W globalnym świecie wzajemnych powiązań rynki stają się coraz bardziej konkurencyjne, a klienci wymagający. Wierzymy, że kształcenie na kierunku zarządzanie w XXI wieku powinno przygotowywać do nieustającej zmiany. Chcemy także budować partnerskie relacje ze studentami oraz przekazywać wiedzę popartą porządną porcją praktyki.
Studenci zarządzania po pierwszym roku studiów wybierają jeden spośród trzech zakresów studiów, otrzymując specjalistyczną wiedzę z wybranego przez siebie obszaru.
Proponowane zakresy studiów to:
Absolwenci otrzymują dyplom licencjacki z zarządzania, a także suplement zawierający informację o zakresie ukończonych studiów.
Zarządzanie w ALK można studiować również w języku angielskim.
Kierunek zarządzanie, prowadzony w naszej uczelni, uzyskał w 2004 r. – jako pierwszy i jedyny w Polsce – najwyższą ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W roku 2010 Polska Komisja Akredytacyjna dokonała ponownej kontroli kierunku i PODTRZYMAŁA ocenę wyróżniającą za ponadstandardowe wypełnianie warunków prowadzenia studiów w zakresie ich organizacji, programu oraz kadry. Kolejna kontrola odbyła się w 2019 roku i również zakończyła przyznaniem oceny wyróżniającej.
W Rankingu Kierunków Studiów magazynu edukacyjnego „Perspektywy” 2020 zarządzanie ALK znajduje się na trzecim miejscu w Polsce.
Zarządzanie możesz studiować w jednym z trzech wybranych zakresów:
- marketing
- przedsiębiorczość
- zarządzanie przedsiębiorstwem
* Zakres studiów zostanie uruchomiony pod warunkiem zapisania się wymaganej liczby studentów.
Główną zaletą prowadzonych zajęć jest ich praktyczny aspekt, pozwalający zastosować przyswojoną wiedzę do realizacji konkretnych case'ów biznesowych, a także wykorzystać ją w opracowywaniu biznesplanów własnych przedsięwzięć.
Stosowane są innowacyjne formuły prowadzenia zajęć, z wykorzystaniem interaktywnych metod dydaktycznych, w tym technologii wirtualnej rzeczywistości.
Wykładowcami na zarządzaniu są wybitni naukowcy, którzy niejednokrotnie posiadają również bogate doświadczenie w praktyce gospodarczej. Naszym wykładowcą jest m.in. prof. Grzegorz W. Kołodko – czterokrotny wicepremier i minister finansów, a także prof. Jerzy Cieślik – współtwórca polskiego oddziału firmy Ernst&Young i jej prezes zarządu.
Ogromną rolę w programie studiów odgrywają zajęcia w formie ćwiczeń i warsztatów. Pozwalają one praktycznie zastosować koncepcje i modele strategiczne poprzez analizy przypadków w większości opisujących rzeczywiste sytuacje problemowe, gry strategiczne, gry symulacyjne.
Studenci zarządzania biorą czynny udział w życiu uczelni. Są współorganizatorami konferencji naukowych, seminariów, a także spotkań ze znanymi, ciekawymi ludźmi ze świata biznesu, polityki i nauki. Działają w licznych kołach naukowych, np. w Naukowym Kole Marketingu „KREATYWNI", Kole Naukowym Przedsiębiorczości „SUKCES" czy w „Human Resources Club".
Firmy i organizacje, w których studenci zarządzania odbywają praktyki zawodowe, to m.in.: Schneider Electric, On Board PR, Euro RSCG, L’Oreal , Dom Maklerski BOŚ, Bank PKO SA, Citi Handlowy, Ministerstwo Finansów, Getin Noble Bank, Ernst & Young, Mercedes Benz.
Kierunek został sklasyfikowany na 3. miejscu w Rankingu Kierunków Studiów magazynu „Perspektywy” 2020.
Kierunek zarządzanie posiada najwyższą ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
W trakcie studiów uzyskujesz wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne m.in. z zakresu:
- zasad rządzących gospodarką, rynkami ekonomicznymi i działającymi na nich podmiotami
- tworzenia projektów i biznesplanów
- pracy zespołowej i komunikacji wewnątrz organizacji oraz z otoczeniem
- przygotowania nowego ambitnego i dynamicznego przedsięwzięcia biznesowego
- rozwiązywania konkretnych problemów związanych z konceptualizacją pomysłu, pozyskiwaniem środków finansowych, tworzeniem biznesplanu, rejestracją i uruchomieniem działalności gospodarczej
- mechanizmów wdrażania innowacyjnych projektów w organizacjach i kierowania nimi
- transakcji eksportowych, a także zasad funkcjonowania i budowania przewagi strategicznej na rynkach międzynarodowych
- marketingu produktów konsumpcyjnych, zaopatrzeniowych i inwestycyjnych oraz usług opracowywania, jak również wdrażania planów i strategii marketingowych
Po ukończeniu studiów na kierunku zarządzanie można podjąć pracę w:
- każdym przedsiębiorstwie, zarówno państwowym, jak i prywatnym, jako lider projektów
- agencji reklamowej, firmie public relations, w biurach marketingu każdego podmiotu gospodarczego
- działach sprzedaży firm państwowych i prywatnych
- departamentach planowania i rozwoju strategicznego
- kadrach, działach zarządzania zasobami ludzkimi krajowych i międzynarodowych przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych oraz w administracji publicznej
- firmach konsultingowych zajmujących się doborem i szkoleniem pracowników oraz konstruowaniem nowoczesnych systemów zarządzania ludźmi
- firmach logistycznych i w działach logistyki wybranych firm
- we własnej firmie, realizującej ciekawe, ambitne pomysły w każdej branży i zakresie
-
Studia stacjonarne
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.
-
Studia niestacjonarne
Zajęcia odbywają się zazwyczaj co dwa tygodnie w sesjach trzydniowych: piątek (od godz. 17:00), sobota, niedziela.

Studia na kierunku zarządzanie dały mi możliwość poznania własnego potencjału. Teraz wiem, w jakim kierunku powinnam się rozwijać i jak wykorzystać maksymalnie swoje możliwości. Zrozumiałam, jak ważni w moim życiu są ludzie i ich potrzeby. Wiedza i umiejętności zdobyte na studiach dają mi przewagę zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Po ukończeniu studiów czuję, że poradzę sobie w każdej sytuacji i odnajdę się w każdym miejscu. Akademia Leona Koźmińskiego ma w sobie niewyobrażalny potencjał!

Studiując na kierunku zarządzanie w Akademii Leona Koźmińskiego mamy możliwość zdobyć wiedzę, która ma zastosowanie w praktyce. Podczas studiów miałem przyjemność odbyć zajęcia z wysokiej klasy specjalistami. Osobiście polecam skorzystać z bardzo bogatej oferty wymiany międzynarodowej w ramach uczelni partnerskich. To unikalna szansa na zdobycie nowych kontaktów, poprawienie biegłości językowej oraz zebranie nowych życiowych doświadczeń. Studia licencjackie, choć wymagające, dają dużo satysfakcji i odpowiednio przygotowują do podjęcia dalszych kroków w rozwoju osobistym.

ALK to nie tylko mury i spis książek w sylabusie. To pasjonaci swoich dziedzin, którym zależy na tym, by studenci zarazili się tą samą miłością. To mnóstwo projektów – nie tych pisanych do szuflady, a tych, które kształtują nas tak samo, jak my kształtujemy je. To godziny dialogów, podczas których nie uczymy się odpowiadać tak, jak się tego od nas oczekuje. Zamiast tego, uczymy się myśleć – logicznie, pełnymi zdaniami i w zgodzie z samym sobą. Akademia Leona Koźmińskiego oferuje nie tylko wyższe wykształcenie. Formuje nas i tworzy środowisko stymulujące rozwój.
Myślę, że najważniejsze, czego nauczyłam się przez ostatnie lata, to fakt, że potrafię dowolnie przekształcać i wpływać na otoczenie oraz zrealizować każde przedsięwzięcie, z czego korzystam na co dzień w pracy. To podczas zajęć na naszej uczelni otrzymałam wszelkie konieczne do tego narzędzia. To jej zawdzięczam tę pewność siebie.
Na tym etapie wiem już, że ani ukończenie studiów licencjackich, ani magisterskich nie zakończy mojej przygody z Akademią. W końcu nic nie uzależnia tak, jak nauka w Koźminie ;).
Studia stacjonarne:
Przy przyjęciu na studia uwzględnia się wyniki egzaminu maturalnego z części pisemnej z trzech różnych, dowolnie wybranych przez kandydata przedmiotów spośród wszystkich objętych egzaminem maturalnym.
Wyniki procentowe wpisane na świadectwie dojrzałości (nowa matura) są przeliczane na punkty rekrutacyjne w proporcji:
- 1% na poziomie podstawowym = 1,5 punktu rekrutacyjnego
- 1% na poziomie rozszerzonym = 2 punkty rekrutacyjne
- 1% na poziomie rozszerzonym z matematyki = 3 punkty rekrutacyjne
Oceny uzyskane przez kandydatów posiadających tzw. starą maturę, maturę międzynarodową lub maturę zagraniczną są również odpowiednio przeliczane na punkty rekrutacyjne w sposób określony przez komisję rekrutacyjną.
Na studia w języku polskim zostają przyjęci kandydaci, którzy uzyskali co najmniej 300 punktów rekrutacyjnych. Rekrutacja będzie trwała aż do wyczerpania limitu miejsc.
Decyzje dotyczącą możliwości przyjęcia na studia kandydata, który uzyskał mniej niż 300 punktów, podejmuje komisja rekrutacyjna.
Studia niestacjonarne:
Nabór odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń, do wyczerpania limitu miejsc.
Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczenia ze wszystkich przedmiotów przewidzianych w toku studiów, odbycie praktyki zawodowej, napisanie pracy licencjackiej oraz zdanie egzaminu dyplomowego.
Absolwenci otrzymują dyplom licencjacki, a także suplement zawierający informację o zakresie ukończonych studiów.
Naukę można kontynuować na studiach drugiego stopnia.
Przy rejestracji kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne należy złożyć następujące dokumenty:
-
wypełniony na stronie internetowej, wydrukowany i podpisany formularz zgłoszeniowy ze zdjęciem
-
kserokopię świadectwa dojrzałości (oryginał na miejscu do wglądu)
-
oryginał dokumentu tożsamości do wglądu (dowód osobisty/paszport)
-
potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej (opłata bezzwrotna)
Cudzoziemcy dodatkowo składają:
-
dokumenty związane ze świadectwem: tłumaczenie dokonane przez tłumacza przysięgłego, legalizację dokonaną w kraju uzyskania lub w ambasadzie (jeżeli jest wymagana) oraz uznanie świadectwa (jeżeli jest wymagane)
-
zaświadczenie o ukończeniu rocznego kursu przygotowawczego do podjęcia nauki w języku polskim w jednostkach wyznaczonych przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego lub dokument poświadczający znajomość języka polskiego (certyfikat znajomości języka polskiego, wydany przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego, lub potwierdzenie znajomości języka polskiego w stopniu zadowalającym do podjęcia studiów w ALK – rozmowa przez Skype lub na platformie Teams)
UWAGA:
Obecnie, w związku z sytuacją epidemiczną, Biuro Rekrutacji pracuje w trybie zdalnym. W sytuacjach wymagających kontaktu osobistego uprzejmie prosimy o wcześniejsze umówienie spotkania pod adresem mailowym: rekrutacja@kozminski.edu.pl.
Biuro Rekrutacji na studia w j. polskim znajduje się w pokoju D/128.
Rekrutacja na studia wyższe w j. polskim rozpocznie się na początku maja 2021 r.
Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni (link).
Opłatę rekrutacyjną należy uiścić na konto uczelni lub skorzystać z funkcji płatności.pl podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.
Wymagane dokumenty należy złożyć w Biurze Rekrutacji ALK.
Po złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów komisja rekrutacyjna podejmuje tego samego dnia decyzję o wpisie na listę studentów.
Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy o warunkach odpłatności za studia.

Wysokość czesnego na rok akademicki 2020/2021 dla osób rozpoczynających studia:
I rok | II rok | III rok | |
---|---|---|---|
Płatność za semestr | 6900 zł | 7400 zł | 7900 zł |
Płatność za semestr w 5 ratach | 5 x 1400 zł | 5x 1500 zł | 5 x 1600 zł |
Opłata rekrutacyjna: 85 zł |
I rok | II rok | III rok | |
---|---|---|---|
Płatność za semestr | 6050 zł | 6450 zł | 7000 zł |
Płatność za semestr w 5 ratach | 5 x 1230 zł | 5 x 1310 zł | 5 x 1420 zł |
Opłata rekrutacyjna: 85 zł |
Nr rachunku bankowego, na jaki należy dokonywać opłaty rekrutacyjnej:
PEKAO S.A. II O/Warszawa 20 1240 1024 1111 0010 1646 0637
SWIFT Code: PKOPPLPW
IBAN: PL
Po podpisaniu umowy każdy student otrzyma indywidualny numer konta bankowego, na które należy dokonywać opłat czesnego.