Nowe trendy w zarządzaniu projektami w badaniach klinicznych

Nowe trendy w zarządzaniu projektami w badaniach klinicznych

Panel dotyczący zarządzania projektami w badaniach klinicznych skupi się na kluczowych aspektach efektywnego prowadzenia i nadzorowania badań. Omówimy metody planowania, monitorowania postępów oraz zarządzania zasobami i ryzykiem. Eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi zarządzania projektami oraz wdrażania najlepszych praktyk w tej dziedzinie. Panel ten stanowi doskonałą okazję do poznania najnowszych trendów i technik zarządzania projektami wraz z opiniami autorytetów w tej dziedzinie, które mogą przyczynić się do poprawy jakości i skuteczności prowadzonych przez Was badań klinicznych.

Wystąpienia

Panelista Grzegorz Szałajko, Międzynarodowy ekspert w dziedzinie transformacji strategicznych, zarządzania portfolio, programami i projektami

Opis Zarządzanie projektami jest integralną częścią usług organizacji zajmujących się badaniami klinicznymi. Jest także istotne dla rozwoju biznesu i wprowadzania innowacji. Tymczasem wiele organizacji napotyka wyzwania w tym obszarze, a niektóre wręcz go zaniedbują. To wystąpienie pokaże, w jaki sposób można odświeżyć zarządzanie projektami w Twojej organizacji. Na podstawie praktycznych doświadczeń z licznych programów transformacyjnych dowiesz się, na czym się skupić i jak pokierować taką zmianą. Dodatkowo odkryjesz, w jaki sposób nowoczesne metody pracy i technologie mogą znacznie zwiększyć efektywność i wydajność pracy związanej z projektami.

Panelista Wioleta Kicman, Psycholog biznesu, niezależny konsultant, mentor i trener w zakresie zarządzania zmianą organizacyjną (OCM) i transformacji biznesowej

Opis  Nowe regulacje i wytyczne, rozwój technologii, dywersyfikacja usług, nowe systemy zarządzania jakością oraz wdrażanie zrównoważonych środowiskowo praktyk w badaniach klinicznych to przykłady zmian, z jakimi mogą się mierzyć organizacje prowadzące badania kliniczne (CRO). Te zmiany mogą znacząco wpłynąć na sposób funkcjonowania CRO, wymagając adaptacji i odpowiednich strategii, aby utrzymać konkurencyjność i skuteczność w branży badań klinicznych. Podczas tej prezentacji przyjrzymy się ewolucji zarządzania projektami, które odchodzi od skupiania się wyłącznie na dostarczaniu zgodnych ze specyfikacja produktów, na rzecz budowania wartości. Opowiem, w jaki sposób kierownicy projektów mogą integrować zarządzanie projektami z zarządzaniem zmianą, aby zadbać o ludzi i zapewnić trwałość zmiany. Takie podejście jest kluczowe dla umożliwienia dostarczania wartości, przyspieszenia zwrotu z inwestycji (ROI) oraz osiągania udanych wyników organizacyjnych.

Panelista Agnieszka Tykwińska

Opis  Wykład na temat obecnych trendów na rynku pracy, zmiany w sposobie myślenia u „nowych” managerów, odnalezieniu sprawczości w sobie, fizyce kwantowej i wszystkim tym, czego oczekujemy od siebie samych, nakładając przy tym na siebie ogromną presję. Czyli jak odpuścić, odnaleźć siebie i tym samym być w życiu szczęśliwym. 

Paneliści

Grzegorz Szałajko

Uznany ekspert na arenie międzynarodowej w dziedzinie transformacji strategicznych, zarządzania portfolio, programami i projektami.

Pracuje ponad 20 lat jako profesjonalista w zarządzaniu projektami i programami, w tym ponad od ponad dekady wspiera organizację w dużych inicjatywach strategicznych i transformacjach, jako doradca. Dzięki swojej pracy zyskał głęboki wgląd w to, jak działają organizacje na wszystkich poziomach. Doświadczenie zawodowe obejmuje również współpracę z globalnymi firmami, a także z lokalnymi liderami rynku w kilku branżach, takich jak motoryzacja, doradztwo biznesowe, budownictwo, energetyka, finanse i bankowość, szkolnictwo wyższe, IT, górnictwo, ropa i gaz, handel detaliczny, usługi wspólne, telekomunikacja i wiele innych.

Łączy praktyczne doświadczenie z dogłębnym zrozumieniem nowoczesnych standardów zarządzania i trendów, w tym sposobów, w jakie zwinność łączy się z tradycyjnymi biznesami. Umożliwia to regularny wkład w globalne standardy publikowane przez wiodące organizacje zawodowe, takie jak PMI i IPMA. Przez lata był również zapraszany do opracowywania programów nauczania i nauczania w kilku międzynarodowych programach MBA i Executive MBA na wiodących uniwersytetach. Regularnie można go spotkać jako prelegenta na najważniejszych konferencjach i seminariach z zakresu zarządzania projektami i transformacją.

Wioleta Kicman

Wioleta Kicman jest psychologiem biznesu działającym jako niezależny konsultant, mentor i trener w zakresie zarządzania zmianą organizacyjną (OCM) i transformacji biznesowej. Dzięki ponad dziesięcioletniemu, praktycznemu doświadczeniu specjalizuje się w dostarczaniu zmian biznesowych i inicjatyw transformacyjnych zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, oferując unikalną perspektywę ludzkich zachowań i czynników na nie wpływających. 

Jako aktywny praktyk zmian, z powodzeniem realizowała projekty dla znanych organizacji, takich jak NHS, Transport for London, EY, Becton Dickinson i Labcorp Drug Development (obecnie Fortrea).

Wioleta posiada dwa tytuły magistra, w dziedzinie zdrowia publicznego i psychologii, a także wiele certyfikatów, w tym PMI Project Management Professional (PMP)®, Agile Change Agent (ACA) i Prosci Certified Change Practitioner.