Wesprzyj nas
Strona główna
MODERATOR DESIGN THINKING, szkolenie design thinking, kurs moderatora design thinking, kurs design thinking

Design Thinking. Jak tworzyć innowacyjne rozwiązania.

Poziom
Kursy i szkolenia
Czas trwania
2 dni
Język
PL
Uzyskany tytuł
Świadectwo ukończenia szkolenia
Tryb
W tygodniu
Data szkolenia
03.06 - 04.06.2024

O kursie

Design Thinking jest od dawna uznaną na świecie metodą tworzenia innowacyjnych usług, procesów i produktów. To także projektowanie prostych i przydatnych rozwiązań realnych problemów klientów.     W centrum Design Thinking jest człowiek. Istotą metody jest właściwie zdefiniowany problem oraz skoncentrowanie na realnych potrzebach końcowego użytkownika, a nie na tym, co innym, firmie wydaje się, że będzie dla niego przydatne. Świadomość tej istotnej różnicy ogranicza ryzyko porażki. Design Thinking to nie tylko mądra i praktyczna metoda znajdowania rozwiązań problemów ludzi i firm. To także dobra zabawa!

Atuty

1
Intensywny trening

nauczysz się DT oraz tworzenia innowacyjnych rozwiązań realnych problemów klientów

2
2 procesy Design Thinking

dwukrotnie doświadczysz wszystkich etapów procesu DT

3
Zestaw narzędzi

nauczysz się stosować skuteczne i praktyczne narzędzia. Wszystko do wykorzystania od razu 

4
4 kompetencje

rozwiniesz kompetencje myślenia kreatywnego, innowacyjnego, rozwiązywania problemów oraz współpracy. To jedne z najbardziej pożądanych kompetencji na rynku pracy według ekspertów Światowego Forum Ekonomicznego w Davos (raport The Future of Jobs). Poznasz metody rozbudzania ww kompetencji wśród współpracowników

5
Biznesowe wykorzystanie

nauczysz się dobierać narzędzia i działania DT,  by w efektywny sposób sprawdziły się w bieżących wyzwaniach firmy

6
Dobra zabawa

bez tego nie ma DT

Adresaci

Kurs dla wszystkich tych, którzy chcą:

 • rozwiązywać problemy narzędziami kreatywnymi oraz tworzyć innowacyjne rozwiązania
 • chcą rozwinąć kompetencje myślenia kreatywnego, innowacyjnego, rozwiązywania problemów

Dekowany szczególnie menedżerom, specjalistom ds. obsługi klienta, pracownikom agencji kreatywnych oraz działów marketingu, sprzedaży, rozwoju, HR, a także trenerom, konsultantom, nauczycielom

GroupOfPeopleIllustration

Trenerzy

Artur Negri

ekspert w zakresie myślenia krytycznego

Partner merytoryczny Akademii Leona Koźmińskiego w zakresie myślenia krytycznego. Wykładowca Executive MBA, MBA oraz na studiach podyplomowych.

Trener: myślenie krytyczne, argumentacja, podejmowanie decyzji, rozwiązywanie problemów, komunikacja, design thinking, stoicyzm. Coach CoachWise ICF. Certyfikowany konsultant badań psychometrycznych: Hogan Assessment; FRIS style myślenia; DiSC; MTQ48 Odporność psychiczna.

W przeszłości m.in. dziennikarz I Programu Polskiego Radia i prasy ekonomicznej. Dyrektor Biura Prasowego Forum Ekonomicznego w Krynicy. Dyrektor Programowy Instytutu Lecha Wałęsy. Koordynator programów w rządowym think tanku Centrum Europejskie Natolin w Warszawie.

Współautor książek. Autor artykułów. Absolwent filozofii UW. Podróżnik. Praktyk stoicyzmu.

 

Program szkolenia

 • Czym się wyróżnia DT - podejście do klienta oraz rozwiązywanie problemów
 • DT - studia przypadków usług, procesów i produktów
 • Proces i narzędzia DT - dwukrotne doświadczenie procesu i narzędzi
 • empatia - I etap DT -  jak wejść w buty klienta oraz odkryć jego realne wartości, nawyki i potrzeby
 • definiowanie problemu - II etap DT - jak trafnie zdefiniować problem klienta
 • generowanie pomysłów - III etap DT - jak kreatywnie tworzyć rozwiązania na zdefiniowany problem klienta
 • prototypowanie - IV etap DT - jak szybko, prosto i z łatwo dostępnych materiałów wykonać prototyp
 • testowanie - V etap DT - jak oceniać i testować prototypy
 • Analiza procesu DT
 • Czynniki sukcesu oraz zagrożenia porażką każdego etapu DT 
 • Analiza narzędzi dedykowanych poszczególnym etapom DT
 • Informacja zwrotna w DT
 • Biznesowe wykorzystanie DT - jak stosować DT oraz wybierać z DT takie narzędzia i działania, które w efektywny sposób sprawdzą się w bieżących wyzwaniach firmy
 • DT, a kompetencje myślenia kreatywnego, innowacyjnego, rozwiązywania problemów oraz współpracy. Rozwój kompetencji własnych oraz wśród współpracowników
 • Etyka; zachowania i działania wskazane i niepożądane
 • Rekomendacje
 • Q&A
figury

Organizacja zajęć

Termin: 3-4 czerwca 2024.

dzień 1 - w godzinach 9.30-17.00  dzień 2 - w godzinach 9.00-15.30 Formuła stacjonarna na terenie Uczelni.

Podczas zajęć zapewnimy Państwu przerwę kawową oraz dwudaniowy obiad z opcją wegetariańską do wyboru.

Czas trwania: 2 dni (16 h dydaktycznych)* 

* jedna godzina dydaktyczna= 45 minut   

Społeczność

Zasady rekrutacji

1
Uzyskanie podstawowych informacji 

Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa kierunku  i sprawdzenie  zasad naboru.

2
Rejestracja 

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.

3
Kontakt

Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu. 

Małgorzata Oświata
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Małgorzata Oświata

Opłaty

* Oferowana zniżka nie kumuluje się z innymi ewentualnymi rabatami 

Tabela opłat
Cena szkolenia 2950 zł brutto (stawka zw.z VAT)
Cena szkolenia dla studentów i absolwentów studiów I, II stopnia, studiów podyplomowych i MBA w ALK 2655 zł brutto (stawka zw.z VAT)*

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.  

Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie. 

Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z Panią Agnieszką Fabiańską e-mail agaf@kozminski.edu.pl

Design Thinking to coraz bardziej popularna metoda tworzenia nowatorskich rozwiązań dla problemów użytkowników, która bazuje na ich indywidualnych potrzebach oraz doświadczeniach. W warunkach dynamicznie zmieniającego się środowiska biznesowego Design Thinking docenia się przede wszystkim za możliwość szybkiego reagowania na nowe wyzwania. Szkolenie Design Thinking w Akademii Leona Koźmińskiego to doskonała propozycja dla osób, które chcą nauczyć się kreatywnego sposobu myślenia ukierunkowanego na klienta, korzystając z wiedzy doświadczonych trenerów.

 

Kurs Design Thinking – naucz się kreatywnie rozwiązywać problemy

 

Szkolenia Design Thinking są pomocne w rozwoju zawodowym osób z różnych branż – myślenie projektowe ma szerokie zastosowanie i sprawdza się we wszystkich gałęziach nowoczesnego biznesu, ponieważ ułatwia rozwiązanie skomplikowanych, wieloaspektowych problemów. W trakcie kursu Design Thinking w Akademii Leona Koźmińskiego poznasz najważniejsze narzędzia stosowane w myśleniu projektowym, nauczysz się prawidłowo je dobierać i efektywnie wykorzystywać oraz – co najważniejsze – rozwiniesz kompetencje nieszablonowego, twórczego myślenia. Dzięki znajomości metody Design Thinking łatwiej wyjdziesz poza sztywne schematy działania.

 

Szkolenie Design Thinking w Akademii Leona Koźmińskiego: przede wszystkim praktyka

 

Szkolenie z zakresu Design Thinking w Akademii Leona Koźmińskiego pozwoli Ci poznać proces myślenia projektowego od praktycznej strony – w czasie kursu dwa razy przejdziesz przez wszystkie jego etapy, ucząc się realnego zastosowania metody. Dzięki temu będziesz w stanie projektować nowe produkty i usługi, stawiając w centrum oczekiwania użytkownika końcowego i zwiększając w ten sposób szansę na rynkowy sukces oferty. 

Umiejętność myślenia projektowego, którą zdobędziesz w czasie szkolenia, pozwoli Ci już na początkowych etapach procesu zrezygnować z działań, które nie przyniosą pożądanego z perspektywy użytkownika efektu. Szybkie sprawdzanie tworzonych rozwiązań w rzeczywistych warunkach biznesowych to oszczędność czasu i pieniędzy. Kurs Design Thinking będzie doskonałym uzupełnieniem innych szkoleń i studiów licencjackich, magisterskich lub studiów podyplomowych z oferty ALK.

Szkolenie Design Thinking trwa tylko dwa dni, ale dzięki intensywnemu programowi kursu nauczysz się prawidłowego analizowania i definiowania problemów klienta oraz odkrywania jego potrzeb i oczekiwań. W Akademii Leona Koźmińskiego obserwujemy trendy biznesowe, często je wyznaczając, dlatego masz pewność, że plan szkolenia jest dopasowany do aktualnej wiedzy i wyzwań, z którymi musi się mierzyć współczesny biznes. Rosnąca świadomość konsumentów przekłada się na wyższe wymagania, dlatego umiejętność projektowania rozwiązań, które trafiają w realne problemy klientów to jedna z kluczowych kompetencji cenionych na obecnym rynku pracy. 

 

Szkolenie Design Thinking – cena

 

Bardzo duży nacisk kładziemy na to, żeby ceny kursów i szkoleń oferowanych w Akademii Leona Koźmińskiego nie były dla Ciebie przeszkodą w edukacji. W związku z tym, dla studentów i absolwentów studiów I i II stopnia, studiów podyplomowych oraz MBA na naszej uczelni proponujemy atrakcyjny rabat. Zajęcia z zakresu Design Thinking odbywają się w formie stacjonarnej, na terenie uczelni. 

Akademia Leona Koźmińskiego regularnie zajmuje czołowe miejsca w rankingach przygotowywanych przez Financial Times. Oferujemy Ci najwyższą jakość kształcenia, dbając o profesjonalizm kadry i dostosowanie programów nauczania do aktualnych potrzeb pracodawców. Sprawdź, jakie studia możesz odbyć w ALK – wybieraj spośród przyszłościowych kierunków, takich jak studia podyplomowe Zarządzanie Projektami, które zapewnią Ci kompleksowe przygotowanie merytoryczne w wybranym przez Ciebie kierunku.