Strona główna
PSYCHOLOGIA NEGOCJACJI W TRUDNYCH SYTUACJACH BIZNESOWYCH

Psychologia negocjacji w trudnych sytuacjach biznesowych

Poziom
Kursy i szkolenia
Czas trwania
2 dni
Język
PL
Uzyskany tytuł
Świadectwo ukończenia szkolenia
Tryb
W tygodniu
Termin szkolenia
11.12 - 12.12.2023

O szkoleniu

Cel szkolenia

Jak często masz wrażenie, że Twoi partnerzy są trudni, nie rozumieją Ciebie i pomimo wielokrotnego powtarzania nadal nie osiągasz zamierzonego celu?  A może zdarza Ci się czuć bezradność, jeżeli po raz kolejny sprawy toczą się niezgodnie z ustaleniami? Czy kiedyś zadawałeś sobie pytanie co mogłeś zrobić inaczej, gdybyś nie poniosły Cię emocje? Badania Duke University wskazują, że ponad 40% działań podejmowanych przez ludzi są ich nieświadomymi decyzjami, nawykami. Czy wiesz, które z Twoich nawyków decydują o sukcesie w negocjacjach? Podczas szkolenia nauczymy Cię różnych narzędzi, które pozwalają zrozumieć praprzyczynę naszych przekonań w życiu prywatnym i biznesowym. Pokażemy, jak dać sobie radę w trudnych sytuacjach biznesowych, wykorzystując psychologię negocjacji. Innymi słowy dowiesz się, jak zachowania, nawyki, przekonania i wartości determinują sposób i efekty prowadzonych negocjacji oraz Twoją produktywność. Zobaczysz, jak tracisz pieniądze przez ograniczające przekonania i nawyki, oraz rozpoczniesz pracę nad ich zmianą. Ponadto zobaczysz, jak układ limbiczny, kora mózgowa oraz hormony determinują sposób prowadzenia negocjacji i efekty w pracy - będziesz miał okazję doświadczyć tego na sobie podczas warsztatów. Z zupełnie nowej strony odpowiesz sobie na pytanie, co sprawia, że z jednymi osobami budujemy relacje szybko - "nadajemy na tych samych falach", a z innymi jest nam na tyle trudno współpracować, iż nie realizujemy projektów i nie osiągamy celów. Podczas szkolenia zaprezentujemy inspiracyjną koncepcję Spiral Dynamics, która tłumaczy różnice między ludźmi pod względem ich świadomości - przekonań, zachowań i wartości. Nauczysz się, jak skutecznie komunikować się z parterem, dostosowując argumentację do jego poziomu świadomości. Pokażemy Ci za pomocą Spiral Dynamics, jak lepiej dopasować komunikaty i budować relacje, by osiągać wyższe wskaźniki wartości dodanej dla organizacji. 

To szkolenie jest elementem programu Akademia Negocjacji Budowania Relacji i Kreowania Wartości w Biznesie.

Szkolenie jest  są prowadzone wspólnie przez Akademię Leona Koźmińskiego oraz firmę Kirov Strategic Negotiators. Wykonawcą szkolenia jest firma Kirov Strategic Negotiators. Uczestnicy szkolenia otrzymują podwójny certyfikat, dzięki temu mają gwarancję, że zdobyta wiedza jest ugruntowana w teorii oraz sprawdzoną w praktyce.

Atuty kierunku

1
Nauczysz się

Świadomie selekcjonować i priorytetyzować zadania, kontrakty i partnerów 

Negocjować w przypadku trudnych sytuacjach biznesowych 

Odkrywać własne nawyki i przekonania 

2
Otrzymasz

Narzędzia do skutecznej komunikacji, ułatwiającej dotarcie z argumentami do partnerów 

Narzędzia do zmiany własnych nawyków i przekonań 

Materiały do samodoskonalenia i utrzymania zmiany osobistej 

3
Zmienisz

Nawyki i przekonania, które postrzegasz jako ograniczenie w negocjacjach 

Sposób przygotowania do negocjacji uwzględniając elementy biologii negocjacji 

Sposób komunikacji z "trudnymi partnerami" 

Partnerzy

KIROV

Adresaci

Szkolenie jest dl Ciebie, jeśli: 

 • Zarządzasz: projektami, zespołami, firmą.
 • Współpracujesz z: członkami zespołu, partnerami biznesowymi, klientami zewnętrznymi.
 • Rozwijasz: siebie, ludzi, biznes.
GroupOfPeopleIllustration

Korzyści dla uczestników - co zyskujesz

 • 14 tygodniowy moduł rozwojowy - po szkoleniu pisemny program tworzenia dobrych nawyków zakończony feedbackiem od prowadzących.  

 • Materiały szkoleniowe zawierające praktyczne narzędzia do budowania świadomości i kształtowania nawyków i przekonań, które mają kluczowy wpływ na relacje z partnerami w biznesie.  

 • Materiały uzupełniające, które pozwolą Ci z łatwością pogłębić swoją wiedzę w tym obszarze.  

 • Uczestnictwo w warsztatach przygotowanych i prowadzonych przez doświadczonych trenerów z ponad 20-letnim doświadczeniem biznesowym i trenerskim oraz doświadczonych w prowadzeniu szkoleń dla najwyższej kadry managerskiej i pracowników z największym potencjałem do rozwoju.  

 • Podwójny Certyfikat Kirov Strategic Negotiators, Akademii Leona Koźmińskiego. 

 • Obiady i przerwy kawowe. 

Program szkolenia

Ramowy program szkolenia

 • Nawyk - jak nim zarządzać, aby wpływał pozytywnie nawet na trudne sytuacje negocjacyjne 
 • Świadoma selekcja i priorytetyzowanie zadań, kontraktów i partnerów biznesowych 
 • Wpływ emocji i hormonów na rezultat podczas trudnych negocjacji i świadomie zarządzanie nimi 
 • Co warto, aby biznes wziął z neuronauki? Co determinuje Twoje decyzje i zachowanie podczas rozmowy z partnerami biznesowymi? 
 • Jak świadomie zarządzać sobą i relacją z partnerami w biznesie - na poziomie mentalnym i fizjologii? 
 • Jak komunikować się z trudnymi partnerami? 
 • Jak różnice w poziomach świadomości wpływają na relacje i kontrakty – Techniki zastosowania modelu Spiral Dynamics w trudnych negocjacjach 
 • Mechanizm podejmowania decyzji i tworzenia komunikatów podczas trudnych negocjacji 
 • Rozumienie postrzegania czasu i jego wpływ na podejmowane decyzje 
 • Zmiany w negocjacjach - jak je wprowadzić w życie wbrew swoim nawykom i oporowi otoczenia? 
 • Techniki zarządzania sobą i nawykami, celem osiągnięcia wyższych wskaźników biznesowych 
figury

Organizacja zajęć

Data: 11-12 grudnia 2023r.

Czas trwania:

 • 2 dni (16 h dydaktycznych)* 
 • w godz. 9.00-16.30

W szkoleniu może uczestniczyć maksymalnie 50 osób.

* jedna godzina dydaktyczna= 45 minut

Społeczność

Trenerzy

Nikolay Kirov

Praktyk z zapleczem naukowym. Od 1996 r. wykładowca, doradca, mówca inspiracyjny, trener w zakresie: Negocjacji, Budowania Relacji i Kreowania Wartości Dodanej w Biznesie, Przywództwa, strategii i wdrażania zmian organizacyjnych, Rozwiązywania konfliktów i komunikowania się, Negocjacji Strategicznych i Międzykulturowych, Zarządzania sobą, zespołem oraz zarządzania własną energią: ciałem, emocjami i umysłem. 

Od 22 lat ponad 70 000 osób brało udział w moich wykładach, szkoleniach i sesjach strategicznych podczas realizacji Programów Rozwojowych dla Korporacji i Przedsiębiorców, studiów podyplomowych, programów Master of Business Administration: Executive MBA, MBA IT, MBA HR, MBA FINANSE, MBA dla Inżynierów, MBA dla kadry Medycznej a także na międzynarodowym programie Executive MBA realizowanym w języku rosyjskim na Białorusi. Wykładowca „Kozminski AMP - Advanced Management Program” - realizacja Warszawa - Barcelona, na którym prowadziłem zajęcia w EADA Business School. 

Specjalizuje się w projektowaniu programów talentowych i rozwojowych dla menedżerów - pod indywidulane potrzeby organizacji.  

Twórca „Akademii Negocjacji, Budowania relacji i Kreowania Wartości w Biznesie” oraz studiów podyplomowych „Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży” - kirov.pl Współtwórca programu „Life & Business Energy Management” - LifeEnergy.pl 

Na swoich kursach pokazuję jak umiejętności negocjowania i budowania relacji w biznesie przekładają się bezpośrednio na korzyści ekonomiczne i zadowolenie partnerów. Jak podpisywać korzystniejsze długoterminowo kontrakty. 

Jestem Partnerem i członkiem zarządu „Kirov Strategic Negotiators” Sp. z o.o., LifeEnergy.Pl, Członkiem Zarządu Fundacji BARGEWORK, Członkiem Rady Naukowej Fundacji „Pasja do Edukacji i Rozwoju”, członkiem Kapituły Nagrody PNSA - Polish National Sales Awards, Członkiem Kapituły nagrody "Lwy Koźmińksiego" oraz członkiem rady programowej czasopisma "Personel i Zarządzanie". Dyrektor Kozminski MBA - obszar Przywództwo i Negocjacje. Koordynator merytoryczny programu studiów Koźmiński MBA dla Inżynierów. Wcześniej - wieloletnim członkiem kolegium Redakcyjnego czasopisma "Management and Business Administration. Central Europe" oraz wieloletnim Dyrektorem ds. Strategii i Rozwoju - Kozminski Executive Business School - Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów - Akademii Leona Koźmińskiego,  

Jestem również opiekunem i promotorem kilkudziesięciu strategicznych projektów doradczych prowadzonych w ramach programów MBA, oraz opiekunem i promotorem ponad 200 projektów doradczych dla administracji publicznej.  

Moje główne zainteresowania badawcze, to negocjacje i budowanie relacji z partnerami strategicznymi w biznesie, a główne obszary doradztwa i szkoleń – negocjacje i budowanie relacji i kreowanie wartości w biznesie, negocjacje strategiczne, tworzenie wspólnych przedsięwzięć oraz wdrażanie zmian strategicznych dla firm z branż: finansowej, motoryzacyjnej, medycznej, farmaceutycznej, FMCG, turystycznej, budowlanej, wydawniczej, turystycznej, logistyki i przemysłu oraz instytucji publicznych. 

W latach 2005-2008 byłem koordynatorem regionalnym największego projektu edukacyjnego w Europie (ponad 40 mln zł), "Studia podyplomowe dla kadr zarządzających i pracowników przedsiębiorstw”, realizowanego przez Stowarzyszenie Uczelni Wyższych "Edukacja dla Przedsiębiorczości" w ramach SPORZL 2.3,A. 

 Prowadziłem doradztwo i szkolenia dla: BRE Bank, ING Bank Śląski, BGŻ, NBP, Noble Bank, Cardif, PKO BP, PZU, Raiffeisen POLBANK, Raiffeisen Leasing, RBS, Bankowe Towarzystwo Leasingowe, Union Investment, Mercedes, Renault, Renault Truck, KIA Motors, Kongsberg Automotive, GatX, HSV Polska, PESA Bydgoszcz, Tramwaje Warszawskie, VW, AUCHAN, EUROCASH, METRO GROUP, SCM Poland, ATRIUM Poland Real Estate Management, PGNiG, NAFTA POLSKA, ORLEN Upstream, Polska Spółka Gazownictwa (a wcześniej Mazowiecka Spółka Gazownicza), Polskie Sieci Energetyczne PSE-INFO, GAZ-SYSTEM, Carlsberg, CCC, Robert BOSCH, STOCK Polska, CMC, Jabil Circuit Poland, Jabil Assembly Poland, Norcospectra Industries, Schneider Electric, T4B, WSK-Rzeszów, Polmos Żyrardów (BELVEDERE), ORANGE, INFOVIDE-MATRIX, Integrated Solutions, Carlson Wagonlit, JET LINE, CASINOS Poland, Q-Development, Poczta Polska, TELTECH, Swede Center, Agencja Rozwoju Przemysłu, Najwyższa Izba Kontroli, Operator ARP, Biuro Kadr i Szkoleń m.st Warszawy, Biuro Naczelnego Architekta m. st. Warszawy, Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego, Medicover, POLFA Warszawa, POLPHARMA, SLAWEX oraz szeregu firm z branży farmaceutycznej. 

Nadejda Kirova

Trener, coach, manager i przedsiębiorca z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym. 
Certyfikowany konsultant metod analizy osobowości zawodowej i rozwoju, stosujący w swojej praktyce m.in. kwestionariusz FRIS. 

Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Leona Koźmińskiego. Partner merytoryczny Center of Excellence Akademii Leona Koźmińskiego. 
Łączy swoje doświadczenia menedżerskie oraz biznesowe z technikami trenerskimi opartymi o najnowszą wiedzę z zakresu budowy mózgu, stylów myślenia oraz uczenia się, prowadząc warsztaty dla menedżerów, dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i ich rodziców.  
Założycielka i Prezes Fundacji Pasja do Edukacji i Rozwoju. Mówca konferencyjny. Współwłaściciel i członek zarządu firmy Kirov Strategic Negotiators sp. z o.o. specjalizującej się w doradztwie i szkoleniach w zakresie negocjacji i budowania relacji w biznesie.  
Pełniła funkcje menedżerskie w firmach z branży reklamowej, szkoleniowej, turystycznej oraz przemysłu ciężkiego. Założyła i zorganizowała pięć spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz dwie fundacje. W chwili obecnej jest członkiem zarządu w firmach Bulcom i Kirov Strategic Negotiators oraz w fundacjach „Bargework” i „Pasja do Edukacji i Rozwoju”. 

Iwona Bobrowska-Budny

Doświadczony trener, certyfikowany konsultant metod analizy osobowości zawodowej oraz menedżer i partner  biznesowy w obszarze HR. W swojej praktyce zawodowej stosuje m.in. kwestionariusz FRIS.  

Magister socjologii o specjalizacji zarządzanie organizacjami i zasobami ludzkimi na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła specjalizację z mediacji i rozwiązywania konfliktów na Uniwersytecie Warszawskim oraz liczne kursy w zakresie diagnozowania i rozwoju potencjału pracowniczego. Wykładowca akademicki (studia podyplomowe, MBA i Kozminski Advanced Management Program) oraz partner merytoryczny Center of Excellence Akademii Leona Koźmińskiego. Członek Fundacji Liderek Biznesu, wspierającej kobiety na rynku pracy. 
Ma ponad 15-letnie doświadczenie biznesowe w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim – jako menedżer lub partner biznesowy kreowała i wdrażała projekty ze wszystkich obszarów „miękkiego HR”. Opracowywała i implementowała programy rozwojowe dla pracowników i menedżerów o wysokim potencjale, programy Talent Management oraz przeprowadzała oceny potencjału kompetencyjnego metodami Assessment/Development Center oraz za pomocą wywiadów rozwojowych na podstawie wyników analiz osobowości zawodowej. Zarządzała również działami kadr i płac. 
 Przygotowywała i prowadziła szkolenia/warsztaty m.in. dla: AXA Polska, Skoda, VW Bank, Stock, Bank BGŻ, AVEEX, EDF Energia,  ORANGE–TelTech, KGHM Polska Miedź, PESA Bydgoszcz, EDF Energia, Kongsberg Automotive, KROSS, NEINVER, Najwyższa Izba Kontroli, Lasy Państwowe, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Poczta Polska, Główny Inspektorat Farmaceutyczny, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Gospodarki, dyrektorzy generalni administracji państwowej. 

Opinie absolwentów

alk
Grzegorz Szymczyk

„Bardzo dziękuję i powtórzę to co mówiłem na naszym spotkaniu, jest to zdecydowanie najlepsze szkolenie „miękkie” w jakich do tej pory uczestniczyłem"

alk
Rafał Stańczyk

Sales Manager Easter Europe, Railpool GmbH

"Polecam wszystkim warsztaty prowadzone przez Nikolay’a, Nadię i Iwonę bo są takie…, że nie da się ich porównać z żadnymi innymi. Ich pasja połączona z entuzjazmem, charyzma z doświadczeniem i witalność z ogromną wiedzą czynią te zajęcia absolutnie niepowtarzalnymi. Trio Prowadzących świetnie się uzupełnia tworząc zajęcia kompletnymi pod każdym względem a na dodatek zaraża uczestników swoim nastawieniem i ekspresją, i gwarantuje, że spotkanie z Nimi będzie wyjątkowym doświadczeniem dla każdego z Was . Poznałem inne style myślenia i co jest dla nich charakterystyczne a następnie jak się z nimi porozumieć i skuteczniej komunikować. To nie byłoby możliwe bez uzmysłowienie moich „długich ogonów”, które (nie)stety idealnie wpisały się w moją osobę w domu, w pracy czy nawet na wakacjach. Poznanie tych sfer dało mi i wciąż daję olbrzymie pole do pracy nad sobą bo „wpływ ma się na siebie a nie miliony osób, które nas otaczają” więc zachęcam do autorefleksji.

Mógłbym pisać dalej i więcej o pracy z nawykami, o adrenalinie i oksytocynie, o wyborze priorytetów, o zdrowym życiu wg Nikolaya, Nadii i Iwony, i jak to wszystko na mnie wpłynęło jednak nie zrobię tego. Nie zrobię tego, ponieważ jednymi z moich długich ogonów są: nadmierna szczegółowość a nawet drobiazgowość więc nie chcę Was zanudzać i rozpisywać się na kilka stron."

alk
Patryk Kotwica

Category Manager, OBI Centrala Systemowa

"Miałem przyjemność uczestnictwa w zajęciach z rozwiązywania konfliktów i budowania relacji prowadzonych przez Nadię jako jeden z bloków tematycznych na studiach MBA prowadzonych Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. W sposób jasny, zrozumiały oraz angażujący uczestników wdrożyła nas w temat narzędzia FRIS dotyczącego analizy różnic w zachowaniach i stylach myślenia każdego z nas. Dowiedziałem się, że ja jako zawodnik - osoba zorientowana na cel, opierająca się na faktach i liczbach często jestem przez innych uważany za osobę postępującą według schematów i nie przywiązującą zbyt dużej wagi do relacji. Nadia wdrożyła nas w sposoby myślenia Badacza, Partnera i Wizjonera. Praktyczne wskazówki prowadzącej otworzyły mi oczy na to w jaki sposób postępować w kontaktach z współpracownikami i partnerami biznesowymi. Główną zaletą płynącą z poznania metodyki FRIS jest zrozumienie, że by osiągnąć cel (biznesowy lub wewnątrzorganizacyjny) konieczne jest zrozumienie stylu myślenia i działania partnera. Wówczas dostosowując się do jego sposobu funkcjonowania i komunikowania można dużo łatwiej rozwiązywać problemy i osiągać wyznaczone nam cele."

Zasady naboru

1
Uzyskanie podstawowych informacji 

Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa kierunku i sprawdzenie zasad naboru.

2
Rejestracja 

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni. 

Rekrutacja online 

3
Kontakt

Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu. 

Opłaty

Rabaty:

 • 20% przy zgłoszeniu od 20 uczestników wzwyż,
 • 15% rabatu od 10 do 19 uczestników,
 • 5% przy wspólnym zgłoszeniu grupy od 5 do 9 osób.

Aby uzyskać rabat, po rejestracji uczestników prosimy o e-mail na adres malgosiao@kozminski.edu.pl z listą imion i nazwisk zgłoszonych osób.

Tabela opłat
Cena szkolenia 3450 zł netto (+23% VAT)
Cena szkolenia dla studentów i absolwentów studiów I, II stopnia, studiów podyplomowych i MBA w ALK (* Oferowana zniżka nie kumuluje się z innymi ewentualnymi rabatami) 3105 zł netto (+23% VAT)

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.  

Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo potwierdzenie zapisu.