Akademia Leona Koźmińskiego wśród najlepszych uczelni biznesowych na świecie w realizacji studiów podyplomowych i programów rozwojowych dla firm, według rankingów „Financial Times” Executive Education 2025.

02.06.2025

Dziennik „Financial Times” opublikował tegoroczne rankingi najlepszych uczelni biznesowych, oferujących otwarte i zamknięte programy rozwojowe. W obu rankingach znalazła się tylko jedna uczelnia z Europy Środkowo-Wschodniej, potwierdzając tym samym, że Akademia Leona Koźmińskiego to najlepszy w regionie partner rozwojowy – zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych.

W opublikowanych dziś rankingach „Financial Times” (Custom Executive Education oraz Open-Enrolment Executive Education) Akademia Leona Koźmińskiego znajduje się obok wiodących uczelni z US (m.in. University of Michigan), UK (m.in. London Business School, University of Oxford, University of Cambridge) oraz Holandii czy Francji, wyróżniających się w realizacji studiów podyplomowych i programów rozwojowych dla firm. Uczelnia potwierdza tym samym pozycję lidera – w rankingach znajduje się jako jedyna z Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Obecność w rankingach to kolejny dowód na rosnącą wagę współpracy uczelni z biznesem oraz potwierdzenie strategicznego kierunku działania. 

Ranking „Financial Times” Custom Executive Education 2025 Pierwszy opublikowany dziś ranking – Custom Executive Education – obejmuje uczelnie z całego świata, wyróżniające się w realizacji programów rozwojowych dla firm. Krytycznej ocenie i analizie poddane zostały zamknięte szkolenia dla biznesu, uwzględniające specyficzne potrzeby oraz wyzwania, z którymi mierzą się organizacje. Obecność Akademii Leona Koźmińskiego w rankingu to potwierdzenie jakości szytych na miarę programów, wspierających rozwój liderów, zespołów oraz zarządów. 

Wśród firm, które zdecydowały się na ofertę Akademii, znajduje się m.in. Lidl Polska (studia podyplomowe dla kadry wysokiego szczebla), Dell (program szkoleniowy dla menedżerów), Wschodni Front – Kuchnia Vikinga (program rozwojowy dla menedżerów), PKO Ubezpieczenia (program szkoleniowy dla ubezpieczeniowych doradców banku), Bauer Media Outdoor Poland (program rozwojowy dla menedżerów) oraz Compensa (program szkoleniowy dla menedżerów mierzących się z wyzwaniami współczesnego biznesu). 

„W Compensie stawiamy na długofalowy rozwój kompetencji przywódczych naszych menedżerów, świadomi wyzwań, jakie niesie dynamicznie zmieniający się rynek oraz rosnące oczekiwania pracowników. Znalezienie odpowiedniego partnera edukacyjnego, który rozumie specyfikę globalnego rynku i potrafi dostosować program rozwojowy do realiów i konkretów biznesowych, było dla nas kluczowe. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Akademią Leona Koźmińskiego – instytucją, która łączy najnowsze strategie menedżerskie z innowacyjnymi praktykami biznesowymi. Program, który wspólnie stworzyliśmy, wyposaża naszych liderów nie tylko w aktualną wiedzę, lecz przede wszystkim w praktyczne narzędzia z zakresu komunikacji, motywowania i budowania zaangażowania zespołów. To inwestycja, która realnie podnosi kompetencje naszych menedżerów, zwiększa efektywność organizacyjną i wspiera utrzymanie jednocyfrowej rotacji, poniżej średniej rynkowej” – mówi Dorota Czerwińska, dyrektor Biura HR w Compensie.

Ranking „Financial Times” Open-Enrolment Executive Education 2025 Drugi opublikowany dziś ranking – Open-Enrolment Executive Education – obejmuje szkoły biznesu wyróżniające się w prowadzeniu otwartych programów rozwojowych, takich jak studia podyplomowe. W tym roku Akademia Leona Koźmińskiego zaznaczyła swoją obecność obok wiodących uczelni takich jak HEC Paris, IESE, London Business School, Insead oraz ESCP.

Jesteśmy dumni, że Akademia Leona Koźmińskiego ponownie została uznana za najlepszego w Europie Środkowo-Wschodniej partnera w edukacji dla klientów indywidualnych i biznesowych – podkreśla dr Sylwia Hałas-Dej, Dziekan Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów. – Stabilna pozycja w rankingach obejmujących najlepsze programy rozwojowe dla biznesu oraz studia podyplomowe z całego świata potwierdza, że spełniamy globalne standardy i oferujemy podejście idealnie dopasowane do zmieniającego się otoczenia oraz potrzeb – zarówno menedżerów, jak i organizacji.

Dla wszystkich poszukujących programów rozwojowych – zarówno z myślą o sobie, jak i o pracownikach czy liderach w organizacji, opublikowane dziś rankingi „Financial Times” są wskazaniem, z oferty których uczelni biznesowych na świecie warto skorzystać. Polskę, ale też region Europy Środkowo-Wschodniej reprezentuje Akademia Leona Koźmińskiego, będąca liderem w rozwoju indywidualnym oraz korporacyjnym na najwyższym poziomie. 

Link do rankingu Custom Executive Education 2025: https://rankings.ft.com/rankings/3000/executive-education-custom-2025

Link do rankingu Open-Enrolment Executive Education 2025: https://rankings.ft.com/rankings/3001/executive-education-open-2025

Kontakt dla mediów  Paulina Łukaszuk Rzecznik prasowy Akademii Leona Koźmińskiego  Tel: 609 500 462 | Email: plukaszuk@kozminski.edu.pl

Akademia Leona Koźmińskiego Akademia Leona Koźmińskiego to uczelnia biznesowa szerokiego profilu, o statusie akademii oraz pełnych prawach akademickich, założona w 1993 roku i zlokalizowana w sercu Europy. Kształci 13 000 studentów, słuchaczy studiów podyplomowych i MBA oraz doktorantów, a jej mury opuściło ponad 77 000 absolwentów. Oferta uczelni obejmuje różnorodne programy studiów licencjackich, magisterskich, podyplomowych, MBA oraz doktoranckich po polsku i angielsku. Uczelnia szczyci się „potrójną koroną” akredytacji AACSB, EQUIS i AMBA, które posiada zaledwie 1% uczelni na świecie. Akademia zajmuje także wiodące miejsca w światowych i krajowych rankingach, potwierdzających wysoką jakość kształcenia i działalności naukowo-badawczej, w tym od 2009 roku Akademia Leona Koźmińskiego nieprzerwanie notowana jest jako jedyna uczelnia z Polski w zestawieniach „Financial Times”, obejmujących najlepsze uczelnie z całego świata. Koźmiński jest także w elitarnym gronie 33 najlepszych uczelni ekonomicznych na świecie, zrzeszonych w The Global Network for Advanced Management (GNAM) pod auspicjami Yale School of Management i jedną z dwóch polskich uczelni posiadających status lidera konsorcjum uniwersytetu europejskiego (EUonAir). www.kozminski.edu.pl

Czytaj także