Wywiad z Julią Borawską – studentką zarządzania rozwojem przedsiębiorstwa – perspektywa właścicielska

26.08.2021

Dlaczego spośród tylu możliwości wybrałaś zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa – perspektywa właścicielska? Po obronie licencjata długo zastanawiałam się, jaką drogę powinnam dalej wybrać. Nie wiedziałam, czy moją przyszłość chcę związać z jakąś dużą korporacją czy z własnym biznesem, jednak nie chciałam zamykać sobie szansy na którąś z tych dróg. Po spotkaniu zorganizowanym przez ALK, postanowiłam iść właśnie na ten kierunek, ponieważ wiedziałam, że nawet jeśli nie będę miała własnej firmy, to zdobędę wystarczającą wiedzę, aby móc zarządzać w korporacji jako menedżer.    Co najbardziej podoba Ci się na tym kierunku?  Zdecydowanie sposób przekazywania wiedzy. Wszyscy wykładowcy przekazują teorię w sposób praktyczny. Dzięki temu nie jest to zwykłe uczenie się na pamięć regułek, tylko możliwość zrozumienia pewnego zjawiska w realnych warunkach.    Czy po pierwszym roku zauważyłaś, co dało Ci studiowanie ZRP? Można powiedzieć, że już po pół roku studiowania zaczęłam to zauważać, ponieważ jako studenci dostaliśmy szansę wzięcia udziału w płatnych stażach, dopasowanych do naszego kierunku studiów. Dziś staż zamienił się w pracę na pełen etat. Dodatkowo studia na ZRP ułatwiają wejście w „biznesowe życie”.    Czy miałaś szansę wykorzystać wiedzę nabytą na uczelni w praktyce? W pracy, o której już wspominałam, mam styczność z programem akceleracyjnym dla start-upów, dzięki któremu widzę, jak bardzo wiedza na uczelni zgadza się z realnym życiem. Praktycznie każdego dnia dostrzegam, jak teoria z zajęć ma swoje przełożenie na życie codzienne. Jest ona istotnym elementem każdego planu, bez którego nie jest się w stanie stworzyć dobrze prosperującego biznesu.    Co byś powiedziała osobom, które wahają się przy wyborze kierunku?  Szczerze, jest to jeden z lepszych wyborów, jeśli chodzi o kierunek studiów. Po jego ukończeniu może nie będziesz specjalistą w jednej konkretnej dziedzinie, ale nauczysz się wszystkich w taki sposób, aby móc stworzyć coś od początku do końca. Wtedy osoby, które znają się tylko na jednej dziedzinie, nie będą w stanie ci dorównać.

Dziękujemy za rozmowę.

Rozmawiała Aleksandra Kuźmińska, Koordynator projektów ds. marketingu i komunikacji w Koźmiński Business HUB.

Rekrutacja na studia nadal trwa!

Dowiedz się więcej o kierunku TUTAJ.

Zapraszamy na spotkanie online dla kandydatów na zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa – perspektywa właścicielska, które odbędzie się 8.09.2021. Szczegóły TUTAJ.