Strona główna
SPRAWOZDAWCZOŚĆ FINANSOWA 2 - ZAGADNIENIA ZAAWANSOWANE, CZYTANIE SPRAWOZDAŃ FINANSOWYCH, WARSZTATY

Sprawozdawczość finansowa 2 - zagadnienia zaawansowane, czytanie sprawozdań finansowych, warsztaty

Poziom
Kursy i szkolenia
Kursy ONLINE
Czas trwania
2 dni
Język
PL
Uzyskany tytuł
Świadectwo ukończenia szkolenia
Tryb
W weekend,
Online

O kursie

Szkolenie realizowane jest w ramach  zintegrowanego systemu nauczania finansów, w związku z tym zajęcia odbywają się z grupą uczestników studiów podyplomowych z obszaru finanse.  Dajemy Państwu możliwość realizacji własnej ścieżki edukacyjnej poprzez  uczestniczenie w wybranych modułach szkoleniowych  i uzyskania certyfikatu ukończenia szkolenia.

Program kursu

Ramowy program kursu

  • Rachunkowość kreatywna  a rachunkowość agresywna. Przyczyny stosowania rachunkowości  agresywnej oraz  okoliczności i zdarzenia zwiększające ryzyko wystąpienia błędów lub oszustw księgowych. 
  • Przykłady występowania nadużyć i nieprawidłowości w zakresie ujęcia, wyceny i prezentacji poszczególnych aktywów i pasywów 
  • Przykłady występowania nieprawidłowości i nadużyć w zakresie przychodów i kosztów. Przykłady i skutki nieprawidłowej kapitalizacji kosztów 
  • Zaawansowane zagadnienia rachunkowości i sprawozdawczości finansowej: ujmowanie wyników na kontraktach długoterminowych, leasing, podatek odroczony 
figury

Organizacja zajęć

Czas trwania:

  • 2 dni (16 h dydaktycznych)*
  •  w godz. 8.45-15.45

* jedna godzina dydaktyczna= 45 minut 

Jesteśmy online ready. W razie konieczności jesteśmy w stanie przeprowadzić szkolenie także w formule online.

Terminy

Już wkrótce

Społeczność

Trener

mgr Milena Olszewska-Miszuris

ACCA, CFA, FSA Credential-holder

Prezes Zarządu WM Advisory Sp. z o.o., Co-Chair 30% Club Poland

Milena to praktyk wycen, storytellingu, analizy oraz sprawozdawczości finansowej i niefinansowej z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku kapitałowym. Obecnie prowadzi butikową spółkę doradczą (WM Advisory Sp. z o.o.), wspierającą zarządy w kwestiach związanych z budowaniem wartości, raportowaniem finansowym i niefinansowym, wyceną oraz relacjami inwestorskimi. Zasiada w Komitecie ds. Ładu Korporacyjnego przy GPW w Warszawie S.A. Jest członkinią Stowarzyszenia Niezależnych Członków Rad Nadzorczych, w którym zasiada również w Komisji Rewizyjnej oraz aktywnym członkiem rad nadzorczych – zasiada w radzie nadzorczej STS Holding S.A., gdzie pełni funkcję przewodniczącej komitetu audytu oraz w radzie nadzorczej 11 bit studios, w której jest członkinią komitetu audytu. Prowadzi gościnne wykłady na studiach podyplomowych m.in. na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie czy Uczelni Łazarskiego – w tej ostatniej pełni również funkcję eksperta w Instytucie Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska. Aktywnie działa na polu ESG: jest ekspertką ds. zrównoważonego ładu korporacyjnego w Business & Human Rights Programme w UN Global Compact Network Poland, Ambasadorką Chapter Zero Poland i członkinią Rady Ekspertów Klubu Inwestorek Indywidualnych. Milena jest także założycielką i Co-Chair 30% Club Poland – kampanii społecznej, której celem jest zwiększenie liczby kobiet we władzach spółek.

Posiada trzy prestiżowe międzynarodowe tytuły: ACCA (Association of Chartered Certified Accountants), CFA (Chartered Financial Analyst) oraz FSA Credential (Fundamentals of Sustainability Accounting) wydawany przez International Sustainability Standards Board (poprzednio SASB, Sustainability Accounting Standards Board, a następnie Value Reporting Foundation). Karierę zawodową rozpoczęła w międzynarodowej firmie doradczej Ernst &Young. Przez dekadę była analityczką spółek giełdowych w międzynarodowych biurach maklerskich. Wielokrotnie nagradzana za swoją wiedzę, spostrzeżenia oraz wyczucie rynkowe zarówno w kraju (tytuł Analityka Roku przyznany przez Giełdę Papierów Wartościowych i gazetę Parkiet, kilkukrotna zwyciężczyni rankingu analityków gazety Parkiet w kategorii sektor TMT i detaliczny) jak i za granicą (wielokrotna laureatka międzynarodowego rankingu Extel w kategorii najlepszy analityk w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i najlepszy analityk spółek detalicznych).

Zasady naboru

1
UZYSKANIE PODSTAWOWYCH INFORMACJI

Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa kierunku i sprawdzenie zasad naboru.

2
REJESTRACJA

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni. 

Rekrutacja online 

3
KONTAKT

Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu.

Monika_Dabkowska
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Monika Dąbkowska

Opłaty

* Oferowana zniżka nie kumuluje się z innymi ewentualnymi rabatami 

Tabela opłat
Cena szkolenia 1200 zł brutto (zw. z VAT)
Cena szkolenia dla studentów i absolwentów studiów I, II stopnia, studiów podyplomowych i MBA w ALK 1080 zł brutto (zw. z VAT) *

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.  

Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie. 

Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z Panią Agnieszką Fabiańską e-mail agaf@kozminski.edu.pl