O szkoleniu
Cel szkolenia
W trakcie tego praktycznego szkolenia mającego postać warsztatów komputerowych zaprezentowana zostanie metoda kompleksowej oceny kondycji finansowej przedsiębiorstwa. Uczestnicy otrzymają również gotowe modele, które pozwolą im przeprowadzać analizy samodzielnie. Na przykładzie danych różnych przedsiębiorstw poruszane będą zagadnienia podstawowe, związane z analizą rentowności, płynności, zadłużenia i sprawności i działania, ale każdy z obszarów analizy zostanie odpowiednio rozszerzony o zagadnienia zaawansowane. I tak na przykład ocena rentowności uwzględniać będzie m.in. problematykę możliwości zastosowania różnego rodzaju rachunków kosztów, w analizie sprawności działania przedstawione zostaną różne sposoby liczenia tego samego wskaźnika, analiza zadłużenia obejmie problematykę dźwigni finansowej a przy badaniu płynności uwaga zwrócona zostanie na konieczność modyfikacji danych z bilansu, które nie odzwierciedlają w rzeczywistości w wystarczający sposób stopnia płynności.
Oddzielna część szkolenia obejmować będzie zagadnienia uznane za dodatkowe, a związane m.in. z problematyką analizowania danych prognozowanych, stosowania wskaźników rynku kapitałowego, wykorzystania wskaźników do oceny ryzyka bankructwa i podejmowania na ich podstawie decyzji o przyznaniu kredytu.
Całość szkolenie koncentrować się będzie na aspektach praktycznych – wszelkie poruszane zagadnienia zilustrowane zostaną przykładami o treści zainspirowanej sytuacjami, w których znalazły się przedsiębiorstwa, których dane analizował prowadzący szkolenie.
Główne atuty
Praktyczne ujęcie tematu
Warsztaty komputerowe
Analiza licznych przypadków
Modele do samodzielnej analizy danych finansowych
Adresaci szkolenia
Korzyści dla uczestników - co zyskujesz
Wiedza i umiejętności nabyte w efekcie udziału w szkoleniu:
- Interpretowanie sprawozdań finansowych,
- Wykorzystanie analizy wskaźnikowej dla potrzeb oceny kondycji firmy,
- Ocena zadłużenia, płynności, sprawności działania i rentowności przedsiębiorstw
- Modyfikowanie wskaźników w celu lepszej ilustracji badanego problemu
- Sporządzanie i weryfikacja zawartości planów finansowych
- Ograniczenia zastosowania analizy finansowej w ocenie przedsiębiorstw
- Porównywanie przedsiębiorstw na podstawie wyników finansowych,
- Identyfikacja symptomów pogarszającej się sytuacji przedsiębiorstwa.
Szkolenie prowadzone będzie w formie warsztatów komputerowych. Po jego zakończeniu każdy z uczestników będzie dysponował narzędziem do przeprowadzenia analizy finansowej przedsiębiorstwa.
Program
Organizacja zajęć
Czas trwania:
2 dni (16 h dydaktycznych)*
w godz. 9.00-16.00
* jedna godzina dydaktyczna= 45 minut
Terminy
17-18 lutego 2025 r.
Społeczność
Trener szkolenia
Doktor nauk ekonomicznych, pracownik Katedry Finansów Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, niezależny ekspert i doradca. W karierze zawodowej był również wiceprezesem spółki konsultingowej oraz trenerem i doradcą w różnych instytucjach, np. Narodowym Centrum Kultury i WYG International (akredytacja w PARP w ramach Instrumentu Szybkiego Reagowania). Zapytany o pięć głównych umiejętności wymienia na ogół: analizę finansową, ocenę projektów inwestycyjnych i wycenę przedsiębiorstw, planowanie działalności podmiotów gospodarczych, przygotowywanie studiów wykonalności i biznesplanów, wdrażanie systemów controllingu.
Od ponad dwudziestu lat wykłada na studiach magisterskich, podyplomowych i MBA oraz na kursach dla dyrektorów finansowych, analityków finansowych i kandydatów na członków rad nadzorczych. Co roku prowadzi również kilkadziesiąt szkoleń z tematyki szeroko pojętych finansów przedsiębiorstw, zarówno w formie szkoleń otwartych, jak również wewnętrznych. Współautor pięciu książek, w tym cieszącego się dużym powodzeniem podręcznika „Finanse z arkuszem kalkulacyjnym" (wydanego przez Wydawnictwo Naukowe PWN).
Pełny wykaz publikacji TUTAJ
Zasady rekrutacji
Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa szkolenia lub kursu.
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.
Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu.
Opłaty
* Oferowana zniżka nie kumuluje się z innymi ewentualnymi rabatami
Cena szkolenia | 2050 zł brutto (zw. z VAT) |
Cena szkolenia dla studentów i absolwentów ALK | 1845 zł brutto (zw. z VAT)* |
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.
Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie.
Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z Panią Agnieszką Fabiańską e-mail agaf@kozminski.edu.pl