O kursie
Cel kursu
Kurs "Podstawy budowy baz danych oraz języka zapytań SQL" ma na celu przedstawienie podstaw języka SQL, czyli języka zapytań wykorzystywanego w systemach baz danych do komunikacji z bazą. W kursie zostaną przedstawione podstawowe polecenia służące do odczytywania, filtrowania, łączenia i sortowania danych. Poznasz polecenia, dzięki którym można wyszukać konkretne informacje oraz wykonywać podstawowe operacje arytmetyczne, takie jak np. wyciąganie średniej z danych w bazie. Umiejętności zdobyte w kursie pozwolą na dodawanie, zmianę, wyświetlanie i usuwanie danych z bazy. Po ukończeniu kursu będziesz posiadać kompleksową wiedzę i umiejętności pozwalające na obsługę baz danych przy użyciu języka zapytań SQL.
Dzięki kursowi:
- Poznasz składnię i sposób funkcjonowania języka zapytań SQL.
- Nauczysz się wyświetlać całe tabele oraz wybrane kolumny z bazy danych.
- Nauczysz się posługiwać się poleceniami tak, aby wyświetlić konkretne dane.
- Nauczysz się sortować wyświetlane dane.
- Nauczysz się filtrować dane pasujące do konkretnych warunków.
- Dowiesz się jak posługiwać się operacjami na danych.
- Dowiesz się jak łączyć tabele.
Atuty szkolenia
Kurs realizowany jest w 100% online i nie wymaga fizycznego pobytu na Uczelni.
Zadania dostępne są w chmurze na platformie CyberSkiller, co umożliwia naukę z każdego miejsca i o każdej porze.
Kurs rozwija praktyczne umiejętności programowania w języku zapytań SQL od podstaw.
Partner szkolenia
Adresaci szkolenia
Co zyskasz
- Certyfikat ALK: Oficjalny certyfikat ukończenia szkolenia w zakresie języka zapytań SQL sygnowany przez Akademię Leona Koźmińskiego.
- Elastyczność i dostępność: Dzięki realizacji kursu 100% online możesz uczyć się w dogodnym dla ciebie czasie i miejscu, co jest szczególnie korzystne dla osób pracujących lub mających inne zobowiązania.
- Wysoka jakość kształcenia: Studia są prowadzone przez doświadczonych ekspertów z Akademii Leona Koźmińskiego w dziedzinie języka zapytań SQL, co gwarantuje aktualność i praktyczną wartość przekazywanej wiedzy.
- Rozwój kariery i możliwości zatrudnienia: Osoby, które ukończą kurs zdobędą ważne umiejętności wykorzystywane w pracy na stanowiskach analityka danych oraz administratora baz danych.
Program
Długość kursu: 4 tygodnie, 8h tygodniowo, 32h łącznie.
Organizacja
- 100% online – Kurs jest w 100% online i nie wymaga fizycznego pobytu na Uczelni.
- E-learning Plus – Kurs jest zorganizowany w formule e-learning plus, która polega na połączeniu pracy na platformie edukacyjnej CyberSkiller, konsultacji grupowych online oraz konsultacji asynchronicznych na MS Teams.
- Platforma CyberSkiller – W ramach realizacji kursu uzyskasz dostęp do platformy edukacyjnej CyberSkiller, która umożliwia rozwiązywanie zadań dostępnych w ramach kursu. Na platformie dostępne są materiały tekstowe i materiały wideo z teorią i wsparciem do rozwiązania zadań. Zadania posiadają moduł automatycznego sprawdzania, dzięki czemu możesz w kilka sekund zweryfikować poprawność wykonanych zadań.
- Konsultacje grupowe online – Raz w tygodniu odbywają się grupowe konsultacje, na których możesz zadawać pytania, a tutorzy rozwiązują wybrane zadania na forum grupy.
- Konsultacje asynchroniczne – Wszyscy uczestnicy i tutorzy mają ciągły dostęp do MS Teams. Możesz tam zadawać pytania tutorom w formie indywidualnych wiadomości lub na forum grupy; tutor udziela odpowiedzi w ciągu maksymalnie 48 godzin.
- Tutorzy – Nauczanie wspierane jest przez Tutorów, czyli wykładowców Akademii Leona Koźmińskiego, którzy monitorują realizację materiału przez kursantów.
- Warsztaty online – W pierwszym i czwartym tygodniu kursu odbywają się dłuższe spotkania online w formule warsztatowej. Jest to również czas na integrację i nawiązanie nowych znajomości.
- Sprzęt – Do realizowania studiów niezbędne jest posiadanie komputera o minimalnych parametrach: min. 4GB pamięci RAM, system operacyjny macOS / Windows / Linux Ubuntu.
- Czas – Kurs trwa 4 tygodnie, łącznie 32 godziny nauki.
Tutorzy
Zasady naboru
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.
Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu.

Opłaty
* Oferowana zniżka nie kumuluje się z innymi ewentualnymi rabatami.
Cena regularna szkolenia | 1950 zł brutto (stawka zw. z VAT) |
Cena szkolenia dla studentów i absolwentów studiów I, II stopnia, studiów podyplomowych i MBA w ALK | 1755 zł netto (stawka zw. z VAT)* |
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.
Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie.
Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z Panią Agnieszką Fabiańską e-mail agaf@kozminski.edu.pl