Wesprzyj nas
Strona główna

Master in Finance and Accounting

Poziom
Studia II stopnia
Czas trwania
2 lata
Język
EN
Uzyskany tytuł
Magister
Tryb
Tryb stacjonarny,
Tryb niestacjonarny
Start rekrutacji
01.03.2024
Dana Duda
Kierownik ds. rekrutacji na studia w jęz. angielskim
Dana Duda

O studiach

Program magisterski z zakresu finansów, prowadzony w Akademii Leona Koźmińskiego, w 2023 r. w światowym rankingu edukacyjnym dziennika "Financial Times" Global Masters in Finance zajął 1. miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej i 32. miejsce na świecie, jako jedyny z Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Zobacz również jak ranking wpływa na dalszy rozwój kariery absolwentów tutaj.

Program został zaprojektowany w ścisłej współpracy ze strategicznymi firmami partnerskimi i obejmuje pełne spektrum zaawansowanych tematów finansowych w celu zwiększenia perspektyw kariery zawodowej. Dostarcza dogłębną specjalistyczną wiedzę i rozwija umiejętności rozwiązywania złożonych problemów biznesowych zgodnie ze światowymi standardami CFA i ACCA, dostosowanymi do najnowszych zasad zrównoważonego zarządzania.     Ten program z 4 dostępnymi specjalizacjami jest stworzony dla zmotywowanych pasjonatów z wyraźną wizją realizowania najlepszych międzynarodowych karier w finansach jako kreatywnych i odpowiedzialnych liderów.

ALK była jedną z pierwszych uczelni w Europie Środkowo-Wschodniej, która uznała wszystkie 17 celów zrównoważonego rozwoju. W rezultacie zrównoważony rozwój jest w pełni zintegrowany z naszymi programami nauczania, aby spełnić oczekiwania rynku pracy, wymagania stowarzyszeń zawodowych, a przede wszystkim wartości cenione przez społeczność Koźmińskiego. Absolwenci otrzymują dyplom magisterski z finansów i rachunkowości (Master in Finance and Accounting), który również zawiera informację o zakresie ukończonych studiów. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Dołącz do specjalnej grupy dla kandydatów kierunków magisterskich na Facebooku TUTAJ.

 

Atuty kierunku

1
Dołącz do uznawanego na całym świecie programu studiów.

W 2021 roku Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się na 1. miejscu w Europie Środkowo-Wschodniej w rankingu Global Masters in Finance Ranking opublikowanym przez "Financial Times".

2
Wybierz program Double Degree i zdobądź dwa dyplomy z naszymi międzynarodowymi partnerami!

W trakcie studiów studenci programu Master in Finance and Accounting mają możliwość wyjazdu na studia typu double degree do jednej z naszych uczelni partnerskich, dzięki czemu otrzymają nie tylko dyplom Akademii Leona Koźmińskiego, ale także od naszej uczelni partnerskiej!

3
Wybierz własną drogę rozwoju.

Możesz wybrać spośród 4 unikalnych zakresów studiów w zależności od swoich preferencji: Corporate Finance (zatwierdzony przez CFA), Corporate Reporting and Accounting (zatwierdzony przez ACCA), International Banking & Fintech lub Sustainable Finance & ESG.

4
Ucz się od najlepszych i zdobądź międzynarodowy certyfikat CFA!

Program jest aktywnie wspierany przez branżowych partnerów strategicznych, którzy zapewniają, że program nauczania jest zgodny z aktualnymi wymaganiami rynku pracy. Obecnie są to Citibank Europe PLC, Accenture Operations, KPMG, Santander Investment Bank oraz UN Global Compact.

Zwieńcz swoje kompetencje uznawanym na całym świecie certyfikatem CFA Investment Foundations lub CFA exam (obydwa są administrowane przez CFA Institute).

5
Doświadczenie zawodowe dzięki Laboratorium Finansowemu Bloomberga oraz aplikacji ChatGPT

Studenci mają pełny dostęp do profesjonalnej bazy danych Bloomberga, specjalizującej się w dostarczaniu informacji finansowych, najlepszych analiz, a także certyfikatów BMC i ESG. W połączeniu z narzędziami ChatGPT, są wyposażeni w niezrównane umiejętności w zakresie rynków finansowych, zarządzania ryzykiem, handlu oraz kreowania wartości.

6
Dołącz do przyjaznej społeczności i nawiąż nowe kontakty.

Informacje o wymaganiach dotyczących kursów, zajęciach ponadprogramowych, wydarzeniach, życiu towarzyskim i najlepszych imprezach otrzymasz od Twoich starszych rówieśników jeszcze zanim trafisz na uczelnię.

7
Dołącz do zmiany na lepsze

ALK jako jedna z pierwszych uczelni w Europie Środkowo-Wschodniej zobowiązała się do wszystkich 17 celów SDG. W rezultacie zrównoważony rozwój jest w pełni zintegrowany z naszymi programami nauczania i wspierany przez społeczność uniwersytecką. Dzięki temu absolwenci ALK potrafią wprowadzać innowacyjne, zrównoważone rozwiązania do biznesu, a także spełniają najnowsze oczekiwania rynku pracy i wymagania stowarzyszeń zawodowych.

8
Możliwość udziału w wizytacja studyjnych w siedzibach firm

Studentkom i studentom kierunku oferujemy możliwość udziału w wizytacja studyjnych w siedzibach firm, jak i prezentacjach z udziałem przedstawicieli firm na terenie kampusu ALK. Dotychczas studenci odwiedzili m.in. siedziby firm MDDP, RSM, Point72 czy wysłuchali prelekcji firmy JP Morgan.

Partnerzy programu

Program jest aktywnie wspierany przez branżowych partnerów strategicznych, którzy zapewniają, że program nauczania jest zgodny z aktualnymi wymaganiami rynku pracy. Obecnie są to Citibank Europe PLC, Accenture Services Ltd, KPMG, Santander Investment Bank and UN Global Compact. Każdy z naszych partnerów jest aktywnie zaangażowany w kształtowanie i kierowanie procesem nauki, uczestnicząc w pracach Rady Programowej i wnosząc w ten sposób nieoceniony wkład w treść kursu, organizując gościnne wykłady ułatwione przez doświadczoną kadrę kierowniczą wyższego szczebla oraz zapewniając naszym studentom możliwość odbycia stażu i pracy w pełnym wymiarze godzin. Zapewnienie, że proces studiowania jest ściśle powiązany z praktycznym doświadczeniem, daje naszym studentom przewagę konkurencyjną i zapewnia dynamiczny start do kariery zawodowej.

Programy Double Degree

W trakcie toku studiów student kierunku Master in Finance and Accounting ma możliwość wyjazdu na drugim roku do jednej z naszych partnerskich uczelni na tzw. program double degree, dzięki któremu otrzyma nie tylko dyplom Akademii Leona Koźmińskiego, ale również naszej partnerskiej uczelni!

Kliknij w logo uczelni partnerskiej, aby dowiedzieć się więcej na temat uczelni, która Cię interesuje.

Dostępne programy double degree w ramach kierunku Master in Finance and Accounting:

Akredytacje, Certyfikaty oraz Uznanie

Program jest częścią CFA University Affiliation Program, co potwierdza, że zawiera treści zgodne z wymaganiami egzaminów CFA oraz Kodeksem Etyki i Standardów Profesjonalnego Postępowania CFA Institute.

Absolwenci kierunku uzyskują zwolnienie z egzaminów w ramach zdobywania prestiżowej międzynarodowej kwalifikacji zawodowej ACCA (egzaminy AB, MA, FA, LW, PM, FR, FM). Dodatkowo absolwenci, którzy ukończą specjalność Corporate Reporting and Accounting, otrzymają zwolnienia jeszcze z 2 egzaminów (TX i AA).

ALK jest partnerem akademickim CAIA Association zrzeszającym profesjonalistów z zakresu inwestycji alternatywnych. Dzięki tej współpracy studenci Akademii mają możliwość otrzymania specjalnego stypendium, a także dostęp do bogatych baz danych stowarzyszenia. 

Akademia Leona Koźmińskiego została partnerem akademickim GARP (Global Association of Risk Professionals), wiodącego stowarzyszenia profesjonalistów zarządzających ryzykiem, które zajmuje się m.in. rozwojem zawodów związanych z tym obszarem. Program naszego Master in Finance and Accounting obejmuje co najmniej 70% materiału, który należy przyswoić, by zdać egzamin z zakresu Financial Risk Management.

ACCA
GARP FRM

Obejrzyj krótkie wideo dotyczące kierunku

Program leader

PhD Grygorii Kravchenko

Poszukujesz studiów magisterskich, które idealnie łączą pracę z nauką? Najlepszy wybór to Master in Finance and Accounting. 

Kierunek ten pomoże Ci w rozwoju dalszej kariery dzięki współpracy z partnerami strategicznymi, jak Citibank Europe PLC, Accenture Operations, KPMG, Santander Investment Bank i UN Global Compact. 
Dodatkowo, podczas trwania studiów, studenci mają unikalną szansę spędzenia drugiego roku na jednym z naszych uniwersytetów partnerskich, uczestnicząc w programie Double Degree. Oznacza to, że otrzymują nie tylko dyplom Akademii, ale także od owej uczelni! Dołączając do nas, odkryjesz doskonałą równowagę między pracą a nauką, kładąc podwaliny pod udaną i satysfakcjonującą podróż akademicką oraz zawodową. 

Wybierz doskonałość z programem Master in Finance and Accounting! 

Dr Grygorii Kravchenko, Lider kierunku Master in Finance and Accounting
 

Wiedza, umiejętności, kompetencje społeczne

W trakcie studiów uzyskujesz wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne m.in. z zakresu:

 • Ekonomii - mechanizmów ekonomicznych na poziomie mikro- i makroekonomicznym
 • Właściwego funkcjonowania przedsiębiorstwa i instytucji finansowych w gospodarce wolnorynkowej
 • Oceny obecnych i przyszłych warunków finansowych organizacji
 • Pozycji rynkowej i podmiotów gospodarczych
 • Standardów zawodowych i etycznych stosowanych przy rozwiązywaniu problemów w dziedzinie finansów i rachunkowości
 • Zasad i standardów rachunkowości, zarówno w krajowych, jak i zagranicznych i międzynarodowych operacjach księgowych
 • Sporządzania i interpretacji sprawozdań finansowych oraz formułowania na ich podstawie użytecznych wniosków
 • Projektowania wydajnych systemów księgowych, oceny skuteczności systemów księgowych stosowanych w różnych podmiotach
 • Wdrażania sposobów poprawy kondycji finansowej każdej jednostki, jej restrukturyzacji i rehabilitacji
 • Dokonywania właściwego wyboru spośród najkorzystniejszych źródeł finansowania
 • Identyfikacji ryzyka w działalności gospodarczej, jego pomiar i zarządzanie nim

Perspektywy zatrudnienia

Po ukończeniu studiów na kierunku finanse i rachunkowość można podjąć pracę:

 • Specjalista ds. finansów, analityk finansowy lub menedżer w organizacjach zajmujących się usługami finansowymi (banki, ubezpieczyciele, fundusze inwestycyjne, usługi brokerskie), w międzynarodowych korporacjach lub w sektorze publicznym.

 • Praca związana ze zrównoważonymi finansami z dużymi perspektywami w instytucjach finansowych i firmach konsultingowych, np. strateg zrównoważonych finansów, analityk zrównoważonych finansów lub konsultant.

 • Kontroler, księgowy, audytor lub specjalista ds. rachunkowości w pokrewnej dziedzinie (zawody, które okazały się odporne na kryzys finansowy). Program przygotowuje jego uczestników do pracy zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.

 • Specjalista w dowolnym dziale firmy związanym z finansami i rachunkowością.

 • Specjalista w zakresie tematów związanych z bankowością międzynarodową, takich jak Fintech, przeciwdziałanie praniu pieniędzy i działalność banków.

   

Struktura programu

Wybierz spośród 4 unikatowych zakresów studiów

Oś czasu studiów:  SEMESTR 1

 • Advanced Corporate Finance 
 • Corporate Financial Reporting 

 • Quantitative and Qualitative Research Methods 

 • Communication and Negotiation Skills 

 • Advanced Macroeconomics 

 • Big Data Analysis 

 • Modern Banking Systems 

 • Career Track Seminar

SEMESTR 2

 • Application of Statistics and Econometrics in Finance and Accounting 

 • Corporate Valuation and Fundamental Analysis 

 • Advanced Financial Reporting 

 • Advanced Management Accounting 

 • Financial Instruments and Financial Risk Management 

 • Advanced SQL 

 • Ethical Issues in Finance and Accounting 

 • Psychology of Financial Markets 

 • Dissertation Seminar 

SEMESTR 3

 • Mergers and Acquisitions 

 • Corporate Governance and Control 

 • Programming in Finance 

 • Dissertation Seminar 

Wybierz spośród 3 dostępnych zakresów: 

 • Corporate Finance (CFA Track) 

 • Corporate Reporting (ACCA Track) 

 • International Banking

SEMESTR 4

 • Dissertation Seminar 

Możliwe 2 opcje: 

 • 3 podstawowe przedmioty do wyboru

 • 8-tygodniowe praktyki lub 2 przedmioty do wyboru

 

Men_illustration.png

Organizacja zajęć

 • Studia stacjonarne

Semestr I i II: 4 dni w tygodniu (od poniedziałku do czwartku w godzinach 17:00 do max 21:00)

Semestr III: 3 dni w tygodniu (od poniedziałku do środy w godzinach 17:00 do max 21:00)

Semestr IV: 2 dni w tygodniu (w poniedziałki i wtorki w godzinach 17:00 do max 21:00)

(Rozkład zajęć może się zmieniać w zależności od potrzeb edukacyjnych)

 • Studia niestacjonarne

Zajęcia odbywają się zazwyczaj co dwa tygodnie w sesjach trzydniowych: piątek (od godz. 17:00), sobota, niedziela.

Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczenia ze wszystkich przedmiotów przewidzianych w toku studiów, napisanie pracy magisterskiej i zdanie egzaminu dyplomowego.

Społeczność

Opinia studentów i absolwentów

Tim Knapp
Tim Knapp

When I took the decision to specialize myself on finance and accounting, I aimed to pursue a high-class Master’s program that optimally prepares me for my future professional career in the challenging and rapidly changing world of finance.     The Master in Finance & Accounting at Kozminski University has impressed and inspired me from the beginning and surpassed my expectations. All of the various courses highly emphasize the linkage of theoretical concepts with their real-world applications which makes the program genuinely unique.      

Personally, this approach has allowed me to tackle both, the diverse responsibilities I have encountered and the various challenges I will face during my corporate finance career. Furthermore, the University actively promotes extracurricular activities such as the CFA Institute Research Challenge – the most prestigious student competition in finance – which enabled me to represent Kozminski University together with my teammates at the EMEA Finals in Dublin.     In addition, wide-ranging and valuable support for students who aim to become, for example, CFA or CAIA charterholders are provided. Moreover, above all, the program offers one the opportunity to study in a highly international and culturally diverse environment whereby I have been able to connect and build long-lasting relationships with like-minded people from around the globe.

 

Mickael Jin
Mickael Jin

The Master in Finance of Kozminski University provides the opportunity for students to take part in the CFA Institute Research Challenge. The competition gives the students the opportunity to work and build equity research of a publicly listed company.     With the valuable experience and skills gained during the challenge, in addition to the broad and deep knowledge received from the Master's program itself, I was able to secure an offer at the Investment Banking Division of Trigon Dom Maklerski, one of the leading independent investment banking firm in the CEE region.

Master in Finance & Accounting Buddy Program

Nowe pokolenie studentów naszego programu otrzymuje pełne wsparcie od bardziej doświadczonych studentów w ramach Buddy Program. Jest to inicjatywa polegająca na wolontariacie między studentami, którzy pomagają w pokonywaniu pierwszych wyzwań w trakcie studiów, a także w budowaniu kariery zawodowej.

Więcej informacji TUTAJ.

 

Rekrutacja

Prosimy o kontakt za pośrednictwem maila: admission@kozminski.edu.pl lub telefonicznie: 22 519 22 69 w godzinach pracy 8:30 – 16:00 (poniedziałek - piątek). Nabór odbywa się na podstawie dwóch składowych: średniej arytmetycznej z poprzednich studiów oraz wyników testu wstępnego (online). Maksymalna liczba punktów, które można otrzymać to 100. Z testu oraz za średnią można otrzymać po 50 punktów. Kandydaci, którzy łącznie otrzymali co najmniej 60 punktów zostaną zakwalifikowani do programu.   Test Kwalifikacyjny

Test kwalifikacyjny przewidziany jest na 40 minut i ma na celu sprawdzenie wykształcenia kandydata, umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, jak również posiadanie podstawowej wiedzy w danej dziedzinie, odpowiadającej wiedzy, jaką powinni posiadać absolwenci studiów licencjackich związanych z biznesem. Test składa się z 25 pytań zamkniętych - 10 pytań ilościowych, 10 dotyczących wiedzy ogólnej i aktualnej sytuacji na świecie oraz 5 pytań dotyczących wiedzy specjalistycznej z zakresu biznesu.

Kandydaci, którzy posiadają certyfikat CFA Level I lub wyższy są zwolnieni z konieczności udziału w teście kwalifikacyjnym i otrzymają maksymalną możliwą ilość punktów (50).

Przy rejestracji kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online i złożyć następujące dokumenty:

 • kserokopię dyplomu licencjackiego oraz suplement (suplement do dyplomu wydawany jest od 2005 roku) - oryginał do wglądu; 
 • dowód osobisty do wglądu; 
 • CV w języku angielskim; 
 • potwierdzenie  dokonania opłaty rekrutacyjnej (opłata bezzwrotna); 
 • certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego:
 • IELTS  (>= 6.0 punktów, poziom akademicki)
 • TOEFL iBT (>=87 punktów)
 • TOEIC (>= 700 punktów z testu)

 

 

Lista pozostałych, honorowanych certyfikatów

 • Certyfikat Linguaskill General lub Business – przynajmniej 160 punktów - MOŻESZ ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ
 • FCE, CAE, CPE, BEC, CEIBT wydane przez University of Cambridge
 • LCCI (English for Business poziom 2, 3, lub 4)
 • FTBE (Foundation Certificate for Teachers of Business English)
 • TELC (B2 Certificate in English)
 • London Test of English certificates (PEARSON) - poziom 3, 4, 5
 • Certyfikat TOLES – przynajmniej 41 punktów (Higher) lub 41% (Advanced)

Wszystkie dokumenty rekrutacyjne wydane w innych językach niż polski czy angielski muszą być przetłumaczone na j. polski lub angielski. 

Czesne powinno być przelane na indywidualne konto studenckie, które jest przypisane i wysłane do studenta wraz z decyzją o przyjęciu.

1
Rejestracja

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni i załącz skany wymaganych dokumentów.   

 

2
Opłata rekrutacyjna

Opłatę rekrutacyjną należy uiścić na konto uczelni lub skorzystać z funkcji płatności.pl podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.

3
Weryfikacja

Aplikacja i załączone dokumenty zostaną poddane weryfikacji przez Komisję Rekrutacyjną. Po zatwierdzeniu aplikacji, kandydat zostaje skierowany na test wstępny.

4
Egzamin wstępny

Po zatwierdzeniu aplikacji kandydat może przystąpić do testu wstępnego online. Centrum Egzaminacyjne prześle wymogi i zasady udziału oraz daty testu.

5
Złożenie dokumentów i decyzja

Po uzyskaniu wymaganej liczby punktów rekrutacyjnych, wymagane dokumenty należy złożyć w Biurze Rekrutacji ALK (osobiście lub za pośrednictwem poczty). Po złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów Komisja Rekrutacyjna akceptuje aplikacje na studia i wpisuje na listę studentów, co potwierdzone będzie mailowo.

6
Podpisanie umowy

Ostatnim krokiem procesu rekrutacji jest podpisanie umowy o warunkach odpłatności za studia.

Opłaty

ref

Master in Finance & Accounting - Opłaty (studia stacjonarne)
I rok II rok
Płatność za semestr 17 100 zł 19 400 zł
Płatność za semestr w 5 ratach 5 x 3 440 zł 5 x 3 900 PLN
Opłata rekrutacyjna: 100 zł
Master in Finance & Accounting - Opłaty (studia niestacjonarne)
I rok II rok
Płatność za semestr 14 100 zł 15 900 PLN
Płatność za semestr w 5 ratach 5 x 2 840 zł 5 x 3 200 zł
Opłata rekrutacyjna: 100 zł

Nr rachunku bankowego, na jaki należy dokonywać wpłat:   PEKAO S.A. II O/Warszawa 20 1240 1024 1111 0010 1646 0637  SWIFT Code: PKOPPLPW  IBAN: PL 

Atuty ponadprogramowe studiowania w ALK