Zarzadzanie Cyberbezpieczenstwem
10 Września

Dzień otwarty online studiów podyplomowych - Zarządzanie cyberbezpieczeństwem

Zapraszamy na dzień otwarty, dla osób zainteresowanych studiami podyplomowymi.

Dzień Otwarty On-Line Studiów podyplomowych Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem  

10 września 2024 r., godzina 18.00

Zapisz się

Głównym celem studiów jest przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania cyberbezpieczeństwem w organizacjach z sektora publicznego i prywatnego. Studia pozwalają na poznanie technicznych, biznesowych i prawnych aspektów zarządzania cyberbezpieczeństwem. 

Podczas spotkania:

•    poznasz idee, cele i program studiów podyplomowych Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem  •    poznasz wykładowców naszych studiów podyplomowych, •    będziesz mógł uczestniczyć w wykładzie przybliżającym techniczne i biznesowe aspekty cyberbezpieczeństwa,  •    poznasz projekty realizowane przez słuchaczy naszych studiów podyplomowych, •    będziesz mógł porozmawiać z wykładowcami i absolwentami studiów oraz uzyskać wyczerpujące informacje o studiach.

Program Dni Otwartych

 

  1. 18.00-18.20  Prezentacja założeń oraz programu studiów podyplomowych - Robert Pająk, mec. Roman Bieda,
  2. 18.20-18.40  ABC sieci 5G - aspiracje, biznes, cyberbezpieczeństwo - Rafał Jaczyński 
  3. 18.40 – 19.00 Spotkanie z absolwentami studiów podyplomowych. 
  4. 19.00 – 19.20 Sesja pytań i odpowiedzi. 

 

Spotkanie poprowadzą

Roman Bieda

Radca prawny i rzecznik patentowy. Od prawie 20 lat specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie nowych technologii, w tym umowach IT, prawie własności intelektualnej, RODO, prawnych aspektach AI.

Prezes zarządu fundacji AI LAW TECH, stanowiącej interdyscyplinarny think-tank skoncentrowany na technicznych, prawnych, etycznych i biznesowych aspektach rozwoju nowych technologii, w szczególności AI.

Wchodził w skład Rady ds. Cyfryzacji drugiej kadencji, powołanej przez Ministra Cyfryzacji. W ramach prac Rady ds. Cyfryzacji uczestniczył w reformie krajowych przepisów o ochronie danych osobowych, mającej na celu dostosowanie krajowego systemu prawnego do wymagań RODO.

Kierował pracą podgrupy ds. prawnych aspektów AI w zespole eksperckim Ministerstwa Cyfryzacji. W ramach prac zespołu brał udział w przygotowaniu „Założeń do strategii AI dla Polski”.

Aktualnie kieruje pracami grupy roboczej ds. etycznych i prawnych aspektów sztucznej inteligencji (GRAI), powołanej przy Ministerstwie Cyfryzacji. Członek Wirtualnej Katedry Etyki i Prawa, konsorcjum naukowego z udziałem czołowych polskich uczelni wyższych, INP PAN, NASK, MC. Członek Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo, Komisji ds. Nowych Technologii w OIRP Kraków, rady programowej Annual Privacy Forum (ENISA), współpracownik komitetu sterującego IGF.

Wykłada przedmioty związane z prawem własności intelektualnej oraz prawem nowych technologii w Akademii Leona Koźmińskiego, Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości, Szkole Głównej Handlowej oraz Uniwersytecie Wrocławskim.

Opiekun merytoryczny studiów podyplomowymi prawo nowoczesnych technologii realizowanych w Akademii Leona Koźmińskiego. Współkierownik studiów podyplomowych zarządzanie cyberbezpieczeństwem (ALK) oraz studiów podyplomowych biznes.AI: zarządzanie projektami sztucznej inteligencji (ALK). Wykładał przedmioty prawnicze w ramach programów MBA.

Rober Pająk
Robert Pająk

CISSP, CRISC, NGSEC CERT, AMBCI, CEH.

Aktualnie zajmuje stanowisko Senior Information Security Manager w dziale bezpieczeństwa firmy Akamai. Kieruje zespołem odpowiedzialnym za zarządzanie wymaganiami zgodności w obszarze cyberbezpieczeństwa (information security compliance/security governance). Prowadzi globalne projekty demonstrujące w jaki sposób Akamai spełnia najwyższe standardy ochrony informacji. Współtwórca konferencji Affinity. Wcześniej pełnił różnorakie funkcje w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony danych - w szczególności Head of Security w Future Simple Inc. (Base - obecnie ZenDesk) - spółce z siedzibą w Dolinie Krzemowej, tworzącej innowacyjne oprogramowanie. Przed dołączeniem do Base, zajmował stanowisko Head of Information Security dla regionu EMEA w firmie Herbalife. Przez ponad 14 lat pełnił także funkcję CSO w INTERIA.PL (oraz ABI w Grupie RMF) - odpowiadając za obszary: bezpieczeństwa, zgodności (compliance), oraz prywatności w jednym z największych polskich portali. Założyciel lub współzałożyciel oraz członek komisji rewizyjnych rozmaitych polskich oddziałów organizacji i stowarzyszeń zajmujących się problematyką bezpieczeństwa, w szczególności: OWASP/ISACA/ISSA. W ramach pracy w portalu INTERIA.PL zbudował także i prowadził zespół R&D. Pasjonat bezpieczeństwa i technologii. Aktywnie wykłada na różnych uniwersytetach oraz konferencjach - w tematyce szeroko pojętych aspektów ochrony informacji, zgodności, oraz współczesnych zagrożeń. Współpracuje jako ekspert z licznymi firmami i organizacjami w kraju i zagranicą zajmującymi się szeroko pojętym bezpieczeństwem informacji.
Komentuje w mediach zjawiska związane ze współczesnymi zagrożeniami informatycznymi. Autor artykułów do rozlicznych gazet i poradników m.in. Bezpieczeństwo od A do Z.

Rafał Jaczyński
Rafał Jaczyński

Rafał Jaczyński rozpoczął swoją przygodę z cyberbezpieczeństwem na długo przedtem, zanim zaczęło to być modne. Odpowiadał za budowę i zarządzanie specjalistycznymi międzynarodowymi zespołami bezpieczeństwa w firmach takich, jak Orange, Polkomtel, Vodafone i Staples Solutions, jako szef praktyki cyberbezpieczeństwa PwC w Europie Środkowo Wschodniej doradzał też polskim i międzynarodowym firmom energetycznym, telekomunikacyjnym, medialnym i finansowym. Obecne w Huawei jako Regionalny Dyrektor ds. Cyberbezpieczeństwa odpowiada za bezpieczeństwo w 28 krajach.

Koordynator spotkania
Monika Kasprzyk