O kursie
Cel kursu
Kurs ma na celu przedstawienie praktycznych zastosowań kluczowych protokołów komunikacyjnych w sieciach komputerowych. W trakcie realizacji kursu poznasz szczegóły działania protokołów, takich jak: HTTP, DNS, SMTP, IMAP czy HTTPS, co umożliwi skuteczne diagnozowanie problemów sieciowych oraz tworzenie wydajnych aplikacji sieciowych. Dowiesz się też, jak analizować ruch sieciowy za pomocą zaawansowanych narzędzi oraz jak bezpiecznie przesyłać dane, wykorzystując protokoły kryptograficzne. Ponadto zdobędziesz praktyczną wiedzę na temat autoryzacji w sieci. Nauczysz się pisać własne programy sieciowe i kryptograficzne w Javie. W ramach realizacji kursu zyskasz wiedzę i praktyczne umiejętności niezbędne do skutecznej pracy z sieciami komputerowymi.
Dzięki kursowi:
- Nauczysz się posługiwać się protokołem HTTP i poznasz metody jego autoryzacji,
- Nauczysz się analizować i replikować ruch DNS,
- Dowiesz się, jak odbierać i wysyłać wiadomości email protokołami IMAP i SMTP,
- Nauczysz się korzystać z szyfrowanych wersji protokołów IMAP i SMTP.
Atuty szkolenia
Kurs realizowany jest w 100% online i nie wymaga fizycznego pobytu na Uczelni.
Zadania dostępne są w chmurze na platformie CyberSkiller, co umożliwia naukę z każdego miejsca i o każdej porze.
Kurs rozwija praktyczne umiejętności, które mają zastosowanie w pracy z sieciami komputerowymi, w szczególności administratora sieci komputerowych i DevOpsa.
Partner szkolenia
Adresaci szkolenia
Co zyskasz
- Certyfikat ALK: Oficjalny certyfikat ukończenia szkolenia w zakresie sieci komputerowych sygnowany przez Akademię Leona Koźmińskiego.
- Elastyczność i dostępność: Dzięki realizacji kursu 100% online możesz uczyć się w dogodnym dla ciebie czasie i miejscu, co jest szczególnie korzystne dla osób pracujących lub mających inne zobowiązania.
- Wysoka jakość kształcenia: Studia są prowadzone przez doświadczonych ekspertów z Akademii Leona Koźmińskiego w dziedzinie sieci komputerowych, co gwarantuje aktualność i praktyczną wartość przekazywanej wiedzy.
- Rozwój kariery i możliwości zatrudnienia: W trakcie realizowania kursu zdobędziesz ważne umiejętności wykorzystywane w pracy na stanowiskach administratora sieci komputerowych i DevOpsa.
Program
Długość kursu: 4 tygodnie, 8h tygodniowo, 32h łącznie.
Organizacja
- 100% online – Kurs jest w 100% online i nie wymaga fizycznego pobytu na Uczelni.
- E-learning Plus – Kurs jest zorganizowany w formule e-learning plus, która polega na połączeniu pracy na platformie edukacyjnej CyberSkiller, konsultacji grupowych online oraz konsultacji asynchronicznych na MS Teams.
- Platforma CyberSkiller – W ramach realizacji kursu uzyskasz dostęp do platformy edukacyjnej CyberSkiller, która umożliwia rozwiązywanie zadań dostępnych w ramach kursu. Na platformie dostępne są materiały tekstowe i materiały wideo z teorią i wsparciem do rozwiązania zadań. Zadania działają w formule CTF oraz posiadają moduł automatycznego sprawdzania, dzięki czemu możesz w kilka sekund zweryfikować poprawność wykonanych zadań.
- Konsultacje grupowe online – Raz w tygodniu odbywają się grupowe konsultacje, na których możesz zadawać pytania, a tutorzy rozwiązują wybrane zadania na forum grupy.
- Konsultacje asynchroniczne – Wszyscy uczestnicy i tutorzy mają ciągły dostęp do MS Teams. Możesz tam zadawać pytania tutorom w formie indywidualnych wiadomości lub na forum grupy; tutor udziela odpowiedzi w ciągu maksymalnie 48 godzin.
- Tutorzy – Nauczanie wspierane jest przez Tutorów, czyli wykładowców Akademii Leona Koźmińskiego, którzy monitorują realizację materiału przez kursantów.
- Warsztaty online – W pierwszym i czwartym tygodniu kursu odbywają się dłuższe spotkania online w formule warsztatowej. Jest to również czas na integrację i nawiązanie nowych znajomości.
- Sprzęt – Do realizowania kursu niezbędne jest posiadanie komputera o minimalnych parametrach: min. 4GB pamięci RAM, system operacyjny macOS / Windows / Linux Ubuntu.
- Czas – Kurs trwa 4 tygodnie, łącznie 32 godziny nauki.
Tutorzy
Zasady naboru
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.
Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu.

Opłaty
* Oferowana zniżka nie kumuluje się z innymi ewentualnymi rabatami.
Cena regularna szkolenia | 3750 zł brutto (stawka zw. z VAT) |
Cena szkolenia dla studentów i absolwentów studiów I, II stopnia, studiów podyplomowych i MBA w ALK | 3375 zł netto (stawka zw. z VAT)* |
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.
Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie.
Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z Panią Agnieszką Fabiańską e-mail agaf@kozminski.edu.pl