O studiach
Program magisterski z zakresu finansów, prowadzony w Akademii Leona Koźmińskiego, w 2024 r. w światowym rankingu edukacyjnym dziennika "Financial Times" Global Masters in Finance zajął 1. miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej i 44. miejsce na świecie, jako jedyny z Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Zobacz również jak ranking wpływa na dalszy rozwój kariery absolwentów tutaj.
Program został zaprojektowany w ścisłej współpracy ze strategicznymi firmami partnerskimi i obejmuje pełne spektrum zaawansowanych tematów finansowych w celu zwiększenia perspektyw kariery zawodowej. Dostarcza dogłębną specjalistyczną wiedzę i rozwija umiejętności rozwiązywania złożonych problemów biznesowych zgodnie ze światowymi standardami CFA i ACCA, dostosowanymi do najnowszych zasad zrównoważonego zarządzania. Ten program z 4 dostępnymi specjalizacjami jest stworzony dla zmotywowanych pasjonatów z wyraźną wizją realizowania najlepszych międzynarodowych karier w finansach jako kreatywnych i odpowiedzialnych liderów.
ALK była jedną z pierwszych uczelni w Europie Środkowo-Wschodniej, która uznała wszystkie 17 celów zrównoważonego rozwoju. W rezultacie zrównoważony rozwój jest w pełni zintegrowany z naszymi programami nauczania, aby spełnić oczekiwania rynku pracy, wymagania stowarzyszeń zawodowych, a przede wszystkim wartości cenione przez społeczność Koźmińskiego. Absolwenci otrzymują dyplom magisterski z finansów i rachunkowości (Master in Finance and Accounting), który również zawiera informację o zakresie ukończonych studiów. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Dołącz do specjalnej grupy dla kandydatów kierunków magisterskich na Facebooku TUTAJ.
Atuty kierunku
W 2021 roku Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się na 1. miejscu w Europie Środkowo-Wschodniej w rankingu Global Masters in Finance Ranking opublikowanym przez "Financial Times".
W trakcie studiów studenci programu Master in Finance and Accounting mają możliwość wyjazdu na studia typu double degree do jednej z naszych uczelni partnerskich, dzięki czemu otrzymają nie tylko dyplom Akademii Leona Koźmińskiego, ale także od naszej uczelni partnerskiej!
Możesz wybrać spośród 4 unikalnych zakresów studiów w zależności od swoich preferencji: Corporate Finance (zatwierdzony przez CFA), Corporate Reporting and Accounting (zatwierdzony przez ACCA), International Banking & Fintech lub Sustainable Finance & ESG.
Program jest aktywnie wspierany przez branżowych partnerów strategicznych, którzy zapewniają, że program nauczania jest zgodny z aktualnymi wymaganiami rynku pracy. Obecnie są to Citibank Europe PLC, Accenture Operations, KPMG, Santander Investment Bank oraz UN Global Compact.
Zwieńcz swoje kompetencje uznawanym na całym świecie certyfikatem CFA Investment Foundations lub CFA exam (obydwa są administrowane przez CFA Institute).
Studenci mają pełny dostęp do profesjonalnej bazy danych Bloomberga, specjalizującej się w dostarczaniu informacji finansowych, najlepszych analiz, a także certyfikatów BMC i ESG. W połączeniu z narzędziami ChatGPT, są wyposażeni w niezrównane umiejętności w zakresie rynków finansowych, zarządzania ryzykiem, handlu oraz kreowania wartości.
Informacje o wymaganiach dotyczących kursów, zajęciach ponadprogramowych, wydarzeniach, życiu towarzyskim i najlepszych imprezach otrzymasz od Twoich starszych rówieśników jeszcze zanim trafisz na uczelnię.
ALK jako jedna z pierwszych uczelni w Europie Środkowo-Wschodniej zobowiązała się do wszystkich 17 celów SDG. W rezultacie zrównoważony rozwój jest w pełni zintegrowany z naszymi programami nauczania i wspierany przez społeczność uniwersytecką. Dzięki temu absolwenci ALK potrafią wprowadzać innowacyjne, zrównoważone rozwiązania do biznesu, a także spełniają najnowsze oczekiwania rynku pracy i wymagania stowarzyszeń zawodowych.
Studentkom i studentom kierunku oferujemy możliwość udziału w wizytacja studyjnych w siedzibach firm, jak i prezentacjach z udziałem przedstawicieli firm na terenie kampusu ALK. Dotychczas studenci odwiedzili m.in. siedziby firm MDDP, RSM, Point72 czy wysłuchali prelekcji firmy JP Morgan.
Partnerzy programu
Program jest aktywnie wspierany przez branżowych partnerów strategicznych, którzy zapewniają, że program nauczania jest zgodny z aktualnymi wymaganiami rynku pracy. Obecnie są to Citibank Europe PLC, Accenture Services Ltd, KPMG, Santander Investment Bank and UN Global Compact. Każdy z naszych partnerów jest aktywnie zaangażowany w kształtowanie i kierowanie procesem nauki, uczestnicząc w pracach Rady Programowej i wnosząc w ten sposób nieoceniony wkład w treść kursu, organizując gościnne wykłady ułatwione przez doświadczoną kadrę kierowniczą wyższego szczebla oraz zapewniając naszym studentom możliwość odbycia stażu i pracy w pełnym wymiarze godzin. Zapewnienie, że proces studiowania jest ściśle powiązany z praktycznym doświadczeniem, daje naszym studentom przewagę konkurencyjną i zapewnia dynamiczny start do kariery zawodowej.
Programy Double Degree
W trakcie toku studiów student kierunku Master in Finance and Accounting ma możliwość wyjazdu na drugim roku do jednej z naszych partnerskich uczelni na tzw. program double degree, dzięki któremu otrzyma nie tylko dyplom Akademii Leona Koźmińskiego, ale również naszej partnerskiej uczelni!
Kliknij w logo uczelni partnerskiej, aby dowiedzieć się więcej na temat uczelni, która Cię interesuje.
Dostępne programy double degree w ramach kierunku Master in Finance and Accounting:
Akredytacje, Certyfikaty oraz Uznanie
Program jest częścią CFA University Affiliation Program, co potwierdza, że zawiera treści zgodne z wymaganiami egzaminów CFA oraz Kodeksem Etyki i Standardów Profesjonalnego Postępowania CFA Institute.
Absolwenci kierunku uzyskują zwolnienie z egzaminów w ramach zdobywania prestiżowej międzynarodowej kwalifikacji zawodowej ACCA (egzaminy AB, MA, FA, LW, PM, FR, FM). Dodatkowo absolwenci, którzy ukończą specjalność Corporate Reporting and Accounting, otrzymają zwolnienia jeszcze z 2 egzaminów (TX i AA).
ALK jest partnerem akademickim CAIA Association zrzeszającym profesjonalistów z zakresu inwestycji alternatywnych. Dzięki tej współpracy studenci Akademii mają możliwość otrzymania specjalnego stypendium, a także dostęp do bogatych baz danych stowarzyszenia.
Akademia Leona Koźmińskiego została partnerem akademickim GARP (Global Association of Risk Professionals), wiodącego stowarzyszenia profesjonalistów zarządzających ryzykiem, które zajmuje się m.in. rozwojem zawodów związanych z tym obszarem. Program naszego Master in Finance and Accounting obejmuje co najmniej 70% materiału, który należy przyswoić, by zdać egzamin z zakresu Financial Risk Management.
Akademia Leona Koźmińskiego, jako członek CFA Institute University Affiliation Program, jest jedną z pierwszych uczelni na świecie oferujących Certyfikat w zakresie inwestycji ESG (Environmental, Social, and Governance) od CFA Institute. Podkreśla to nasze zaangażowanie w pionierską edukację w dziedzinie zrównoważonych finansów i zwiększa zatrudnialność naszych studentów, zapewniając im odpowiednie kwalifikacje wysoko cenione przez pracodawców w sektorze finansowym.
Obejrzyj krótkie wideo dotyczące kierunku
Program leader
Poszukujesz studiów magisterskich, które idealnie łączą pracę z nauką? Najlepszy wybór to Master in Finance and Accounting.
Kierunek ten pomoże Ci w rozwoju dalszej kariery dzięki współpracy z partnerami strategicznymi, jak Citibank Europe PLC, Accenture Operations, KPMG, Santander Investment Bank i UN Global Compact.
Dodatkowo, podczas trwania studiów, studenci mają unikalną szansę spędzenia drugiego roku na jednym z naszych uniwersytetów partnerskich, uczestnicząc w programie Double Degree. Oznacza to, że otrzymują nie tylko dyplom Akademii, ale także od owej uczelni! Dołączając do nas, odkryjesz doskonałą równowagę między pracą a nauką, kładąc podwaliny pod udaną i satysfakcjonującą podróż akademicką oraz zawodową.
Wybierz doskonałość z programem Master in Finance and Accounting!
Dr Grygorii Kravchenko, Lider kierunku Master in Finance and Accounting
Wiedza, umiejętności, kompetencje społeczne
W trakcie studiów uzyskujesz wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne m.in. z zakresu:
- Ekonomii - mechanizmów ekonomicznych na poziomie mikro- i makroekonomicznym
- Właściwego funkcjonowania przedsiębiorstwa i instytucji finansowych w gospodarce wolnorynkowej
- Oceny obecnych i przyszłych warunków finansowych organizacji
- Pozycji rynkowej i podmiotów gospodarczych
- Standardów zawodowych i etycznych stosowanych przy rozwiązywaniu problemów w dziedzinie finansów i rachunkowości
- Zasad i standardów rachunkowości, zarówno w krajowych, jak i zagranicznych i międzynarodowych operacjach księgowych
- Sporządzania i interpretacji sprawozdań finansowych oraz formułowania na ich podstawie użytecznych wniosków
- Projektowania wydajnych systemów księgowych, oceny skuteczności systemów księgowych stosowanych w różnych podmiotach
- Wdrażania sposobów poprawy kondycji finansowej każdej jednostki, jej restrukturyzacji i rehabilitacji
- Dokonywania właściwego wyboru spośród najkorzystniejszych źródeł finansowania
- Identyfikacji ryzyka w działalności gospodarczej, jego pomiar i zarządzanie nim
Perspektywy zatrudnienia
Po ukończeniu studiów na kierunku finanse i rachunkowość można podjąć pracę:
-
Specjalista ds. finansów, analityk finansowy lub menedżer w organizacjach zajmujących się usługami finansowymi (banki, ubezpieczyciele, fundusze inwestycyjne, usługi brokerskie), w międzynarodowych korporacjach lub w sektorze publicznym.
-
Praca związana ze zrównoważonymi finansami z dużymi perspektywami w instytucjach finansowych i firmach konsultingowych, np. strateg zrównoważonych finansów, analityk zrównoważonych finansów lub konsultant.
-
Kontroler, księgowy, audytor lub specjalista ds. rachunkowości w pokrewnej dziedzinie (zawody, które okazały się odporne na kryzys finansowy). Program przygotowuje jego uczestników do pracy zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.
-
Specjalista w dowolnym dziale firmy związanym z finansami i rachunkowością.
-
Specjalista w zakresie tematów związanych z bankowością międzynarodową, takich jak Fintech, przeciwdziałanie praniu pieniędzy i działalność banków.
Struktura programu
Wybierz spośród 4 unikatowych zakresów studiów
Dostępne zakresy* (Kliknij po więcej informacji):
- Corporate Finance (CFA Track) z KPMG oraz Santander Investment Bank
- Corporate Reporting and Accounting (ACCA Track) z Accenture Operations
- International Banking & FinTech z Citibank
- Sustainable Finance & ESG z UN Global Compact.
*Zakres studiów zostanie uruchomiony pod warunkiem zapisania się minimum 17 studentów.
Organizacja zajęć
- Studia stacjonarne
Semestr I i II: 4 dni w tygodniu (od poniedziałku do czwartku w godzinach 17:00 do max 21:00)
Semestr III: 3 dni w tygodniu (od poniedziałku do środy w godzinach 17:00 do max 21:00)
Semestr IV: 2 dni w tygodniu (w poniedziałki i wtorki w godzinach 17:00 do max 21:00)
(Rozkład zajęć może się zmieniać w zależności od potrzeb edukacyjnych)
- Studia niestacjonarne
Zajęcia odbywają się zazwyczaj co dwa tygodnie w sesjach trzydniowych: piątek (od godz. 17:00), sobota, niedziela.
Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczenia ze wszystkich przedmiotów przewidzianych w toku studiów, napisanie pracy magisterskiej i zdanie egzaminu dyplomowego.
Społeczność
Opinia studentów i absolwentów
When I took the decision to specialize myself on finance and accounting, I aimed to pursue a high-class Master’s program that optimally prepares me for my future professional career in the challenging and rapidly changing world of finance. The Master in Finance & Accounting at Kozminski University has impressed and inspired me from the beginning and surpassed my expectations. All of the various courses highly emphasize the linkage of theoretical concepts with their real-world applications which makes the program genuinely unique.
The Master in Finance of Kozminski University provides the opportunity for students to take part in the CFA Institute Research Challenge. The competition gives the students the opportunity to work and build equity research of a publicly listed company. With the valuable experience and skills gained during the challenge, in addition to the broad and deep knowledge received from the Master's program itself, I was able to secure an offer at the Investment Banking Division of Trigon Dom Maklerski, one of the leading independent investment banking firm in the CEE region.
Master in Finance & Accounting Buddy Program
Nowe pokolenie studentów naszego programu otrzymuje pełne wsparcie od bardziej doświadczonych studentów w ramach Buddy Program. Jest to inicjatywa polegająca na wolontariacie między studentami, którzy pomagają w pokonywaniu pierwszych wyzwań w trakcie studiów, a także w budowaniu kariery zawodowej.
Więcej informacji TUTAJ.
Rekrutacja
Prosimy o kontakt za pośrednictwem maila: admission@kozminski.edu.pl lub telefonicznie: 22 519 22 69 w godzinach pracy 8:30 – 16:00 (poniedziałek - piątek). Nabór odbywa się na podstawie dwóch składowych: średniej arytmetycznej z poprzednich studiów oraz wyników testu wstępnego (online). Maksymalna liczba punktów, które można otrzymać to 100. Z testu oraz za średnią można otrzymać po 50 punktów. Kandydaci, którzy łącznie otrzymali co najmniej 60 punktów zostaną zakwalifikowani do programu. Test Kwalifikacyjny
Test kwalifikacyjny przewidziany jest na 40 minut i ma na celu sprawdzenie wykształcenia kandydata, umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, jak również posiadanie podstawowej wiedzy w danej dziedzinie, odpowiadającej wiedzy, jaką powinni posiadać absolwenci studiów licencjackich związanych z biznesem. Test składa się z 25 pytań zamkniętych - 10 pytań ilościowych, 10 dotyczących wiedzy ogólnej i aktualnej sytuacji na świecie oraz 5 pytań dotyczących wiedzy specjalistycznej z zakresu biznesu.
Kandydaci, którzy posiadają certyfikat CFA Level I lub wyższy są zwolnieni z konieczności udziału w teście kwalifikacyjnym i otrzymają maksymalną możliwą ilość punktów (50).
Przy rejestracji kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online i złożyć następujące dokumenty:
- dyplom licencjacki oraz suplement (suplement do dyplomu wydawany jest od 2005 roku) - oryginał do wglądu;
- dowód osobisty do wglądu;
- CV w języku angielskim;
- potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej (opłata bezzwrotna);
- certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego:
- Certyfikat Linguaskill General lub Business – przynajmniej 160 punktów - MOŻESZ ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ
- IELTS (>= 6.0 punktów, poziom akademicki)
- TOEFL iBT (>=87 punktów)
- TOEIC (>= 700 punktów z testu)
Lista pozostałych, honorowanych certyfikatów
- FCE, CAE, CPE, BEC, CEIBT wydane przez University of Cambridge
- LCCI (English for Business poziom 2, 3, lub 4)
- FTBE (Foundation Certificate for Teachers of Business English)
- TELC (B2 Certificate in English)
- London Test of English certificates (PEARSON) - poziom 3, 4, 5
- Certyfikat TOLES – przynajmniej 41 punktów (Higher) lub 41% (Advanced)
Wszystkie dokumenty rekrutacyjne wydane w innych językach niż polski czy angielski muszą być przetłumaczone na j. polski lub angielski.
Czesne powinno być przelane na indywidualne konto studenckie, które jest przypisane i wysłane do studenta wraz z decyzją o przyjęciu.
Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni i załącz skany wymaganych dokumentów.
Rejestracja na rok akademicki 2024/2025 została zakończona.
Opłatę rekrutacyjną należy uiścić na konto uczelni lub skorzystać z funkcji płatności.pl podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.
Aplikacja i załączone dokumenty zostaną poddane weryfikacji przez Komisję Rekrutacyjną. Po zatwierdzeniu aplikacji, kandydat zostaje skierowany na test wstępny.
Po zatwierdzeniu aplikacji kandydat może przystąpić do testu wstępnego online. Centrum Egzaminacyjne prześle wymogi i zasady udziału oraz daty testu.
Po uzyskaniu wymaganej liczby punktów rekrutacyjnych, wymagane dokumenty należy złożyć w Biurze Rekrutacji ALK (osobiście lub za pośrednictwem poczty). Po złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów Komisja Rekrutacyjna akceptuje aplikacje na studia i wpisuje na listę studentów, co potwierdzone będzie mailowo.
Ostatnim krokiem procesu rekrutacji jest podpisanie umowy o warunkach odpłatności za studia.
Opłaty
ref
I rok | II rok | |
---|---|---|
Płatność za semestr | 17 100 zł | 19 400 zł |
Płatność za semestr w 5 ratach | 5 x 3 440 zł | 5 x 3 900 PLN |
Opłata rekrutacyjna: 100 zł |
I rok | II rok | |
---|---|---|
Płatność za semestr | 14 100 zł | 15 900 PLN |
Płatność za semestr w 5 ratach | 5 x 2 840 zł | 5 x 3 200 zł |
Opłata rekrutacyjna: 100 zł |
Nr rachunku bankowego, na jaki należy dokonywać wpłat: PEKAO S.A. II O/Warszawa 20 1240 1024 1111 0010 1646 0637 SWIFT Code: PKOPPLPW IBAN: PL