Alians strategiczny z ESCP Business School

Alians strategiczny z ESCP Business School

 

W 2015 roku Akademia Leona Koźmińskiego nawiązała strategiczną współpracę z najstarszą i jedną z najbardziej prestiżowych szkół biznesu na świecie – ESCP Business School, stając się – obok Paryża, Londynu, Madrytu, Turynu i Berlina – jej środkowoeuropejskim kampusem.

Celem tego strategicznego sojuszu naszych uczelni jest wzmocnienie więzi organizacyjnych, co w konsekwencji prowadzi do wspólnych przedsięwzięć i projektów, z których mogą korzystać studenci, naukowcy i partnerzy korporacyjni. 

 

ESCP Business School

ESCP Business School to pierwsza uczelnia biznesowa w świecie, założona w 1819 roku, która wykształciła całe pokolenia przedsiębiorców i menedżerów. Dzięki swoim sześciu kampusom w Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu, Turynie i Warszawie uczelnia wyraża prawdziwie europejską tożsamość, która zapewnia unikatowy charakter międzykulturowej edukacji biznesowej w połączeniu z globalnym spojrzeniem na zagadnienia międzynarodowego zarządzania.

W obszarze dydaktyki nasza Akademia współpracuje z ESCP Business School, realizując wspólnie studia II stopniaMaster in Management, po których absolwent lub absolwentka otrzymuje dwa dyplomy wydane przez obie uczelnie, oraz studia MBA.

logo ESCP Business School

Double Degree Master in Management

Nasi studenci i studentki zarządzania (studia magisterskie w języku angielskim) mogą dołączyć do Master in Management Program na paryskim kampusie ESCP Business School. Absolwentki i absolwenci opuszczają uczelnię nie tylko ze światowej klasy kwalifikacjami akademickimi, dwoma prestiżowymi dyplomami, ale wynoszą również nieocenione międzykulturowe doświadczenie praktyczne.

alk

MBA in International Management

MBA in International Management to dwusemestralny program studiów stacjonarnych w dwóch krajach, który zapewnia absolwentom szerokie spektrum umiejętności biznesowych, sprzyjające rozwojowi kariery międzynarodowej. Studentki i studenci z całego świata tworzą unikalną grupę z różnych środowisk edukacyjnych i zawodowych. Program MBA in International Management obejmuje wszystkie funkcjonalne obszary zarządzania i zapewnia wielokulturowe praktyczne doświadczenie.

logo ESCP Business School

Executive MBA

Executive MBA (w języku polskim i angielskim) w Akademii Leona Koźmińskiego to według „Financial Times” jeden ze 100 najlepszych programów MBA na świecie (numer 1 w Europie Środkowo-Wschodniej, jedyny z Polski). Od 2017 roku uczestnicy i uczestniczki programu biorą udział w tygodniowej sesji wyjazdowej z zajęciami prowadzonymi przez wykładowców ESCP Business School na kampusie w Berlinie.

alk

Podwójny dyplom doktorski

Najbardziej wyróżniający się doktoranci i doktorantki naszej Akademii mają możliwość przygotowywania prac doktorskich pod wspólnym kierownictwem profesora ALK oraz ESCP. 

13 października 2016 roku stopień doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu otrzymała dr Florence Feldmann, która obroniła pracę nt. 

A new taxonomy of retailers strategies of internationalization based on metaphors; the case of international retailers in Poland 

Była to pierwsza w historii naszej uczelni obrona rozprawy doktorskiej przeprowadzona wspólnie przez Akademię Leona Koźmińskiego oraz ESCP Business School. 

logo ESCP Business School