01 Czerwca

Kozminski Summit: Women of IT

 

 

SKN Kozminski AI Club, Fundacja Koźmińskich oraz Akademia Leona Koźmińskiego serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Konferencji Kozminski Summit:  Women of IT. Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej w czwartek 1 czerwca 2023 r. w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego przy ul. Jagiellońskiej 57/59 w Warszawie ( Aula LK, na parterze w budynku "C").

Wraz z dynamicznym postępem technologicznym transformacja cyfrowa zmienia nasze życie i jednocześnie otwiera przed nami nowe perspektywy.  Branża IT rozwija się w zawrotnym tempie i oferuje wiele różnych możliwości rozwoju kariery zawodowej. Mimo to na związanie swojej przyszłości z tym sektorem decyduje się wciąż niewielka liczba kobiet. „Kozminski Summit: Women of IT” ma na celu promowanie branży nowoczesnych technologii i zachęcenie kobiet do podjęcia pracy i rozwoju zawodowego w IT. Skierowana jest przede wszystkim do studentek i absolwentek studiów wyższych z regionu mazowieckiego, ale mile widziani będą również przedstawicielki i przedstawiciele innych grup społecznych, zainteresowani rozpoczęciem kariery w branży IT.

Tematyka konferencji W zamyśle organizatorów konferencja przekaże uczestnikom praktyczną wiedzę i stworzy sposobność do wymiany doświadczeń a także poznania osób o podobnych celach i ambicjach. Zaproszeni specjaliści i eksperci przedstawią główne trendy rozwoju branży IT, Data Science, AI i PM, czy konsultingu IT.

W programie są przewidziane następujące obszary/sesje tematyczne: Product management, UX & UI design, sztuczna inteligencja, data science, konsulting IT, warsztaty z AI czy pracy grupowej. 

AGENDA

09:30 - 10:00 Rejestracja Uczestników 10:00 - 10:20 Otwarcie konferencji - Prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, Rektor oraz prof. ALK, dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska -Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą i ESR 10:20 - 10:50 dr Monika Sońta - "Low-code, high impact - jak budować technologiczną pewność siebie" 10:50 - 11:00 Przerwa kawowa 11:00 - 11:30 Monika Kornacka (Procter & Gamble) - Product Owner in D&A - „Produkt Manager: Mini-CEO” - Kim jest i czym zajmuje się Product Manager 11:30 - 12:00 Anna Kovbasiuk - Odkrywanie Potęgi Data Science i Neuropsychologii w Badaniach Generative AI i Dezinformacji 12:00 - 12:30 Bianka Siwińska (CEO Perspektywy Women in Tech) - wywiad 12:30 - 13:00  Przerwa lunchowa 13:00 - 13:30 Marta Dobies (Loyalty Point, Data Science House) - FLAML: Twoje tajne narzędzie do ekspresowego trenowania modeli predykcyjnych w 3 linijkach kodu 13:30 - 14:00 Agnieszka Pochroń - Analityka i AI w zarządzaniu produktem 14:00 - 14:10 Przerwa kawowa 14:10 - 14:40 Ilona Leoniewska - Jak wycisnąć maksimum z wybranego modelu biznesowego IT? 14:40 - 16:00 Networking

Warsztaty 14:10 - 14:40 Anna Jastrząb - Traktuj innych tak jak chcą być traktowani - o stylach zachowania w sprzedaży, obsłudze klienta i przywództwie 14:40 - 16:10 dr Jan Kwapisz - AI consulting case study: czyli jak AI rozwiązuje problemy biznesowe

 

Konferencja jest współfinansowana ze środków (w kwocie 20 000 zł) otrzymanych od Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach grantu przyznanego nam przez Operatora Our Future Foundation.  

Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego wspiera organizacje pozarządowe, dostosowując ich działania do potrzeb i uwarunkowań sektora społecznego. Więcej informacji

Our Future Foundation pomaga ambitnej młodzieży z całej Polski w rozwoju edukacyjnym i zawodowym. Więcej informacji

 

Udział w Konferencji jest bezpłatny. Uczestnicy konferencji otrzymają certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu.

PARTNER GŁÓWNY:

 

PARTNERZY STRATEGICZNI:

PARTNERZY MERYTORYCZNI:

 

PARTNERZY MEDIALNI:

Weź udział w wydarzeniu
Rejestracja

PRELEGENCI

Marta Dobies

Pełni funkcję Senior Data Analyst Team Leader i jest gotowa podzielić się swoją pasją i wiedzą z entuzjastycznym audytorium. Razem z doświadczonym zespołem od ponad dwóch lat, dostarcza poprzez ML i zaawansowaną analizę danych wartość dla wielu renomowanych klientów.
Jako wnikliwa badaczka danych i twórczyni modeli predykcyjnych, Marta doskonale wie, jak zapanować nad zawiłościami analizy danych. Jej prezentacja będzie nie tylko inspirująca, ale także dostarczy praktycznych wskazówek, jak wytrenować modele predykcyjne w sposób szybki i skuteczny.

Anna Kovbasiuk

Ceniona badaczka, która łączy w swojej pracy obszary Data Science i Neuropsychologii. Jej bogate doświadczenie zawodowe obejmuje badania w środowisku akademickim i biznesowym, a także prowadzenie zajęć z programowania, zaawansowanej statystyki, UX i wizualizacji danych. Aktualnie skupia się na intensywnych badaniach nad dezinformacją w ramach swojego doktoratu na Kozminski University. Jej wkład w dziedzinę neuropsychologii i badań nad dezinformacją jest niezwykle cenny i wpływowy. Jako prelegentka, Anna zdobyła uznanie na licznych konferencjach naukowych i branżowych, gdzie dzieliła się swoją pasją, wiedzą i najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie badawczej. Jej wystąpienia są pełne inspirujących opowieści i nowych spojrzeń na wykorzystanie danych w walce z dezinformacją.

Monika Kornacka

Monika przedstawi prelekcję na temat "Product Manager: Mini-CEO" - omówi rolę i obowiązki Product Managera. Jej bogate doświadczenie w pracy nad platformą umożliwiającą harmonizację danych oraz rola, którą pełni w P&G od ponad 3 lat, czynią ją doskonałym ekspertem w dziedzinie zarządzania produktami. Jako Product Owner, kieruje zespołem pracującym nad platformą, która umożliwia harmonizację danych w firmie P&G. Jej zadaniem jest zapewnienie skutecznego zarządzania produktem, koordynowanie działań zespołu oraz osiąganie celów biznesowych. Monika doskonale zna tajniki pracy Product Managera i podzieli się swoją wiedzą na temat tego, czym zajmuje się ta rola oraz jakie umiejętności są potrzebne, aby być skutecznym Product Managerem.

prof. Przegalińska
prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska

Profesorka Akademii Leona Koźmińskiego, doktorka habilitowana w dziedzinie nauk o zarządzaniu. Doktoryzowała się w zakresie filozofii sztucznej inteligencji w Instytucie Filozofii UW. Obecnie jest Prorektorką ds Współpracy z Zagranicą oraz ESR w Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2016 prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Aktualnie Research Fellow w American Institute for Economic Research. W 2022 rozpoczęła współpracę z Labour and Worklife Program na Harvardzie. Interesuje się rozwojem sztucznej inteligencji, przetwarzaniem języka naturalnego, uczeniem maszynowym, robotami społecznymi i technologiami ubieralnymi.

Bianka Siwińska

Prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Jej pasją jest budowanie zmiany w świecie technologii. 16 lat temu, będąc studentką zainicjowała pierwsze, pionierskie działanie na rzecz zwiększenia udziału kobiet w technologiach – akcję Dziewczyny na politechniki!. Wzięło w niej do tej pory udział 200 000 licealistek, a udział kobiet na uczelniach technicznych wzrósł o 10%. Jest też twórczynią Pespektywy Women in Tech Summit – najważniejszego wydarzenia dla kobiet w technologiach w Europie i Azji. Jest naukowczynią, aktywistką i menadżerką. Zarządza Fundacją Edukacyjną Perspektywy. W jej ramach wraz z zaangażowanym zespołem rozwija takie m.in.  projekty jak „IT for SHE, Nowe Technologie dla Dziewczyn, Shesnnovation Academy, Lean in STEM, Leadership in Tech, Dziewczyny w grze i tworzy raporty o kobietach w technologiach.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:
Kozminski AI Club