DD SKEMA PL

SKEMA Business School

Double Degree Master
in Finance and Accounting with SKEMA Business School 

 

 

O kierunku

W ramach podpisanej w 2018 r. umowy z francuską uczelnią SKEMA Business School studenci Akademii Leona Koźmińskiego realizujący program Master in Finance and Accounting z zakresu Corporate Finance, mają możliwość nauki przez 1 semestr (4 semestr) w naszej partnerskiej uczelni. Dzięki programowi double degree masz możliwość studiowania w renomowanej europejskiej uczelni i uzyskania jej dyplomu bez konieczności wyjazdu za granicę na cały okres studiów i ponoszenia wynikających z tego wysokich kosztów. Dzięki współpracy ze SKEMA Business School dla studentów ALK otwierają się kolejne atrakcyjne możliwości zdobycia międzynarodowego doświadczenia. Po zaliczeniu wszystkich wymaganych przedmiotów, odbyciu stażu i obronie pracy magisterskiej absolwenci uzyskują dyplomy obu uczelni oraz następujące tytuły:

SKEMA Business School jest członkiem prestiżowego stowarzyszenia La Conférence des Grandes Ecoles, w skład którego wchodzą uznawane szkoły biznesu i politechniki, przyznające akredytowane przez państwo dyplomy magisterskie. Podobnie jak Akademia Leona Koźmińskiego SKEMA posiada tzw. triplecrown, potrójną koronę, na którą składają się trzy najważniejsze akredytacje przyznawane uczelniom biznesowym – EQUIS, AACSB, AMBA. Programy magisterskie oferowane przez SKEMA Business School zajmują również czołowe pozycje w rankingach szkół biznesowych „Financial Times”. SKEMA Business School posiada międzynarodową sieć sześciu kampusów zlokalizowanych na czterech kontynentach. Studenci Akademii Leona Koźmińskiego uczestniczą w programie realizowanym w jednej z dwóch kampusów: Sophia Antipolis, położonym w sercu Riwiery Francuskiej. Kampus znajduje się w Parku Naukowym Sophia Antipolis, znanym ze swojej tętniącej życiem społeczności studenckiej i szerokich możliwości zawodowych. Lille, położonym w północnej Francji blisko granicy z Belgią. Kampus znajduje się w samym sercu Lille blisko centralnego dworca, z którego można dostać się do Paryża w zaledwie 40 minut. Studenci zakwalifikowani do udziału w programie spędzą pierwsze trzy semestry w Akademii Leona Koźmińskiego, a ostatni semestr w SKEMA Business School. Od maja oczekuje się od nich odbycia stażu, który jest nieodłączną częścią akademickich programów nauczania obu instytucji.

Minimalny wymagany czas trwania stażu w pełnym wymiarze godzin kwalifikującym uczestników do uzyskania tytułu magistra wynosi cztery miesiące. Do września studenci powinni dostarczyć pracę magisterską. Obrona pracy magisterskiej odbywa się w siedzibie ALK. Rada dyplomowa w SKEMA Business School odbywa się w grudniu.

SKEMA DD

Wybrane przedmioty

Obowiązkowe zajęcia w SKEMA Business School obejmują następujące moduły:

 • M&A and Corporate Restructuring Strategy
 • Management Accounting
 • Financial Risk Management
 • Data Analysis
 • Personal and Professional Development

Dodatkowo studenci wybierają jedną z dwóch dostępnych zakresów studiów składających się z czterech obowiązkowych modułów:

Fund Raising and Innovative Investments

 • Private Equity
 • Entrepreneurial Finance
 • Investment and Corporate Banking
 • VBA

Digital Finance and FinTech

 • FinTech Seminar
 • Entrepreneurial Finance
 • Digital Business
 • Big Data and Business Intelligence

  Organizacja zajęć

  • Studia stacjonarne

  Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.

  • Studia niestacjonarne

  Zajęcia odbywają się zazwyczaj co dwa tygodnie w sesjach trzydniowych:piątek (od godz. 17:00), sobota, niedziela.

  Zasady Naboru

  Studenci rozpoczynają naukę na kierunku Master in Finance & Accounting. Następnie w trakcie trzeciego semestru studiów składają aplikację na udział w wybranym programie double degree. Zasady naboru na program Master in Finance & Accounting można zobaczyć TUTAJ.

  Przy naborze na programy double degree głównym kryterium wyboru jest średnia ocen otrzymanych w trakcie pierwszego roku. Przy rekrutacji na program double degree może wystąpić konieczność złożenia dodatkowych dokumentów. 

  Kalinowski DD
  Koordynator programów double degree
  Michał Kalinowski