (UE) nr 536/2014" 12:15 – 13:30 Jak budować zaangażowanie pacjentów w badania kliniczne? - prowadzący: Michał Zając Urszula Jaworska Piotr Sawicki Maciej Borawski Katarzyna Maksym 13:30 – 14:30 Przerwa obiadowa 14:30 – 16:00 Niekomercyjne badania kliniczne - wystąpienia prelegentów - prowadzący: dr Iga Lipska Dr Jacques Demotes Dr Marta Bednarek Dr n. med. Elżbieta Bylina Prof. dr hab. n. prawn. Dorota Karkowska
9:00 – 10:00 Rejestracja 10:00 – 11:30 Badania kliniczne wyrobów medycznych: wymagania regulacyjne a wpływ na biznes - wystąpienia prelegentów - prowadzący: dr Anna Banaszewska Michał Wróblewski Bogumiła Antończyk Arkadiusz Grądkowski Dr Leszek Lipiński Adam Sobantka Paweł Ropenga 11:45 – 12:00 Przerwa kawowa 12:00 – 13:15 AI a badania kliniczne; Rola AI w ochronie zdrowia – wystąpienia prelegentów - prowadzący: Tomasz Jaworski Dr Filip Gołębiowski Dr n. med. Elżbieta Bylina Katarzyna Starosławska 13:15 – 14:15 Przerwa obiadowa 14:15 – 16:00 Prezentacje nagrodzonych prac dyplomowych absolwentów kierunku Prowadzenie i monitorowanie badań klinicznych ALK - prowadzący: lek. Łukasz Więch 16:00– 16:30 Zakończenie konferencji
Panel: Innowacje terapeutyczne

Łukasz Więch to doświadczony lekarz specjalista zdrowia publicznego z ponad 15-letnim stażem pracy w badaniach klinicznych oraz szeroką ekspertyzą w zarządzaniu ochroną zdrowia. Jego zawodowe zainteresowania obejmują zarządzanie zmianą, edukację menedżerską, rozwój organizacyjny oraz etykę w badaniach klinicznych.
Obecnie pełni funkcję Medical Director w firmie Accelerated Enrollment Solutions, gdzie odpowiada za rozwój zespołu klinicznego organizacji w Polsce oraz jakość prowadzonych badań w ośrodkach Synexus. Jest również liderem studiów w obszarze zdrowia na Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie przez lata kształcił ponad 2000 absolwentów, rozwijając ich kompetencje w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia i badań klinicznych.
Jako certyfikowany trener zaawansowanej gry symulacyjnej SysTeamsChange®, wspiera menedżerów i organizacje w rozwijaniu praktycznych umiejętności zarządzania zmianą, szczególnie w sektorze ochrony zdrowia. Prowadzi również badania naukowe nad wykorzystaniem gier symulacyjnych jako narzędzi edukacyjnych w procesach zarządzania, łącząc teorię z praktyką i wyznaczając nowe kierunki rozwoju w tej dziedzinie.
Jest wiceprzewodniczącym Rady Instytutu Polityki Zdrowotnej, aktywnie działając na rzecz kształtowania polityki zdrowotnej i innowacji w ochronie zdrowia.
Wierzy, że przyszłość systemu ochrony zdrowia opiera się na edukacji, innowacji i współpracy. Działając na styku nauki, biznesu i praktyki klinicznej, konsekwentnie dąży do tworzenia wartości dla pacjentów, profesjonalistów i organizacji.
Panel: Jak budować zaangażowanie pacjentów w badania kliniczne?
Panel: Niekomercyjne badania kliniczne
Panel: Badania kliniczne wyrobów medycznych: wymagania regulacyjne a wpływ na biznes
Panel: AI a badania kliniczne; Rola AI w ochronie zdrowia
Opłaty
Konferencja odbędzie się w trybie hybrydowym:
- stacjonarnie w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego mieszczącej się w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 57/59,
- on-line, z możliwością zadawania pytań za pośrednictwem platformy MsTeams.
Opłaty:
- uczestnictwo online - bezpłatne,
- uczestnictwo jednego wybranego dnia - 100 zł,
- uczestnictwo w dwóch dniach konferencji - 150 zł.
Zniżka 20% - KOD DLA CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA GCPPL*
*do uzyskania po wcześniejszej weryfikacji członkostwa przez Panią Bożenę Mikołajczyk (bozena.mikolajczak@mtz-clinical.pl)

Formularz rejestracyjny
Patronat Honorowy
Patroni
Partnerzy
Organizatorzy
„Badania Kliniczne to MY!” – każdy z nas je tworzy, każdy z nas w nich uczestniczy, każdy z nas jest ich częścią! To nie tylko nasza praca, ale i misja, której celem jest doprowadzenie leku na rynek, aby każdy pacjent miał szansę skorzystać z najlepszej, najskuteczniejszej i najbezpieczniejszej terapii. W Akademii Leona Koźmińskiego świętujemy rozwój studiów związanych z ochroną zdrowia. Prowadzimy szereg kierunków obejmujących między innymi: zarządzanie w ochronie zdrowia, prawo farmaceutyczne, badania kliniczne i big data. Obserwujemy rosnące potrzeby i zainteresowania w obrębie badań klinicznych. Postanowiliśmy stworzyć Ruch, który będzie zrzeszał środowisko badań klinicznych zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Miejsce, w którym każdy z nas mógłby się jeszcze bardziej poczuć związany nie tylko z badaniami klinicznymi, ale z osobami, które są ich nieodłącznymi ogniwami. Tworzymy międzynarodową platformę do dzielenia się doświadczeniami oraz wiedzą o najnowocześniejszych rozwiązaniach, odkryciach i metodach pracy w badaniach klinicznych. Przekaz kierujemy do osób pracujących w obszarze badań klinicznych oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem. Tematy, które poruszamy obejmują obszary związane z rozwojem nauki i budujące jej przyszłość. Do współpracy zapraszamy wybitnych specjalistów z całego świata, którzy podczas spotkań dzielą się z nami swoimi osiągnięciami zawodowymi, przekazują najnowszą wiedzę w dziedzinie, i inspirują do rozwoju osobistego. Celem naszego ruchu jest zarówno merytoryczny oraz osobisty rozwój każdego z nas, jak i przypomnienie, czemu służy nasza codzienna praca.
