WYCENA PRZEDSIĘBIORSTW I - WARSZTATY KOMPUTEROWE

24.09 - 25.09.2022
Grażyna Rozparzyńska-Noga

O kursie

Szkolenie realizowane jest w ramach zintegrowanego systemu nauczania finansów, w związku z tym zajęcia odbywają się z grupą uczestników studiów podyplomowych z obszaru finanse.  Dajemy Państwu możliwość realizacji własnej ścieżki edukacyjnej poprzez  uczestniczenie w wybranych modułach szkoleniowych  i uzyskania certyfikatu ukończenia szkolenia.

Ramowy program szkolenia

1. Cele wyceny przedsiębiorstw.

2. Klasyfikacja metod wyceny przedsiębiorstw: metoda majątkowa, dochodowa, porównawcza.

3. Dochodowe metody wyceny przedsiębiorstw - założenia wyceny przedsiębiorstw metodami dochodowymi. Uwarunkowania wyceny przedsiębiorstw i akcji metodami dochodowymi: FCFF, FCFE, EVA. Szacowania wartości rezydualnej oraz wymaganej stopy wzrostu wolnych przepływów po okresie szczegółowej analizy. Problematyka szacowania wymaganych stóp zwrotu w wycenach prowadzonych metodami dochodowymi. Narzędzia badania ryzyka wyceny dochodowej

4. Porównawcze metody wyceny przedsiębiorstw.

5. Podnoszenie wartości przedsiębiorstwa: narzędzia i techniki - narzędzia controllingu zmiany wartości przedsiębiorstwa; narzędzia wspierające proces zarządzania przez wartość.

Illustration

Organizacja zajęć

Czas trwania:

• 2 dni (16 h dydaktycznych)*
  • w godz. 8:45-15:45

* jedna godzina dydaktyczna to 45 minut

Jesteśmy online ready. W razie konieczności jesteśmy w stanie przeprowadzić szkolenie także w formule online.

26-27.02.2022 lub 19-20.03.2022 lub 24-25.09.2022

Społeczność

Trenerzy

dr Dmytro Osiichuk

Pracownik naukowo-dydaktycznym Katedry Finansów Akademii Leona Koźmińskiego. W pracy naukowej zajmuje się szeroko rozumianymi finansami przedsiębiorstwa, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki wyceny i zarządzania wartością przedsiębiorstwa, nadzoru korporacyjnego, fuzji i przejęć, inwestycji alternatywnych. Uczestnik konferencji naukowych o tematyce związanej z zarządzaniem finansami przedsiębiorstw oraz autor kilku recenzowanych publikacji z tego zakresu (w tym w czasopismach z przypisanym współczynnikiem impact factor). Prowadzi zajęcia z zakresu analizy wyceny i zarządzania wartością przedsiębiorstwa, instrumentów finansowych i zarządzania ryzykiem finansowym w ramach studiów dyplomowych (I i II stopnia) i podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego.

W czasie pracy w ALK pracował  również m.in. jako członek zespołu odpowiadającego za rozwój anglojęzycznych studiów z zakresu finansów i rachunkowości (Master in Finance & Accounting). Jest również współtwórcą studiów podyplomowych Management Program in Corporate Finance na ALK.

Pełny wykaz publikacji: https://scholar.google.com/citations?user=8ix4gI0AAAAJ&hl=en

Zasady naboru

UZYSKANIE PODSTAWOWYCH INFORMACJI

Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa kierunku i sprawdzenie zasad naboru.

Rejestracja

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.

Rekrutacja online

Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu.

* Oferowana zniżka nie kumuluje się z innymi ewentualnymi rabatami.

Tabela opłat
Cena szkolenia 1200 zł brutto (zw. z VAT)
Cena szkolenia dla studentów i absolwentów ALK 1080 zł brutto (zw. z VAT)*

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.

Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie.

Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z panią Agnieszką Fabiańską: agaf@kozminski.edu.pl