4. Międzynarodowa Konferencja Badania Kliniczne to MY!
4. Międzynarodowa Konferencja
Badania Kliniczne to MY!
O Konferencji
Zapraszamy do udziału w 4. Międzynarodowej Konferencji Badania Kliniczne to MY!, organizowanej przez Akademię Leona Koźmińskiego. Konferencja odbędzie się w dniach 10-11 października 2024 roku, stacjonarnie w siedzibie Akademii w Warszawie. W tym roku ponownie, jak w latach poprzednich, skoncentrujemy się na najnowszych wyzwaniach i innowacjach w badaniach klinicznych.
Jednym z głównych tematów będzie aktualizacja wytycznych GCP ICH E6 (R3), które wprowadzają szereg nowych zasad dotyczących zarządzania jakością oraz decentralizacji badań klinicznych. Te zmiany mają na celu poprawę elastyczności i skuteczności badań, jednocześnie zapewniając najwyższe standardy etyczne i naukowe.
Podczas konferencji omówimy również rekrutację pacjentów do badań klinicznych, nowoczesne technologie wspierające procesy badawcze oraz zarządzanie projektami w badaniach klinicznych. Dodatkowo, po raz drugi w programie pojawią się prezentacje najlepszych prac dyplomowych studentów kierunku PiMBK, którzy zaprezentują wyróżnione projekty studenckie z roku 2024.
Konferencja będzie niepowtarzalną okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń z międzynarodowymi ekspertami, którzy podzielą się swoimi praktycznymi doświadczeniami i przedstawią najnowsze osiągnięcia technologiczne w badaniach klinicznych. Nie może Cię zabraknąć!
Do zobaczenia w październiku!
Uczestnicy
Konferencja adresowana jest do wszystkich zainteresowanych badaniami klinicznymi, przedstawicieli środowiska medycznego, naukowego, organizacji pacjentów, pracowników administracji publicznej, przedstawicieli firm farmaceutycznych, biotechnologicznych i firm CRO, a także studentów kierunków medycznych i specjalności biomedycznych. To niepowtarzalna możliwość do wymiany doświadczeń w międzynarodowym gronie ekspertów.
Agenda
- 9:00 – 9:45 Rejestracja uczestników, poranna kawa
- 9:45 – 10:00 Otwarcie konferencji (Łukasz Więch)
- 10:00 – 10:30 Historia sukcesu badań klinicznych – wykład specjalny sponsora
- 10:30 – 11:30 Prezentacje prac dyplomowych absolwentów studiów Prowadzenie i Monitorowanie Badań Klinicznych (Łukasz Więch, zespoły studenckie)
- 11:30 – 12:00 Przerwa kawowa
- 12:00 – 13:45 Rekrutacja pacjentów – wyzwania i nowe perspektywy – forum dyskusyjne (Piotr Sawicki, Agnieszka Gackowska, Urszula Jaworska, Ewa Kowalczyk, Monika Zemelka, Łukasz Izbicki)
- 13:45 – 14:30 Lunch
- 14:30 – 15:00 Real-word data i real-world evidence (RWD/RWE) w badaniach klinicznych - jak dostęp do danych z praktyki klinicznej zrewolucjonizował badania naukowe? (Wojciech Makara)
- 15:00 – 15:30 Regionalne Centra Medycyny Cyfrowej – znaczenie w branży badań klinicznych (Tomasz Jaworski)
- 15:30 – 16:30 CTIS – czego się nauczyliśmy, a co nadal nas zaskakuje? (Edyta Maciołek)
- 9:00 – 9:45 Rejestracja uczestników, poranna kawa
- 9:45 – 10:00 Wyzwania w obszarze zarządzania projektami w badaniach klinicznych (Paweł Orzeł)
- 10:00 – 11:00 Ewolucja zarządzania projektami: umożliwienie dostarczania wartości przez zarządzanie zmianą (Wioleta Kicman)
- 11:00 – 12:00 Jak odświeżyć zarządzanie projektami w Twojej organizacji? (Grzegorz Szałajko)
- 12:00 – 12:30 Przerwa kawowa
- 12:30 – 13:30 Transformacje Życiowe vs transformacje zawodowe. Czy wszystko w naszym Życiu dzieje się z konkretnego powodu? (Agnieszka Tykwińska)
- 13:30 – 14:15 Lunch
- 14:15 – 15:45 GCP R3 - co nowego i jak regulacje zastosować w praktyce? (Łukasz Więch, Hanna Preus, Tomasz Kosieradzki)
- 15:45 – 16:00 Forum dyskusyjne i zakończenie konferencji
Szczegóły dotyczące bloków tematycznych:
Prezentacje najlepszych prac dyplomowych absolwentów PiMBK
Rekrutacja pacjentów - wyzwania i nowe perspektywy
Real-word data i real-world evidence (RWD/RWE) w badaniach klinicznych - jak dostęp do danych z praktyki klinicznej zrewolucjonizował badania naukowe?
CTR/CTIS – czego się nauczyliśmy, a co nadal nas zaskakuje?
Nowe trendy w zarządzaniu projektami w badaniach klinicznych
GCP R3 - co nowego i jak regulacje zastosować w praktyce?
Opłaty
- 2 dni konferencji stacjonarnie - 200 PLN
- 1 dzień konferencjistacjonarnie - 150 PLN
- Absolwenci ALK za 2 dni stacjonarnie - 170 PLN
- Absolwenci ALK za 1 dzień stacjonarnie - 135 PLN
* wstęp dla studentów ALK jest darmowy
Formularz rejestracyjny
Patronat Honorowy:
Patroni:
Partner Główny Konferencji
Partner Wspierający:
Patron medialny:
Organizatorzy
„Badania Kliniczne to MY!” – każdy z nas je tworzy, każdy z nas w nich uczestniczy, każdy z nas jest ich częścią! To pacjent i szansa na najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą terapie są celem prowadzenia badań klinicznych i rejestracji nowych cząsteczek. Podstawą sukcesu jest wiedza doświadczenie i wymiana doświadczeń. W Akademii Leona Koźmińskiego dynamicznie rozwijają się kierunki studiów związanych z ochroną zdrowia i badaniami klinicznymi (zobacz tu: https://www.kozminski.edu.pl/pl/zdrowie).
Skupiamy się na zarządzaniu w ochronie zdrowia, prowadzeniu i monitorowaniu badań klinicznych – zrealizowaliśmy już ponad 30 edycji – oraz wysoce specjalistycznych i nowoczesnych kierunkach jak MBA zdrowie, zarządzanie projektami w badaniach klinicznych, rynek wyrobów i technologii medycznych czy manager zdrowia przyszłości. Dzięki współpracy wielu specjalistów i praktyków w dziedzinie badań klinicznych i zdrowia oraz aktywnej grupie absolwentów studiów ALK tworzymy międzynarodową platformę wymiany aktualnej wiedzy i doświadczeń. Działania edukacyjne i promocyjne kierujemy do wszystkich zainteresowanych zdrowiem, badaniami klinicznymi i nowoczesnymi rozwiązaniami w ochronie zdrowia. Dzięki działaniom edukacyjnym i promocyjnym takim jak Międzynarodowe Konferencje "Badania Kliniczne To My!" wpływamy na umiędzynarodowienie relacji i rozwój współpracy.
Celem naszego ruchu jest merytoryczny oraz osobisty rozwój każdej osoby związanej z badaniami klinicznymi, wymiana doświadczeń i upowszechnianie wiedzy medycznej jak najszerszej grupie odbiorców oraz inspirujący networking oraz promocja współpracy między specjalistami w ochronie zdrowia i badań klinicznych