Konferencja prasowa z okazji 15. edycji „Biegnij Warszawo”

18.09.2023

Za nami konferencja prasowa, podczas której zaprezentowane zostały przygotowania do 15. edycji „Biegnij Warszawo” - wydarzenia, które w tym roku odbędzie się pod akademickim patronatem Akademii Leona Koźmińskiego. Ta wyjątkowa, 15 edycja biegu, zbiega się z obchodami 30-lecia uczelni. Impreza odbędzie się w sobotę, 30 września 2023 r.

Na liście startowej aktualnie znajduje się ponad 4,5 tysiąca biegaczy. Pokonywać będą trasę ulicami Rozbrat, Solec i Tamka do Mostu Świętokrzyskiego, którym przeprawią się na drugą stronę Wisły. Tam czekać będzie na nich skręt w ulicę Wybrzeże Szczecińskie, którą obok stadionu PGE Narodowego dobiegną do Mostu Poniatowskiego. Następnie biegacze powrócą na lewy brzeg i przy Rondzie de Gaulle’a skręcą w prawo, w Nowy Świat i Świętokrzyską. Na koniec ponownie Tamką popędzą przez Powiśle prosto do mety usytuowanej na płycie stadionu Legii Warszawa.

Organizatorzy „Biegnij Warszawo” zapowiadają, że na trasie przygotowane będą wysepki z grającymi na żywo muzykami, a bezpośrednio po ukończeniu biegu każdy będzie mógł wygrawerować na pamiątkowym medalu uzyskany czas. Nowością podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji wydarzenia, będzie m.in. przejazd po trasie biegu 200 kolarzy z sekcji Legii Warszawa, którzy wystartują 15 minut przed biegnącymi, a na odcinku specjalnym pomiędzy 4 a 6 kilometrem będą mieli możliwość pościgać się na czas.

Spotkanie z dziennikarzami było też okazją do zaprezentowania 3. edycji „Trekkingu Szlakiem Historycznym Bitwy o Monte Cassino”, który zorganizowany zostanie za 8 miesięcy dla uczczenia 80. rocznicy legendarnej batalii 2 Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Wydarzenie to zaplanowano na 18 maja.

W konferencji prasowej uczestniczył także multimedalista imprez mistrzowskich w biegach na 800 i 1500 metrów Marcin Lewandowski, który jest ambasadorem zarówno „Biegnij Warszawo 2023”, jak i tegorocznej edycji „Trekkingu Szlakiem Historycznym Bitwy o Monte Cassino“. W czasie konferencji głos zabrali Janusz Samel - Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy oraz Piotr Utrata - Rzecznik Prasowy ING. Akademię Leona Koźmińskiego reprezentował Rektor prof. Grzegorz Mazurek.

Jako Partner Akademicki tej inicjatywy, wierzymy w pozytywny wpływ sportu na rozwój osobisty każdego z nas - podkreślił podczas konferencji prasowej prof. Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

Aby wziąć udział w biegu, należy się zarejestrować na stronie Biegnij Warszawo: LINK.

Do zobaczenia na trasie! 

 

Czytaj także