Health Economics and Big Data Analytics
Health Economics and Big Data Analytics
Celem głównym projektu jest wzrost kompetencji oczekiwanych przez pracodawców i odpowiadających potrzebom otoczenia społeczno-gospodarczego u studentów/ek kierunku Ekonomia przez realizację studiów dualnych o profilu praktycznym - Health Economics and Big Data Analytics prowadzonych w języku angielskim do 31.10.2021 r. Celem studiów jest przygotowanie analityków danych w jednostkach zajmujących się organizowaniem i finansowaniem świadczeń zdrowotnych oraz samodzielnych pracowników działów Market Access w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją bądź dystrybucją technologii zdrowotnych.
Studia kierujemy do:
- absolwentów z dyplomem licencjata, którzy spełniają wymogi minimum programowego dotyczącego przedmiotów kierunkowych dla Ekonomii (mikro-, makroekonomia, statystyka)
- ze znajomością języka angielskiego potwierdzoną na poziomie pozwalającym na podjęcie studiów z wykładowym językiem angielskim
- osób zainteresowanych uzyskaniem stopnia magistra Ekonomii w zakresie HEALTH ECONOMICS and BIG DATA ANALYTICS, np. absolwentów Ekonomii lub Zdrowia publicznego (I st.)
- planujących podjąć pracę jako specjaliści ds. analiz ekonomicznych, analitycy danych, specjaliści w zespołach Market Access (dział przygotowujący wnioski o finansowanie produktów farmaceutycznych z budżetu państwa) lub specjaliści ds. sztucznej inteligencji.
W ramach projektu zaplanowaliśmy przygotowanie i realizację stacjonarnych studiów dualnych o profilu praktycznym na kierunku Ekonomia, II st., prowadzonych w jęz. angielskim. Dualny charakter studiów oznacza naprzemienne kształcenie, prowadzone równolegle w formie zajęć dydaktycznych realizowanych na uczelni oraz zajęć praktycznych – staży, odbywanych u pracodawcy w wymiarze 6 miesięcy. Staże realizowane są w trakcie 2, 3 i 4 semestru - trwają łącznie 24 tygodnie. W ramach prowadzonych staży studenci zostaną przygotowani do praktycznego zastosowania pozyskanej wiedzy teoretycznej, biorąc aktywny udział w analizie danych ekonomicznych dotyczących mechanizmów finansowania świadczeń i technologii zdrowotnych.