ocena projektów inwestycyjnych, szkolenia inwestycyjne

Ocena projektów inwestycyjnych I - metody, badanie racjonalności

Poziom
Kursy i szkolenia
Kursy ONLINE
Język
Uzyskany tytuł
Świadectwo ukończenia szkolenia
Tryb
W weekend,
Termin szkolenia
24.09 - 25.09.2022
Grażyna Rozparzyńska-Noga

O szkoleniu

Szkolenie realizowane jest w ramach  zintegrowanego systemu nauczania finansów, w związku z tym zajęcia odbywają się z grupą uczestników studiów podyplomowych z obszaru finanse.

Dajemy Państwu możliwość realizacji własnej ścieżki edukacyjnej poprzez uczestniczenie w wybranych modułach szkoleniowych i uzyskania certyfikatu ukończenia szkolenia.

Ramowy program szkolenia

• Wprowadzenie – zakres analiz finansowych projektów inwestycyjnych.
  • Porównanie metod oceny racjonalności projektów inwestycyjnych.
  • Kalkulacja wolnych przepływów pieniężnych na użytek oceny projektów inwestycyjnych metodami dyskontowymi w oparciu o technikę FCFE (Free Cash Flow to Eqiuty) oraz FCFF (Free Cash Flow to Firm). Zasady wyboru techniki kalkulacyjnej. Kalkulacja NPV w projektach rozwojowych metodą FCFF.
  • Ocena projektów rozwojowych, racjonalizatorskich, odtworzeniowych i mieszanych za pomocą metod tradycyjnych.
  • Wykorzystanie tradycyjnych metod oceny ryzyka (analiza wrażliwości oraz analiza scenariuszowa) i wyceny wartości opcji realnych (metodę scenariuszowa, tradycyjna metoda drzew decyzyjnych).
  • Wykorzystanie metody obrotu granicznego gwarantującego zadaną stopę zwrotu w ocenie projektu inwestycyjnego.
  • Selekcja projektów inwestycyjnych w warunkach ograniczeń kapitałowych oraz w przypadku wykluczających się projektów (projekty o różnych nakładach, projekty o różnych okresach życia, projekty o różnym poziomie ryzyka)

WomenwithlaptopIllustration

Organizacja zajęć

Czas trwania:

• 2 dni (16 h dydaktycznych)*
  • w godz. 8.45-15.45

* jedna godzina dydaktyczna= 45 minut  Jesteśmy online ready. W razie konieczności jesteśmy w stanie przeprowadzić szkolenie także w formule online.

Termin szkolenia

24-25.09.2022

Społeczność

Trenerzy

dr Paweł Wnuczak

Paweł Wnuczak jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Katedry Finansów Akademii Leona Koźmińskiego. W pracy zawodowej pełnił m.in. funkcję analityka finansowego, kontrolera finansowego, menadżera projektów doradczych oraz eksperta ds. finansowych w firmie consultingowej. Przygotował sam lub z zespołem kilkadziesiąt projektów z zakresu wyceny, oceny projektów inwestycyjnych, analizy finansowej oraz dokumentacji aplikacyjnej dla podmiotów ubiegających się o środki z UE. Kierownik merytoryczny finansowych studiów podyplomowych ALK. Pełni również funkcje członka rady nadzorczej. W pracy naukowej zajmuje się szeroko rozumianymi finansami przedsiębiorstwa, ze szczególnym uwzględnieniem systemów controllingu. Uczestnik konferencji naukowych o tematyce związanej z zarządzaniem finansami przedsiębiorstw oraz autor wielu recenzowanych publikacji z tego zakresu. Prowadzi zajęcia i szkolenia z zakres analizy finansowej, budżetowania, controllingu, wyceny i zarządzania wartością przedsiębiorstwa oraz opracowania dokumentacji aplikacyjnej o dofinansowanie z środków UE.

dr Dmytro Osiichuk

Pracownik naukowo-dydaktycznym Katedry Finansów Akademii Leona Koźmińskiego. W pracy naukowej zajmuje się szeroko rozumianymi finansami przedsiębiorstwa, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki wyceny i zarządzania wartością przedsiębiorstwa, nadzoru korporacyjnego, fuzji i przejęć, inwestycji alternatywnych. Uczestnik konferencji naukowych o tematyce związanej z zarządzaniem finansami przedsiębiorstw oraz autor kilku recenzowanych publikacji z tego zakresu (w tym w czasopismach z przypisanym współczynnikiem impact factor). Prowadzi zajęcia z zakresu analizy wyceny i zarządzania wartością przedsiębiorstwa, instrumentów finansowych i zarządzania ryzykiem finansowym w ramach studiów dyplomowych (I i II stopnia) i podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego.

W czasie pracy w ALK pracował  również m.in. jako członek zespołu odpowiadającego za rozwój anglojęzycznych studiów z zakresu finansów i rachunkowości (Master in Finance & Accounting). Jest również współtwórcą studiów podyplomowych Management Program in Corporate Finance na ALK.

Pełny wykaz publikacji: https://scholar.google.com/citations?user=8ix4gI0AAAAJ&hl=en

Zasady naboru

UZYSKANIE PODSTAWOWYCH INFORMACJI

Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa kierunku i sprawdzenie zasad naboru.

Rejestracja

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.

Rekrutacja online

Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu.

* Oferowana zniżka nie kumuluje się z innymi ewentualnymi rabatami.

Tabela opłat
Cena szkolenia 1200 zł brutto (zw. z VAT)
Cena szkolenia dla studentów i absolwentów ALK 1080 zł brutto (zw. z VAT)*

Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie.

Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z Panią Agnieszką Fabiańską e-mail agaf@kozminski.edu.pl