choroby rzadkie
24 Czerwca

Webinarium "Choroby rzadkie w badaniach klinicznych"- Badania kliniczne to MY!

Akademia Leona Koźmińskiego stawia na edukację opartą o rzetelną wiedzę naukową, przekazywaną w sposób nowoczesny, przez odpowiednio przygotowaną, doświadczoną kadrę naukowców, praktyków biznesu, przedsiębiorców. Swój rozwój widzi w umiędzynarodowieniu procesu edukacyjnego, a międzynarodowa współpraca jest jednym z elementów sukcesu uczelni.

Ruch "Badania Kliniczne to MY!” stworzony został z myślą o wprowadzeniu międzynarodowego wkładu do dyskusji o badaniach klinicznych. W swoich założeniach, chce łączyć przedstawicieli różnych środowisk, branż, narodowości, w celu wymiany doświadczeń i budowania szerszej współpracy i zrozumienia celów naszych działań. Dlatego, w imieniu Akademii Leona Koźmińskiego i swoim, zapraszamy Państwa na kolejne Webinarium ruchu "Badania Kliniczne to MY!”. 

Choroby rzadkie w badaniach klinicznych

Czy choroby sieroce rzeczywiście nas tak rzadko dotykają? Z jakimi problemami borykają się pacjenci oraz ich rodziny? Jakie wyzwania stoją po stronie zespołu prowadzącego badania kliniczne we wskazaniach chorób rzadkich? Na te oraz wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć nasi goście: Magdalena Margasińska-Brach oraz Daniel Lewi podczas kolejnego webinarium organizowanego przez ruch Badania Kliniczne to MY!.

Kwestie organizacyjne  Czas i miejsce: 24 czerwca 2021, godz. 18:00, online – Zoom Meeting 

Webinarium będzie prowadzone w języku polskim oraz angielskim. Tłumaczenie symultaniczne dostępne będzie dzięki wsparciu Ambasady Brytyjskiej w Polsce. Kwestie techniczne zostaną przekazane osobom zarejestrowanym wraz z linkiem do wydarzenia.

Działamy i wspieramy! 

Każda aktywność Ruchu „Badania Kliniczne to MY!” będzie związana ze wsparciem Fundacji Koźmińskich, której celami są między innymi działania na rzecz rozwoju nauki, edukacji, oświaty i wychowania oraz wspierania uzdolnionej młodzieży. 

Koszt udziału w Webinarium wynosi 50zł, a zebrana kwota w całości przeznaczana jest na działania Fundacji Koźmińskich. 

Do zobaczenia na Webinarium!

Prelegenci

Magdalena Margasińska-Brach

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Chemii) oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów (Zarządzanie Badaniami Klinicznymi). 

Od 22 lat związana z rynkiem farmaceutycznym, a od 20 lat z badaniami klinicznymi. Odpowiedzialna za zarządzanie, organizację i prowadzenie badań klinicznych na stanowiskach specjalistycznych, kierowniczych i dyrektorskich w korporacjach farmaceutycznych oraz globalnych firmach typu Contract Research Organisation (CRO). Obecnie od ponad 5 lat zawodowo wiązana z firmą PPD, gdzie jako Dyrektor Projektu (Project Director) oraz Dyrektor Nadzoru (Oversight Director) odpowiada za zarządzanie globalnymi programami i projektami klinicznymi oraz relacjami z kluczowymi klientami.  

Doskonale rozumie rynek badań kliniczny. Posiada kilkunastoletnie, bogate doświadczenie zawodowe w zarządzaniu wielodyscyplinarnymi zespołami badaniowymi w różnych wskazaniach terapeutycznych. Ekspert (SME) w dziedzinie badań pediatrycznych i chorób rzadkich. Współtwórczyni globalnego program treningowego dla badań pediatryczny i chorób rzadkich. Pasjonuje się nowoczesnymi i innowacyjnymi metodami rekrutacji pacjentów oraz współpracą z globalnymi organizacjami pacjentów. Ekspert Agencji Badań Medycznych.

Wieloletnia edukatorka w zakresie związanym z zarządzaniem badaniami klinicznymi, strategiami rekrutacyjnymi, badaniami klinicznymi w pediatrii i chorobach rzadkich. Prelegentka na branżowych lokalnych i międzynarodowych konferencjach i kursach. Jest członkiem GCP PL, ACRP, PMI and PIPMG.

ak jak Steve Jobs uważa, że „Jedyną drogą do wykonania dobrej pracy jest kochanie tego co się robi”.

DL
Daniel Lewi

Dan Lewi obecnie pracuje na stanowisku Head of Business Development and Patient Advocacy w firmie Pulse Infoframe, jest założycielem fundacji działającej na rzecz osób dotkniętych chorobami rzadkimi oraz ich rodzin The Cure & Action for Tay-Sachs (CATS) w Wielkiej Brytanii, a także jest przewodniczącym European Tay-Sachs and Sandhoff Charity Consortium (ETSCC) – konsorpcjum zrzeszającym fundacje charytatywne działające w obrębie chorób rzadkich.
Jego unikalne doświadczenie w branży MedTech w połączeniu z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy charytatywnej potwierdza, że Dan jest w pełni świadomy głosu oraz potrzeb pacjentów i jest w stanie zawsze stawiać ich na czele dyskusji związanej z rozwojem badań klinicznych.
Fundacja CATS została założona w 2011 roku po zdiagnozowaniu u jego córki Amélie choroby rzadkiej Tay-Sachsa. Dan odegrał kluczową rolę w prowadzeniu badań nad tą chorobą. W ciągu 10 lat pomógł wprowadzić do klinik różne programy terapii genowych, zmian w stosowaniu dostępnych leków oraz programy oparte na małych cząsteczkach w leczeniu tej choroby.

alk
Koordynator Spotkania
mgr Wanda Widziszewska