O kursie
Cel kursu
Kurs rozwija zaawansowane umiejętności w zakresie identyfikacji i eksploatacji luk w zabezpieczeniach aplikacji internetowych. Podczas realizowania kursu nauczysz się, jak rozpoznawać i wykorzystywać różne typy podatności bezpieczeństwa aplikacji WWW, takie jak np. Cross Site Scripting (XSS). Nauczysz się też obsługiwać dane z niezaufanych źródeł, przetwarzać złożone dane oraz obsługiwać błędy konfiguracji. Materiały w kursie zostały stworzone w oparciu o rekomendacje organizacji OWASP, która jest globalnym autorytetem w dziedzinie bezpieczeństwa aplikacji.
Zadania w kursie łączą teoretyczne podstawy zagrożeń z praktycznymi umiejętnościami ich wykorzystywania przy użyciu narzędzi, takich jak: Burp Suite, OWASP ZAP, GitTools oraz mongo Shell.
Dzięki kursowi:
- Poznasz techniki rozpoznawania i wykorzystywania podatności w aplikacjach WWW,
- Zrozumiesz różnorodność zagrożeń wynikających z ataków typu XSS, obsługi danych z niezaufanych źródeł oraz przetwarzania złożonych danych,
- Poznasz zasady poprawnej konfiguracji aplikacji WWW w celu minimalizacji ryzyka wystąpienia ataku,
- Nauczysz się identyfikować i eksploatować podatności XSS. Dowiesz się, jak bezpiecznie przetwarzać dane pochodzące z niezaufanych źródeł.
Atuty szkolenia
Kurs realizowany jest w 100% online i nie wymaga fizycznego pobytu na Uczelni.
Zadania dostępne są w chmurze na platformie CyberSkiller, co umożliwia naukę z każdego miejsca i o każdej porze.
Kurs rozwija praktyczne umiejętności, które mają zastosowanie w pracy specjalisty ds. bezpieczeństwa aplikacji WWW oraz testera penetracyjnego.
Partner szkolenia
Adresaci szkolenia
Co zyskasz
- Certyfikat ALK: Oficjalny certyfikat ukończenia szkolenia w zakresie cyberbezpieczeństwa sygnowany przez Akademię Leona Koźmińskiego.
- Elastyczność i dostępność: Dzięki realizacji kursu 100% online możesz uczyć się w dogodnym dla ciebie czasie i miejscu, co jest szczególnie korzystne dla osób pracujących lub mających inne zobowiązania.
- Wysoka jakość kształcenia: Studia są prowadzone przez doświadczonych ekspertów z Akademii Leona Koźmińskiego w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, co gwarantuje aktualność i praktyczną wartość przekazywanej wiedzy.
- Rozwój kariery i możliwości zatrudnienia: W trakcie realizowania kursu zdobędziesz ważne umiejętności wykorzystywane w pracy na stanowisku specjalisty ds. bezpieczeństwa aplikacji WWW oraz testera penetracyjnego.
Program
Długość kursu: 4 tygodnie, 8h tygodniowo, 32h łącznie.
Organizacja
- 100% online – Kurs jest w 100% online i nie wymaga fizycznego pobytu na Uczelni.
- E-learning Plus – Kurs jest zorganizowany w formule e-learning plus, która polega na połączeniu pracy na platformie edukacyjnej CyberSkiller, konsultacji grupowych online oraz konsultacji asynchronicznych na MS Teams.
- Platforma CyberSkiller – W ramach realizacji kursu uzyskasz dostęp do platformy edukacyjnej CyberSkiller, która umożliwia rozwiązywanie zadań dostępnych w ramach kursu. Na platformie dostępne są materiały tekstowe i materiały wideo z teorią i wsparciem do rozwiązania zadań. Zadania programistyczne posiadają moduł automatycznego sprawdzania, dzięki czemu możesz w kilka sekund zweryfikować poprawność wykonanych zadań.
- Konsultacje grupowe online – Raz w tygodniu odbywają się grupowe konsultacje, na których możesz zadawać pytania, a tutorzy rozwiązują wybrane zadania na forum grupy.
- Konsultacje asynchroniczne – Wszyscy uczestnicy i tutorzy mają ciągły dostęp do MS Teams. Możesz tam zadawać pytania tutorom w formie indywidualnych wiadomości lub na forum grupy; tutor udziela odpowiedzi w ciągu maksymalnie 48 godzin.
- Tutorzy – Nauczanie wspierane jest przez Tutorów, czyli wykładowców Akademii Leona Koźmińskiego, którzy monitorują realizację materiału przez kursantów.
- Sprzęt – Do realizowania kursu niezbędne jest posiadanie komputera o minimalnych parametrach: min. 4GB pamięci RAM, system operacyjny Kali Linux.
- Czas – Kurs trwa 4 tygodnie, łącznie 32 godziny nauki.
Tutorzy

Tytuł doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka uzyskał na Politechnice Warszawskiej, po obronieniu rozprawy doktorskiej pt. „Adaptacyjny system doboru poziomu bezpieczeństwa w "bezprzewodowych sieciach sensorowych przy użyciu języka QoP-ML" (2016).
Damian rozpoczął karierę w dziedzinie cyberbezpieczeństwa w 2010 roku, rozpoczynając studia doktoranckie na UMCS oraz IPPT PAN. Wcześniej był programistą rozwiązań serwerowych. Pracował na UMCS jako asystent od 2013 r., a później - od 2016 do 2021 r. - jako adiunkt. W 2016 roku swoją specjalistyczną wiedzę wykorzystał w branży komercyjnej, gdzie przeprowadził ponad 100 testów penetracyjnych oraz przeglądów kodu źródłowego, głównie dla sektora bankowości oraz fin-tech. Uzyskał również certyfikat eCPTX. W 2018 roku Damian zagłębił się w dziedzinę bezpieczeństwa technologii blockchain, będąc pionierem w opracowaniu standardu bezpieczeństwa SCSVS - najbardziej wszechstronnej listy kontrolnej bezpieczeństwa dla projektów opartych na technologii blockchain do chwili obecnej.
W 2022 roku Damian podjął kolejny istotny krok, założenie firmy Composable Security, która specjalizuje się w ocenie oraz konsultacjach dotyczących bezpieczeństwa projektów blockchain. W ciągu tego okresu był prelegentem na różnych konferencjach, w tym EthCC, Web3 Security Conference, ETHWarsaw, EthZurich, OWASP AppSec Global, Confidence, InfoShare. Damian jest również zaangażowany w ruch ""whitehat"", w ramach którego zgłaszał podatności bezpieczeństwa w jednej z największych na świecie giełd oraz wielu projektach opartych na technologii blockchain, co pozwoliło uchronić przed kradzieżą dziesiątki milionów dolarów.
Zasady naboru
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.
Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu.

Opłaty
* Oferowana zniżka nie kumuluje się z innymi ewentualnymi rabatami.
Cena regularna szkolenia | 4350 zł brutto (stawka zw. z VAT) |
Cena szkolenia dla studentów i absolwentów studiów I, II stopnia, studiów podyplomowych i MBA w ALK | 3915 zł netto (stawka zw. z VAT)* |
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.
Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie.
Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z Panią Agnieszką Fabiańską e-mail agaf@kozminski.edu.pl