04 Listopada

"Wojna i pokój" - konferencja naukowa Centrum Badawczego TIGER

Druga zimna wojna, wojna na Ukrainie, rywalizacja Stanów Zjednoczonych i Chin, inflacja i widmo recesji, kryzysy humanitarne i wędrówki ludów, zaburzenia klimatyczne i konflikty polityczne. Na świecie robi się coraz bardziej gorąco - mówią o tym zarówno klimatolodzy, jak i geopolitycy. Jak podejmować racjonalne decyzje w nieracjonalnej rzeczywistości? Jak przerwać lot ćmy do ognia?.

Serdecznie zapraszamy na konferencję z udziałem wybitnych naukowców, przedstawicieli mediów oraz dyplomatów. Tłem do dyskusji jest najnowsza książka prof. Grzegorza W. Kołodko pt. "Wojna i Pokój" (https://ksiegarnia.pwn.pl/Wojna-i-pokoj,984133830,p.html)

Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej w piątek 4 listopada 2022 r. w siedzibie Uczelni w Auli II (parter, budynek C - wejście od ul. Jagiellońskiej 59).  

PROGRAM

10:30 Otwarcie konferencji Prof. Grzegorz Mazurek - Rektor Akademii Leona Koźmińskiego

10:35 Wystąpienie wprowadzające Prof. Grzegorz W. Kołodko „Ekonomia i geopolityka wojny o pokój”

11:00 Uwarunkowania i cechy aktualnej sytuacji geopolitycznej Prof. Jerzy J. Wiatr - Honorowy Rektor Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie Prof. Eliza Przeździecka- Szkoła Główna Handlowa w Warszawie Prof. Marek Ratajczak - Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu Mgr Sergiej Druczin - Akademia Leona Koźmińskiego Bogusław Chrabota - „Rzeczpospolita” – Redaktor Naczelny

12:30 Przerwa na lunch

13:15 Ewolucja sytuacji geopolitycznej: wojna czy pokój?Prof. Paweł Kozłowski - Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego Prof. Elżbieta Mączyńska - Prezes Honorowy Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Krzysztof Szumski - Dyplomata, b. ambasador (Filipiny, Tajlandia, Indonezja, Chiny) Dr Grzegorz Malinowski - Adiunkt, Akademia Leona Koźmińskiego Jacek Żakowski - Collegium Civitas w Warszawie, dziennikarz, publicysta

14:45 Zamknięcie konferencji Prof. Grzegorz W. Kołodko

 

 

 

Rejestracja
Zapisz się
alk
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:
mgr Wanda Widziszewska