macro economic

Analiza fundamentalna, elementy analizy makroekonomicznej

Poziom
Kursy i szkolenia
Kursy ONLINE
1 dzień
Język
Uzyskany tytuł
Świadectwo ukończenia szkolenia
Tryb
W weekend
Grażyna Rozparzyńska-Noga
Opiekun kierunku
Grażyna Rozparzyńska-Noga
O szkoleniu

Szkolenie realizowane jest w ramach  zintegrowanego systemu nauczania finansów, w związku z tym zajęcia odbywają się z grupą uczestników studiów podyplomowych z obszaru finanse.

Dajemy Państwu możliwość realizacji własnej ścieżki edukacyjnej poprzez uczestniczenie w wybranych modułach szkoleniowych i uzyskania certyfikatu ukończenia szkolenia.

Program

1. Analiza makroekonomiczna: polityka fiskalna i monetarna, tempo wzrostu PKB, wysokość stóp procentowych, ogólna sytuacja polityczna, klimat polityczny.

2. Analiza sektorowa: ocena atrakcyjności sektora, analiza cyklu życia sektora, pozycja całego sektora w odniesieniu do całej gospodarki, ocena perspektyw rozwoju sektora, istotne czynniki wpływające na sytuację w sektorze – technologia, know-how, prawo, analiza 5-sił Portera.

3. Analiza sytuacji firmy: analiza otoczenia rynkowego – makrootoczenie, otocznie konkurencyjne, analiza zasobów (finansowych, fizycznych, ludzkich, organizacyjnych, technologicznych), analiza strategii, analiza planu marketingowego - cykl życia produktu, analiza planu organizacyjnego, analiza SWOT.

4. Zastosowanie danych z analizy finansowej spółki w analizie fundamentalnej.

5. Wykorzystanie danych historycznych, analizy makroekonomicznej, analizy sektorowej oraz oceny potencjału przedsiębiorstwa w wycenie metodami dochodowymi.

WomenwithlaptopIllustration
Organizacja zajęć

Czas trwania:

• 1 dzień (8 h dydaktycznych)*
  • w godz. 8.45-15.45.

* jedna godzina dydaktyczna= 45 minut

Jesteśmy online ready. W razie konieczności jesteśmy w stanie przeprowadzić szkolenie także w formule online.

13.12.2020

Społeczność
Trener szkolenia
alk
Marek Zuber

Marek Zuber jest ekonomistą i analitykiem rynków finansowych. Studiował na Wydziale Finansów i Bankowości Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Po studiach pracował jako analityk i ekonomista w Banku Przemysłowo-Handlowym i połączonym BPH - PBK.  Następnie rozpoczął własną działalność w zakresie sporządzania prognoz makroekonomicznych i rynkowych, analizy przedsiębiorstw, doradztwa w zakresie szeroko rozumianych możliwości, jakie dają rynki finansowe. Zasiada w kilku radach nadzorczych. Inwestuje na giełdzie i nie tylko. Był szefem doradców ekonomicznych premiera Marcinkiewicza.

W przeszłości pracował jako główny ekonomista w firmie doradztwa Finansowego TMS oraz główny ekonomista Internetowego Domu Maklerskiego. Był także wykładowcą w Akademii Toyoty. Zajmuje się również przeprowadzaniem szkoleń.

Etapy rekrutacji
Uzyskanie podstawowych informacji

Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa szkolenia lub kursu.

Rejestracja

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.

Rekrutacja online

Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu.

* Oferowana zniżka nie kumuluje się z innymi ewentualnymi rabatami

Tabela opłat
Cena szkolenia 500 zł brutto (zw. z VAT)
Cena szkolenia dla studentów i absolwentów ALK 350 zł brutto (zw. z VAT)*

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.

Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie.

Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z Panią Agnieszką Fabiańską e-mail agaf@kozminski.edu.pl